Reklama

Kobieta na krańcu świata godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Kobieta na krańcu świata

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Kobieta na krańcu świata będzie miała miejsce:

2018-03-22

17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 10 Logo Travel Channel
MAKING OFF. Martyna z ekipa kolejny raz okrążyła Ziemię. Dotarła do miejsc, w których dotąd nie była. Odwiedziła m.in. Bhutan – tajemnicze Królestwo w Himalajach, gdzie żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. W Papui mieszkała w jednej wiosce z ludnością Dani, na Sulawesi poznała kobietę, która mieszka w jednym domu ze swoimi dziećmi i wnukami pomimo, że od roku jest martwa. Jak wygląda życie i praca na krańcu świata? Jak przypiąć mikrofon, gdy jedyna odzież rozmówcy to tykwa? I jak umyć włosy, gdy temperatura nie przekracza 10 stopni? Jak radzą sobie bohaterki, które poznaliśmy w poprzednich latach? I wreszcie … jak powstaje wyjątkowy program podróżniczy o kobietach, żyjących na krańcu świata?
/ Polska / program
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Borneo - opiekunki orangutanów" Na Borneo mieszka około sześćdziesiąt tysięcy orangutanów. Ich populacja spada w zastraszającym tempie. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wykarczowano na wyspie połowę lasów, które były domem tych zwierząt. W ich miejsce posadzono palmy olejowe, bo plantacje tych roślin to dochodowy interes. Na szczęście istnieją takie ośrodki jak Nyaru Menteng, w których osierocone orangutany znajdują miłość i schronienie. Ich matki zostały brutalnie zabite przez drwali karczujących lasy albo robotników z plantacji palm olejowych. W tym indonezyjskim centrum rehabilitacji Martyna pozna kilka wyjątkowych kobiet: dyrektor ośrodka Michelle oraz opiekunki orangutanów, które czuwają nad małymi całą dobę. Przekona się także, jak wygląda system edukacji w ośrodku, począwszy od żłobka, poprzez szkołę podstawową, gdzie zwierzęta uczą się pleść gniazda i zdobywać pożywienie, aż po ostatnie etapy, na których testowana jest samodzielność podopiecznych. To niezwykle wzruszający odcinek, w którym będziemy także świadkami przybycia nowego mieszkańca, któremu Martyna nadała imię.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy

2018-03-24

10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/6 Logo Travel Channel
Jak wyjść za mąż w trzy miesiące? Jak zrobić z męża milionera? Przez ile sekund należy patrzeć w lewe oko mężczyzny, żeby trafić do jego serca? Tego wszystkiego można się nauczyć w Akademii Życia Prywatnego. Larisa Renar, z którą Martyna spotkała się w Sankt Petersburgu, zna odpowiedź na wszystkie pytana dotyczące spraw damsko-męskich, jest założycielką treningowego centrum dla kobiet. Jej kursy ukończyło ponad 150 tysięcy studentek, nie tylko w Rosji, ale też w Chinach, Anglii, Emiratach Arabskich, Bułgarii i Turcji. Larisa jest psychologiem, absolwentką MBA, trenerem motywacyjnym i autorką 8 poradników dla kobiet, które sprzedały się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Rosjanki, częściej niż przedstawicielki innych narodowości, postrzegane są jako obiekt pożądania. Jednak blisko połowa kobiet w Rosji to singielki. Różnica między zarobkami kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach jest tu jedną z najwyższych na świecie. Za tę samą pracę kobiety w Rosji dostają o 1/3 wynagrodzenia mniej, małżeństwo ma więc dla nich nie tylko aspekt romantyczny, ale też biznesowy. Być może dlatego Akademia Larisy pęka w szwach, a 90% studentek, które trzymają się wyuczonej na kursach strategii wychodzi za mąż i tworzy szczęśliwe związki.
/ Polska / program
Reklama
11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/6 Logo Travel Channel
Wraca nowa, ósma seria ekscytujących podróży niestrudzonej Martyny Wojciechowskiej! Jak zawsze nie zabraknie historii, które wzruszą, zszokują, ale też rozbawią do łez. Boliwia, Peru, Rosja – to tam odkryjemy nowe krańce świata. W Boliwii, Martyna odwiedzi społeczność, która w XXI wieku żyje na przekór cywilizacji. Na Florydzie dziennikarka pozna charyzmatyczną Maję Kazazić, bośniacką muzułmankę, która cudem przeżyła wojnę w byłej Jugosławii. Jak dobrze wyjść za mąż w 3 miesiące? Jak zrobić z męża milionera? Wszystkie odpowiedzi w programie „Kobieta na krańcu świata”. W Rumunii Martyna odwiedzi Ianę Matei, wulkan miłości! Iana jest założycielką organizacji „Reaching Out”, która pomaga ofiarom handlu ludźmi. Według danych Parlamentu Europejskiego, każdego roku ofiarami handlu padają 4 miliony osób. Sama Rumunia uznawana jest za europejskie centrum niewolnictwa. Bohaterka Martyny, Iana Matei, od 18 lat walczy z handlarzami. Wykrada wykorzystywane przez nich dzieci. Próbuje zwrócić dzieciństwo i dać im dom. Dziewczynki nazywają ją “Mamą”, są spragnione miłości, bezpieczeństwa i rodziny. Pod opieką Iany ukrywa się obecnie 15 dziewczynek. Najmłodsza została sprzedana, gdy miała 9 lat, inna została wymieniona na 4 papierosy. Iana poświęciła walce z handlarzami 18 lat swojego życia. W tym czasie uratowała ponad 500 dziewczynek. Jej marzeniem jest powstrzymanie handlu ludźmi i chociaż ma świadomość, że jest to mało realne, to głęboko wierzy, że marzenia się spełniają.
/ Polska / program
21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 6/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Tanzania - kobieta pilot" W malowniczej Tanzanii Martyna wraz z ekipą TVN spotka się z Naiyomą Rae, jedną z nielicznych kobiet-pilotów w Afryce. Bohaterka odcinka na co dzień mieszka w Arushy, ale w domu bywa rzadko. Niemal codziennie prowadzi samoloty pasażerskie, spędzając wiele godzin w chmurach. Naiyoma postanowiła, że będzie latać, a w realizacji tego marzenia nie przeszkodziła jej nawet filigranowa figura. Aby prowadzić samolot musi siedzieć na poduszkach... Jak podkreśla, w swojej pracy czuje się wolna i nawet w pochmurny dzień ma szansę zobaczyć słońce. Jest niezwykle silną osobą, która nie boi się wyzwań. Opowie Martynie między innymi o tym, jakie zwierzęta najbardziej przeszkadzają przy lądowaniu i dlaczego, o swoim pierwszym samodzielnym locie oraz o licznych ofertach matrymonialnych od męskiej części pasażerów. Jak radzi sobie kobieta wykonująca zawód zdominowany przez mężczyzn w kraju, gdzie równouprawnienie występuje tylko na papierze? Martyna odwiedzi także plantację kawy, spróbuje jak smakuje trzcina cukrowa, a miejscowe kobiety uczeszą ją zgodnie z obowiązującą tam modą.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
22:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/10 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy

2018-03-25

16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/6 Logo Travel Channel
Polska program
17:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/6 Logo Travel Channel
Polska program

2018-03-29

17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/6 Logo Travel Channel
Polska program
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 6/10 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy

2018-03-31

10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/6 Logo Travel Channel
Na Florydzie żyje delfin Winter i tu zamieszkała uciekająca od wojny w Bośni Maja Kazazić. W Clearwater Marine Aquarium splatają się losy delfina i człowieka. Każdy, komu chociaż raz w życiu zdarzyło się powiedzieć: „nie chce mi się, nie dam rady” – powinien poznać ich historie. Maja pochodzi z Bośni. Miała 15 lat, gdy w 1992 roku w byłej Jugosławii wybuchła wojna. Winter jako 2-miesięczny ssak zaplątała się w sieci. I Maja i Winter otarły się o śmierć. Obie przetrwały dzięki niezwykłej determinacji i wyjątkowej sile charakteru. Dziś obie są wsparciem dla innych. Ich historia pomogła Martynie w jej osobistych zmaganiach z przeciwnościami losu.
/ Polska / program
11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/6 Logo Travel Channel
Polska program
21:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/10 Logo Travel Channel
Każda kobieta ma swoją niezwykłą historię. Każdy odcinek „Kobiety na krańcu świata” jest tego potwierdzeniem. Przemierzając kulę ziemską wzdłuż i wszerz, Martyna Wojciechowska odnajduje te najbardziej zaskakujące w najodleglejszych zakątkach świata. Bhutan, Nigeria, Papua, Rosja, Kolumbia. To tylko niektóre miejsca, jakie znana podróżniczka odwiedzi po raz pierwszy. Nikt nie zrozumie kobiety tak jak druga kobieta. Martyna Wojciechowska rozmawia ze swoimi bohaterkami o życiu. Niezależnie od pochodzenia, wieku, poglądów czy stylu życia. W tym sezonie będzie wiele historii, które wzruszą, rozbawią do łez, a czasem zszokują. Poznamy m.in. 47-letnią Percy z Filipin, która jest głęboko wierzącą katoliczką, co udowadnia w szczególny sposób – w okresie wielkanocnym poddaje się ukrzyżowaniu. Kobieta pierwszy raz dała się ukrzyżować w wieku 17 lat. Było to rok po tym, jak objawiła jej się we śnie „Black Sto Nino”. Od tej pory robi to regularnie. Filipińczycy dają się przybijać do krzyża w Wielki Piątek, wierząc, że mogą w ten sposób odpokutować za grzechy. Na tym samym kontynencie, w Indiach, żyje najmniejsza kobieta świata. Mierzy zaledwie 62,8 centymetrów. Jyoti cierpi na achondroplazję, która powoduje zaburzenie rozwoju kości w organizmie i w konsekwencji karłowatość. Dwudziestolatka nie ma problemu z rozwojem mentalnym, jest bardzo dobrą uczennicą. W Indiach jest czczona jak bożek, a zarabia na życie m.in. grając w amerykańskich serialach i programach („Big Boss”, „Star Award Pariwar”, „American Horror Story”). W najszczęśliwszym społeczeństwie na świecie – Bhutanie, mieszka pochodząca z rodziny królewskiej Ashi Sonam Choden Dorji. Sprawdzimy, czy faktycznie żyje jak księżniczka. Co ciekawe, w tym miejscu nie zagościła jeszcze żadna polska ekipa telewizyjna. Bohaterką jednego z odcinków będzie także kobieta z Sulawesi, która… zmarła 1-go lipca 2014 roku. Z powodu wysokich kosztów uroczystość pogrzebowa bardzo często organizowana jest tygodnie, miesiące, a nawet lata po śmierci zmarłego. W tym czasie ciało przechowywane jest w domu. Historię nieboszczki przedstawi jej córka Yohana – szefowa dzielnicy. Indie „Najmniejsza kobieta świata”. Bohaterka pierwszego odcinka siódmej serii „Kobiety Na krańcu Świata” to prawdziwa rekordzistka. Mieszkająca w Nagpur w Indiach Jyoti Amge ma 21 lat i … niespełna 63 cm wzrostu. Jest najmniejszą kobietą na świecie! Wzrost dziewczyny niemal nie zmienił się od urodzenia. Jej rodzice szukali pomocy w wielu miejscach, ale bezskutecznie. Zdaniem hinduskich lekarzy Jyoti cierpi na niedobór wydzielania hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową oraz achondroplazję. Jest to choroba genetyczna, której towarzyszą zaburzenia w budowie i rozwoju kości oraz karłowatość. Kości Jyoti są słabe i łatwo je uszkodzić, niektóre są trwale złamane. Urocza zawsze uśmiechnięta Jyoti pokaże Martynie jak wygląda codzienność z jej perspektywy. Opowie, jak pokonuje przeszkody i spełnia marzenia. A jej celem jest kariera w Hollywood! Ma już za sobą kilka występów telewizyjnych i ról filmowych. Zagrała między innymi w „American Horror Story” u boku Jessiki Lang. Teraz podbije serca polskiej widowni.
/ Polska / program
21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/10 Logo Travel Channel
Każda kobieta ma swoją niezwykłą historię. Każdy odcinek „Kobiety na krańcu świata” jest tego potwierdzeniem. Przemierzając kulę ziemską wzdłuż i wszerz, Martyna Wojciechowska odnajduje te najbardziej zaskakujące w najodleglejszych zakątkach świata. Bhutan, Nigeria, Papua, Rosja, Kolumbia. To tylko niektóre miejsca, jakie znana podróżniczka odwiedzi po raz pierwszy. Nikt nie zrozumie kobiety tak jak druga kobieta. Martyna Wojciechowska rozmawia ze swoimi bohaterkami o życiu. Niezależnie od pochodzenia, wieku, poglądów czy stylu życia. W tym sezonie będzie wiele historii, które wzruszą, rozbawią do łez, a czasem zszokują. Poznamy m.in. 47-letnią Percy z Filipin, która jest głęboko wierzącą katoliczką, co udowadnia w szczególny sposób – w okresie wielkanocnym poddaje się ukrzyżowaniu. Kobieta pierwszy raz dała się ukrzyżować w wieku 17 lat. Było to rok po tym, jak objawiła jej się we śnie „Black Sto Nino”. Od tej pory robi to regularnie. Filipińczycy dają się przybijać do krzyża w Wielki Piątek, wierząc, że mogą w ten sposób odpokutować za grzechy. Na tym samym kontynencie, w Indiach, żyje najmniejsza kobieta świata. Mierzy zaledwie 62,8 centymetrów. Jyoti cierpi na achondroplazję, która powoduje zaburzenie rozwoju kości w organizmie i w konsekwencji karłowatość. Dwudziestolatka nie ma problemu z rozwojem mentalnym, jest bardzo dobrą uczennicą. W Indiach jest czczona jak bożek, a zarabia na życie m.in. grając w amerykańskich serialach i programach („Big Boss”, „Star Award Pariwar”, „American Horror Story”). W najszczęśliwszym społeczeństwie na świecie – Bhutanie, mieszka pochodząca z rodziny królewskiej Ashi Sonam Choden Dorji. Sprawdzimy, czy faktycznie żyje jak księżniczka. Co ciekawe, w tym miejscu nie zagościła jeszcze żadna polska ekipa telewizyjna. Bohaterką jednego z odcinków będzie także kobieta z Sulawesi, która… zmarła 1-go lipca 2014 roku. Z powodu wysokich kosztów uroczystość pogrzebowa bardzo często organizowana jest tygodnie, miesiące, a nawet lata po śmierci zmarłego. W tym czasie ciało przechowywane jest w domu. Historię nieboszczki przedstawi jej córka Yohana – szefowa dzielnicy. Filipiny „Ukrzyżowana”. Filipiny to najbardziej katolickie państwo Azji. 9 na 10 osób wyznaje wiarę w Jezusa, ale jest tu ona wyjątkowo mocna, żywa i żarliwa. Wielkopiątkowe ukrzyżowania przyciągają tłumy widzów. Filipińczycy uczestniczą w nich całymi rodzinami. Co roku ukrzyżowaniu poddaje się tu kilkadziesiąt osób. Setki – biczowaniu. Ten krwawy rytuał jest świadectwem wiary i aktem pokuty, pomimo, że Kościół na Filipinach go nie popiera. Niedaleko Manilii w prowincji Bulacan Martyna poznała 47 letnią Precy Valencię. Precy na co dzień pracuje jako szwaczka, ma 2 dzieci i 2 wnucząt. Ta z pozoru zwykła kobieta każdego roku w Wielki Piątek idzie na krzyż. Największym wsparciem jest dla niej kochający mąż – Celestino.
/ Polska / program

