Reklama

Jak to jest robione godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Jak to jest robione

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Jak to jest robione będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

2018-07-23

08:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV
Tym razem Robert Llewellyn przygląda się wytwarzaniu słynnej brytyjskiej pasty do chleba o nazwie marmite i smaku przypominającym sos sojowy. W fabryce w Burton upon Trent, działającej od 1902 roku, linia produkcyjna pracuje przez całą dobę, wytwarzając ponad 5 tysięcy ton marmite'u rocznie. Następnie ekipa programu ogląda testy nowoczesnej łodzi ratunkowej zaprojektowanej dla Royal National Lifeboat Institution. Na koniec Robert Llewellyn ujawnia sekrety zza kulis największego pokazu świateł na świecie, odbywającego się każdego wieczoru w Hongkongu.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-24

08:05 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 7 Logo FOKUS TV
Ekipa programu odwiedza największą hutę stali w Wielkiej Brytanii - zakład w Scunthorpe. Tam każdego roku jest tam przerabianych ponad 5 milionów ton rudy żelaza. Następnie przekonamy się, jak wytwarzany jest tradycyjny ser, który w North Yorkshire w Anglii wyrabiany jest od ponad 800 lat. Obecnie 36 gospodarstw zaopatruje miejscową mleczarnię, gdzie powstaje ser sprzedawany nawet w Nowym Jorku. Na koniec Robert Llewellyn udaje się do miejsca, gdzie znajduje się największy kompostownik w Wielkiej Brytanii. W Canford przetwarzanych jest 50 tysięcy ton odpadów rocznie.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
22:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV
Tym razem Robert Llewellyn wybiera się do Finlandii, jednego z najbardziej zalesionych krajów na świecie i największego producenta drewna i wyrobów z niego oraz papieru. W programie zobaczymy wycinkę drzew, dokonywaną za pomocą specjalnej maszyny zwanej kombajnem zrębowym. Następnie przenosimy się do portu w Bristolu, aby dowiedzieć się, jak odbywa się rozładunek kilkuset tysięcy samochodów rocznie. Na koniec wizyta w jednej z najstarszych firm cukierniczych w Ameryce, Ganong Company. Ma ona siedzibę w kanadyjskim miasteczku St. Stephen i obecnie produkuje trzy miliony kilogramów czekolady i jakieś dwa miliardy żelków rocznie.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
Reklama
22:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 6 Logo FOKUS TV
Każdego roku na świecie drukowanych jest w sumie ponad sto miliardów banknotów, które zużywają się w ciągu kilku lat. W Australii zaczęto jednak wytwarzać pieniądze z plastyku, które mają być znacznie trwalsze od tych tradycyjnych z włókien tekstylnych. Robert Llewellyn przygląda się technologii produkcji tych banknotów. Następnie jedzie do Ipswich we wschodniej Anglii, by przekonać się, jak współcześnie wykorzystywane jest sokolnictwo. Jastrzębie i sokoły znakomicie nadają się do przeganiania szkodników z terenu składowisk odpadów, magazynów i fabryk. Na koniec zobaczymy, jak skonstruowano ogromne wywrotki Liebherr T 282B, wykorzystywane w kopalniach w Australii, USA, Chile i RPA.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-25

08:05 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 8 Logo FOKUS TV
Robert Llewellyn prezentuje cud inżynierii, jakim jest system tuneli wydrążonych pod Londynem na głębokości 40 m, dostarczających wodę milionom mieszkańców miasta. Zobaczymy, jak powstaje kolejny odcinek tej sieci. Następnie przenosimy się do Kalifornii, na skraj pustyni Mojave, gdzie rozlokowano ponad 5 tys. turbin wiatrowych. Ta jedna z największych farm wiatrowych na świecie generuje energię elektryczną w ilości zaspakajającej potrzeby 75 tys. gospodarstw domowych. Na koniec wizyta w liczącym ponad 50 lat przedsiębiorstwie produkującym rolby, czyli maszyny do odświeżania lodu. Podczas rozgrywek hokejowych w USA co 20 minut na lodowisko wjeżdżają pojazdy, które czyszczą i wygładzają lód.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-26

