Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-09-24 Pokaź dziś

06:00

Kuchmistrzostwo: Francuska zupa cebulowa Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Francuska zupa cebulowa składa się głównie z posiekanej i zeszklonej na patelni cebuli. Link ma łzy w oczach już po skrojeniu jednej sztuki! Francuska zupa cebulowa składa się głównie z posiekanej i zeszklonej na patelni cebuli. Link ma łzy w oczach już po skrojeniu jednej sztuki! Spryciarz wymyśla więc sposób: gogle ochronne.

06:15

Kuchmistrzostwo: Guacamole Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link robi guacamole z chipsami tortilla domowej roboty. Dowiaduje się, jak przyspieszyć dojrzewanie awokado: włożyć je do torby z jabłkiem. Link ma pomysł na smaczny, orzeźwiający dip: guacamole z chipsami tortilla domowej roboty. Dowiaduje się też, jak sprawić, aby awokado szybciej dojrzało: wystarczy włożyć je do torby z jabłkiem. Owoce kryją niejeden sekret!

06:30

Sportowe laboratorium: Paraolimpijskie narciarstwo alpejskie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Erin, zawodowa narciarka z niepełnosprawnością ruchową, zjeżdża slalom. Dr Heather opowie, jaką rolę w zjazdach odgrywa opór powietrza. Erin, zawodowa narciarka, spotyka na trasie slalomu Nykeema i Sarah, zawziętą młodą alpejkę z niepełnosprawnością ruchową. Dr Heather tłumaczy, jaką rolę w zjazdach odgrywa opór powietrza.

06:45

Sportowe laboratorium: Narciarstwo dowolne Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Charlie chce skoczyć jak najwyżej w half-pipe'ie. Pomoże mu narciarz Drew, przydadzą się też rady na temat przyspieszenia dośrodkowego. Nykeem spotyka na stoku Charliego, młodego adepta narciarstwa dowolnego, który chce skoczyć jak najwyżej w half-pipe'ie. Pomoże mu zawodowy narciarz Drew, w locie przydadzą się też rady dr Heather dotyczące przyspieszenia dośrodkowego.

07:00

Obłędne zwierzaki: Sowa na rowerze Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy sowy potrafią jeździć na rowerze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy sowy potrafią jeździć na rowerze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

07:20

Mati, Dada i sztuka: Rembrandt Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

W pokoju Mati i Dady chowa się tajemnicza małpka. Chyba należy do pewnego słynnego malarza z Amsterdamu... W pokoju Mati i Dady chowa się tajemnicza małpka. Chyba należy do pewnego słynnego malarza z Amsterdamu...

07:30

Marvi Hammer: Gepardziątka Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o tym, jak dorastają niedźwiadki polarne, kangury i szczenięta afrykańskich dzikich psów – likaonów. W dzisiejszym odcinku m.in. o tym, jak dorastają niedźwiadki polarne, kangury i szczenięta afrykańskich dzikich psów – likaonów.

08:00

Wymyśl to!: The Choo Coob Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Dziesięcioletni Toby wynalazł nowy inhalator dla astmatyków, idealny dla dzieci. Dziesięcioletni Toby cierpiał w dzieciństwie na astmę i bał się inhalatora, który mama podtykała mu pod nos, ilekroć miał atak. Dlatego wynalazł nowe urządzenie dla astmatyków, idealne dla dzieci.

08:30

Przedziwna nauka: Światło Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość! Wbrew powszechnej opinii Edison nie wynalazł żarówki sam – wkład w ten wynalazek miało wiele osób. Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość!

09:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Izaak Newton i siły w świecie fizycznym Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Baron zbudował wielki mechanizm, który chodzi zgodnie z rytmem wszechświata. Nagle coś nawala, ale na szczęście zjawia się Izaak Newton. Baron zbudował skomplikowany mechanizm, który chodzi zgodnie z rytmem wszechświata. Nagle coś się psuje. Na szczęście na ratunek, z pewnym elementem w ręku, przybywa Izaak Newton. Zafascynuje was dar, który przyniósł Anglik, oraz jego związek z kosmosem.

09:30

W zwierciadle nauki: Sześciany Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza prezentuje jeden ze swoich ulubionych kształtów: sześcian. To jakby kwadrat, ale z bogatszym wnętrzem. Hamza prezentuje jeden ze swoich ulubionych kształtów: sześcian. To jakby kwadrat, ale z bogatszym wnętrzem. Poznamy sławnego kubistę imieniem Pablo Picasso, zobaczymy nieudany naszyjnik z kostek lodu i zmierzymy się z Piekielnym Psem, poszukując olbrzymich kostek.