2018-04-01

15:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "RPA - mama hipopotama" Nikogo nie dziwi już, że pupilkiem w domu może być wąż boa, świnia, czy tarantula. W RPA ludzie udomowiają zwierzęta, które u nas możemy oglądać tylko w ZOO. Bo czy ważącą 2 tony, zjadającą 100 kg dziennie hipopotamicę można uznać za zwierzątko domowe? Okazuje się, że tak. W RPA Martyna Wojciechowska wraz z ekipą TVN miała okazję gościć w domu Joubertów. Ich posesja ogrodzona jest siatką, a przed bramą wisi tabliczka "wejście tylko na własną odpowiedzialność". Shirley i Toni są bowiem - jak sami twierdzą - szczęśliwymi rodzicami 10 letniej Jessici. Mała waży 2 tony, zjada dziennie 100kg pożywienia więc jak na hipopotama w tym wieku bardzo dobrze się rozwija. Choć Jessica zdemolowała już 14 łóżek i wybiła 104 okna nadal może poruszać się po domu. Śpi jednak na materacu na werandzie, otulona kocem i usypiana przez swoją mamę, Shirley. Wspólnie oglądają seriale, kąpią się w jeziorze, a wieczorem Shirley robi córeczce masaże. Martyna miała okazję poznać również narzeczonego Jessici. Największym marzeniem Joubertów, tak jak wszystkich rodziców, są wnuczki. Liczą na to, że już w przyszłym roku ich rodzina się powiększy.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
Reklama
15:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 6/10 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy
16:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Księżniczka z Tokio" Japonia Bohaterką odcinka realizowanego w Tokio będzie 25-letnia Watanabe, należąca do "himegyaru". Co kryje się pod tym terminem? Tak nazywa się dziewczęta i kobiety wystylizowane na księżniczki. Farbują włosy na blond, noszą diademy i korony, obwieszają się świecącą biżuterią. Ulubionym kolorem "księżniczek" jest róż, a dodatkami serduszka, puszki i perełki. Mężczyźni szaleją na ich punkcie! Dlaczego japońskie nastolatki nie chcą dorosnąć? Jak funkcjonują w kraju, gdzie fizjonomia kobiet tak bardzo odbiega od pożądanego ideału? Oczy lolity powinny być przecież wielkie i okrągłe, buzia pociągła, cera jasna… Martyna będzie miała okazję odwiedzić mieszkanie Watanabe, gdzie króluje "kawaii". "Kawaii" to określenie rzeczy i zjawisk, które są miłe, słodkie, maleńkie. Mieszkanie to wygląda jak domek lalek Barbie. Dowiemy się, jakie są odmiany kobiet-lolitek, jak brzmi zmodyfikowany język japoński w ich wydaniu, czym i dlaczego lubią się otaczać. Watanabe odkryje przed Martyną, czym zajmuje się na co dzień. Zadziwiające, jaki zawód wykonuje ta filigranowa kobieta…
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/8 Logo Travel Channel
"Australia - Kobieta ekstremalna " Dziewięć lat temu Heather była zwykłą kobietą z czterdziestką na karku. Samotnie wychowywała dzieci, miała ciepłą biurową posadę i bała się jakichkolwiek zmian. Dziś uprawia sporty ekstremalne i ma na koncie dwa światowe rekordy w tej dziedzinie. Skacze ze spadochronem, wspina się, nurkuje. Jest też fotografem i autorką książki o pokonywaniu własnych lęków.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
17:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 7/8 Logo Travel Channel
"Nepal - Żona trzech mężów " Wysoko w górach, w wiosce liczącej zaledwie pięćdziesiąt domów, mieszka trzydziestodwuletnia Tsepal. Ma czworo dzieci w wieku od czterech do jedenastu lat, opiekuje się nimi, zajmuje domem, pierze, sprząta, gotuje. Co wyróżnia ją spośród innych kobiet? Liczba mężów. Ma ich aż trzech!
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/8 Logo Travel Channel
"Ginący świat” Dotarcie do bohaterki drugiego odcinka programu zabrało ekipie aż trzy doby. Martyna Wojciechowska odwiedziła plemię zamieszkujące indonezyjski archipelag wysp należący do Sumatry Zachodniej. To tam znalazła Bai Boroiokok - kobietę z plemienia Mentawajów. Pozostało tylko ponad 3000 Mentawajów, którzy tak jak ich przodkowie żyją w indonezyjskiej dżungli poza cywilizacją i poza czasem. Bai Baroikok nie wie ile ma lat i w jakim wieku jest jej czwórka dzieci ani jej mąż – szaman Lala. Nie wie też ile godzin liczy doba. Wie za to, jak ważne jest życie w zgodzie z duchami swoich przodków, duszą dżungli i zwierząt. W jej świecie liczy się harmonia - człowieka z naturą i duszy z ciałem. Mentawajowie wierzą, że niezadowolona dusza opuszcza ciało. Należy o nią dbać upiększając skórę tatuażami i ostrząc zęby w trójkąty. Oba symbole piękna, które zwiększają atrakcyjność kobiet w oczach mężczyzn i odwrotnie, okupione są niewyobrażalnym bólem. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć upiększające rytuały i szamańskie tańce. Wraz z Martyną przyjrzą się codziennemu życiu ludzi, którzy potrzebują bardzo niewiele, żeby wieść szczęśliwe życie.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/8 Logo Travel Channel