08:10 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 9 Logo FOKUS TV
Każdego roku w transporcie lotniczym bezpowrotnie ginie ok. 200 tysięcy sztuk bagażu. Mniej więcej jeden na 10 tysięcy pasażerów może więc pożegnać się ze swoją walizką na zawsze. Ekipa programu gości na londyńskim Heathrow - najbardziej ruchliwym międzynarodowym lotnisku na świecie. Przekonamy się, co dzieje się tam z bagażami. Następnie zobaczymy, jak powstaje pole golfowe w miejscowości Darlington. Robert Llewellyn rozmawia z architektem Markiem Westenborgiem, który opowiada, jak zmienia pola uprawne w urzekający krajobraz idealny do gry w golfa. Na koniec dowiemy się, jak skomplikowana technologia wykorzystywana jest przy produkcji kartridżów do drukarek.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-27

08:05 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 10 Logo FOKUS TV
Robert Llewellyn odwiedza jedną z największych rafinerii w Wielkiej Brytanii - zakłady w Milford Haven w Walii. Każdego dnia trafia tutaj 100 tysięcy baryłek ropy, z której uzyskiwane są olej opałowy, benzyna, paliwo lotnicze i inne produkty. Następnie dowiemy się, jaki silnik używany jest w amerykańskich wozach strażackich. Na koniec wizyta na lotnisku w Hongkongu, które obsługuje prawie 50 milionów pasażerów i 300 tysięcy lotów rocznie. Zobaczymy, jak z tym ogromnym ruchem radzi sobie dwustu pięćdziesięciu pracujących tam kontrolerów lotu.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-28

16:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 9 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
16:30 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 10 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-29

16:00 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 1 Logo FOKUS TV
Brytyjski aktor i pisarz Robert Llewellyn ukazuje sekrety przedmiotów, których na co dzień nie doceniamy. Tym razem zobaczymy, jak powstają koparki w fabryce Volvo w Korei. Do złożenia tych potężnych maszyn potrzeba 150 pracowników. Pojazdy te radzą sobie z ciężarem nawet 70 ton, a jednocześnie poruszają się z gracją baletnicy. Są w stanie podnieść jajko i umieścić je w pudełku, nie uszkadzając skorupki. Następnie prowadzący schodzi pod powierzchnię miasta, by pokazać sieć ogromnych kanałów ściekowych. Przekonamy się, co się dzieje, jeśli powstaje w nich zator. Na koniec zobaczymy, jak produkowane są nowoczesne opony, montowane w autach rozwijających prędkość ponad 300 km na godzinę.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
16:30 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 2 Logo FOKUS TV
Robert Llewellyn odwiedza największą kopalnię soli na świecie - położoną pod jeziorem Huron. W drodze do pracy górnicy zjeżdżają 600 metrów, a następnie pokonują 5 kilometrów w pieczarach o wysokości 20 metrów, aby dotrzeć do pokładów soli. Każdego dnia kopalnia trzęsie się od wybuchów, które odrywają ponad 20 tysięcy ton minerału. Po wizycie na przodku Llewellyn wybiera się do Southampton, aby nauczyć się jeździć poduszkowcem. Nowoczesne pojazdy tego typu wykorzystywane są m.in. przez straż wybrzeża oraz ratowników podczas powodzi. Na koniec prowadzący testuje buty sportowe, przy których projektowaniu i produkcji wykorzystano niezwykłe technologie.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-07-31

22:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
Kiedyś samochodami pancernymi poruszali się tylko szefowie państw i mafijni bossowie. W dobie uprowadzeń dla okupu i zagrożenia terrorystycznego jest boom na takie limuzyny. Robert Llewellyn odwiedza zakład w Cincinnati w Ohio, w którym od 60 lat przebudowywane są auta na zamówienie VIP-ów. Następnie ekipa programu dowiaduje się, jak odpowiednie służby dbają o oczyszczanie Tamizy z pływających w niej śmieci. Na koniec Robert jedzie do miejscowości Älmhult w południowej Szwecji - miejsca, gdzie w 1958 roku otwarto pierwszy sklep IKEA. Tutaj też mieszczą się zakłady, w której projektowane są produkty słynnej firmy meblowej.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
22:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
Tym razem Robert Llewellyn dowiaduje się, jak wyglądają żniwa pszenicy za pomocą nowoczesnego kombajnu. Pojedyncza maszyna może zebrać zboże na polu o powierzchni ponad 20 hektarów, wykonując pracę stu ludzi. Mimo że ogromne kombajny ważą ponad 14 ton, dzięki urządzeniu samopoziomującemu są niezwykle stabilne i mogą pracować na pochyłym gruncie. Następnie ekipa programu odwiedza jedno z najczystszych miejsc w Wielkiej Brytanii - fabrykę w Portsmouth, gdzie w sterylnych warunkach produkowane są satelity komunikacyjne. Na koniec dowiemy się, z czego powstają najtrwalsze kaski motocyklowe na świecie.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny

2018-08-04

15:50 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 3 Logo FOKUS TV
Na świecie rocznie używa się ponad 400 miliardów puszek do napojów rocznie. Ich produkcja również musi odbywać się na wielką skalę. Ekipa programu odwiedza fabrykę, w której wytwarzanych jest 100 tysięcy puszek na godzinę. Następnie zobaczymy, jak powstaje nowoczesna lokomotywa parowa - pierwsza taka maszyna wyprodukowana w Wielkiej Brytanii od 40 lat. Na koniec poznamy tajniki wytwarzania kijów golfowych. Okazuje się, że profesjonalny sprzęt dobierany jest indywidualnie do golfisty za pomocą programu komputerowego analizującego parametry zamachu, jaki bierze zawodnik.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
16:20 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 4 Logo FOKUS TV
Wizyta w jednym w Bristolu, jednym z największych portów Wielkiej Brytanii. Jednak ruch statków możliwy jest tam tylko przez kilka godzin dziennie, podczas przypływu. Robert Llewellyn przekonuje się, jakim wyzwaniem jest manewrowanie holownikiem, który pomaga pokonać kontenerowcowi wąskie wejście do doku. Następnie ekipa programu udaje się do Teksasu, jak z naturalnego podziemnego zbiornika wydobywana jest woda potrzebna do zaspokojenia potrzeb San Antonio i okolic. Na koniec przyjrzymy się tajnikom projektowania rowerów górskich. Ich konstrukcję zrewolucjonizował John Whyte, inżynier, który pracował wcześniej w Formule 1.
Czas trwania: 22min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
Reklama

2018-08-05

15:45 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 5 Logo FOKUS TV
Robert Llewellyn przygląda się ćwiczeniom strażaków z angielskiego hrabstwa Lancashire. Służby ratownicze trenują przeciwdziałanie różnego rodzaju zagrożeniom - od pożaru cysterny z paliwem, przez płonące samoloty do akcji poszukiwawczych. Następnie przekonamy się, jak działa centrum zarządzania ruchem w Londynie. W walce z korkami pomagają wykrywacze metalu umieszczone pod asfaltem. Przekazują one informacje o liczbie pojazdów. Dzięki temu sygnalizatory świetlne dostosowują swoją pracę do sytuacji na drodze. Na koniec przenosimy się w góry na południu Hiszpanii, gdzie zobaczymy w działaniu TBM - specjalną maszynę służącą do drążenia tuneli.
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
16:05 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
16:35 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 7 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 21min. / Wielka Brytania / 2008 / serial dokumentalny
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Jak to jest robione. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Jak to jest robione w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 170 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Jak to jest robione.

