Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-05-22 - ramówka, emisje

2018-05-22 Pokaż dziś

06:00

Był sobie człowiek: Podróże Marco Polo

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii "Był sobie człowiek" o podróżach weneckiego kupca i odkrywcy, Marco Polo. W XIII wieku to pewien Wenecjanin – Marco Polo - odbył długą podróż na Daleki Wschód. Z opisu tej podróży Europa dowiedziała się po raz pierwszy o papierowym pieniądzu używanym w Chinach, o największej rzece świata, i wielu innych osobliwościach Państwa Środka.

Godziny emisji Był sobie człowiek

06:35

Kuchmistrzostwo: Faszerowane ziemniaki

program o zdrowiu Czas: 11min.

Niektóre odmiany ziemniaka nadają się na puree albo do sałatkę, inne do upieczenia z farszem. Warto je nakłuć, żeby nie wybuchły. Niektóre odmiany ziemniaka nadają się na puree albo do sałatkę, inne do wypełnienia farszem i upieczenia. Link dowiaduje się, że kartofla trzeba nakłuć, bo inaczej gotów jest wybuchnąć w piekarniku.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

06:55

Ekspres naukowców: Włókna optyczne

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak działają włókna optyczne? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku. Jak działają włókna optyczne? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

07:30

GEOlino: Parlament Dzieci Radżastanu

program kulturoznawczy Czas: 13min.

W wolnym czasie 13-letnia Neraj jest ministrem rolnictwa w Parlamencie Dzieci. Zabiega o dostawy wody do wsi, które dotknęła susza. W wolnym czasie 13-letnia Neraj jest ministrem rolnictwa w Parlamencie Dzieci w Radżastanie. W ten sposób dzieci uczą się demokracji i rządów prawa. Neraj zabiega o dostawy wody do wsi, które dotknęła susza. Czy starsi wysłuchają dziewczynki?

Godziny emisji GEOlino

07:50

Marvi Hammer: Raptory i rzeka

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o legwanach, ślimakach skrzydelnikach i drapieżnych ptakach. W dzisiejszym odcinku m.in. o legwanach, ślimakach skrzydelnikach i drapieżnych ptakach.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Siesta Z: „Dracula” Brama Stokera

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się, że wampir Dracula zakochuje się. Siesta pomaga mu zdobyć serce Miny i pozbyć się jej chłopaka. Sieście śni się wampir Dracula, który mieszka w zamku i pije krew. Dracula zakochuje się w dziewczynie Jonathana Harkera, Minie. Siesta pomaga mu zdobyć jej serce i pozbyć się Harkera. Plany pokrzyżuje im doktor Van Helsing, specjalista od wampirów.

Godziny emisji Siesta Z

08:50

W zwierciadle nauki: Programowanie

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza odkrywa, że jego ukochany Super Kot tak naprawdę jest komputerem. Tylko jak się z nim porozumieć? O-o, Super Kot ma spięcie! Hamza nie może zapanować nad ukochanym metalowym futrzakiem, a przy okazji odkrywa, że składa się on z wielu fajnych elementów, w tym komputera. Musi nauczyć się rozmawiania z komputerami, by naprawić Super Kota.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:20

Magija: Tajemnicze zniszczenia

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget niszczą to i owo, aby zbudować to na nowo! Jay i Bridget niszczą to i owo, aby zbudować to na nowo!

Godziny emisji Magija

09:35

Mily Pytalska: Wielki konkurs

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Tim prosi przyjaciół o zaprojektowanie nowej pary kaloszy. Jakich strategii mogą użyć, aby przekonać resztę do swoich pomysłów? Tim prosi przyjaciół o zaprojektowanie nowej pary kaloszy. Zaczyna się konkurs: kto wygra? I jakich strategii przyjaciele potrzebują, aby przekonać resztę do swoich pomysłów?

Godziny emisji Mily Pytalska

09:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja? odc. 19

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Uczestnicy odpowiadają na pytania z 10 kategorii, dając widzom okazję do sprawdzenia swojej wiedzy.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

10:25

Sportowe laboratorium: Piłka nożna

program o zdrowiu Czas: 10min.

Legendarny Dwayne De Rosario pokazuje, jak kopać piłkę. Dr Heather opisuje energię kinetyczną, dzięki której Dwayne kopie tak mocno. Legendarny zawodowiec Dwayne De Rosario pokazuje jak kopać piłkę Sophie, jedenastoletniej miłośniczce futbolu. Dr Heather objaśnia, czym jest energia kinetyczna, dzięki której Dwayne kopie tak mocno.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

10:45

Nauka na maksa: Mini-szybowiec

program technologiczny Czas: 21min.