10:00

SciQ: Jak rogrzać się podczas zimowej zabawy? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Szukamy idealnego płatka śniegu i rzeźbimy w lodzie, a prowadzący wznoszą wielką śnieżną fortecę. Szukamy idealnego płatka śniegu, rzeźbimy w krystalicznie przejrzystym lodzie i jeździmy na najdłuższym otwartym torze łyżwiarskim świata. Za to prowadzący uczą się budować wielką śnieżną fortecę, aby się ogrzać w zimne dni.

10:30

Mati, Dada i sztuka: Hokusai Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Ekscentryczny japoński malarz Hokusai opowiada o swojej olśniewającej serii obrazów „36 widoków na górę Fidżi”. Mati i Dada poznają ekscentrycznego japońskiego malarza imieniem Hokusai. Uczy ich niezwykłej techniki druku i opowiada o swojej olśniewającej serii obrazów „36 widoków na górę Fidżi”.

10:45

Mati, Dada i sztuka: Henri Rousseau Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Henri Rousseau ani razu nie widział prawdziwej dżungli, jednak ją malował. Mati i Dada odwiedzają go w Paryżu. Henri Rousseau ani razu nie opuścił ojczystej Francji i nie widział prawdziwej dżungli, ale malował prawie tylko tę drugą. Mati i Dada odwiedzają malarza w Paryżu, gdzie poznają prawdę na temat Henriego i jego prac.

11:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Ogony Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Według komputera Harrisona ludzie mają ogony. Harrison zaprasza ekspertów, którzy przyprowadzają kangura, skunksa, kunę i inne zwierzęta. Według komputera Harrisona ludzie mają ogony. Jak to?! Żeby dowiedzieć się więcej o ogonach, Harrison zaprasza ekspertów, którzy przyprowadzają kangura, skunksa, kunę i żółwia jaszczurowatego.

11:30

Historia sztuki: Natura i życie: sztuka realistyczna, połowa XIX wieku Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

W latach 30. XIX wieku rozkwitało francuskie malarstwo pejzażowe. Artyści zjeżdżali np. do wioski Barbizon i malowali widoki realistycznie. W latach 30. XIX wieku rozkwitały paryskie szkoły malarstwa. Tzw. barbizończycy rozsławili francuskie malarstwo pejzażowe. Artyści zjeżdżali do wioski Barbizon i na realistyczną modłę malowali okoliczne krajobrazy.

12:00

Nauka na maksa: Ciśnienie powietrza Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil za pomocą ciśnienia powietrza konstruuje wielką rakietę. Ponadto wysadza butlę z płynnym azotem i miażdży stalowy bęben. Jak za pomocą ciśnienia powietrza z plastikowej butelki zrobić rakietę? Phil idzie na całość: wytrzymalsze butelki, większe ciśnienie i wielgachna rakieta. Ponadto wysadza butlę z płynnym azotem i miażdży stalowy bęben.

12:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Skamieniałości i Złoty interes Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieci uczą się o skamielinach, a nawet cofają się do prehistorycznych czasów! Angie gubi bransoletkę mamy i buduje wykrywacz metali. Po tym jak Kent znajduje ślad dinozaura, dzieciaki z Sekretnego Laboratorium uczą się o skamieniałościach i DNA, a nawet cofają się do prehistorycznych czasów. Gdy Angie gubi złotą, cenną bransoletkę mamy, nasi bohaterowie konstruują własny wykrywacz metali.

13:00

Wymyśl to!: Muzyczna droga Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Albert postanowił stworzyć drogę, która będzie wygrywała melodię znanego przeboju, kiedy najedzie się na nią z odpowiednią prędkością. Albert miał ambitny pomysł: drogę, która będzie wygrywała melodię znanego przeboju, kiedy najedzie się na nią z odpowiednią prędkością. Do budowy urządzenia reagującego na nacisk potrzebne były setki węży z pianą i rur. Jego muzyczny talent przetestował wózek golfowy.

13:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Lot Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to lot! Dowiecie się, dlaczego ludzie nie potrafią latać. Dzisiejszy temat to lot! Dowiecie się, dlaczego ludzie nie potrafią latać. Wybitny pilot wytłumaczy Harrisonowi, dlaczego niektóre rzeczy unoszą się łatwiej niż inne. Ponadto dowiecie się, czego trzeba, aby oderwać się od ziemi.

14:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Bracia Lumiere i pudełko pełne marzeń Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Pierwszy kinematograf gromadził tłumy ciekawskich. Tymczasem zniknięcie przyjaciela barona stawia przyszłość teatru pod znakiem zapytania. Kinematograf to pierwsze urządzenie, które potrafiło uchwycić i odtworzyć ruchome obrazy. Ten cudowny przyrząd gromadził przed Café de Paris tłumy. Jeden z przyjaciół barona znika w dziwnych okolicznościach, co stawia przyszłość teatru pod znakiem zapytania.

14:30

Gra z głową : Pamięć Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości, czyli wspomnień – nawet tych ze snów. Składają się na nasze niepowtarzalne osobowości. Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości. Wszystkie wspomnienia – nawet te ze snów – składają się na to, kim jesteśmy. Różne połączenia wspomnień budują naszą osobowość. Niektóre bywają podobne, ale każda jest niepowtarzalna.

15:00

SciQ: Jak z pomocą nauki rozwiązuje się zagadki kryminalne? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący przechodzą szybki kurs kryminalistyki – od pobierania odcisków palców po próbki DNA. Kto jest najlepszym detektywem? Prowadzący przechodzą szybki kurs kryminalistyki na miejscu przestępstwa – od pobierania odcisków palców po próbki DNA. Kto jest najlepszym detektywem?

15:30

Co wy wiecie o zabawkach?: Kolejka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego. Poznaj drogę do sławy zabawkowej kolejki. Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego, biznesu wartego miliony. Na tym pomyśle oparto wiele filmów, musicali i kreskówek. W tym odcinku poznasz początki, historię i drogę do sławy zabawowej kolejki.

15:45

Co wy wiecie o zabawkach?: Żołnierzyki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Żaden z przywódców antycznego świata nie obyłby się bez żołnierzyków. Poznaj historię i drogę do popularności tej wspaniałej zabawki. Żaden z przywódców antycznego świata nie obyłby się bez żołnierzyków. Dzięki nim wygrano setki bitew. W tym odcinku poznasz historię i drogę do popularności tej wspaniałej zabawki!

16:00

Wymyśl to!: Wiązacz włosów Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Rachel potrafi związać sobie włosy bez użycia rąk. Pomoże jej urządzenie ssące i wiążace kok. Rachel potrafi związać sobie włosy bez użycia rąk. Wynalazła urządzenie wiążace je w koński ogon, do czego wykorzystuje siłę ssania. Włosy szkolnych cheerleaderek na szczęście przetrwały test maszyny.

16:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Potwór nie spod łóżka i Superwóz Deluxe Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieci pomniejszają się, żeby udowodnić, że pod łóżkiem nie ma potworów. Gdy Kent jedzie na przejażdżkę nowym autem… pojawia się problem. Dzieciaki pomniejszają się, żeby udowodnić, że pod łóżkiem nie mieszkają potwory. Nie wzięły jednak pod uwagę całej masy mikroskopijnych stworzeń. Zespół modyfikuje nowe samoprowadzące się auto. Gdy Kent wybiera się na przejażdżkę... pojawia się problem.

17:00

Wymyśl to!: Robokoń Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

9-letnia Emily, miłośniczka koni, wymyśliła mechanicznego kucyka, który potrafi rżeć, a nawet robić kupę. 9-letnia Emily, miłośniczka koni, wpadła na pomysł zbudowania mechanicznego kucyka. Model powstał dzięki projektowi holenderskiego artysty, Theo Jansena. Robot jest tak realistyczny, że potrafi rżeć, a nawet robić kupę.

17:30

Co wy wiecie o zabawkach?: Deskorolka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dla wielu deska na kółkach okazała się przedmiotem kultowym. Czym są „ollie”, „flip” i „grind”? Co łączy jazdę na deskorolce z surfingiem? To zaskakujące, że zwykła deska na kółkach okazała się przedmiotem kultowym dla milionów miłośników sportów ekstremalnych na całym świecie. Czym są „ollie”, „flip” i „grind”? Co łączy jazdę na deskorolce z surfingiem? To i wiele więcej w tym odcinku!

17:45

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Nanoboty gryzą i Miej nosa Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Zjadające śmieci nanoboty Angie uciekają, więc dzieci muszą je znaleźć. JD i Kent przez przypadek wysyłają swoje nosy w nieznane. Gdy zjadające śmieci nanoboty Angie uciekają z Sekretnego Laboratorium, dzieciaki muszą je powstrzymać, zanim zamienią całą planetę w wielkie żerowisko. JD i Kent przez przypadek wysyłają swoje nosy w nieznane. Muszą znaleźć i na powrót przymocować zbiegów.

18:15

Wymyśl to!: Kajak odrzutowy Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

12-letni Matt chciał doładować swój kajak, aby zarówno na wodzie, jak i na lądzie rozwijał prędkość 50 km/h. 12-letni Matt chciał doładować swój kajak, aby rozwijał zawrotną prędkość zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Odrzut i koła rowerowe pozwoliły mu rozpoędzić się do 50 km/h i zmierzyć się z kajakarzem olimpijskim.

18:45

Maszyny, które ukształtowały świat: Maszyny, które ukształtowały świat Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 59min.

Stephen Fry przedstawia biografię pierwszego magnata medialnego, Johanna Gutenberga, oraz odsłania kulisy wynalezienia prasy drukarskiej. Stephen Fry przedstawia biografię pierwszego magnata medialnego, Johanna Gutenberga, oraz odsłania kulisy wynalezienia prasy drukarskiej. Program łączy analizę historyczną z rekonstrukcją scen z życia bohatera.