„Mama leniwców” Bohaterką odcinka jest Judy Avey-Arroyo, Amerykanka z Alaski, która z miłości do ukochanego męża Luisa przeprowadziła się do Kostaryki. Dziś jest właścicielką jedynego na świecie ośrodka, który ratuje ranne i osierocone leniwce. Te zwierzęta, zamieszkujące Amerykę Południową i Środkową, zagrożone są wyginięciem. Judy zajęła się ich ratowaniem przez zupełny przypadek, gdy dwie dziewczynki przyniosły jej rannego, małego leniwca. Nie miała wtedy pojęcia jak mu pomóc. Leniwiec okazał się samiczką, którą Judy nazwała Buttercup. Towarzyszy jej już 20 lat. Jest królową domu i nauczycielką życia- emanując swoim ciepłem i spokojem. Dziś w swoim ośrodku, prowadzi małą klinikę, żłobek i przedszkole dla maluchów. Pomagają jej córka Ursula, stała wolontariuszka Claire i weterynarz Marcelo, których również poznacie. Leniwce otrzymują od nich pomoc medyczną i często dożywotnią opiekę. Tylko nielicznym podopiecznym udaje się przywrócić wolność, nam udało się być tego świadkiem. Poznajcie niezwykłą kobietę i historię jej miłości.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy
22:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/8 Logo Travel Channel
Kolejna czwarta edycja podróżniczego programu TVN „Kobieta na krańcu świata”. Tym razem w poszukiwaniu bohaterek Martyna Wojciechowska dotarła do najdalszych zakątków naszego globu – do Ameryki Łacińskiej, Azji, na Bliski Wschód. „Poznacie niezwykłe kobiety. Nieważne skąd pochodzą, z wielkich miast czy z dżungli - łączy je jedno - wyjątkowa historia ich życia” – mówi prowadząca program Martyna Wojciechowska. „Jak zawsze podczas spotkań na krańcu świata towarzyszyły mi skrajne emocje, od czystej radości, przez wzruszenie, smutek, a czasem łzy… szczególnie wtedy, kiedy musiałam wyjeżdżać” – dodaje. W Ameryce Łacińskiej Martyna spotkała dwie fascynujące bohaterki. Jedna ujęła ją odwagą i ekstrawagancją, druga - ogromną miłością, którą obdarza zagrożone wyginięciem zwierzęta. „Kiedy wyjeżdżałam do Meksyku realizować odcinek o kobiecie-wampirze, byłam przekonana, że to dziwaczka i nic nas nie łączy… Dziś wiem, że pod przerażającym wyglądem Maria kryje gołębie serce i jesteśmy do siebie bardzo podobne”. Na Kostaryce Martyna poznała wzruszającą historię kobiety, która prowadzi jedyny na świecie sierociniec dla leniwców. „Te zwierzęta podbiją serca wszystkich widzów programu »Kobieta na krańcu świata«” – twierdzi autorka programu. „W kolejnych odcinkach poznacie kobietę z plemienia Mentawai. Dla niej pojęcie czasu nie istnieje, a kanonem piękna są zęby wypiłowane w trójkąty i ciało całkowicie pokryte tatuażami” – zdradza Martyna i dodaje: „W Indiach ekipa programu gościła w domu dla wdów, które po śmierci mężów są odtrącane przez swoje rodziny, a ich życie jest często prawdziwym piekłem. Dotarłam też na step Kirgizji... Ale o tym później” - dodaje podróżniczka. „Przez ostatnie dziesięć lat odwiedziłam ponad sto krajów. Wydawałoby się, że widziałam już wiele i wyczerpałam fascynację poznawania świata. Jednak moje podróże, a szczególnie ludzie spotkani na drodze, wciąż nie przestają mnie zaskakiwać! Może ciekawość świata mam zapisaną w genach? Bo jak wytłumaczyć samej sobie, że z każdym wyjazdem zachłystuję się jak dziecko tym, co mnie tam spotyka i nadal chcę więcej?” „Porwana panna młoda” Bohaterką pierwszego odcinka czwartej serii „Kobiety na krańcu świata” jest złotowłosa Altinchcach, która choć nie ma swojego miejsca na ziemi ma swój dom zawsze przy sobie. Razem z Martyną Wojciechowską widzowie przyjrzą się codziennemu życiu koczującej kobiety z Kirgistanu, poznają pasjonującą historię jej życia, począwszy od uprowadzenia przez przyszłego męża w wieku zaledwie 16 lat. Podobno nadal co piąte lokalne małżeństwo zawierane jest w ten sposób: mężczyzna porywa kobietę, która mu wpadnie w oko. Ta nie ma innego wyjścia jak tylko zostać jego żoną, pod groźbą zhańbienia swojej rodziny. Choć Altinchcach nie wybrała męża, mało tego nie widziała go przed porwaniem na oczy, jest kobietą wolną. Budzi się na wysokości 2500 metrów otoczona górami, od dziecka jeździ konno i mieszka z mężem i trójką dzieci w jurcie - „przenośnym domu”. Ten tradycyjny namiot, koczujący Kirgizji potrafią złożyć - w raz z całym dobytkiem - w zaledwie trzy godziny. Nasza bohaterka wiedzie życie bez zobowiązań współczesnego świata, nie płaci czynszu i nie spłaca kredytu na samochód. Mówi o sobie, że jest szczęśliwa. Tak po prostu. A ekipa programu była szczęśliwa mogąc uczestniczyć w bardzo ważnej dla tradycji nomadów z Azji Mniejszej uroczystości urodzin synka naszej bohaterki.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-05

