Miasto gniewu godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Miasto gniewu w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Miasto gniewu

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Miasto gniewu. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Miasto gniewu w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Miasto gniewu.

Poprzednie emisje Miasto gniewu w telewizji

Emisja Miasto gniewu miała miejsce:

2024-03-27 00:05 Miasto Gniewu s.II - /15/ W ukryciu Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): W odcinku przypomnimy akcję w Parolach i opowiemy o tym, co się działo potem. Jak szukano bandytów odpowiedzialnych za zabójstwo Mirosława Żaka. Po Parolach szybko zidentyfikowano cały skład bandy, wydano za nimi listy gończe. Zatrzymano i rozliczono wszystkie "boki" - tych co wiedzieli i tych co pomagali. Pierwszy wpadł Mirosław Sz. (brat szefa - Jerzego Brodowskiego), którego po nieudanym napadzie na listonoszkę pod Grodziskiem Mazowieckim zatrzymali świadkowie. Później co 1 - 2 miesiące wpadali kolejni, pojedynczo lub parami: w wynajętym domku jednorodzinnym w Konstancinie Jeziornie, podczas jazdy samochodem w Słupnie, w wynajętym mieszkaniu na Ursynowie. Razem z nimi wpadały kradzione samochody i broń, także automatyczna. Pojawiły się informacje o granatach. Na wolności pozostali najbardziej zdesperowani: Jerzy Brodowski, Robert Cieślak i Igor Pikus (który jako jedyny tak naprawdę pozostawał NN, nie było pewności, że to on). Kilka razy pojawiała się nadzieja na zlokalizowanie Roberta Cieślaka, ale zawsze okazywało się, że adres jest już nieaktualny. Udało się namierzyć jego kierowcę taksówkarza; gdy z nim jechał, a wokół niego dynamicznie ustawiano załogi mające dokonać zatrzymania. Ktoś go ostrzegł, zadzwonił telefon i ktoś powiedział mu, że jest namierzony, że startuje śmigłowiec policyjny; on wysiadł w lesie z plecakiem, z którym się nie rozstawał, a taksówkarza zatrzymano kilkanaście minut później. W odcinku poruszymy również temat różnic pomiędzy policjantem z AT a gangsterem. Jaka jest różnica między gangsterem zdecydowanym na zabijanie a policjantem zdecydowanym na zabijanie.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-26 23:30 Miasto Gniewu s.II - /14/ Grób Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porachunków. W cyklu wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów. Poznamy historię funkcjonariuszy, którzy otarli się o śmierć. Pokażemy ich emocje, odkryjemy ich wspomnienia i pokażemy jak bardzo praca w policji - mimo ogromnego niebezpieczeństwa - jest fascynująca. Poznamy też historię gangu Mutantów, przestępczej grupy powstałej na przełomie wieków. Byli to gangsterzy wywodzący się z grupy markowskiej, której przewodził Kikir (został zamordowany). Później Mutanci usamodzielnili się i stworzyli silną niezależną grupę. Podobnie jak wiele innych grup, dokonywali napadów na TIR - y. Czasem był to autentyczny napad na ciężarówkę, którą zatrzymywano za pomocą upozorowanego radiowozu. Kierowcę wiązano i przez kilka godzin wożono samochodem albo przywiązywano do drzewa. Czasem były to ustawki, przekupiony kierowca sam podstawiał towar w umówione miejsce i zgłaszał fikcyjny napad. Czasem też kradło się TIR - a już raz ukradzionego przez konkurencję.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
Reklama
2024-03-26 00:00 Miasto Gniewu s.II - /13/ Dom Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): W tym odcinku widzowie poznają historię gangsterów i policjantów ustami i oczami ich żon, i partnerek. Opowiemy o strachu, jaki towarzyszył tym kobietom, kiedy ich życiowi partnerzy wychodzili do pracy. Jak życie zawodowe policjantów i gangsterów przekłada się na życie w domu, czy wyładowują swoje frustracje i stres w domu na rodzinie. Gangsterzy ten stres dodatkowo moglli wynagrodzić kobietom i dzieciom dużymi pieniędzmi jakie przynosili do domu. Czym wynagradzali to policjanci? W przypadku Bajbusa jego żona zapłaciła najwyższą cenę za związek z gangsterem. Dowiemy się, jak twardy, bezwględny przestępca poradził sobie ze stratą żony i czy czuje się współwinny jej śmierci.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-25 23:20 Miasto Gniewu s.II - /12/ Po drugiej stronie Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): W tym odcinku widzowie poznają historie o policjantach, którzy przeszli na ciemną stronę. Opowiemy o problemach, z jakimi borykała się polska policja na początku XXI wieku, o warunkach finansowych, w jakich żyli wtedy policjanci. Przypomnimy historię policjanta, któremu proponowano łapówkę, ale nie zgodził się jej przyjąć. Opowiemy o policjantach pomawianych o współpracę z gangsterami. Przypomnimy historię Sławomira Opali, policjanta który popełnił samobójstwo po wyjściu z więzienia. Wspomnimy o Piotrze Wróblu, który zwerbował Jarosława Sokołowskiego ps. Masa, a później został oskarżony przed gangsterów o przyjmowanie łapówek. Pokażemy, jak cienka jest linia pomiędzy policjantem a przestępcą i jak łatwo czasami przejść na drugą stronę barykady. Naganne zachowania policjantów będzie omawiał również profiler kryminalny Jan Gołębiowski, który wyjaśni motywacje funkcjonariuszy, którzy przeszli na ciemną stronę.