20:00

Nowy wspaniały świat Darwina: Publikuj i bądź przeklęty (1857–1864) Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków” i kontynuuje pracę naukową aż do śmierci w wieku 82 lat. Po dwudziestu latach prowadzenia badań w tajemnicy, Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków”. Zyskuje dzięki niemu sławę, ale nie ustaje w prowadzeniu dalszych badań aż do śmierci w wieku 82 lat.

21:25

Energia w roku 2050 - Życie po krachu naftowym: Energia w roku 2050 – Życie po krachu naftowym Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 44min.

Poznajemy szereg fascynujących projektów ekologicznych i przyglądamy się globalnym problemom, od których może zależeć przyszłość świata. Ropa naftowa zasila olbrzymią część cywilizacji – co będzie, gdy jej złoża wyschną? Uczeni z całego świata przygotowują nas na życie bez paliw kopalnych, opracowując nowe technologie i szukając nowych źródeł energii dla współczesnego społeczeństwa. Oto wyniki ich pracy.

22:30

Ogród Darwina: Burza się zrywa Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Film o roślinach, które na drodze ewolucji zaczęły zjadać owady obfitujące w azot, gdyż rosły na bagnach, gdzie brakuje tego pierwiastka. Film o doświadczeniach na roślinach owadożernych, zwłaszcza rosiczce, które chwytają i pożerają insekty. Darwin stwierdził, że rośliny te rosły na bagnach, gdzie brakuje azotu, więc na drodze ewolucji zaczęły zjadać owady, które mają w sobie dużo tego pierwiastka.

23:55

Granice światła: Granice Światła Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 50min.

Wybitni naukowcy odkryją przed nami tajemnice widma spektroskopowego i zabiorą nas w podróż poza granice światła. Dzięki specjalistycznym urządzeniom zobaczymy to, czego ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec. Wybitni naukowcy odkryją przed nami tajemnice widma spektroskopowego i zabiorą nas w podróż poza granice widzialnego światła.

01:00

Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra: Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 43min.

Czy zbudowanie fabryki nie emitującej zanieczyszczeń jest możliwe? Zakład produkcyjny jutra już dziś pracuje pełną parą! Czy fabryki nie emitujące zanieczyszczeń to czyste science fiction? Przedstawiamy fascynujące pomysły ekologów i inżynierów, którzy wspólnie próbują zbudować fabrykę przyszłości.

02:00

Muzyka umysłu: Muzyka umysłu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 55min.

Dźwięki mają wpływ na nasze życie od momentu poczęcia, aż do śmierci. W programie dowiemy się, jaką rolę w rozwoju mózgu odgrywa muzyka. Dźwięki mają wpływ na nasze życie od momentu poczęcia. W programie dowiemy się, jaką rolę w rozwoju ludzkiego mózgu odgrywa muzyka. Sprawdzimy jaki wpływ mają dźwięki na niemowlęta i dorastające dzieci, a także odwiedzimy szpitale, w których stosuje się muzykoterapię.

03:00

Surowa nauka: Skąd wziąć jedzenie? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze muszą rozwiązać problem braku żywności. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze muszą rozwiązać problem braku żywności.

03:30

Naukowa chata: Naukowa chata. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia: W tym odcinku „Naukowej Chaty“ naukowiec Adam Hart-Davis zbada, jak latają ptaki. W tym odcinku „Naukowej Chaty“ (Science Shack) naukowiec Adam Hart-Davis spróbuje zgłębić sztukę latania. Zbada wiele teorii dotyczących lotu ptaków. Wielkie wyzwanie dla ekipy: Adam - może niekoniecznie tak elegancko, jak albatros - ma unieść się w powietrze.

04:00

Nowy wspaniały świat Darwina: Publikuj i bądź przeklęty (1857–1864) Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków” i kontynuuje pracę naukową aż do śmierci w wieku 82 lat. Po dwudziestu latach prowadzenia badań w tajemnicy, Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków”. Zyskuje dzięki niemu sławę, ale nie ustaje w prowadzeniu dalszych badań aż do śmierci w wieku 82 lat.

05:00

Energia w roku 2050 - Życie po krachu naftowym: Energia w roku 2050 – Życie po krachu naftowym Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 44min.

Poznajemy szereg fascynujących projektów ekologicznych i przyglądamy się globalnym problemom, od których może zależeć przyszłość świata. Ropa naftowa zasila olbrzymią część cywilizacji – co będzie, gdy jej złoża wyschną? Uczeni z całego świata przygotowują nas na życie bez paliw kopalnych, opracowując nowe technologie i szukając nowych źródeł energii dla współczesnego społeczeństwa. Oto wyniki ich pracy.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info