Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-09-17 Pokaź dziś

06:00

Kuchmistrzostwo: Pikle Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Dzięki piklowaniu kapitan Hak i inni piraci mieli co jeść, bo ich przetwory się nie psuły.

06:15

Kuchmistrzostwo: Rybne tacosy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link nauczy nas smażyć rybę tak, aby jej skórka nabrała złocistej barwy – a zawdzięcza to reakcji Maillarda. Link nauczy nas smażyć rybę tak, aby jej skórka nabrała złocistej barwy – a zawdzięcza to reakcji Maillarda. Stosuje termometr kuchenny, żeby nie przegapić chwili, w której ryba będzie idealna do zrobienia tacos.

06:30

Sportowe laboratorium: Curling Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather wie, do kogo się zwrócić: do Abbie, zawodniczki curlingu. Nykeem i Emily dowiadują się, jak ważna na lodzie jest siła tarcia. Emily chce lepiej grać w curling, a dr Heather wie, kto jej pomoże. Abbie uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Umie nieźle podkręcić kamienie, a Nykeem i Emily dowiadują się, jak ważna na lodzie jest siła tarcia.

06:45

Sportowe laboratorium: Siatkówka Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Siatkarka Kira i młoda Megan przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona. Siatkarka Kira wraz z Nykeemem i Megan, przyszłą gwiazdą tej dyscypliny, przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona, a nasza ekipa wyskakuje na boisko.

07:00

Obłędne zwierzaki: Aligator w ogrodzie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak postąpić z aligatorem w ogrodzie? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak postąpić z aligatorem w ogrodzie? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

07:20

Mati, Dada i sztuka: Andrea Mantegna Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada zaganiają cherubinka z powrotem do najbardziej realistycznego obrazu Andrea Mantegni. Mati i Dada zaganiają cherubinka z powrotem do najbardziej realistycznego obrazu Andrea Mantegni.

07:30

Marvi Hammer: Lwy i morsy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m.in. morsy, kondory królewskie i lew W dzisiejszym odcinku m.in. morsy o okazałych kłach, kondory królewskie i lew, który pozwolil reporterom z bliska sfotografować swoje lwiątka.

08:00

Wymyśl to!: Podsumowanie Godziny emisji

program technologiczny Czas: 19min.

Który wynalazek zasłużył na nagrodę główną? Zdecydujcie sami, a my przypomnimy wszystkich uczestników oraz ich maszyny. Czas na przegląd - który wynalazek zasłużył na nagrodę główną? Zdecydujcie sami, a my przypomnimy wszystkich uczestników oraz ich maszyny.

08:30

Przedziwna nauka: Lot Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Ludzkość zdobywa przestworza od ponad stu lat. Zbadajmy następny niezwykły przełom w tej dziedzinie. Ludzkość zdobywa przestworza od ponad stu lat. Jaki będzie następny niezwykły przełom w dziejach lotu? Zbadajmy dzieje machin latających oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

09:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Jang Yeong-sil – dzieje i zasady pomiaru czasu Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Baron zaprasza eksperta ze średniowiecznej Korei. To Jang Yeong-sil, twórca urządzenia, które automatycznie odmierza upływ czasu. Baron zaprasza na scenę eksperta od czasu: to Jang Yeong-sil, gość ze średniowiecznej Korei. Gdy gwardziści koreańskiego króla zaspali i nie zadzwonili na pełną godzinę, monarcha zlecił Jangowi skonstruowanie urządzenia, które automatycznie odmierza upływ czasu.

09:30

W zwierciadle nauki: Aerodynamika Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza robi geometryczne doświadczenia za pomocą samolotów z papieru. Dlaczego niektóre kształty latają lepiej niż inne? Hamza robi geometryczne doświadczenia za pomocą samolotów z papieru. Dlaczego niektóre kształty latają lepiej niż inne? Ekipa zbuduje rakietę, przetestuje pilotów i pozna speca od technologii kosmicznych, który pływa lepiej niż chodzi.

10:00

SciQ: Czego nie widzą nasze oczy? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący lecą policyjnym helikopterem z wizjerem na podczerwień. Zaglądamy też do wnętrza mumii oraz poznajemy delfinich szpiegów. Prowadzący lecą policyjnym helikopterem z wizjerem na podczerwień do wypatrywania przestępców. Zaglądamy też do wnętrza mumii, nie odwijając jej, oraz poznajemy delfinich szpiegów, którzy chronią nasze statki i porty.

10:30

Mati, Dada i sztuka: Peter Brueghel Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

7, 8, 9, 10 – szukam! Zabawa w chowanego prowadzi Mati i Dadę do pracowni jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach świata. 7, 8, 9, 10 – szukam! Zabawa w chowanego prowadzi Mati i Dadę do pracowni jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach świata.

10:45

Mati, Dada i sztuka: Rembrandt Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

W pokoju Mati i Dady chowa się tajemnicza małpka. Chyba należy do pewnego słynnego malarza z Amsterdamu... W pokoju Mati i Dady chowa się tajemnicza małpka. Chyba należy do pewnego słynnego malarza z Amsterdamu...

11:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Skóra Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Harrison bada to, co utrzymuje nas w całości: skórę. Odkrywa, czym są strupy i siniaki. Tworzy też łuski ryby-potwora. Harrison bada to, co utrzymuje nas w całości: skórę. Z pomocą charakteryzatora odkrywa, czym są strupy i siniaki, a nawet dowiaduje się, jak stworzyć fajowe łuski ryby-potwora.

11:30

Historia sztuki: Świat światła i barw: impresjonizm w XIX wieku Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

Manet uchodzi za prekursora impresjonizmu, czyli nurtu, który skupiał się na oddaniu delikatnych zmian światła i barwy. Manet był natchnieniem dla przyszłych impresjonistów. Uznaje się go za prekursora i mentora artystów nurtu, który skupiał się na oddaniu delikatnych zmian światła i barwy.

12:00

Nauka na maksa: Most z makaronu Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil próbuje zbudować most z makaronu, po którym dałby radę przejść. Ponadto: zamek z piasku, który wytrzyma ciężar budowniczego! Kto chciał zbudować most z makaronu? Prościzna, a budowla jest bardziej stabilna, niż by się wydawało. A makaronowy most, po którym przeszedłby Phil? Ponadto: zamek z piasku, na którym da się stanąć - i go nie zniszczyć!

12:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Von Bolt poznaje Mikołaja i Życzymy wszystkim udanego lotu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą znaleźć działające skafandry kosmiczne, aby polecieć na Księżyc. Potem zaś utkykają na Księżycu. Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą skądś wytrzasnąć działające skafandry kosmiczne: czeka je bowiem lot na Księżyc, na ratunek Von Bolta i Boba. Potem zaś utknęły na Księżycu. Na powrót na Ziemię mają ledwie kilka godzin!

13:00

Wymyśl to!: Uzdatniacz odpadków Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Ośmioletni Ryan wynalazł ekologiczną metodę pozbywania się odpadków spożywczych - można zrobić z nich nawóz. Ośmioletni Ryan wynalazł ekologiczną metodę pozbywania się odpadków spożywczych z domu i hal produkcyjnych - można zrobić z nich nawóz. Maszyna segreguje zepsute jedzenie w specjalnym kompostowniku.

13:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Kolor Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to barwy! Dowiedz się, czy śnieg naprawdę jest biały. Dzisiejszy temat to barwy! Dowiedz się, czy śnieg naprawdę jest biały. Specjalista od zwierząt powie Harrisonowi, jak kameleon zmienia kolor skóry, a widzowie dowiedzą się, czy mają wzrok jak lwy.

14:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Albert Einstein – światło, przestrzeń i czas Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Baron zmienił teatr w rozświetloną dyskotekę. Ale czym jest światło? Wyjaśni to Albert Einstein, który przyleciał na chmurze fotonów. Baron Münchhausen zmienił teatr w rozświetloną dyskotekę. A co jest istotą światła? Albert Einstein przylatuje na chmurze fotonów i opowiada o tym, jak wątpliwości pewnego ucznia doprowadziły do odkrycia jednego z najbardziej niebywałych zjawisk we wszechświecie.

14:30

Gra z głową : Zaburzone widoki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Każdy bawił się kiedyś w chowanego. Trudno ukryć się, gdy brakuje kryjówek. Od czego są jednak sztuczki z percepcją? Każdy bawił się kiedyś w chowanego. Trudno ukryć się, gdy brakuje kryjówek. Mimo to ludzki wzrok da się oszukać – i trzeba do tego tylko kilku prostych sztuczek.

15:00

SciQ: Czym jest dźwięk? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Przyjrzymy się dziś naturze dźwięku, a jedno z prowadzących spróbuje załapać się do zespołu rockowego. Przyjrzymy się dziś naturze dźwięku, a jedno z prowadzących spróbuje załapać się do zespołu rockowego. Czym jest dźwięk? Jakie odgłosy nie docierają do naszych uszu? Na jakiej zasadzie działa nasz głos?