Phil zamierza pokonać siłę ciążenia, ale podrasowanie mini-szybowca jest dosyć trudne. Ponadto: balony z helem i antygrawitacyjny szał! Phil zamierza pokonać siłę ciążenia, ale podrasowanie mini-szybowca okazuje się dosyć trudne. Ponadto: spadające jajko i dynia, balony z helem i antygrawitacyjny szał!

Godziny emisji Nauka na maksa

11:20

Artzooka: Portretowy misz-masz

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi portret kuzynki ze zdjęć jej przyjadiół, uczy jak wykonać stopę z masy papierowej oraz ozdabia sznurowadła. Jeremie robi portret kuzynki ze zdjęć jej przyjadiół, uczy jak wykonać z masy papierowej stopę wychodzącą ze ściany oraz ozdabia sznurowadła.

Godziny emisji Artzooka

11:50

Ekspres naukowców: Żelazna zagadka

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dlaczego żelazne statki unoszą się na wodzie? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w dzisiejszym odcinku. Dlaczego żelazne statki unoszą się na wodzie? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

12:25

Siesta Z: „Faust” by Johanna Wolfganga Von Goethego

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się „Faust” Goethego. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Cena jest wysoka. Sieście śni się dramat Goethego „Faust” i starcie dobra ze złem. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Faust i Siesta wszystko to dostają, ale cena okazuje się bardzo wysoka, zwłaszcza dla Fausta.

Godziny emisji Siesta Z

Reklama
12:45

Marvi Hammer: Podwodna stacja

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Marvi zaprasza na spotkanie z kałamarnicami Humboldta i do podwodnej stacji Aquarius. Marvi zaprasza na spotkanie z kałamarnicami Humboldta i do podwodnej stacji Aquarius.

Godziny emisji Marvi Hammer

13:20

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Bez pamięci i Pizza na wynos

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Von Bolt stracił pamięć, a wraz z nią hasło do tykającego mechanizmu autodestrukcji laboratorium! Promień wzrostu znacznie powiększa pizzę. Von Bolt stracił pamięć, a wraz z nią hasło do tykającego mechanizmu autodestrukcji laboratorium! Promień wzrostu powiększa pizzę do wielkich rozmiarów. Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą ją zatrzymać, zanim zniszczy miasto!

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

13:50

Zręczne pomysły: Przerażające pudło

program o sztuce Czas: 16min.

Jak zaskoczyć przyjaciół niewinnym z pozoru pudełkiem, jak farbować T-shirty, wiążąc je w supły, oraz inne, zręczne pomysły! Jak zaskoczyć przyjaciół niewinnym z pozoru pudełkiem, jak farbować T-shirty, wiążąc je w supły, oraz inne, zręczne pomysły!

Godziny emisji Zręczne pomysły

14:15

Gra z głową : Zaburzone widoki

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Każdy bawił się kiedyś w chowanego. Trudno ukryć się, gdy brakuje kryjówek. Od czego są jednak sztuczki z percepcją? Każdy bawił się kiedyś w chowanego. Trudno ukryć się, gdy brakuje kryjówek. Mimo to ludzki wzrok da się oszukać – i trzeba do tego tylko kilku prostych sztuczek.

Godziny emisji Gra z głową

14:45

Wymyśl to!: Rower pogo

program technologiczny Czas: 21min.

William lubił skakać na drążku pogo i jeździć na rowerze. Połączył obie pasje w nową dyscyplinę sportu ekstremalnego: pogo-biking. William lubił skakać na drążku pogo i jeździć na rowerze. Połączył obie pasje w nową dyscyplinę sportu ekstremalnego: pogo-biking. Ma za zadanie dojechać na swoim wynalazku do szkoły.

Godziny emisji Wymyśl to!

15:15

Nauka na maksa: Błyskawica

program technologiczny Czas: 21min.

Phil produkuje błyskawice oraz ujarzmia ich moc, dzięki czemu klei do siebie różne rzeczy, unosi je i sprawia, że włosy stają dęba! Elektrostatyka! To ona kryje się za błyskawicami – tymi, które uderzają z nieba i tymi, które naukowcy uzyskują w laboratorium. Ponadto: Phil ujarzmia moc błyskawicy i klei do siebie różne rzeczy, unosi je i sprawia, że włosy stają dęba!

Godziny emisji Nauka na maksa

15:50

Magija: Pojawiam się i znikam

program o sztuce Czas: 11min.

Jay umie sprawić, że znikają zwykłe przedmioty. Słynny iluzjonista - że zdematerializował się port w Egipcie! Jay umie sprawić, że znikają zwykłe przedmioty. Słynny iluzjonista - że zdematerializował się port w Egipcie!

Godziny emisji Magija

16:10

Operacja Auć: Sprawdzamy odporność na ból

program o zdrowiu Czas: 28min.