Czas trwania: 31min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-23 00:00 Miasto Gniewu s.II - /11/ Kostnica Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny opowiadający o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Druga seria. W tym odcinku widzowie dowiedzą się z punktu widzenia technicznego, od biegłego z zakresu balistyki, jak działa pocisk wystrzelony w ciało, i z punktu widzenia naukowego - medycznego, jakie spustoszenie robi pocisk w ciele człowieka. Z lekarzem medycyny sądowej porozmawiamy o tym, jak można ustalić przyczynę śmierci, kiedy w ciele denata znajduje się ponad 70 kul. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, kto jest winny zabójstwa, jeśli jest dwóch sprawców. Jak stwierdzić, który z nich oddał śmiertelny strzał. Pokażemy, jak wygląda sala sekcyjna w Zakładzie Medycyny Sądowej i dlaczego tak ważne w sprawach o zabójstwo jest przeprowadzenie sekcji zwłok. Jakich informacji dostarcza policji, prokuraturze i sądowi ciało zamordowanej osoby.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-22 23:25 Miasto Gniewu s.II - /10/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Konflikt w gangu nowodworskim trwa. Bandyci walczą ze sobą o wpływy z przestępczych interesów, głównie z narkotyków. Zanim jednak nowodworscy gangsterzy zajęli się na masową skalę narkotykami, ich źródłem dochodu były przede wszystkim haracze z agencji towarzyskich i prostytutek stojących przy drodze. Mieli ambicje opodatkować wszystkie trasy w Polsce i pobierać opłaty od wszystkich prostytutek. Dopiero przejęcie terenu podległego Dariuszowi i Grzegorzowi Karwowskim przez Zwierzaka i zastrzelonego później Oboja, zmieniło strategię działania gangsterów. Wtedy młode wilki bardziej skupiły się na zyskach z narkotyków, a kontrolowanie burdeli i tirówek zeszło na drugi plan. Zanim jednak do tego doszło, bracia Karwowscy toczyli z gangsterami z Modlina krwawą walkę o strefy wpływów, której najkrwawszym elementem było podłożenie bobmy w pubie EB w Nowym Dworze Mazowieckim. Pub EB to ulubione miejsce spotkań gangsterów z Modlina. Wiedzieli o tym konkurenci z Nowego Dworu. Do wykonania wyroku Dariusz Karwowski zatrudnił Daniela Eberchardta ps. Chulio i Marka N. ps. Marek, pochodzącego z Marek byłego antyterrorysty. Pech chciał, że bomba eksplodowała, zanim gangsterzy, dla których była przeznaczona, pojawili się w pubie. Zginęły cztery niewinne osoby. Właściciel pubu i trzech młodych mężczyzn, dorabiających sobie w lokalu na wakacje. W tym odcinku widzowie dowiedzą się bardziej szczegółowo o konflikcie gangu z Nowego Dworu Mazowieckiego z gangiem z Modlina. Poznają genezę tych dwóch grup. Temat miejsca, czyli burdele i trasy tirówek związany jest z odcinkiem w sposób oczywisty. To w gangu nowodworskim było w pewnym czasie głównym źródłem dochodu. Opowiemy historię kontrolowania i haraczowania burdeli i tirówek, przejmowania burdeli od konkurentów, pozyskiwaniai zmuszania kobiet do prostytucji. Postaramy się dotrzeć do prostytutek, które w tamtym czasie pracowały dla gangsterów. Wychodząc poza lokalne polskie podwórko, spróbujemy dotrzeć do gangsterów i kobiet, które z Polski były wywożone na teren Niemiec i tam sprzedawane do domów publicznych. Porozmawiamy również z policjantami, którzy pracowali przy sprawach dotyczących handlu żywym towarem.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-22 00:00 Miasto Gniewu s.II - /9/ Szpital Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): W tym odcinku widzowie dowiedzą się, co się dzieje z rannymi gangsterami. Czy często trafiają do szpitali, czy raczej szukają pomocy u zaprzyjaźnionych lekarzy, którzy ich opatrzą, wyjmą kulę i załatają dziurę po postrzale. Jeśli unika się takich miejsc jak szpital, to z jakiego powodu i jak szuka się ratunku. Dlaczego nikt nie wszedł do szpitala, żeby powiedzieć, co się stało ze Stefanem, tylko porzucono go po drzwiami. Poznamy historię tych przestępców, którzy trafili do szpitala i przeżyli. Porozmawiamy z lekarzami o procedurach, jakie obowiazują, kiedy do szpitala trafia ranna osoba po postrzale. Historia zabójstw w tym odcinku wiąże się bezpośrednio ze szpitalem. W 2000 roku zabito w szpitalu w rzeczywiście spektakularny sposób Andrzeja Czetyrko ps. Kikir. Przebrany za księdza zabójca wszedł do sali pooperacyjnej, w której leżał ranny po postrzale Kikir i dokończył dzieła, strzelając do niego 16 razy. Historia wydarzyła się w warszawskim szpitalu wosjkowym przy ul. Szaserów. Kikir przejął tereny po Dziadzie, Wariacie, Klepaku i Lutku, którzy zostali zastrzeleni w restauracji Gama. Marecki gangster otoczył się młodymi brutalnymi bandziorami, którzy później stworzyli bezwzględny gang Mutantów. Wśród nich był Robert Cieślak, zabity w Magdalence i Jerzy Brodowski, zabójca policjanta w Parolach. Bandyci się podzieli i odeszli od Kikira, kiedy bez jego zgody porwali syna biznesmena. Po tym zdarzeniu konflikt narastał. Cieślak i Brodowski zapolowali na Kikira 24 września 2000 roku, kiedy wracał samochodem z dyskoteki. Ostrzelali auto, raniąc Kikira i jego żonę. Ranny Czetyrko trafił do szpitala. Tam 20 października wynajęty ze wschodu zabójca dokończył dzieła.

