Tajemnice historii godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Tajemnice historii

W najbliższym czasie nie ma żadnych emisji pozycji programowych: Tajemnice historii

Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Tajemnice historii. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Tajemnice historii w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 160 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie.

Poprzednie emisje Tajemnice historii

Emisja Tajemnice historii miała miejsce:

2017-11-04

01:45 Tajemnice historii: Zawisza Czarny, odc. 13 Logo FOKUS TV
W dziejach historii Polski było wiele postaci, przed którymi drżała Europa. Do tego grona zalicza się, może nieco zapomniany rycerz, Zawisza Czarny. W jego życiu jest wiele tajemnic, a największa z nich dotyczy okoliczności śmierci. Widzowie dowiedzą się, czy wojownik okryty legendą mógł umrzeć w wyniku kłótni dwóch janczarów. Radosław Kotarski przygląda się dziejom legendarnej postaci.

2017-11-03

01:55 Tajemnice historii: Żołnierze wyklęci, odc. 12 Logo FOKUS TV
Radosław Kotarski przygląda się historii żołnierzy wyklętych. Bada tajne komunistyczne zapiski, by zrozumieć, jak z bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej stali się prześladowanymi i katowanymi przez służby bezpieczeństwa ofiarami.

2017-11-02

01:55 Tajemnice historii: Husaria - postrach Europy, odc. 11 Logo FOKUS TV
Radosław Kotarski analizuje mity i legendy, które od wieków krążą wokół husarii, niezwyciężonej formacji zbrojnej państwa polskiego.

2017-11-01

01:45 Tajemnice historii: Kim jesteśmy? O Słowianach, odc. 10 Logo FOKUS TV
Radosław Kotarski podąża śladem naszych słowiańskich przodków. Próbuje odkryć, jak wyglądało codzienne życie Słowian, obyczaje, tradycje, wierzenia, a także dlaczego drżało przed nimi Cesarstwo Rzymskie.

2017-10-31

01:25 Tajemnice historii: Sekretne państwo Polaków, odc. 9 Logo FOKUS TV
Radosław Kotarski odkrywa sekrety Polskiego Państwa Podziemnego. Historycy są zgodni, że na całym świecie nie istniała inna tak fachowo zorganizowana struktura, która nie działała oficjalnie. Stawiające opór niemieckiemu okupantowi państwo i wytworzone przez Polaków zinstytucjonalizowane życie pozwalało, w momencie zakończenia działań zbrojnych, na natychmiastowe przejęcie władzy.

2017-10-30

01:50 Tajemnice historii: Czy Polskę założyli Wikingowie, odc. 8 Logo FOKUS TV
Jedną z najciekawszych tajemnic historii w ostatnim czasie jest pochodzenie pierwszego, udokumentowanego władcy Polski, Mieszka I. Duże grono historyków uważa, że pierwszy książę wywodzi się z rodu Wikingów. Widzowie przekonają się, czy istnieje szansa na to, że w krwi Polaków płynie skandynawska krew. Radosław Kotarski jest na tropie tej zagadki wczesnego średniowiecza

2017-10-28

01:35 Tajemnice historii: Z szablą na czołgi?, odc. 6 Logo FOKUS TV
Od lat polscy kawalerzyści kojarzeni są z powiedzeniem "z szablą na czołgi". Dla jednych jest to powód do dumy narodowej, dla innych - dowód głupoty Polaków. Widzowie dowiedzą się, czy szarże ułanów na niemieckie pojazdy pancerne miały kiedykolwiek miejsce w rzeczywistości.

2017-10-26

01:50 Tajemnice historii: Skąd się wzięło twoje nazwisko?, odc. 4 Logo FOKUS TV
Od zawsze ludzi fascynuje ich pochodzenie, dlatego każdego roku przeprowadza się kilkanaście tysięcy poszukiwań genealogicznych. Czasami wystarczy tylko przyjrzeć się swojemu nazwisku, by poznać przeszłość. Widzowie dowiedzą się, jakie nazwiska świadczą o szlacheckim pochodzeniu. Poznają również najpopularniejsze nazwisko w Polsce.

2017-10-24

01:20 Tajemnice historii: Polskie marzenia o koloniach, odc. 2 Logo FOKUS TV
Radosław Kotarski bada działalność Ligi Morskiej i Kolonialnej. Była to organizacja, która w szczytowym momencie miała prawie milionowy skład. Jej członkowie chcieli uczynić z Polski imperium kolonialne, a także walczyli o zamorskie terytoria aż do momentu wybuchu II wojny światowej. Widzowie dowiedzą się, czy Polacy kiedykolwiek w dziejach byli blisko posiadania takich terytoriów jak Madagaskar, Liberia czy Mozambik.

Emisja w stacjach

Tajemnice historii można obejrzeć w:

Emisje w: FOKUS TV

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info