17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/6 Logo Travel Channel
Polska program
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 7/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Gejsza z Kioto" Japonia Kioto to miasto, które przez tysiąc lat było stolicą Japonii. Oprócz pięknych zabytkowych świątyń fascynujące są "miasta kwiatów" - dzielnice, w których można spotkać "motyle nocy", czyli gejsze. Wyglądają jak kobiety nie z tego świata, ich białe twarze i kolorowe kimona hipnotyzują. Martyna miała okazję odwiedzić to zjawiskowe miasto i poznać 20-letnią Kimichie, która obecnie jest "maiko", co oznacza, że kształci się na gejszę. Wiele młodych Japonek na pytanie "kim chcesz być?" odpowie - "gejszą". Co ciągnie kobiety do tego zawodu? Chęć bycia piękną i podziwianą? Dobre zarobki? Sława? Pewnie też. Ale prawdziwe "motyle nocy" mówią, że bycie gejszą to powołanie. W tym odcinku dowiemy się także, dlaczego gejsze bielą twarze i jak wygląda ich rozkład dnia. Będziemy uczestniczyć w ich tradycyjnych zajęciach, pójdziemy do fryzjera i na zakupy, będziemy świadkami przyjęcia, na którym "pracują "gejsze, a naszej bohaterce Kimichie zadamy wiele pytań o tajemnice gejsz. Nie wszystkie sekrety zostaną wyjawione, ale dowiemy się na przykład, że ulubionym aktorem młodej gejszy jest...Matt Damon.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-07

10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/6 Logo Travel Channel
90% Koreańczyków to aktywni użytkownicy internetu. Niemal wszyscy - zaglądają do sieci codziennie. Towarzystwo online zapewniają Vlogerzy, którzy grają w gry internetowe, albo Muk-bang, czyli osoby... jedzące przed kamerami na żywo. W Korei można też wychowywać wirtualne dziecko, albo oglądać świat na żywo z perspektywy… kota. Coraz częstsza aktywność w świecie wirtualnym wiąże się z coraz częstsza samotnością Koreańczyków w świecie rzeczywistym. Bohaterka Martyny, BJ Levi relacjonuje swoje życie online. Jest jedną z najpopularniejszych Muk-bang w Korei. Jedząc przed kamerami i transmitując to na żywo, zarabia pieniądze. W języku koreańskim „rodzina” w dosłownym tłumaczeniu to „ci, którzy jedzą razem”. W Korei przyjęło się, że posiłków nie powinno się jeść w samotności. Jednocześnie w pędzącym, nowoczesnym świecie coraz więcej osób żyje z dala od rodziny, towarzystwo podczas posiłków zapewniają im więc BJe. Najlepsi BJe są w stanie zarobić nawet 9-10 tysięcy dolarów miesięcznie. To 2-3 razy więcej niż pensja w korporacji. Najpopularniejsi BJ zyskują status celebrytów, a sława w Korei znaczy jeszcze więcej niż pieniądze.
/ Polska / program
11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/6 Logo Travel Channel
Polska program
21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-08

17:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/6 Logo Travel Channel
Polska program

2018-04-12

17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/6 Logo Travel Channel
Polska program
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy
Reklama

2018-04-14

10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/6 Logo Travel Channel
Są takie miejsca na ziemi, do których można przyjeżdżać nawet kilkanaście razy i z każdą wizytą odkrywać je ciągle od nowa. Taka dla Martyny jest Tanzania, w której zawsze poznaje absolutnie zaskakujące zwyczaje, często trudne do zaakceptowania. W tanzańskim plemieniu Kuria istnieje tradycja zwana nyumba ntobhu czyli „dom kobiet”, zgodnie z którą kobieta może poślubić kobietę. Nie ma to jednak związku z homoseksualizmem, w Tanzanii nielegalnym. Akty seksualne między osobami tej samej płci, zagrożone są karą pozbawienia wolności. Związki między dwiema kobietami to jedna z tradycji plemienia Kurya. Pierwszy taki przypadek odnotowano tam w 1927 roku. Największą wartość dla plemienia Kurya stanowią dzieci. Szczególnie wyczekiwani są chłopcy, bo w Tanzanii dom bez chłopca jest biednym domem. W sytuacji, gdy np. kobieta jest bezpłodna, wiąże się z drugą kobietą, by ta urodziła jej potomstwo. Podobnie jak w przypadku związków damsko-męskich płaci za nią krowami. Na żonę mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsze z kobiet. Zależnie od posiadanego majątku, można mieć nawet kilka żon. Związki kobiet stanowią od 10 do 15% wszystkich małżeństw zawieranych w Kurya. Kobiety mieszkają razem, wspierają się w pracach domowych i wychowaniu dzieci.
/ Polska / program
11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/6 Logo Travel Channel
Polska program
21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/8 Logo Travel Channel
"Indie - Kobieta ze świątyni szczurów" W pierwszym odcinku 3 edycji „Kobiety na krańcu świata” Martyna Wojciechowska wyruszy do Indii. Tam pozna kobietę o imieniu Dixa oraz jej rodzinę, która według hinduskiej tradycji opiekuje się świątynią Karni Mata w Radżastanie, dokładnie w mieście Desznok. W świątyni tej żyje ponad 20 tysięcy szczurów, które, według wiary Depavat, są wcieleniem członków klanu.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-15

16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/6 Logo Travel Channel
Polska program

2018-04-19

17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/6 Logo Travel Channel
Polska program
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/8 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-21

10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 6 Logo Travel Channel
Ósmy sezon „Kobiety na Krańcu Świata” to szczególny czas w życiu Martyny. Liczne przeciwności losu nie pozwoliły na realizację pełnej serii programu. Emisja długo stała pod znakiem zapytania. Jednak niestrudzonej podróżniczce nie tak łatwo pokrzyżować plany! Martynie udało się odwiedzić pięć fantastycznych kobiet. Z mieszkającą na Florydzie Mają połączyła ją szczególna więź. Obie udowadniają, że nie ma w życiu takiej sytuacji, z której nie da się wyjść zwycięsko. W Rosji, za sprawą Larisy Renar, Martyna zgłębiła tajemnice najskuteczniejszej broni kobiecej – seksapilu! W malowniczej Tanzanii bohaterkami Martyny były kobiety i ich żony! A w Korei Południowej – dzięki BJ Levi, powstał odcinek niemal z przyszłości! Martyna podjęła się też bardzo trudnego tematu, jakim jest handel ludźmi i wykorzystywanie seksualne nieletnich. Dla Iany Matei z Rumunii, życie dzieci ulicy stało się ważniejsze niż jej własne, beztroskie. A co słychać u Kabuli? Jak radzi sobie w nowej szkole i czy spełnia marzenia? Martyna po raz kolejny wróciła do ukochanej albinoskiej dziewczynki, której los odmienili widzowie „Kobiety Na Krańcu Świata”.
/ Polska / program
11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/6 Logo Travel Channel
Polska program
21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/8 Logo Travel Channel
"Samoa - 99% Kobiety " Wyspy Samoa położone są w malowniczej, przepięknej Polinezji, na jednym z archipelagów Oceanu Spokojnego. Właśnie tam Martyna spotkała się z kolejną fascynującą bohaterką. Na wyspach Polinezji chłopcy, którzy przychodzą na świat mają dwie drogi: mogą stać się mężczyznami i głowami rodziny lub wybrać inny scenariusz życia – stać się „fa'afafine”. Słowo „fa’afafine” oznacza w języku Samoan „w stylu kobiety” lub „jak kobieta”. Fa’afafine to osoba, która rodzi się jako chłopiec i do końca życia pozostaje mężczyzną z biologicznego punktu widzenia, jednak jego rola w społeczeństwie i rodzinie nie jest już typowo męska.
/ Polska / program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-22