Czas trwania: 31min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-21 23:25 Miasto Gniewu s.II - /8/ Umysł narkomana Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Być na haju, mieć halucynacje, zwijać się z bólu i być gotowym na wszystko, żeby ukraść, pobić, okaleczyć, a nawet zabić. To stany świadomości towarzyszące narkomanom. Temat narkotyków wiąże się bezpośrednio z zabójstwem Artura Z. ps. Santos i jego ciężarnej dziewczyny. Santos był dilerem w grupie Rafała Ł. ps. Zwierzak, którego widzowie poznali w poprzednim odcinku. Kiedy Zwierzak po osadzeniu w areszcie braci Karwowskich zaczął przejmować miasto, Karwowscy wydali na niego wyrok śmierci. O tym wyroku wiedział Santos i chwalił się na miejście, że wie, kto ma zabić Zwierzaka. Dotarło to do Zwierzaka, który zlecił jego porwanie i zabójstwo. Zwierzak trafił za kraty.

Czas trwania: 29min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
Reklama
2024-03-21 00:05 Miasto Gniewu s.II - /7/ Cmentarze gangsterów Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Ufo. Tak gangsterzy i policjanci określali osoby, które zaginęły i nigdy się nie odnalazły. Do dzisiaj w policyjnych kartotekach są setki nazwisk ludzi powiązanych z różnymi grupami przestępczymi, a przy ich nazwiskach napis "Zaginiony". Przez prawie 3 lata Ufo był Artur Heining ps. Czacha. Jego ciało znaleziono zakopane na terenie Twierdzy Modlin, dopiero po zeznaniach gangstera, który powiedział, że tam mordowano i grzebano wrogów. Czacha zginął, ponieważ sprzeciwił się braciom Karwowskim - Grzegorzowi i Dariuszowi, szefom gangu nowodworskiego, z którym Czacha współpracował. Wyrok wykonali Konrad Obojski ps. Obój i Rafał Ł. ps. Zwierzak. W tym odcinku opowiemy krótką historię Twierdzy Modlin i jakie tajemnice nie tylko te historyczne skrywa to miejsce. Widzowie dowiedzą się o osobach zaginionych, sposobach uprowadzania i pozbywania się tych ludzi. Poznają też krótką historię Rafała Ł. ps. Zwierzak, najmłodszego zabójcy w historii polskich zorganizowanych grup przestępczych, który pierwszy raz zabił jeszcze przed ukończeniem 20 lat. Poza tym opowiemy o historii gangu nowodworskiego i modlińskiego. Geneza jego powstania, czym się zajmowali i jakich mieli wrogów. Odcinek kończy się wewnętrznym podziałem w grupie nowodworskiej. Bracia Karwowscy na lata trafili do więzienia, a pałeczkę po nich przejął Zwierzak, który bezwzględnie i brutalnie załatwia swoje interesy.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-20 23:25 Miasto Gniewu s.II - /6/ Dom dziecka Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Tomasz Syga pochodził z patologicznej rodziny, rodzice oddali go do domu dziecka. W tym odcinku widzowie dowiedzą się, czy dzieci wychowujące się bez rodziców z góry skazane są na porażkę i konflikt z prawem. Dowiemy się, w jakim zakresie patologiczne rodziny wpływają na ukształtowanie się przestępczego charakteru dziecka. Opowiemy również historię gangsterów wywodzących się z dobrze sytuowanych, zamożnych i wykształconych rodzin, którym imponowała przemoc i dzisiaj odsiadują dożywotnie wyroki za brutalne zabójstwa, albo nie żyją. Takimi gangsterami był m.in. Wojciech Kiełbiński ps. Kiełbasa, Daniel Eberhard ps. Hulio. W tym odcinku postaramy się wniknąć w umysł gangstera i go poznać. Pomoże nam w tym najlepszy polski profiler kryminalny Jan Gołębiowski.