Reklama

Życie Bałtyku godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Życie Bałtyku

W najbliższym czasie nie ma żadnych emisji pozycji programowych: Życie Bałtyku

Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Życie Bałtyku. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Życie Bałtyku w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 160 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie.

Poprzednie emisje Życie Bałtyku

Emisja Życie Bałtyku miała miejsce:

2018-03-10, 02:15 Życie Bałtyku: Morskie ssaki, sez. 1, odc. 30 Logo FOKUS TV
Ssaki morskie giną w swoim naturalnym środowisku. Na polskim wybrzeżu jeszcze 100 lat żyło tysiące morświnów. Obecnie jest ich tylko około 600. Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu zajmuje się badaniami, by przywrócić do zatoki zagrożony gatunek foki szarej. Naukowcy biorą także udział w obserwacjach morświnów - bałtyckich "krewniaków" delfinów.
2018-03-09, 02:25 Życie Bałtyku: Podwodny rezerwat, sez. 1, odc. 28 Logo FOKUS TV
Kępa Redłowska to jeden z nielicznych planowanych podwodnych rezerwatów na Bałtyku. Lądowy rezerwat o powierzchni prawie 130 ha znajduje się na terenie Gdyni. Przed widzami odkryte zostanę tylko niektóre tajemnice, jakie skrywa polskie morze. W tworzonych morskich rezerwatach przystań znajdzie wiele gatunków zwierząt i roślin, co też wpłynie na rybołówstwo.
2018-03-08, 02:25 Życie Bałtyku: Perła Bałtyku, sez. 1, odc. 26 Logo FOKUS TV
Najpiękniej położonym miastem na polskim wybrzeżu Bałtyku jest Sopot. Szereg jego walorów geograficzno-przyrodniczych od lat doceniają turyści oraz pasjonaci sportów wodnych. Okazuje się, że coraz częściej znajduje również zwolenników wśród amatorów nurkowania, którzy zanurzają się w głąb wody, by odkryć piękno podmorskiego świata.
Reklama
2018-03-07, 02:20 Życie Bałtyku: Ryby zatoki, sez. 1, odc. 24 Logo FOKUS TV
Zatoka Gdańska słynąca z nieprzeciętnych walorów przyrodniczych od wieków odgrywała wielką rolę w życiu kaszubskich rybaków. Bogata w zasoby ryb żywiła i bogaciła ludzi. Turyści zauroczeni klimatem tego wyjątkowego akwenu nie zdają sobie sprawy z bogactw, jakie kryją się pod lustrem wody. Żyją w nim rzadkie gatunki ryb.
2018-03-06, 02:25 Życie Bałtyku: Podwodne życie portu, sez. 1, odc. 22 Logo FOKUS TV
Osiadłe morskie organizmy porastają portowe umocnienia Bałtyku. Ściany pirsów osiedlają małże, skorupiaki oraz zielenice i krasnorosty, czasami towarzyszą im nawet ryby. Życie przyrody portu jest równie fascynujące, co życie toczące się poza jego falochronami.
2018-03-03, 02:25 Życie Bałtyku: Morszczynowe lasy, sez. 1, odc. 20 Logo FOKUS TV
Wiadomo, że szanse życia w morzu nie są równe. Przez wąski pas wody wydzielony przez naturę dociera światło słoneczne. Okazuje się jednak, że z podwodnego świata znikają morskie algi. Zjawisko to dotyczy również polskiej części Bałtyku. Naukowcy podjęli na akwenie Zatoki Gdańskiej próbę przywrócenia morszczynowych zbiorowisk. Zaczęli sadzić las wodorostów, by ponownie zagościło w nim dawne życie.
2018-03-03, 02:00 Życie Bałtyku: Orłowski klif, sez. 1, odc. 19 Logo FOKUS TV
Wody Bałtyku skrywają różnorodne siedliska życia flory i fauny. Nawet niewielki obszar w okolicy molo w Gdyni Orłowie cieszy się bogactwem świata podwodnego. Kamieniste dno porastają kolorowe glony, tworząc podwodne łąki. Na piasku zasiedlają się duże skupiska organizmów. O tym, że człowiek ma ogromny wpływ na życie zatoki, nie ulega wątpliwości. Aby pokolenia Polaków mogły korzystać z walorów podwodnej przyrody Orłowa, należy zadbać o nią już teraz.
2018-03-02, 02:25 Życie Bałtyku: Wędrówka kropli wody, sez. 1, odc. 18 Logo FOKUS TV
Krople wody wsiąkają w ziemię lub rozpoczynają swój bieg. Poprzez niewielkie strumienie, Jezioro Żarnowieckie i rzekę Piaśnicę wpadają do morza, tworząc nieraz agresywne fale. Człowiek korzystając z jej dobrodziejstw, zmienia bieg wody. Wprowadza obce gatunki i szkodliwe substancje, które w końcu niestety trafiają do Bałtyku. Wodne rośliny i zwierzęta nie potrafią żyć na lądzie, lecz także lądowe organizmy umierają bez wody. Czystość tego źródła życia zależy od nas wszystkich.
2018-03-01, 02:30 Życie Bałtyku: Rybołówstwo przybrzeżne, sez. 1, odc. 16 Logo FOKUS TV