Poprzednie emisje Jak to jest robione

Emisja Jak to jest robione miała miejsce:

2018-07-22, 16:30 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 8 Logo FOKUS TV
2018-07-22, 16:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 7 Logo FOKUS TV
2018-07-21, 16:30 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV
2018-07-21, 16:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 5 Logo FOKUS TV
2018-07-20, 08:05 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 5 Logo FOKUS TV
Odcinek poświęcony miłośnikom skoków ze spadochronem, którzy lubią czuć adrenalinę we krwi. Kulisy przygotowań i próby skoków z samolotu do celu.
2018-07-19, 08:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 4 Logo FOKUS TV
Widzowie mają okazję spojrzeć z bliska na jeden z największych okrętów wojennych, służących w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych, USS Nimitz. Pomimo ogromnych rozmiarów, startowanie i lądowanie samolotem pokładzie tego lotniskowca stanowi wciąż bardzo skomplikowany manewr. W odcinku również zostanie zaprezentowany jeden z najdroższych i najszybszych samochodów świata - Bugatti Veyron.
2018-07-18, 08:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 3 Logo FOKUS TV
Odcinek, który ujawni kulisy naprawy masztu radiowego na Empire State Building. Także sposoby działania największego warsztatu samochodowego na świecie, gdzie dziennie dostarczanych jest 500 aut, a rocznie ponad 17 milionów części.
2018-07-17, 22:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 4 Logo FOKUS TV
Program rozpoczyna wizyta w kopalni diamentów Diavik znajdującej się 300 km na północ od Yellowknife w Kanadzie. Położona jest na wyspie na jeziorze Lac de Gras i pracuje przez cały rok, nawet gdy temperatura spada do minus 45 stopni Celsjusza. Następnie Robert Llewellyn jedzie do wioski w angielskim hrabstwie North Yorkshire, aby zobaczyć pracę największej elektrowni w Wielkiej Brytanii. Następnie prowadzący odkrywa sekrety popularnego sportu, odwiedzając fabrykę maszyn do gry w kręgle, która mieści się w amerykańskim stanie Wirginia.
2018-07-17, 22:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 3 Logo FOKUS TV
W tym odcinku zobaczymy, jak pracują lodołamacze na Rzece Świętego Wawrzyńca, umożliwiając na niej żeglugę nawet podczas srogich kanadyjskich zim, kiedy temperatury sięgają minus 20 stopni Celsjusza i zamarza morze. Następnie Robert Llewellyn gości w najstarszej brytyjskiej manufakturze Whitechapel Bell Foundry. Od sześciu wieków produkuje ona dzwony. To tam powstał amerykański Dzwon Wolności i dzwony Big Bena. Na koniec prowadzący dowiaduje się, jak wytwarzane są gumki recepturki. Każdego roku tylko brytyjska poczta zużywa ich ponad 342 miliony sztuk. Na świecie produkowanych jest ich ponad 50 tysięcy ton.
2018-07-17, 08:05 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 2 Logo FOKUS TV
W odcinku zostanie przestawiony sposób funkcjonowania największego na świecie parku rozrywki w Ohio.W planach jest otwarcie kolejnego rollercoastera o długości ponad 1,5 kilometra. Pociąg będzie mógł się rozpędzić do prędkości około 110 km/h. W drugiej części programu poznamy kulisy powstawania stołów bilardowych.
2018-07-16, 08:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 1 Logo FOKUS TV
Stadion drużyny rugby NFL Arizona Cardinals, przynależący do Uniwersytetu w Phoenix, generuje ogromne koszty utrzymania, bo aż 455 milionów dolarów. Twórcy programu zastanawiają się nad tym, co można zrobić, by wypielęgnowana trawa zawsze wyglądała świeżo.
2018-07-15, 16:30 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 4 Logo FOKUS TV
Reklama
2018-07-15, 16:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 3 Logo FOKUS TV
2018-07-14, 16:30 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 2 Logo FOKUS TV
2018-07-14, 16:00 Jak to jest robione, sez. 3, odc. 1 Logo FOKUS TV
2018-07-13, 08:05 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 10 Logo FOKUS TV
Ekipa programu gości na pokładzie airbusa A380, który może pomieścić ponad 800 pasażerów. Dowiemy się, jakim wyzwaniem było zaprojektowanie i wyprodukowanie skrzydeł do tak ogromnego samolotu. Logistycznych trudności nastręcza również transport gotowych części z Walii na południe Francji, gdzie znajduje się fabryka Airbusa. Następnie Robert Llewellyn poznaje sekrety obsługi technicznej wyścigów bolidów. Na koniec wizyta w miejscowości Elst w Holandii, gdzie mieści się ogromna wytwórnia keczupu marki Heinz. Każdego dnia zużywana jest tam ilość pomidorów, która zapełniłaby olimpijski basen pływacki.
2018-07-12, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV
Ekipa programu odwiedza Nevadę, gdzie gorączka złota wciąż twa. W ciągu ostatnich 40 lat wydobyto tam prawie 2 tysiące cennego kruszcu. Następnie Robert Llewellyn spotyka się z ekspertami w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Dowiaduje się, jak zabezpiecza się przed ogniem meble, budynki, a nawet szkło. Okazuje się, że nowoczesne materiały poliestrowe zaprojektowane są tak, aby były niepalne. Prowadzący przetestuje niektóre rozwiązania. Na koniec dowiemy się, jak działają windy w drapaczach chmur. Poruszają się one z prędkością do 60 km na godzinę i podczas 20 lat pracy mogą pokonać dystans 460 tysięcy km.
2018-07-11, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
2018-07-10, 22:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 2 Logo FOKUS TV
Poduszki powietrzne znacząco zmniejszyły ilość poważnych obrażeń odnoszonych wskutek wypadków drogowych. Aby skutecznie chronić, urządzenie musi zadziałać w ciągu 0,05 sekundy. Robert Llewellyn dowiaduje się, jak skonstruowany jest mechanizm, który może uratować życie. Następnie prowadzący przygląda się funkcjonowaniu gigantycznego magazynu jednego z największych brytyjskimi supermarketów działających w sieci. Na koniec Llewellyn odwiedza walijskie Newport, gdzie znajduje się największa na świecie niszczarka samochodów. Może ona zgnieść do 450 samochodów na godzinę. Ponad 80 procent materiałów odzyskanych w ten sposób jest poddawane recyklingowi.
2018-07-10, 22:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 1 Logo FOKUS TV
Robert Llewellyn przekonuje się, jak wygląda skomplikowany proces tankowania w powietrzu nowoczesnego myśliwca F-15. Samoloty te muszą często uzupełniać zapasy paliwa, ponieważ zużywają je w tempie litra na sekundę. Następnie gospodarz programu oddaje się znacznie spokojniejszej czynności - przyrządzaniu herbaty, najpopularniejszego napoju na świecie. Przy okazji przygląda się pracy wykwalifikowanych degustatorów herbaty, którzy muszą spróbować ponad 400 jej filiżanek dziennie. Na koniec dowiemy się, jak powstawał liczący ponad 500 metrów wysokości drapacz chmur Taipei 101 w Tajpej na Tajwanie.
2018-07-10, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
2018-07-08, 16:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 10 Logo FOKUS TV
2018-07-08, 16:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 9 Logo FOKUS TV
2018-07-07, 16:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 8 Logo FOKUS TV
2018-07-07, 16:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 7 Logo FOKUS TV
2018-07-06, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 6 Logo FOKUS TV
2018-07-05, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV
2018-07-04, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 4 Logo FOKUS TV
2018-07-03, 22:30 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV
Tym razem Robert Llewellyn odkrywa, co się dzieje z butelkami po winie, które trafiają do recyklingu. Okazuje się, że są one przerabiane na watę szklaną stosowaną w izolacji poddasza. Do tego celu można używać również innych materiałów, ale szkło jest tańsze. Ponadto w programie przyjrzymy się konstrukcji zegarków kwarcowych, których nie trzeba nakręcać. Na koniec Robert Llewellyn dowiaduje się, jak wygląda proces budowy ogromnych statków transportowych.
2018-07-03, 22:00 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 9 Logo FOKUS TV
Od czasu, kiedy w 1973 roku wyprodukowano pierwszy telefon komórkowy, urządzenia te przeszły prawdziwą metamorfozę - toporne cegły zastąpione zostały przez smukłe, błyszczące gadżety. Robert Llewellyn odwiedza fińską fabrykę nowoczesnych telefonów. Następnie prowadzący uczy się kierować motorówką o mocy 225 koni mechanicznych, rozwijającą prędkość ok. 112 km na godzinę. Robertowi cennych wskazówek udziela Steve Curtis, ośmiokrotny mistrz świata w wyścigach łodzi motorowych. Na koniec prowadzący prezentuje olbrzymi dok pływający "Kugira", używany do budowy nowych portów.
2018-07-03, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 3 Logo FOKUS TV
2018-07-01, 16:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 6 Logo FOKUS TV
2018-07-01, 16:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 5 Logo FOKUS TV
2018-06-30, 16:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 4 Logo FOKUS TV
2018-06-30, 16:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 3 Logo FOKUS TV
2018-06-29, 08:05 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 2 Logo FOKUS TV
Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, skąd biorą się przedmioty, które nas otaczają. Twórcy serialu pokazują, że nawet najprostsze rzeczy, używane przez nas na co dzień, są często wynikiem skomplikowanego technicznie procesu produkcyjnego. W programie dowiemy się, jak funkcjonują zwykłe rzeczy, lecz i niezwykłe wynalazki.
2018-06-28, 08:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 1 Logo FOKUS TV
2018-06-26, 22:35 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 8 Logo FOKUS TV
Tym razem ekipa programu ogląda w akcji największą maszynę do produkcji papieru na świecie, wytwarzającą prawie 100 kilometrów papieru na godzinę. Dowiadujemy się także, jak przebiega druk gazet. Następnie Robert Llewellyn prezentuje, jak funkcjonuje system przeciwpowodziowy, który zabezpiecza Londyn. Jego kluczowym elementem jest zapora wodna na Tamizie - jedna z największych inwestycji budowlanych XX wieku. Na koniec prowadzący przedstawia, jak powstaje szkło okienne.
2018-06-26, 22:10 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 7 Logo FOKUS TV
Każdego roku wytwarzanych jest ponad sześć miliardów ołówków. Używają ich wszyscy - od dzieci po astronautów. Proces produkcyjny ołówków rozpoczyna się głęboko pod ziemią - w kopalni grafitu. Robert Llewellyn gości również w Akademii Morskiej w angielskim Southampton. Tutaj szkolą się kapitanowie żeglug wielkiej i piloci morscy, którzy pływają na największych statkach na świecie. Na koniec prowadzący program prezentuje, z czego i jak są produkowane współczesne piłki do golfa.
2018-06-24, 16:30 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 2 Logo FOKUS TV
2018-06-24, 16:00 Jak to jest robione, sez. 2, odc. 1 Logo FOKUS TV
2018-06-23, 16:30 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV
2018-06-23, 16:00 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 9 Logo FOKUS TV
2018-06-20, 08:05 Jak to jest robione, sez. 1, odc. 10 Logo FOKUS TV

Emisja w stacjach

Jak to jest robione można obejrzeć w:

Emisje w: FOKUS TV

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info