16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 6 Logo Travel Channel
Polska program

2018-04-26

17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/6 Logo Travel Channel
Polska program
18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/8 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-28

10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/8 Logo Travel Channel
Kolejny sezon „Kobiety na krańcu świata” pokaże nie tylko kolejne ciekawe historie kobiet z różnych zakątków świata, ale odsłoni trudne, często kontrowersyjne aspekty ich życia. Podczas podróży po Indiach, Bułgarii, Tajlandii czy Chinach Martyna Wojciechowska wysłuchała wielu niezwykłych opowieści. Sprzedaż dziewictwa córek, klinika dla surogatek, powszechnie akceptowana zmiana płci u nastolatek to tylko wstęp do świata, w który weszła Martyna. Przez sześć lat ekipa programu starła się wyjechać do Chin, aby zrealizować program o życiu tamtejszych kobiet. Wreszcie udało się przebrnąć skomplikowane procedury i dotrzeć do najludniejszego kraju na ziemi, liczącego ponad 1,3 mld mieszkańców. Martynę zainteresowała jednak maleńka grupa etniczna żyjąca u podnóża Himalajów o nazwie Mosuo. W języku, którym się posługują, nie ma słów „ojciec” i „mąż”. Kobiety nie wychodzą za mąż i nie mieszkają ze swoimi partnerami. Mężczyźni odwiedzają je tylko pod osłoną nocy. Dzieci zawsze pozostają przy matce, dziedziczą po niej nazwisko i majątek. Takie „chodzone małżeństwa” są oparte wyłącznie na miłości i wzajemnej atrakcyjności, nie łączą je wspólne wychowywanie dzieci czy względy ekonomiczne. W Indiach Martyna poznała niezwykłą kobietę – dr Naynę Patel, lekarkę, która prowadzi klinikę dla surogatek. W ciągu 10 lat funkcjonowania placówki matki zastępcze urodziły tu 700 dzieci! Martyna odwiedzi też najpiękniejszych na świecie Ladyboyów (tajscy transseksualiści), z których słynie Tajlandia. Pozna doktora Tepa prowadzącego najstarszą w Bangkoku klinikę zmiany płci. Dziennie przeprowadza się tu 20 operacji! Historia kolejnej bohaterki programu jest również niezwykła. Dziewiętnastolatka opowie Martynie o zwyczaju, którym jest sprzedaż dziewictwa córek przez ich ojców. To wyjątkowo poruszająca opowieść, trudna do zrozumienie w naszych czasach. Tym bardziej, że mówi o procederze w kraju należącym do Unii Europejskiej – Bułgarii. "Dziewczyna z Shaolin", Chiny O możliwość wyjazdu do Chin Martyna starała się od kilku lat. I wreszcie się udało! Chiny to kraj z tradycją 5 tysięcy lat, gdzie zamieszkuje miliard 300 milionów ludzi. To, co ukształtowało potęgę tego państwa to w dużej mierze surowe wychowanie. Widać to najwyraźniej w dolinie Shaolin. W szkole wywodzącej się z legendarnego klasztoru buddyjskiego nauki pobiera obecnie ponad 5000 uczniów. Wśród nich jest LiuYinPing – mistrzyni kung-fu, która sama odebrała surowe wychowanie, a teraz uczy w ten sposób tysiące dzieci. Uczniowie zaczynają dzień o 5:40, a już o 6:00 mają pierwszy trening kung-fu. Wierzą, że są w stanie osiągnąć każdy cel, muszą tylko wystarczająco ciężko pracować. Liu posiada piąty stopień mistrzowski w kung - fu. Jest jedyną kobietą, która mieszka na terenie szkoły razem z mężem – wicemistrzem sportów walki na całe Chiny. Ma pięcioletniego syna, ale matką musi być również dla swoich podopiecznych. Liu przedstawi Martynie swoje uczennice. Najmłodsze mają pięć lat. W szkole spędzają cały swój czas. Sześć dni w tygodniu ćwiczą po sześć godzin dziennie, a rodziców odwiedzają tylko raz w roku. Liu zaprosi też Martynę i ekipę TVN na trening do legendarnego klasztoru Shaolin.
/ Polska / program
11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 6 Logo Travel Channel
Polska program
21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/8 Logo Travel Channel
Polska program podróżniczo-rozrywkowy

2018-04-29

16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/8 Logo Travel Channel
Polska program
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Kobieta na krańcu świata. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Kobieta na krańcu świata w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 160 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie.

Poprzednie emisje Kobieta na krańcu świata

Emisja Kobieta na krańcu świata miała miejsce:

