Adam Franks - seriale, filmy i programy TV w telewizji - emisje w TV, gdzie i kiedy obejrzeć

Na tej stronie znajdują się informacje na temat programów TV, filmów, seriali, w których Adam Franks występuje jako aktor lub reżyser.

Każda pozycja programowa zawiera informację na temat daty i godziny emisji. Klikając w nazwę stacji lub logo można przejść do programu danej telewizji

Najbliższe emisje - seriale, filmy i programy TV z udziałem Adam Franks

W najbliższym czasie nie ma żadnych emisji seriali, filmów i programów TV z udziałem Adam Franks

Poprzednie emisje - programy, filmy z udziałem Adam Franks

2017-11-21, 13:15 Elfy z ogrodu czarów Godziny emisji CBS Europa Logo CBS Europa
O tym, że warto wierzyć w baśnie opowiada film… oparty na faktach. Trwa I wojna światowa. W małym angielskim miasteczku mieszka rodzina Wrightów. Po śmierci dziesięcioletniego synka Polly Wright jest pogrążona w rozpaczy i żałobie. Jej córeczka Elsie żyje w cieniu rodzinnej tragedii, choć ma wsparcie w ojcu — Arthurze. Mężczyzna ma talent techniczny, jako jedyny w okolicy zajmuje się też fotografią. Świat Wrightów zmienia się, gdy przygarniają pod swój dach osieroconą siostrzenicę Polly, Frances. Dziewczynka wierzy we wróżki i jest przekonana, że mieszkają one w pobliskim lesie. Postanawia także sprawić, że uwierzy w nie tęskniąca za synem ciotka. Elsie i Frances biorą aparat fotograficzny Arthura i idą sfotografować wróżki. Efekt jest zaskakujący… Film Charlesa Sturridge’a nawiązuje do autentycznej historii, która wydarzyła się w miejscowości Cottingley w 1917 roku. Dwie kuzynki, Elsie Wright i Frances Griffiths, sfotografowały wróżki. Zdjęcia obiegły cały kraj za sprawą publikacji w „The Strand Magazine”, gdzie wykorzystał je sir Arthur Conan Doyle do zilustrowania swojego bożonarodzeniowego tekstu. Ponieważ nie można było podważyć autentyczności fotografii zrobionych przez dwie dziewczynki, uznano je za autentyczne, a środowisko związane z popularnym w tym czasie spirytualizmem wrzało. Elsie i Frances prawdę o zdjęciach i tzw. Wróżkach z Cottingley powiedziały dopiero w latach 80. XX wieku. Autorzy filmu z jednej strony trzymają się faktów, z drugiej tworzą fantastyczną opowieść o niezłomnej wierze dziecka w świat baśni. Większość bohaterów filmu nawiązuje do autentycznych postaci, a obok rodziny Wrightów oraz małej Frances Griffiths pojawiają się też Conan Doyle i Harry Houdini (który słynął również z ujawniania tricków stosowanych podczas seansów spirytystycznych). W rolach głównych wystąpiły rewelacyjne dziecięce aktorki: Florance Hoath i Elizabeth Earl. Jako Conan Doyle’a zobaczymy wielkiego Petera O’Toole, zaś w Harry’ego Houdiniego wcielił się Harvey Keitel. Ciepła opowieść dla całej rodziny. Nagroda BAFTA dla najlepszego filmu dla dzieci.

Stacje

Adam Franks do obejrzenia na antenie stacji: CBS Europa

Programy, seriale, filmy

Adam Franks do zobaczenia przed lub za kamerą w:

Kliknięcie w nazwę audycji (filmu, programu, serialu) przenosi na jej stronę, która zawiera informację na temat godzin emisji, obsady oraz stacji pokazujących

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną osobą:

Kraje osoby

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną osobą:

Osoby powiązane

Lista zwiera osoby z obsady lub reżyserów, z którymi współpracował Adam Franks:

Kliknięcie w imię i nazwisko osoby powoduje przejście na stronę zawierającą informacje na temat tej osoby wraz z listą emisji programów. filmów i seriali, w których jest obsadzie.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info