Dr Chris i dr Xand badają swoją wytrzymałość na ból i to, jak buty wpływają na nasz chód. Na ostrym dyżurze: podejrzenie złamania ręki. Dr Chris i dr Xand badają swoją wytrzymałość na ból. Dr Xand pokazuje, jak bardzo buty wpływają na nasz chód. Tymczasem na ostrym dyżurze: podejrzenie złamania ręki oraz przytrzaśnięcie palca przez drzwi samochodu.

Godziny emisji Operacja Auć

16:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja? odc. 19

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Uczestnicy odpowiadają na pytania z 10 kategorii, dając widzom okazję do sprawdzenia swojej wiedzy.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:15

Marvi Hammer: Tornada i szerszenie

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o tym, jak duże są azjatyckie szerszenie oraz jak powstają trąby powietrzne. W dzisiejszym odcinku m.in. o tym, jak duże są azjatyckie szerszenie oraz jak powstają trąby powietrzne.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
17:45

Wymyśl to!: Podsumowanie

program technologiczny Czas: 19min.

Który wynalazek zasłużył na nagrodę główną? Zdecydujcie sami, a my przypomnimy wszystkich uczestników oraz ich maszyny. Czas na przegląd - który wynalazek zasłużył na nagrodę główną? Zdecydujcie sami, a my przypomnimy wszystkich uczestników oraz ich maszyny.

Godziny emisji Wymyśl to!

18:20

Siesta Z: „Epos o Gilgameszu” nieznanego autora

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Gilgameszu i Enkidu. Po śmierci Enkidu Gilgamesz i Siesta udają się do Utnapisztima, nieśmiertelnego mędrca. Siesta śni o Gilgameszu, potężnym władcy. Razem odnajdują Enkidu, który z rywala staje się ich przyjacielem. Gdy Enkidu ginie w walce z Bykiem Niebiańskim, Gilgamesz i Siesta udają się do Utnapisztima, nieśmiertelnego mędrca, który daje im wieczną młodość.

Godziny emisji Siesta Z

18:50

Ekspres naukowców: Hen, wysoko

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Jak zbudować własny balon? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku Jak zbudować własny balon? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku

Godziny emisji Ekspres naukowców

19:25

Przedziwna nauka: Internet

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje Internetu i rzućmy okiem w przyszłość sieci. Czy wiecie, że Internet wynaleziono podczas zimnej wojny i uruchomiono w 1969 r.? Zbadajmy dzieje Internetu i rzućmy okiem w przyszłość sieci.

Godziny emisji Przedziwna nauka

20:00

Detektywi skamielin: Szkocja

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Zobaczymy dobrze zakonserwowane szczątki dinozaura i usłyszymy o miłości do skamielin Alexa Jamesa, basisty grupy Blur. Jurajskie wybrzeże Wielkiej Brytanii, ciągnące się 155 km wzdłuż jej południowego brzegu, to najciekawszy rejon geologicznych świata. Nasza ekipa ogląda dobrze zakonserwowanego dinozaura i pyta Alexa Jamesa, basistę grupy Blur, o jego miłość do skamielin.

Godziny emisji Detektywi skamielin

20:45

Oto cywilizacja: Niepewność

program o sztuce Czas: 48min.

W tym odcinku Matthew Collings dowodzi, że sztuka nowoczesna pokazuje, jaki jest człowiek naprawdę: wolny, zdezorientowany i niepewny. W ostatnim odcinku Matthew Collings omawia dzieje sztuki nowoczesnej od jej początków po dziś dzień. Jak twierdzi, nie oferuje nam ona bohaterskiej wizji ludzkości, lecz stara się pokazać prawdę o nas: że jesteśmy wolni, zdezorientowani, a nade wszystko niepewni.

Godziny emisji Oto cywilizacja

21:55

Wielcy marzyciele: Wolna energia Tesli

program historyczny Czas: 52min.

Film opowiada o pasjonującym życiu Nikoli Tesli oraz jego pionierskich pracach z zakresu badań nad elektrycznością. Film opowiada o wybitnym fizyku, Nikoli Tesli. Jest wyjątkowym spojrzeniem na jego pasjonujące życie oraz pionierskie prace z zakresu badań nad elektrycznością.

Godziny emisji Wielcy marzyciele

23:10

e² Energia: Przecierać szlak

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W Stanach Zjednoczonych co roku ponad 70 procent produkowanej ropy pochłania transport. Czy rozwiązaniem problemu będą nowatorskie pojazdy? Rocznie w Stanach Zjednoczonych transport pochłania ponad 70 procent produkowanej ropy. Czy nowatorskie pojazdy hybrydowe zbudowane z ultralekkich materiałów i napędzane ekologicznym paliwem będą rozwiązaniem tego problemu i uratują nasze wyniszczone środowisko?

Godziny emisji e² Energia

23:50

Surowa nauka: Skąd wziąć jedzenie?

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze muszą rozwiązać problem braku żywności. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze muszą rozwiązać problem braku żywności.

Godziny emisji Surowa nauka

00:25

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

Godziny emisji Historia matematyki.

01:30

Gruźlica - biała śmierć: Gruźlica - biała śmierć

program o zdrowiu Czas: 42min.

Opowieść o historycznym rozwoju gruźlicy, jej śmiertelnym żniwie i naukowej analizie groźnej bakterii. Opowieść o historycznym rozwoju gruźlicy, jej śmiertelnym żniwie i naukowej analizie groźnego prątka. W ramach śledztwa, wzbogaconego o filmową rekonstrukcję badań Roberta Kocha, pokażemy zagrożenia dla świata, jakie niesie ze sobą ta choroba.

Godziny emisji Gruźlica - biała śmierć

02:10

Futuris: Autonomiczne samochody

program popularnonaukowy Czas: 11min.

W tym odcinku przetestujemy najnowsze prototypy samochodów Volvo i Volkswagena. Jak łatwe w obsłudze są dzisiejsze autonomiczne samochody? W tym odcinku przetestujemy w ruchu ulicznym najnowsze prototypy samochodów Volvo i Volkswagena. Jazda po publicznych drogach z prędkościami dochodzącymi do 130 km/h pozwoli nam oszacować jak łatwe w obsłudze są dzisiejsze autonomiczne samochody.

Godziny emisji Futuris

02:25

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Machina wojenna

program historyczny Czas: 28min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem odcinka są pierwsze nowoczesne instrumenty wojenne. Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem dokumentacji są pierwsze nowoczesne instrumenty wojenne, które wynaleziono w wieku Rewolucji Przemysłowej. Przedstawiamy najważniejsze wynalazki – od najprostszej puszki, silnika parowego aż po loty w kosmos. Poza tym pokażemy pierwsze instrumenty wojenne, takie jak:...

Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

02:55

Surowa nauka: Czy umiemy wytwarzać prąd?

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować ekologiczny wiatrak i turbinę parową. Źródła energii odnawialnej uważane są za najlepszą metodę zdobywania prądu w przyszłości. Ale czy środowisko bezludnej wyspy może w tym pomóc naukowcom, którzy mają do dyspozycji tylko najprostsze narzędzia? W tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) kanału Da Vinci Learning zespół badaczy ma przed sobą dwa zadania: skonstruowanie ekologicznego wiatraka i turbiny, która...

Godziny emisji Surowa nauka

03:25

Sekrety mózgu: Niezasypianie i zasypianie

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Dr Jack spotyka dwoje ludzi, którzy ciągle bezwiednie zasypiają. Odkrywa też, jak ważny dla zdrowia jest sen. Dr Jack spotyka dwoje ludzi, którzy ciągle bezwiednie zasypiają. Odkrywa skutki, jakie niesie ze sobą niedobór snu. Przechodzi całonocne badanie w laboratorium badania snu. Magik Pete próbuje dowieść, że nawet nasze sny nie ukryją się przed światem.

Godziny emisji Sekrety mózgu

04:25

Granice światła: Granice Światła

program popularnonaukowy Czas: 50min.

Wybitni naukowcy odkryją przed nami tajemnice widma spektroskopowego i zabiorą nas w podróż poza granice światła. Dzięki specjalistycznym urządzeniom zobaczymy to, czego ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec. Wybitni naukowcy odkryją przed nami tajemnice widma spektroskopowego i zabiorą nas w podróż poza granice widzialnego światła.

Godziny emisji Granice światła

05:20

Tajemnice ewolucji: Wpływ człowieka na ewolucję

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Ludzie wpłynęli na ewolucję gatunków zwierząt, od psa, przez konia, po słonie i ich rytuały godowe. Ludzie wpłynęli na ewolucję gatunków zwierząt, m. in. psa, wilka i kojota. Również konie ewoluowały tak, aby sprostać ludzkim wymaganiom. Nasze zachowania zmieniły nawet rytuały godowe słoni.

Godziny emisji Tajemnice ewolucji

05:40

Futuris: Smacznego

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku odwiedzimy eksperymentalną farmę, która wydobywa wysokiej jakości proteiny z takich roślin jak komosa czy szarłat. W tym odcinku odwiedzimy eksperymentalną farmę, która wydobywa wysokiej jakości proteiny z takich roślin jak komosa czy szarłat. Czy da się przyspieszyć przejście z białek zwierzęcych na roślinne? Dlaczego jest to istotne?

Godziny emisji Futuris

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-05-22. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-05-22 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info