2018-03-18, 16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/6 Logo Travel Channel
2018-03-17, 22:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Nadzieja niewidomych - Etiopia" część II W Etiopii półtora miliona ludzi jest niewidomych. W tym biednym kraju katarakta to wyrok na dożywotnią ślepotę. Z powodu powikłań pochorobowych, braku witamin i niewłaściwej higieny, chorują także dzieci i młodzi ludzie. Martyna miała okazję poznać członków organizacji charytatywnej "Himalayan Cataract Project", która przywraca wzrok tysiącom ludzi z najbiedniejszych rejonów świata, nie biorąc ani centa od najuboższych pacjentów. W codziennym życiu towarzyszyła kilku wyjątkowym kobietom. Poznała Murii - niewidomą, czterdziestoletnią pacjentkę, pielęgniarkę o imieniu Abeba oraz utalentowaną lekarkę Somega. Wraz z ekipą TVN mogła obserwować przebieg operacji oka w szpitalu Quiha, która jak się okazało, miała wstrząsający i niespodziewany przebieg. Dużym przeżyciem dla wszystkich były odwiedziny w szkole dla niewidomych dzieci, w Mekele. Tutaj poznali charyzmatycznego nauczyciela z misją i przekonali się jak wygląda nauka w tej wyjątkowej placówce, jednej z trzech w całym kraju. Dzieci uczą się pisma Braille'a, marzą żeby zostać dziennikarzami i opowiedzieć ludziom o sytuacji w Etiopii. Te nierealne niegdyś marzenia mają okazję ujrzeć światło dzienne, dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi z "Himalayan Cataract Project".
2018-03-17, 21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/10 Logo Travel Channel
2018-03-17, 11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 10 Logo Travel Channel
2018-03-17, 10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/6 Logo Travel Channel
2018-03-15, 18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/10 Logo Travel Channel
2018-03-15, 17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 9/10 Logo Travel Channel
KOLUMBIA: „Życie za kratami”. Kolumbia to kraj Ameryki Południowej, który słynie z pięknych kobiet i… produkcji kokainy. Martyna udała się do El Buen Pastor, czyli żeńskiego więzienia w środku potężnej Bogoty – stolicy kraju. Osadzonych jest tam ponad dwa tysiące kobiet. Słynące z piękna i kultu ciała Kolumbijki, mimo warunków w jakich przyszło im żyć, dbają o swoją kobiecość. W więzieniu otworzyły salon piękności. Jest tam też żłobek, bo dzieci do trzeciego roku życia przebywają w więzieniu razem z matkami. Raz w roku, w święto Matki Bożego Miłosierdzia, do więzienia mają wstęp bliscy osadzonych. Odbywają się wtedy różne uroczystości, na przykład: wybory miss. W El Buen Pastor, Martyna spotkała też Elsę Paez – działaczkę społeczną i wolontariuszkę, która walczy o godne warunki dla osadzonych i o to, by dzieci nie dorastały w areszcie. Jak wygląda codzienność w jednym z największych żeńskich więzień Ameryki Południowej? Można to sprawdzić bez ruszania się z fotela.
2018-03-11, 17:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 7/9 Logo Travel Channel
Martyna Wojciechowska odwiedziła La Paz, najwyżej położoną stolicę świata. W tym kraju kobiety od wieków pełnią głównie rolę reprodukcyjną. Są opiekunkami w rodzinie, zależnymi we wszystkim od mężczyzn. Jeśli się nie podporządkują ¶ są bite. To właśnie w Boliwii notowany jest najwyższy w całej Ameryce Południowej poziom przemocy wobec kobiet. I właśnie tu część kobiet postanowiła zawalczyć ze stereotypami, zamienić kucharskie fartuchy na raki wspinaczkowe i… zdobywać szczyty! Tym razem w „Kobiecie na krańcu świata” niezwykła wspinaczkowa drużyna cholit z La Paz, a na jej czele założycielka grupy – Alicia. W tym wyjątkowym odcinku Martyna Wojciechowska odwiedzi także bohaterkę z pierwszego sezonu programu – Carmen Rojas! Jak zmieniło się życie boliwijskiej zapaśniczki?
2018-03-11, 16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 5/10 Logo Travel Channel
"Zapaśniczka z Boliwii" część 2 W poprzednim odcinku poznaliśmy Boliwijkę, Carmen Rojas - walczącą cholit, czyli uprawiającą zapasy. Martyna miała okazję poznać jej codzienne życie i rodzinę. Teraz będzie dopingować Carmen podczas jednej z niedzielnych walk. Wraz z ekipą TVN usiądzie na widowni, którą wypełniają w większości pijani mężczyźni... Zapasy to jedna z niewielu rozrywek, które posiadają mieszkańcy slamsów El Alto, znajdujących się w najwyżej położonej stolicy świata - La Paz w Boliwii. Carmen miała stoczyć walkę z kobietą. Okazało się jednak, że w ostatniej chwili organizatorzy zmienili zdanie i na ringu pojawił się młody mężczyzna... To co zobaczyła ekipa TVN przeszło najśmielsze oczekiwania. Carmen została bardzo mocno pobita i ledwo wyszła z ringu na własnych nogach. Dlaczego mężczyźni w tym kraju tak brutalnie traktują kobiety? A co o udziale kobiet w zapasach sądzi sama Carmen Rojas? Program ,,Kobieta na krańcu świata" składa się z dziesięciu reportaży. Gospodyni programu, Martyna Wojciechowska, odbywa pasjonujące podróże po Azji, Afryce i Ameryce, aby poznać kobiety w najdalszych zakątkach naszego globu. Kim są, czym się zajmują i o czym marzą? Co je łączy, a co dzieli? Opowiadają swoje historie i pokazują świat, w którym żyją. To bajeczna podróż po magicznych zakątkach naszego globu. Dzięki tym wszystkim kobietom, które zgodziły się wprowadzić Martynę do swojego świata, to także bliskie spotkanie z egzotycznymi kulturami oraz szansa na poznanie zupełnie odmiennych obyczajów.
2018-03-11, 16:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/10 Logo Travel Channel
"Zapaśniczka z Boliwii " część 1 W tym odcinku programu poznamy Boliwijkę - Carmen Rojas, która jest jedną z walczących cholit, czyli Indianek Ajmara uprawiających zapasy. W makijażu, ubrana w tradycyjną dla tego regionu spódnicę, nie jeden raz pokonała na ringu męskich przeciwników. Dlaczego zdecydowała się w taki sposób zarabiać na życie? Carmen opowiedziała Martynie o swoim życiu, rodzinie, marzeniach i sukcesach, a także roli kobiet w tym regionie świata Program ,,Kobieta na krańcu świata" składa się z dziesięciu reportaży. Gospodyni programu, Martyna Wojciechowska, odbywa pasjonujące podróże po Azji, Afryce i Ameryce, aby poznać kobiety w najdalszych zakątkach naszego globu. Kim są, czym się zajmują i o czym marzą? Co je łączy, a co dzieli? Opowiadają swoje historie i pokazują świat, w którym żyją. To bajeczna podróż po magicznych zakątkach naszego globu. Dzięki tym wszystkim kobietom, które zgodziły się wprowadzić Martynę do swojego świata, to także bliskie spotkanie z egzotycznymi kulturami oraz szansa na poznanie zupełnie odmiennych obyczajów.
2018-03-10, 22:30 Kobieta na krańcu świata, odc. 4/10 Logo Travel Channel
2018-03-10, 11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 9/10 Logo Travel Channel
2018-03-10, 10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 10 Logo Travel Channel
2018-03-08, 18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Nadzieja niewidomych - Etiopia" W Etiopii półtora miliona ludzi jest niewidomych. W tym biednym kraju katarakta to wyrok na dożywotnią ślepotę. Z powodu powikłań pochorobowych, braku witamin i niewłaściwej higieny, chorują także dzieci i młodzi ludzie. Martyna miała okazję poznać członków organizacji charytatywnej "Himalayan Cataract Project", która przywraca wzrok tysiącom ludzi z najbiedniejszych rejonów świata, nie biorąc ani centa od najuboższych pacjentów. W codziennym życiu towarzyszyła kilku wyjątkowym kobietom. Poznała Murii - niewidomą, czterdziestoletnią pacjentkę, pielęgniarkę o imieniu Abeba oraz utalentowaną lekarkę Somega. Wraz z ekipą TVN mogła obserwować przebieg operacji oka w szpitalu Quiha, która jak się okazało, miała wstrząsający i niespodziewany przebieg. Dużym przeżyciem dla wszystkich były odwiedziny w szkole dla niewidomych dzieci, w Mekele. Tutaj poznali charyzmatycznego nauczyciela z misją i przekonali się jak wygląda nauka w tej wyjątkowej placówce, jednej z trzech w całym kraju. Dzieci uczą się pisma Braille'a, marzą żeby zostać dziennikarzami i opowiedzieć ludziom o sytuacji w Etiopii. Te nierealne niegdyś marzenia mają okazję ujrzeć światło dzienne, dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi z "Himalayan Cataract Project".
2018-03-08, 17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
SULAWESI: „Życie po życiu”. Sulawesi to indonezyjska wyspa na Oceanie Spokojnym. Środkową jej część zamieszkuje lud Toraja. Bohaterka, którą odwiedza Martyna, nazywa się Ra’Tuk Baan i choruje od roku. Kochająca rodzina przygotowuje dla niej ulubione posiłki i kilka razy dziennie ustawia je koło łóżka. Kobieta chętnie przyjmuje także gości, którzy zobowiązani są uszanować jej spokój. Niestety, Ra’Tuk Baan nie może chodzić i nie mówi. W naszym – zachodnim postrzeganiu świata - nie żyje od roku, ale według tradycji Torajów – jest chora. Tu ciało zmarłego członka rodziny przechowuje się w domu i do chwili pochówku traktuje jak chorego. Śmierć i obrzędy związane z pogrzebem są najważniejszym wydarzeniem w życiu całej rodziny. Podczas uroczystości składa się ofiary z setek byków i tysięcy świń. Zmarłemu ma to zapewnić dobre życie wieczne. Żałobnikom - ucztowanie przez wiele dni, a bywa, że nawet miesiąc. Okazuje się, że w XXI. wieku są na ziemi takie miejsca i tradycje, które wciąż zaskakują. To koniecznie trzeba zobaczyć!
2018-03-04, 16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 9/10 Logo Travel Channel
2018-03-03, 22:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/10 Logo Travel Channel
Doświadczenia pierwszej edycji programu zachęciły Martynę i ekipę TVN do kontynuowania podróży do najdalszych, często niedostępnych dla turystów, zakątków naszego globu. Na mapie podróżników znalazły się m.in. RPA, Indonezja, Indie, Japonia. Celem tych, czasem ryzykownych, wypraw było poznanie życia tamtejszych kobiet - ich codziennych zajęć, pasji, marzeń, radości i smutków. "Kobiety o długich szyjach" Drugi odcinek programu był niezwykle ciężki do zrealizowania. Martyna z ekipą TVN planowała odwiedzić "długoszyje" kobiety z plemienia Karen w Birmie. Niestety niespodziewanie zostali zatrzymani przez juntę wojskową i zmuszeni do opuszczenia kraju. Miejscem, w którym doszło do spotkania z "kobietą - żyrafą", była ostatecznie Tajlandia. Tutaj, razem z innymi uchodźcami z Birmy, mieszka 36-letnia Macieng. Jej szyję "wydłuża" kilkanaście mosiężnych obręczy. Sama opiekuje się czwórką dzieci i utrzymuje się ze sprzedawania pamiątek turystom. Długie szyje to nie tylko sposób ozdabiania ciała, ale także zarabiania pieniędzy. Za możliwość oglądania kobiet Padung, zachodni turyści płacą kilkanaście dolarów. Nie wiadomo skąd wziął się zwyczaj zakładania pierścieni na szyje tutejszych kobiet. Zdaniem jednych pochodzi on z czasów, gdy wokół wiosek kręciły się tygrysy. Grube metalowe obręcze miały uchronić przed kłami drapieżnika. Według innych podań, pierścienie miały być gwarancją wierności. W przypadku zdrady kobiety, zdejmowano jej z szyi obręcze, co powodowało natychmiastowe złamanie kręgosłupa i śmierć. Martyna przekonała się, jaka jest prawda. Macieng na jej oczach zdjęła obręcze i włoży je na szyję Martynie. Kolejna zamiana ról nastąpiła, gdy długoszyja bohaterka sama przeprowadziła wywiad ze swoim gościem i nie zawahała się zadać niewygodnych pytań...
2018-03-03, 21:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 3/10 Logo Travel Channel
2018-03-03, 11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
2018-03-03, 10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 9/10 Logo Travel Channel
2018-03-01, 18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 2/10 Logo Travel Channel
2018-03-01, 17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 7/10 Logo Travel Channel
JAMAŁ „KRANIEC ŚWIATA”. Jamal oznacza „kraniec świata”. Martyna tym razem wyrusza za koło podbiegunowe. W północnej Rosji szuka ostatnich nomadów. Żyjący tu ludzie pieszo przemierzają rocznie ponad 1000 km. Wyznają szamanizm i pija krew reniferów. Martyna odwiedziła 37-letnią Uliyanę, która wraz z mężem i dziesięciorgiem dzieci hoduje renifery. Zamieszkała z nimi w czumie- namiocie ze skór reniferów, gotowała, szyła buty i kurowała wiecznie zakatarzone dzieci. Czy Martyna spróbowała tradycyjnego dania z surowego renifera? Jak odnalazła się w społeczności gdzie kobieta nie może dotykać świętych sanek, kroić wybranych gatunków ryb ani przechodzić nad śladami niedźwiedzia? Wyjątkowa podróż z dala od jakichkolwiek wygód cywilizacji.
2018-02-25, 16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
2018-02-24, 11:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 7/10 Logo Travel Channel
2018-02-24, 10:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 8/10 Logo Travel Channel
2018-02-22, 18:20 Kobieta na krańcu świata, odc. 1/10 Logo Travel Channel
2018-02-22, 17:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 6/10 Logo Travel Channel
PARYŻ „MAŁA AFRYKA”. Nie trzeba jechać na drugą półkulę, żeby dotrzeć na kraniec świata. Martyna udowodniła to w kolejnym odcinku programu, w którym wybrała się do … Paryża, gdzie weszła w świat mniejszości narodowych. Wierni swoim tradycjom wpływają na koloryt i niepowtarzalny charakter Francji. Jednak skrywają tez swoje mroczne sekrety. Martyna oprowadzi nas po Paryżu jakiego przeciętni turyści nie znają. Będzie nie mniej egzotycznie i nie mniej ekscytująco niż w podróży do najdalszych zakątków Ziemi, zapewniamy !
2018-02-18, 16:50 Kobieta na krańcu świata, odc. 7/10 Logo Travel Channel

Emisja w stacjach

Kobieta na krańcu świata można obejrzeć w:

Emisje w: Travel Channel

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info