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-20 00:05 Miasto Gniewu s.II - /5/ Sąd Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): W tym odcinku widzowie dowiedzą się o kondycji polskich sądów na początku lat 2000. Opowiemy o działaniu sądów, ocenie dowodów, wyrokach skazujących i uniewinniających oraz o adwokatach i prokuratorach, układach, składaniu i odmowie składania wyjaśnień przez oskarżonych. Pokażemy mechanizmy korumpowania pracowników wymiaru sprawiedliwości. Poza tym poruszymy wątek strachu przed rozprawą. Czy ci groźni, działający z zimną krwią bandyci odczuwają strach przed sądem? Czy idąc na rozprawę, boją się, że mogą dostać dożywotni wyrok?

Czas trwania: 31min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-19 23:25 Miasto Gniewu s.II - /4/ Pokój przesłuchań. Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów. Jedna z wersji zakłada, że Wojciech Kalinowski ps. Orzech zginął, bo zdecydował się na współpracę z policją. Ta sprawa jest pretekstem do opowiedzenia historii o przesłuchaniach, podczas których policjanci łamali przestępców i przeciągali na swoją stronę. Były różne metody przesłuchań. Policjanci opowiedzą o rodzajach przesłuchań i sposobach docierania do przestępczego umysłu. Jak wspominają bohaterowie, niektórym podczas przesłuchania trzeba było polać wódki, innym herbaty, a jeszcze innym spuścić łomot. W tym odcinku widzowie poznają sposoby pozyskiwania informatorów. Usłyszymy ciekawe historie policjantów, którzy werbowali przestępców do współpracy. Również gangsterzy opowiedzą, dlaczego decydowali się na współpracę z policją i co w zamian za nią otrzymywali.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-19 00:00 Miasto Gniewu s.II - /3/ Dziki wschód Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny opowiadający o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porachunków. W cyklu wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , materiały archiwalne Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-18 23:20 Miasto Gniewu s.II - /2/ Azyl Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny opowiadający o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Druga seria składa się z 15 odcinków. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porachunków. W cyklu wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , materiały archiwalne Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-16 00:00 Miasto Gniewu s.II - /1/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny opowiadający o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Druga seria składa się z 15 odcinków. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porachunków. W cyklu zostaną wykorzystane materiały archiwalne Telewizji Polskiej, materiały archiwalne Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów.