Dorsze, śledzie, szproty, różne ryby płaskie, łososiowate, a także słodkowodne stanowią podstawę bałtyckiego rybołówstwa. Rybacy wystawiają na ich drodze długie przegrody z sieci skrzelowych. Głównie w regionie kaszubskim na wschodnim wybrzeżu Polski szczególnie zakorzenione jest rybołówstwo przybrzeżne, choć jego dawne funkcje zeszły na dalszy plan.
2018-03-01, 02:00 Życie Bałtyku: Bałtyckie foki, sez. 1, odc. 15 Logo FOKUS TV
Kamery śledzą życie młodych fok w Bałtyku. Dzięki interwencji naukowców wyjątkowe stworzenia znów zaczęły osiedlać się na bałtyckich plażach. Kiedyś występowały ich liczne gatunki, dzisiaj jest ich niewiele. Zwierzęta te są znakomitymi nurkami i pływakami. Raz do roku samice wychodzą na ląd , by urodzić młode. Widzowie dowiedzą się, czy zachowanie fok, jest prawidłowo interpretowane przez człowieka.
2018-02-28, 02:30 Życie Bałtyku: Archeologia morska, sez. 1, odc. 14 Logo FOKUS TV
Bałtyk stanowi pewnego rodzaju podwodne muzeum, w którym ciągle odkrywane są nowe eksponaty w postaci wraków statków i okrętów. W morzu znajdują się pozostałości cywilizacji naszych przodków. Film przedstawia podwodne stanowiska archeologiczne, dzięki którym badacze mogli wyjaśnić wiele zagadek. Widzowie dowiedzą się o zatopionym średniowiecznym porcie z wrakami łodzi klepkowych, który nadal skrywa wiele fascynujących tajemnic.
2018-02-28, 02:00 Życie Bałtyku: Obce gatunki, sez. 1, odc. 13 Logo FOKUS TV
Obserwacje i badania morskiej przyrody wykazują, że w polskim morzu znajdują się coraz więcej nieproszonych gości. Okazuje się, że inwazje gatunków obcych stanowią nowe globalne niebezpieczeństwo. Dokument przedstawia niektóre spośród ponad 100 obcych gatunków zanotowanych dotychczas w Bałtyku. Wyniki badań pokazują, że ich liczba z roku na rok rośnie. Na szczęście tylko niektóre z nich zachowują się w sposób niepożądany. Wśród intruzów pojawiają się organizmy mikroskopijne, ale także duże kręgowce, np. wieloryby. Naukowcy próbują rozwikłać tajemnice dotyczące ich życia i zwyczajów, oraz poznać, jak przystosowują się do nowych warunków.
2018-02-27, 02:30 Życie Bałtyku: Bałtyk - morska zagadka, sez. 2, odc. 12 Logo FOKUS TV
Twórcy odcinka zapraszają do zapoznania się z bogactwem mórz i oceanów w Akwarium Gdyńskim. W 1998 roku powołano tu do życie projekt Edukacja Morska, dzięki któremu przybywający do Gdańska goście, przede wszystkim ci najmłodsi, poznają tajniki życia w morzu. Oprócz tego dokumentaliści razem ze specjalistami zastanowią się nad tym, czy Morze Bałtyckie w odległych czasach było takim samym morzem jak dzisiaj.
2018-02-27, 02:00 Życie Bałtyku: Odpowiedzialne rybołówstwo, sez. 1, odc. 11 Logo FOKUS TV
Termin "odpowiedzialne rybołówstwo" wprowadzono na międzynarodowej konferencji w Cancun w Meksyku w 1992 roku i przyjęto go na Szczycie Ziemi w Rio de Janeiro. Od wieków wiadomo, że ryby są istotnym elementem diety człowieka. Za odpowiedzialne rybołówstwo uznaje się takie, w którym rybacy, przetwórcy, przedstawiciele administracji, naukowcy i konsumenci są świadomi swojej roli. Wszystkim przyświeca jeden wspólny cel - by korzystanie z żywych zasobów morza było możliwe nie tylko dziś, ale również w odległej przyszłości.
2018-02-24, 02:30 Życie Bałtyku: Rybacki kodeks, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV
Ryby i inne organizmy morskie stanowią własność wszystkich obywateli danego państwa. Aby zasoby morskie były dostępne dla przyszłych pokoleń, rybołówstwo musi być prowadzone w sposób odpowiedzialny. Rybacy muszą posiadać odpowiednie umiejętności i wiedzę na temat eksploatacji tych zasobów.
Reklama
2018-02-24, 02:00 Życie Bałtyku: Atlantyk a klimat Bałtyku, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV
Klimat regionu Morza Bałtyckiego jest badany od 200 lat. Ostatnio naukowcy, ale również rybacy ze Szwecji, Polski, Estonii zauważają nasilające się zmiany klimatyczne. W pewnym stopniu są one powodowane przez działalność człowieka, w znacznie większym zależą od sytuacji klimatycznej na odległym Oceanie Atlantyckim.
2018-02-23, 02:30 Życie Bałtyku: Introdukcje gatunków, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
W Bałtyku, podobnie jak w innych morzach, od lat obserwowane jest wymieranie kolejnych gatunków roślin oraz zwierząt. Aby zapobiec temu zjawisku naukowcy prowadzą badania biologiczne wybranych roślin, ryb i ssaków morskich. Celem jest introdukcja wymarłych lub zagrożonych wymarciem gatunków do ich pierwotnych siedlisk. Stały monitoring ekosystemu morza ułatwia analizę struktury badanych populacji, ich wiek, preferencje żywieniowe, rozrodcze, itd. Liczebność poszczególnych gatunków ryb sprawdzana się, kontrolując statystyki połowów.
2018-02-23, 02:05 Życie Bałtyku: Wieloryby, delfiny i morświny, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
W ciągu ostatnich stu lat wyginęły miliony morskich ssaków. Chcąc zapobiec dalszemu ich wymieraniu w wielu krajach wprowadzono całkowity zakaz polowań na wieloryby. Obecnie ssaki te coraz częściej stają się atrakcją turystyczną i celem tzw. bezkrwawych łowów. Największe z tych zwierząt rzadko goszczą w zimnych wodach Bałtyku. Jednak i polskie morze ma swoich mało znanych mieszkańców, którzy ze względu na rosnące zanieczyszczenie wód zagrożeni są zagładą, to morświny - jedne z najmniejszych waleni świata.
2018-02-22, 02:30 Życie Bałtyku: Wpływ nauki na ochronę mórz, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV
Morza i oceany pokrywają ponad 50% terytorium Unii Europejskiej. Są potencjalnym źródłem dotychczas nie odkrytych zasobów mineralnych i biologicznych. Środowisko morskie cierpi z powodu nadmiernej eksploatacji. Umiejętne korzystanie z tak cennego źródła, przy jednoczesnej ochronie zasobów dla przyszłych pokoleń, stanowi wyzwanie, któremu trudno będzie sprostać.
2018-02-22, 02:00 Życie Bałtyku: Ostatni rejs, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV
Ryby są częścią zasobów naturalnych Bałtyku i stanowią własność wszystkich obywateli danego państwa nadmorskiego. Uprawnieni do połowów rybacy muszą zachowywać się w sposób odpowiedzialny i stosować się do pewnych zakazów i ograniczeń. Od nich zależy, czy ryb starczy również dla przyszłych pokoleń.
2018-02-21, 02:30 Życie Bałtyku: Wszyscy chcą ryb, sez. 3, odc. 4 Logo FOKUS TV
Ekolodzy i biolodzy od wielu lat informują o tym, że naturalna bioróżnorodność Bałtyku jest zagrożona. Ludzie żyjący z morza, pragną je chronić, ale nie wiedzą, co robić, by wyhamować proces degradacji tego unikatowego ekosystemu. Tymczasem ci, którzy korzystają z zasobów Bałtyku powinni jako pierwsi zapoznawać się z wynikami badań naukowych. Podejmowane przez nich decyzje powinny w znacznym stopniu zależeć od opinii specjalistów.
2018-02-21, 02:00 Życie Bałtyku: Objaśnianie morza, sez. 3, odc. 3 Logo FOKUS TV
Twórcy odcinka odwiedzają osiem placówek edukacyjnych w Niemczech, Danii i Holandii. Kraje te szczycą się wielowiekową tradycją czerpania z mórz. W każdym z odwiedzanych miejsc przekazywana jest wiedza na temat morskiej biologii oraz wpływie człowieka na jej stan. Tego rodzaju projekty edukacyjne i informacyjne cieszą się coraz większym poparciem władz poszczególnych państw Europy.
2018-02-20, 02:30 Życie Bałtyku: Wody Zalewu Wiślanego, sez. 3, odc. 2 Logo FOKUS TV
Zimy na południowym Bałtyku sa łagodniejsze od skandynawskich. Dlatego tysiące ptaków chronią się przed srogim mrozem w Polsce. W tym samym czasie bałtyccy rybacy wyczekują na przybycie ławic śledzi, płynących na tarło. Rybołówstwo na Zalewie Wiślanym staje się bardzo trudną sztuką,
2018-02-20, 02:00 Życie Bałtyku: Dwie strony Mierzei Wiślanej, sez. 3, odc. 1 Logo FOKUS TV
Procesy transportu i kumulacji piasku tworzące Mierzeję Wiślaną spowodowały odcięcie Zalewu Wiślanego od Bałtyku. Płynąc kolejno od wraku do wraku twórca serii natrafia na liczne zwierzęta morskie. Po obu stronach mierzei żyją organizmy słodko- i słonowodne. Część z nich przybyła z odległych geograficznie rejonów. Razem z rybami morskimi są gwarancją obfitych połowów. Wykorzystują to rybacy, przyczyniając się jeszcze bardziej do zaostrzenia konfliktu wokół eksploatacji i ochrony morza.
2018-02-17, 02:30 Życie Bałtyku: Morskie ssaki, sez. 1, odc. 30 Logo FOKUS TV
2018-02-17, 02:00 Życie Bałtyku: Ryby, rybacy, wędkarze, sez. 1, odc. 29 Logo FOKUS TV
Odradzające się życie w Bałtyku ucieszy przyrodników i ekologów, ale przede wszystkim rybaków. Dawniej zasoby ryb odgrywały dużą rolę w rozwoju lokalnej społeczności. Dzisiaj ich obecność stanowi kryterium oceny turystycznych walorów regionu.

Emisje archiwalne Życie Bałtyku

Emisja Życie Bałtyku miała miejsce:

2018-02-16, 02:30 Życie Bałtyku: Podwodny rezerwat, sez. 1, odc. 28 Logo FOKUS TV
2018-02-16, 02:00 Życie Bałtyku: Zatopiony port, sez. 1, odc. 27 Logo FOKUS TV
2018-02-15, 02:30 Życie Bałtyku: Perła Bałtyku, sez. 1, odc. 26 Logo FOKUS TV
2018-02-15, 02:00 Życie Bałtyku: Kamienne rafy, sez. 1, odc. 25 Logo FOKUS TV
Reklama
2018-02-14, 02:30 Życie Bałtyku: Ryby zatoki, sez. 1, odc. 24 Logo FOKUS TV
2018-02-14, 02:00 Życie Bałtyku: Wraki tętniące życiem, sez. 1, odc. 23 Logo FOKUS TV
2018-02-13, 02:25 Życie Bałtyku: Podwodne życie portu, sez. 1, odc. 22 Logo FOKUS TV
2018-02-13, 01:55 Życie Bałtyku: Cztery pory roku, sez. 1, odc. 21 Logo FOKUS TV
2018-02-10, 02:30 Życie Bałtyku: Morszczynowe lasy, sez. 1, odc. 20 Logo FOKUS TV
2018-02-10, 02:00 Życie Bałtyku: Orłowski klif, sez. 1, odc. 19 Logo FOKUS TV
2018-02-09, 02:15 Życie Bałtyku: Skarby Ławicy Słupskiej, sez. 1, odc. 17 Logo FOKUS TV
2018-02-08, 02:30 Życie Bałtyku: Podwodny rezerwat, sez. 1, odc. 16 Logo FOKUS TV
2018-02-08, 02:00 Życie Bałtyku: Zatopiony port, sez. 1, odc. 15 Logo FOKUS TV
2018-02-07, 02:30 Życie Bałtyku: Perła Bałtyku, sez. 1, odc. 14 Logo FOKUS TV
2018-02-07, 02:00 Życie Bałtyku: Kamienne rafy, sez. 1, odc. 13 Logo FOKUS TV
2018-02-06, 02:30 Życie Bałtyku: Bałtyk - morska zagadka, sez. 2, odc. 12 Logo FOKUS TV
2018-02-06, 02:00 Życie Bałtyku: Odpowiedzialne rybołówstwo, sez. 1, odc. 11 Logo FOKUS TV
2018-02-03, 02:30 Życie Bałtyku: Rybacki kodeks, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV
2018-02-03, 02:00 Życie Bałtyku: Atlantyk a klimat Bałtyku, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV
2018-02-02, 02:30 Życie Bałtyku: Introdukcje gatunków, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
2018-02-02, 02:05 Życie Bałtyku: Wieloryby, delfiny i morświny, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
2018-02-01, 02:10 Życie Bałtyku: Wpływ nauki na ochronę mórz, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV
2018-02-01, 01:50 Życie Bałtyku: Ostatni rejs, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV
2018-01-31, 02:25 Życie Bałtyku: Wszyscy chcą ryb, sez. 3, odc. 4 Logo FOKUS TV

Emisja w stacjach

Życie Bałtyku można obejrzeć w:

Emisje w: FOKUS TV

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info