15:30

Co wy wiecie o zabawkach?: Kukiełki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Czego nie może zabraknąć w teatrze kukiełkowym? Jak w starożytnym Rzymie wykpiwano cezara? Co łączy kukiełki i postacie z kreskówek? Marioni czy Maria, komedia czy dramat? Czego nie może zabraknąć w teatrze kukiełkowym? Jak w starożytnym Rzymie wykpiwano cezara i senat? Co łączy kukiełki i postacie z kreskówek? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

15:45

Co wy wiecie o zabawkach?: Bilbokiet Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W co grali Indianie? Jak wspinano się po drabinie społecznej we Francji za czasów Ludwika XV? Co Tołstoj napisał w „Wojnie i pokoju”? W co grali Indianie? Jak można było wspiąć się po drabinie społecznej we Francji pod panowaniem Ludwika XV? Co Lew Tołstoj napisał w „Wojnie i pokoju”? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

15:55

Wymyśl to!: Szkolny pociąg Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Ośmioletni Dylan wynalazł elektryczny pociąg na pedały, który zawiezie uczniów do szkoły. Ośmioletni Dylan wynalazł elektryczny pociąg na pedały, który zawiezie uczniów do szkoły. Gdy pojazd podjedzie pod wasz dom, po prostu podepniecie do niego swój „wagonik”, Będziecie na miejscu pierwsi – pociąg osiąga prędkość do 15 km/h!

16:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Plastelina Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W czym rzeźby podobne są do kitu, którym uszczelniamy okna? Jaką rolę w sztukach pięknych odgrywa plastelina? Jakie twierdzenie łączyło wszystkie starożytne cywilizacje? W czym rzeźby podobne są do kitu, którym uszczelniamy okna? Jaką rolę w sztukach pięknych odgrywa plastelina? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

16:35

Wymyśl to!: Inteligentny toster Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Dziesięcioletni Matthew buduje przezroczysty toster. Z pomocą komputera będzie się dało wypalać na grzankach różne obrazki. Dziesięcioletni Matthew miał dość przypalonych grzanek. Postanowił więc zbudować przezroczysty toster, umożliwiający obserwowanie pieczenia. Z pomocą komputera będzie można też wypalać na tostach różne obrazki.

17:00

Wymyśl to!: Jennifer Beckham Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Czternastoletnia Jennifer postanowiła wyposażyć deskę w silniczki odrzutowe, ułatwiające młodym surferom złapanie fali. Czternastoletnia Jennifer pływała akurat na desce, gdy wpadła na pomysł wyposażenia deski w silniczki odrzutowe, ułatwiające młodym surferom złapanie fali. Miała dość mozolnego wiosłowania – bez niego surfing będzie jeszcze fajniejszy!

17:30

Co wy wiecie o zabawkach?: Gry planszowe Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Jak powstała jedna z najstarszych form rekreacji? W jaki sposób dzięki planszówkom powstała nowa branża, oparta na literaturze? Jak powstała jedna z najstarszych form rekreacji? Co było pierwsze: warcaby czy tryktrak? W jaki sposób dzięki planszówkom powstała nowa branża, oparta na literaturze? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

17:45

Wymyśl to!: Podwodna wizja Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Dziesięcioletnia Emma wynalazła podwodną kamerę, która umożliwi wędkarzom obserwowanie haczyka, spławika oraz ryb. Dziesięcioletnia Emma wynalazła podwodną kamerę, która umożliwi wędkarzom obserwowanie haczyka, spławika oraz łowionych ryb. Można będzie oglądać głębiny z kontrolerem w ręku, bez konieczności zmoczenia choćby małego paluszka.

18:15

SciQ: Jak działa magia kina? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący badają efekty specjalne, makijaż, popisy kaskaderskie i pirotechniczne. Poznają sztuczki, za pomocą których oszukuje się kamerę. Prowadzący badają efekty specjalne i dźwiękowe, makijaż, popisy kaskaderskie i pirotechniczne. Poznają sztuczki, za pomocą których oszukuje się kamerę.

18:45

Mati, Dada i sztuka: Michał Anioł Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada odwiedzili Michała Anioła, legendarnego malarza i rzeźbiarza. Zobaczyli, że jedna z jego rzeźb jest jakby żywa... Mati i Dada odwiedzili Michała Anioła, legendarnego malarza i rzeźbiarza. Zobaczyli, że jedna z jego rzeźb jest jakby żywa...

19:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Owady Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to owady! Dowiecie się, czy nieznośne komary mogą być do czegokolwiek przydatne. Dzisiejszy temat to owady! Dowiecie się, czy nieznośne komary mogą być do czegokolwiek przydatne. Ponadto: entomolog tłumaczy Harrisonowi, w jaki sposób owadożerne owady mogą zastąpić trujące środki, którymi rolnicy chronili dotąd swoje uprawy.

19:30

Historia sztuki: Świadomość i odrodzenie: włoski Renesans, XIV-XVI wiek Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

Dante zapowiadał nową epokę, Petrarka chciał zerwać ze średniowieczem, Boccaccio krytykował Watykan. Tak zaczął się renesans w sztuce. Florencja to kolebka Odrodzenia, wydała wielu geniuszy literatury i sztuki. Dante zwiastował nadejście nowej epoki, Petrarka chciał zerwać ze średniowieczem, Boccaccio krytykował Watykan. Humanizm dał sygnał, od którego zaczął się renesans w sztuce.

20:00

Nowy wspaniały świat Darwina: Ewolucje (1839–1857) Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 52min.

Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Ekscytuje się swymi odkryciami, ale obawia się efektów, które może wywołać ich publikacja.

21:15

Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra: Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 43min.

Czy zbudowanie fabryki nie emitującej zanieczyszczeń jest możliwe? Zakład produkcyjny jutra już dziś pracuje pełną parą! Czy fabryki nie emitujące zanieczyszczeń to czyste science fiction? Przedstawiamy fascynujące pomysły ekologów i inżynierów, którzy wspólnie próbują zbudować fabrykę przyszłości.

22:25

Ogród Darwina: Groźne pomysły Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

W tym odcinku zobaczymy eksperyment dowodzący, że rozmaite nasiona przetrwają zanurzone przez miesiąc w słonej wodzie. Miniserial opowiada o doświadczeniach, dzięki którym Karol Darwin odważył się ogłosić swoją przełomową teorię ewolucji. W pierwszym odcinku zobaczymy eksperyment dowodzący, że rozmaite nasiona przetrwają zanurzone przez miesiąc w słonej wodzie.

23:50

Porządek i chaos: Porządek i chaos: Informacja Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Professor Jim Al-Khalili dowodzi, że informacje na temat rzeczywistości są wpisane w samą jej strukturę. Profesor Jim Al-Khalili przedstawia dzieje informacji, od zapisów na glinianych tabliczkach po dane mknące z jednego końca planety na drugi z prędkością światła. Dowodzi też, że informacje na temat rzeczywistości są wpisane w samą jej strukturę.

01:00

Siła sieci - sześć stopni oddalenia: Siła sieci - sześć stopni oddalenia Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 45min.

Oto zdumiewająca hipoteza na temat podstawowego prawa fizyki, które być może rządzi wszelkimi sieciami - od wirusów po ludzi. Oto zdumiewająca hipoteza na temat wszechobecnego prawa fizyki, za pomocą którego przyroda porządkuje samą siebie. Rządzi wszelkimi sieciami - od wirusów po ludzi. Może okazać się równie ważne, co prawo powszechnego ciążenia czy teoria ewolucji Darwina.

02:00

Cuda codzienności: W domu Godziny emisji

program technologiczny Czas: 57min.

Oto chwile, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Przyglądamy się chwilom, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Opowiadamy o tym, jak powstały cegły, ale też zawartość domowych szaf, np. elastyczna odzież.

03:00

Surowa nauka: Czy umiemy wytwarzać prąd? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować ekologiczny wiatrak i turbinę parową. Źródła energii odnawialnej uważane są za najlepszą metodę zdobywania prądu w przyszłości. Ale czy środowisko bezludnej wyspy może w tym pomóc naukowcom, którzy mają do dyspozycji tylko najprostsze narzędzia? W tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) kanału Da Vinci Learning zespół badaczy ma przed sobą dwa zadania: skonstruowanie ekologicznego wiatraka i turbiny, która...

03:30

Naukowa chata: Czy można żyć pod wodą? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia „Naukową chatę“: Adam Hart-Davis chce wyjaśnić, czy człowiek może żyć pod wodą. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii “Naukowa chata” (Science Shack) znany angielski naukowiec Adam Hart-Davis bada, czy człowiek może żyć pod wodą, bez kontaktu ze światem na powierzchni ziemi. Jego zespół buduje w tym celu pomieszczenie podwodne. Tak zwana „Aqua-Chata” jest pierwszym podwodnym mieszkaniem, jakie kiedykolwiek zostało zbudowane. Trzeba tylko zatroszczyć się o tlen,...

04:00

Nowy wspaniały świat Darwina: Ewolucje (1839–1857) Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 52min.

Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Ekscytuje się swymi odkryciami, ale obawia się efektów, które może wywołać ich publikacja.

05:00

Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra: Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 43min.

Czy zbudowanie fabryki nie emitującej zanieczyszczeń jest możliwe? Zakład produkcyjny jutra już dziś pracuje pełną parą! Czy fabryki nie emitujące zanieczyszczeń to czyste science fiction? Przedstawiamy fascynujące pomysły ekologów i inżynierów, którzy wspólnie próbują zbudować fabrykę przyszłości.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info