Czas trwania: 30min. / 2019 / serial fabularyzowany TVP
Reklama
2024-03-15 23:20 Miasto Gniewu s.I - /13/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 13. Koniec Pruszkowa i Wołomina. Świadek Koronny. Starych zastępują młodzi. Zabójstwo Nikodema Skotarczaka ps. Nikoś, 24 kwietnia 1998 rok, Gdynia, agencja towarzyska Las Vegas. Zakopane. Zabójstwo Andrzeja Kolikowskiego ps. Pershing. 5 grudnia 1999 rok. Historia: W tym odcinku podsumujemy działalność gangsterów z Pruszkowa i Wołomina. Pokażemy również, jak polska policja w końcu poradziła sobie z przestępczością zorganizowaną. Opowiemy o operacji Enigma, którą prowadzili policjanci z Centralnego Biura Śledczego, i której celem było zatrzymanie i postawienie przed sądem gangsterów pruszkowskich i wołomińskich. Widzowie dowiedzą się ponadto o instytucji świadka koronnego. W jaki sposób świadek koronny przyczynił się do rozbicia polskich gangów i jak wyglądało zwerbowanie Jarosława Sokołowskiego - ps. Masa - do współpracy z policją. Wielki proces pruszkowskich gangsterów. Przypomnimy, jak wyglądały środki bezpieczeństwa, jak stworzono specjalną salę rozpraw na potrzeby tego procesu. Podsumowując, wspomnimy o grupach przestępczych, które powstały na zgliszczach Pruszkowa i Wołomina, i które jeszcze w bardziej brutalny i bezwzględny sposób starały się opanować Warszawę i inne miasta w Polsce.

Czas trwania: 31min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-14 23:55 Miasto Gniewu s.I - /12/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 12. Współpraca z politykami. Zabójstwo: 11 kwietnia 2001 r. zabójstwo byłego ministra sportu Jacka Dębskiego. Historia: W tym odcinku opowiemy o współpracy gangsterów z politykami, jak te układy wpływały na działalność przestępczą. Gangsterzy już w latach 80. byli informatorami SB i UB. Poszukamy odpowiedzi po co służby szukały informatorów w takich środowiskach i czy to służby świadomie pozwoliły urosnąć gangom do takich rozmiarów, że utracono nad nimi kontrolę. Wspomnimy o przekręcie z jednorękimi bandytami. Widzowie dowiedzą się też, jakie legalne interesy zakładali gangsterzy. Jak w tych interesach pomagali im politycy i co w zamian otrzymywali od gangsterów. Wspomnimy również o tajemniczej śmierci byłego prezesa GUC Ireneusza Sekuły. Sprawę umorzono, ponieważ uznano, że Sekuła popełnił samobójstwo, strzelając do siebie trzy razy, a według opinii lekarza medycyny sądowej pierwsza rana była śmiertelna.

Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-14 23:20 Miasto Gniewu s.I - /11/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 11. Powstanie Centralnego Biura Śledczego. Zabójstwo: Zabójstwo pięciu gangsterów w restauracji Gama na warszawskiej Woli. 31 marca 1999 rok. Historia: Początek końca wielkich gangów. Tak spektakularna egzekucja zmusiła władze państwowe do podjęcia zdecydowanych i konkretnych kroków zmierzających do likwidacji polskich gangów. W niespełna rok rozpoczęła działalność specjalna jednostka policji CBŚ, określana mianem polskiego FBI. Pierwszym poważnym ruchem CBŚ było rozpoczęcie akcji pod kryptonimem Enigma, zmierzającej do zatrzymania wszystkich gangsterów z Grupy Pruszkowskiej i rozbicie gangu.

Czas trwania: 30min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-13 23:55 Miasto Gniewu s.I - /10/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 10. Kradzieże samochodów. Zabójstwo: Zabójstwo Piotra Witanowskiego ps. Kajtek TGI Friday's. plus ofiara przypadkowa pracownik Teatru Narodowego w Warszawie. 20 marca 1999 r. Zabójstwo Krzysztofa Kosiorowskiego ps. Baniak w Aninie. 6 stycznia 1999 r. Historia: Konflikt Wołomina z Karolem Sarną. Wyodrębnienie się niezależnej grupy pod kierownictwem Sarny. Przestępczość samochodowa. W policji powstają specjalne grupy do walki z taką przestępczością: MOSKIT, WEKTOR, GEPARD.

Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-13 23:20 Miasto Gniewu s.I - /9/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 9. Uprowadzenia. Zabójstwo: Andrzeja Grzymskiego ps. Junior, 26 stycznia 1998 r. , przejście podziemne przy Hotelu Marriott, ul. Chałubińskiego i Alej Jerozolimskich. Zabójstwo Krzysztofa Kocota, 26 stycznia 1998 r. , ul. Łabiszyńska 21. Historia: Andrzej Grzymski ps. Junior związany był z Jeremiaszem Barańskim ps. Baranina. To stary przestępca współpracujący ze Służbami Bezpieczeństwa, a później po zmianie ustrojowej z Urzędem Ochrony Państwa. Junior zginął, ponieważ przygotowywał listę gangsterów, których zamierzał porwać. O tej liście dowiedział się i Pruszków, i Wołomin i wspólnie wydali na niego wyrok śmierci. W tym odcinku widzowie dowiedzą się o Jeremiaszu Barańskim ps. Baranina i o jego współpracy z organami państwowymi. Opowiemy o najtrudniejszym dla policji rodzaju przestępstw, jakim są uprowadzenia.

Czas trwania: 27min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-12 23:55 Miasto Gniewu s.I - /8/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 8 - "Narkotyki". Zabójstwo: Wiesław Niewiadomski ps. Wariat. Brat Dziada. 6 lutego 1998 roku, ul. Płowiecka. Dodatkowo zabójstwo Apoloniusza Dąbrowskiego ps. Poldek - ochroniarza Wariata - 5 stycznia 1997 roku ul. Toruńska 86. Historia: Wojna Pruszków - Wołomin, głównie narkotyki. Henryk Niewiadomski, największe w Europie laboratorium amfetaminy. Król amfetaminy. Trzeba wspomnieć o największej próbie przemytu kokainy na statku Jurata. Jest to co prawda sprawa pruszkowska, ale mieści się w historii dotyczącej narkotyków. W 1993 roku 1190 kg. kokainy na statku Jurata płynęło z Wenezueli do Gdyni. Narkotyki odkryto w porcie pod Liverpoolem. Podejrzenia Brytyjczyków wywołał fakt, że koszty transportu lepiku są wyższe niż wartość towaru. Statek popłynął dalej bez narkotyków, tak by można było ustalić odbiorcę towaru w Polsce. Po ładunek zgłosił się Krzysztof O. , pełnomocnik firmy "Med - Glob" ze wsi Majdan koło Wiązowny. Wówczas gang zorientował się, że narkotyków nie ma - oznaczało to stratę ok. miliona dolarów. Polskie śledztwo w całej sprawie zostało zawieszone na kilka lat, m.in. dlatego, że z Wenezueli nie nadeszły potrzebne stronie polskiej dokumenty. Warszawa zalana przez amfetaminę.

Czas trwania: 29min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-12 23:20 Miasto Gniewu s.I - /7/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Odcinek 7. Przełom. Nowe narzędzia policji/nowe grupy przestępcze. Zabójstwo: Wojciech Brzózy ps. Brzóza. 22 października 1997 ul. Braci Załuskich 3a. Rozstrzelany pod swoim domem przez Czachę i Komandosa. Historia: Policja w związku z nowelizacją ustawy dostaje nowe środki do walki z przestępczością zorganizowaną, m.in. możliwość pobierania, gromadzenia i wykorzystywania w celach wykrywczych odcisków palców. Policja znalazła odciski palców na magazynku. Opowiadamy też, jak na nowe możliwości Policji reagowali gangsterzy. Anonimowi informatorzy policyjni ze środowisk przestępczych. Nowelizacja ustawy 1997 - nowe narzędzia dla Policji. Pierwsza przesyłka kontrolowana - Piotr Sajur - 3 kg amfetaminy. Wyrok 7 lat. Podsłuchiwanie gangsterów. Świadek incognito.

Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-11 23:45 Miasto Gniewu s.I - /6/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce. Pierwsza seria składa się z 13 odcinków. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porchunków. W cyklu zostały wykorzystane materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , a także Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów. Odcinek 6. Trwa gangsterska wojna w mieście. Walczą ze sobą Pruszków i grupa braci N. - Dziada i Wariata. Dodatkowo na przestępczej mapie uaktywnia się ten właściwy gang z Wołomina rządzony przez Mariana K. ps. Maniek vel Klepak i Ludwika A. ps. Lutek. Gangsterzy zabijają trzy osoby w gołębniku, dali w ten sposób znać, że Dziad jest następny na liście.

Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
Reklama
2024-03-11 23:10 Miasto Gniewu s.I - /5/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny o początkach zorgaznizowanej przestępczości w Polsce. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porchunków. W cyklu są wykorzystywane materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów. Odcinek 5. W tym odcinku widzowie poznają nowe metody walki pomiędzy grupami przestępczymi. Opowiemy o tym, skąd gangsterzy mieli materiały służące do konstruowania bomb. Jak wchodzili w posiadanie trotylu, granatów moździerzowych, itp.? Kto przygotowywał dla grup przestępczych bomby? Opowiemy również o nowej metodzie zarabiania pieniedzy przez grupy przestępcze, jaką były porwania i uprowadzenia dla okupu. Widzowie poznają też wzruszającą historię policjanta, który zginął na służbie podczas rozbrajania ładunku wybuchowego.

Czas trwania: 29min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-08 23:50 Miasto Gniewu s.I - /4/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny o początkach zorgaznizowanej przestepczości w Polsce. Pierwsza seria składa się z 13 odcinków. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porachunków. W cyklu wykorzystano materiały archiwalne TVP, materiały archiwalne Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów. Odcinek 4. Brutalność. Zabójstwo: Wojciech Kiełbiński ps. Kiełbacha. 19 lutego 1996 roku, skrzyżowanie ul. Barenta i Kościelnej w Pruszkowie. W tym odcinku widzowie dowiedzą się, jak cienka jest granica pomiędzy gangsterską przyjaźnią a nienawiścią. Poznamy również 3 główne cechy charakterystyczne dla gangsterów: brutalność, bezwzględność i pewność siebie. Wojciech Kiełbiński ginie od kilkudziesięciu kul wystrzelonych o godz. 10 rano w centrum Pruszkowa. Egzekucja odbyła się na oczach ludzi idących do pracy, robiących zakupy, rodziców odprowadzających dzieci do szkoły. Bandyci byli wyjątkowo brutalni i bezwzględni. Byli też na tyle pewni siebie, że nie obawiali się, że zostaną rozpoznani, a tym bardziej schwytani przez policję. Bezkarność to kolejny wątek, o którym opowiemy w tym odcinku. Z czego wynikało to, że gangsterzy lat 90. czuli się bezkarnie i co robiła policja i prokuratura, żeby to zmienić. Bezwzględność gangsterskich zabójców zestawimy z historią policjanta, który w czasie akcji zastrzelił gangstera. Policjanci też strzelają, ale im przychodzi to dużo trudniej. Pokażemy, czym dla policjanta jest zabicie człowieka i jak sobie z tym radzi, a czym taka sytuacja jest dla przestępcy. Poszukamy odpowiedzi u ekspertów/naukowców, którzy opowiedzą o mechanizmach, jak i dlaczego człowiek staje się zabójcą. Dlaczego policjanci wymagają pomocy psychologa po tym, jak zastrzelą człowieka? A czego potrzebuje gangster?

Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-08 23:15 Miasto Gniewu s.I - /3/ Logo TVP Dokument
Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-07 23:45 Miasto Gniewu s.I - /2/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny opowiadający o początkach zorgaznizowanej przestępczości w Polsce. Pierwsza seria składa się z 13 odcinków. Każdy epizod opowiada o jednej zbrodni gangsterskich porchunków. W cyklu wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej S. A. , materiały archiwalne Komendy Stołecznej Policji oraz warszawskich prokuratur i sądów. Odcinek 2. Co dla gangstera jest ważniejsze w hierarchii - rodzina, czy koledzy z gangu? Poznajemy zasady wsród policjantów i zasady wśród gangsterów. Odpowiadamy na pytanie, czy faktycznie gangi miały swoj Kodeks, jeśli tak, to jakie zawierał reguły. Opowiadamy o tym, że policjanci mieli swoje zasady, a gangsterzy mieli pieniądze, a o zasadach raczej tylko mówili. Syn zabija ojca! Zabójstwo Jacka Dresza bezpośrednio wiąże się z podziałem Warszawy na Pruszkow i Wołomin. 19 czerwca 1993 roku, przy ul. Śreniawitów 7 Jacek Dresz został zamordowany przez syna, Cezarego Dresza, ktory przeszedł do konkurencyjnej grupy wołomińskiej.

Czas trwania: 28min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2024-03-07 23:10 Miasto Gniewu s.I - /1/ Logo TVP Dokument
Czas trwania: 29min. / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2023-12-29 22:15 Miasto Gniewu s.II - /4/ Pokój przesłuchań. Logo TVP Dokument
2023-12-22 22:20 Miasto Gniewu s.II - /3/ Dziki wschód Logo TVP Dokument
2023-12-15 22:20 Miasto Gniewu s.II - /2/ Azyl Logo TVP Dokument
2023-12-08 22:20 Miasto Gniewu s.II - /1/ Logo TVP Dokument
2023-12-01 22:25 Miasto Gniewu s.I - /13/ Logo TVP Dokument
2023-11-24 22:20 Miasto Gniewu s.I - /12/ Logo TVP Dokument
2023-11-17 22:15 Miasto Gniewu s.I - /11/ Logo TVP Dokument
2023-11-10 22:20 Miasto Gniewu s.I - /10/ Logo TVP Dokument
2023-11-03 22:25 Miasto Gniewu s.I - /9/ Logo TVP Dokument
2023-10-27 22:25 Miasto Gniewu s.I - /8/ Logo TVP Dokument
2023-10-20 22:25 Miasto Gniewu s.I - /7/ Logo TVP Dokument
2023-10-14 00:00 Miasto Gniewu s.I - /6/ Logo TVP Dokument
2023-10-07 01:00 Miasto Gniewu s.I - /5/ Logo TVP Dokument
2023-09-30 00:55 Miasto Gniewu s.I - /4/ Logo TVP Dokument
2023-09-22 22:25 Miasto Gniewu s.I - /3/ Logo TVP Dokument
2023-09-15 22:35 Miasto Gniewu s.I - /2/ Logo TVP Dokument
2023-09-08 22:30 Miasto Gniewu s.I - /1/ Logo TVP Dokument
2023-01-06 22:25 Miasto Gniewu s.I - /8/ Logo TVP Dokument

Opis (streszczenie): Cykl dokumentalny opowiadający o początkach zorganizowanej przestępczości w Polsce.

Czas trwania: 28min. / Polska / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2022-12-30 22:35 Miasto Gniewu s.I - /7/ Logo TVP Dokument
Czas trwania: 28min. / Polska / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2022-12-23 22:50 Miasto Gniewu s.I - /6/ Logo TVP Dokument
Czas trwania: 27min. / Polska / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2022-12-16 22:30 Miasto Gniewu s.I - /5/ Logo TVP Dokument
Czas trwania: 28min. / Polska / 2017 / serial fabularyzowany TVP
2022-12-09 22:20 Miasto Gniewu s.I - /4/ Logo TVP Dokument
Czas trwania: 28min. / Polska / 2017 / serial fabularyzowany TVP

Miasto gniewu gdzie obejrzeć?

Miasto gniewu można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Dokument

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry