Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-09-29 Pokaź dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Lekarze Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ lekarze. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Mily Pytalska: Znajdź błąd Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Juliette bawią się latawcami, kiedy latawiec Mily zostaje zniszczony. Mily oskarża przyjaciółkę. Czy za szybko dokonała osądu? Mily i Juliette bawią się latawcami, kiedy latawiec Mily zostaje zniszczony. Mily oskarża przyjaciółkę. Czy za szybko dokonała osądu?

06:40

Magija: Zaklęcia Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay mówi "hokus pokus" i "abrakadabra", po czym prezentuje pełnię swoich magicznych możliwości! Jay mówi "hokus pokus" i "abrakadabra", po czym prezentuje pełnię swoich magicznych możliwości!

07:00

Kuchmistrzostwo: Chleb Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link chce dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników chleba. Eksperyment udaje się aż za dobrze. Chleb równie fajnie robić, co zjadać. Link i Gastro Bob chcą dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników. Udaje im się do tego stopnia, że Bob zawisa w powietrzu!

07:15

Kuchmistrzostwo: Jajka faszerowane Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa, że ugotowane przez niego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa. Jajka faszerowane zostały ugotowane na twardo, a żółtka zmieszano z majonezem i przyprawami. Link odkrywa, że jego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa.

07:30

Sportowe laboratorium: Ujeżdżanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem spotyka Tai-Lee i jej konia Geralda, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika, o której opowie dr Heather. Nykeem spotyka się z Tai-Lee i jej koniem Geraldem, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika. Dr Heather opowie o niej na przykładzie jazdy Olivii i jej klaczy Zeezee.

07:45

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

08:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Tajemnica Lasu Piratów i Prawo grawitacji Murphy'ego Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki są pewne, że w sklepie z antykami znalazła się skrzynia skarbów. Muszą też zgłębić temat grawitacji, żeby pomóc swojemu gościowi. Wuj Angie, Tadeusz, i JD są przekonani , że w miejscowym sklepie z antykami znalazła się zaginiona skrzynia ze skarbami. Dzieciaki muszą jak najwięcej dowiedzieć się o grawitacji i satelitach, żeby przekonać do powrotu uciekającego gościa – Zookerbooma.

08:30

Artzooka: Portretowy misz-masz Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi portret kuzynki ze zdjęć jej przyjadiół, uczy jak wykonać stopę z masy papierowej oraz ozdabia sznurowadła. Jeremie robi portret kuzynki ze zdjęć jej przyjadiół, uczy jak wykonać z masy papierowej stopę wychodzącą ze ściany oraz ozdabia sznurowadła.

09:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Dźwięk Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to dźwięk! Dowiecie się, dlaczego ludzie nie znoszą odgłosu paznokci rysujących tablicę. Dzisiejszy temat to dźwięk! Dowiecie się, dlaczego ludzie nie znoszą odgłosu paznokci rysujących tablicę. Gośćmi Harrisona są raper, pies i śpiewaczka operowa. Każde z nich pomoże nam poznać delikatną maszynerię, dzięki której słyszymy.

09:30

GEOlino: Niewidome dzieci z Tybetu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

W Tybecie ślepota uchodzi za karę za grzechy w poprzednich wcieleniach. Niewidoma Sabriye odważyła się uczyć niewidzące dzieci. W Tybecie życie jest ciężkie, zwłaszcza dla osób niewidomych – ślepota uchodzi tu za karę za złe czyny w poprzednich wcieleniach. Tylko Sabriye, sama pozbawiona wzroku, odważyła się uczyć samodzielności niewidzące dzieci. W jej szkole uczy się i mieszka 28 maluchów.

09:50

Mati, Dada i sztuka: Canaletto Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada biorą udział w niezwykłej przygodzie w Wenecji. Trafiają w końcu do gondoli ze słynnym Canalettem. Mati i Dada biorą udział w niezwykłej przygodzie w Wenecji. Trafiają w końcu do gondoli ze słynnym Canalettem.

10:00

W zwierciadle nauki: Moc dziesiątki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza zajmuje się systemem metrycznym, aby dowiedzieć się, jak zmierzyć rzeczy niewidoczne gołym okiem. Czy rozgryzie kod metryczny? Hamza zajmuje się systemem metrycznym, aby dowiedzieć się, jak zmierzyć rzeczy niewidoczne gołym okiem. Spotyka olimpiskiego herosa, rzuca wyzwanie polegające na ciskaniu frisbee i poleca śledczym budowę własnego Układu Słonecznego. Czy Hamza rozgryzie kod metryczny?

10:30

Wymyśl to!: Kopiący but Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Dwunastoletni Carlos próbuje pobić rekord świata w wykopie piłki do rugby z pomocą specjalnego wybuchowego buta. Dwunastoletni Carlos próbuje pobić rekord świata w wykopie piłki do rugby z pomocą specjalnego wybuchowego buta. Po słabym występie w szkolnym meczu chłopak postanowił wspomóc się odrobiną materiałów wybuchowych.

11:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Karol Darwin – O powstawaniu gatunków Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Ludzie barona uciekają przed dinozaurem i chronią się na pokładzie statku Beagle, gdzie poznają młodego uczonego: Karola Darwina. Ludzie barona znajdują skamieniałe jajo dinozaura, ale zaraz muszą zwiewać, bo dino-mama ożyła. Chronią się na pokładzie statku Beagle, gdzie poznają młodego uczonego: Karola Darwina. Za chwilę dojdzie on do wniosku o doniosłym znaczeniu dla nauki.

11:30

Gra z głową : Złudzenia dotykowe Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Za pomocą samego zmysłu dotyku potrafimy rozpoznać wiele obiektów. Jak dotyk współdziała z mózgiem? Codziennie dotykamy różnych powierzchni i odczuwamy najróżniejsze bodźce. Za pomocą samego zmysłu dotyku potrafimy rozpoznać wiele z nich. Jak dotyk współdziała z mózgiem? Jak wpływa na nasze wrażenia, ruchy i myśli?

12:00

Obłędne zwierzaki: Jaszczurki domowe Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Co powinien wiedzieć każdy właściciel jaszczurki? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co powinien wiedzieć każdy właściciel jaszczurki? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Mati, Dada i sztuka: Henri Rousseau Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Henri Rousseau ani razu nie widział prawdziwej dżungli, jednak ją malował. Mati i Dada odwiedzają go w Paryżu. Henri Rousseau ani razu nie opuścił ojczystej Francji i nie widział prawdziwej dżungli, ale malował prawie tylko tę drugą. Mati i Dada odwiedzają malarza w Paryżu, gdzie poznają prawdę na temat Henriego i jego prac.

12:30

Marvi Hammer: Alaska i morski dom Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku panują wyjątkowo niesprzyjające warunki. Marvi odwiedzi mroźną laskę i dno morza. W dzisiejszym odcinku panują wyjątkowo niesprzyjające warunki. Marvi odwiedzi mroźną laskę i dno morza.

13:00

Byli sobie wynalazcy: Galileusz Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ o Galileuszu. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Mily Pytalska: Absurd Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Znajomi Mily nazywają ją królową absurdu, bo wymyśliła zabawę. Mily zastanawia się, co jest w tym takiego absurdalnego. Mily denerwuje się, bo Luc nagrał ją, jak gra w wymyśloną zabawę. Teraz znajomi się z niej śmieją i nazywają ją królową absurdu. Mily zastanawia się, co jest bardziej absurdalne: jej zmyślona zabawa, czy gumowe buty wynalezione przez tatę?

13:40

Magija: Jeszcze więcej szalonych monet Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay chętnie zdradzi tajniki kolejnych sztuczek z monetami! Jay chętnie zdradzi tajniki kolejnych sztuczek z monetami!

14:00

Kuchmistrzostwo: Paluszki z kurczaka Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc paluszki z kurczaka. W surowych produktach mogą ukrywać się bakterie salmonelli. Link przedstawia podstawy kuchennej higieny, piekąc chrupkie paluszki z kurczaka. Najważniejsze to umyć ręce przed i po tym, jak dotykało się surowych jajek i mięsa. W surowych produktach mogą ukrywać się groźne dla nas bakterie salmonelli.

14:15

Kuchmistrzostwo: Sushi Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Sushi to popularna potrawa: glon owinięty wokół ryżu i np. surowych warzyw. Dowiemy się, dlaczego ryż musi być lepki i krótkoziarnisty. Sushi to popularna potrawa: glon owinięty np. wokół ryżu lub surowych warzyw. Link dowie się, dlaczego musi zastosować lepką, krótkoziarnistą odmianę ryżu.

14:30

Sportowe laboratorium: Trampolina Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Młoda gimnastyczka Nya poznaje trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. Młoda gimnastyczka Nya korzysta z okazji, żeby poznać trampolinę od naukowej strony. Pomagają jej Nykeem, dr Heather i Thomas, zawodowy gimnastyk. A prawo Hooke’a sprawia, że wszyscy czworo mocno się sprężą.

14:45

Sportowe laboratorium: Breakdance Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy breakdancer, pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Logan, młody ambitny tancerz, oraz Jim “JFX” Han, prawdziwy zawodowiec , pokazują Nykeemowi swoje obłędne triki. Dr Heather odkrywa, że kwygrana w konkursie breakdancu niemal całkowicie zależy od siły dośrodkowej.

15:00

Obłędne zwierzaki: Morskie potwory Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jakie zwierzę osiąga rozmiary żarłacza białego i może grasować w pobliskim jeziorze? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania! Jakie zwierzę osiąga rozmiary żarłacza białego i może grasować w pobliskim jeziorze? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Mati, Dada i sztuka: Henri Matisse Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Legendarny Henri Matisse uczy Mati i Dadę wszystkiego, co należy wiedzieć na temat wycinanek. Legendarny Henri Matisse uczy Mati i Dadę wszystkiego, co należy wiedzieć na temat wycinanek.

15:30

Marvi Hammer: Skóra Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Ludzie ani zwierzęta nie mogą żyć bez skóry. Marvi przygląda się jej w dzisiejszym odcinku. Ludzie ani zwierzęta nie mogą żyć bez skóry. Marvi przygląda się jej w dzisiejszym odcinku.

16:00

Mily Pytalska: Potwór Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Juliette zauważają w parku potwora. Uciekając, orientują się, że zostawiły tornistry… Powinny wrócić? Mily i Juliette zauważają w parku dziwną parę oczu, która według nich należy do potwora. Uciekając, orientują się, że zostawiły tornistry… Powinny wrócić i ryzykować życiem?

16:15

Mily Pytalska: Uwierz w siebie Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily została kapitanem drużyny koszykówki i zastanawia się, czy potrafi poprowadzić ją do zwycięstwa. Mily została kapitanem drużyny koszykówki i zastanawia się, czy potrafi poprowadzić ją do zwycięstwa. Jak możemy uwierzyć w siebie?

16:30

SciQ: Co owady mogą dla nas zrobić? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Poznamy karalucha-kierowcę, uzdolnione matematycznie bąki, kucharza, który robi naleśniki dla mrówek, oraz sześcionogie gwiazdy Hollywood! Nie sięgajcie po packę na muchy – oto paczka pracowitych owadów. Poznamy karalucha-kierowcę, uzdolnione matematycznie bąki, kucharza, który robi naleśniki dla mrówek, oraz sześcionogie gwiazdy Hollywood!

17:00

Zręczne pomysły: Etui na telefon Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak samodzielnie tworzyć kwiaty i jak sporządzić etui na telefon komórkowy ze starej skarpetki! Jak samodzielnie tworzyć kwiaty i jak sporządzić etui na telefon komórkowy ze starej skarpetki!

17:20

Artzooka: Plastikowe witraże Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi witraże z plastikowych opakowań, poszewkę na poduszkę i ludziki z kartonowych rolek. Jeremie robi witraże z plastikowych opakowań, poszewkę na poduszkę i ludziki z kartonowych rolek.

17:50

Mati, Dada i sztuka: Berenice Abbott Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada spotykają amerykańską fotografkę Berenice Abbott i gruntownie poznają jej metodę fotografii naukowej. Mati i Dada spotykają amerykańską fotografkę Berenice Abbott i gruntownie poznają jej metodę fotografii naukowej.

18:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Zwierzęta duże i małe Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to zwierzęta! Harrison spróbuje się dowiedzieć, dlaczego niektóre zwierzaki są duże, a niektóre małe. Dzisiejszy temat to zwierzęta! Harrison spróbuje się dowiedzieć, dlaczego niektóre zwierzaki są duże, a niektóre małe. Z pomocą odwiedzających go miniaturowych koni dowie się, dlaczego różne gatunki hoduje się w różnych rozmiarach.

18:30

Naukowe dowody: Słońce Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

12-letnia Amanda chce się dowiedzieć, dlaczego lato w Szwecji jest tak jasne. W tym celu buduje zegar słoneczny i wielką latającą kiełbasę. Amanda ma 12 lat i mieszka w Szwecji. Chce się dowiedzieć, dlaczego lata są tak jasne, a zimy ciemne. W tym celu buduje własny zegar słoneczny i latającą kiełbasę oraz zmienia kierunek, w jakim rosną krzaki ziemniaków.

18:45

Naukowe dowody: Pływanie/tonięcie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Jedenastoletni Szwed Jacob dziwi się: dlaczego statek nie tonie, a kamień – owszem? Robi mnóstwo eksperymentów w wodzie i wokół niej. Jedenastoletni Jacob jest ze Szwecji i kocha żeglować. Dziwi się, jak to możliwe, że statek nie tonie, a kamień – owszem. Aby rozgryźć tę zagadkę, robi mnóstwo eksperymentów w wodzie i wokół niej.

19:00

Nauka na maksa: Grunt to równowaga Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil utrzymuje równowagę na linie, wspomagając się nauką. Ponadto wymyśla plecak ze stabilizatorem żyroskopowym. Jak utrzymać ziemniaka na kijku? Co więcej, czy Phil tę samą metodą zdoła utrzymać się na linie? Jak lepiej utrzymać równowagę: stojąc nieruchomo czy stosując coś, co się kręci? Phil spaceruje po linie, a potem wymyśla plecak ze stabilizatorem żyroskopowym.

19:30

Wymyśl to!: Blatonator Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Dziesięcioletnia Eden wymyśliła urządzenie, którego zazdrościć będą jej wszystkie dzieci proszone o nakrycie do stołu. Dziesięcioletnia Eden wymyśliła urządzenie, którego zazdrościć będą jej wszystkie dzieci proszone o nakrycie do stołu. Najmłodsza uczestniczka tej edycji programu próbuje sprawić, żeby sztućce, talerze i szklanki układały się za jednym naciśnięciem guzika.

20:00

Wielcy marzyciele: Archimedes. Mistrz liczb Godziny emisji

program historyczny Czas: 42min.

Pewien historyk próbuje odkryć tajemnicę żywota Archimedesa i udaje się do wdowy po słynnym Greku. Czy ta zdradzi mu swoje sekrety? Pewien historyk próbuje odkryć tajemnicę, która spowija żywot Archimedesa. W tym celu udaje się do Telesilli, wdowy po słynnym Greku. Czy ta zdradzi mu swoje sekrety?

21:05

Zorza doskonała: Zorza doskonała Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 50min.

Program podąża śladami Bena Longmiera i jego zespołu. Pragną oni zrewolucjonizować badania kosmosu dzięki okiełznaniu energii plazmy. Program podąża śladami Bena Longmiera i jego zespołu. Na surowej i dzikiej Alasce planują oni zbudować nowy rodzaj silnika rakietowego, który ma zrewolucjonizować podróże kosmiczne i badania kosmosu dzięki okiełznaniu energii plazmy, tworzącej czwarty stan skupienia.

22:30

Detektywi skamielin: Anglia Północna Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Sensacyjne znalezisko odkopane na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii! Surowe piękno Anglii Północnej skrywa prawdziwą wielką liczbę rzadkich skamielin. Podziwiajcie sensacyjne znalezisko odkopane na północno-wschodnim wybrzeżu kraju!

23:15

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Cuda pracy Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię pt. “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem są pionierskie osiągnięcia tamtego czasu. Nasze doświadczenia z XXI wiekiem to zatłoczone miasta, fabryki wyposażone w nowoczesne maszyny, zatłoczone biurowce – to wszystko ma swój początek w monumentalnych przemianach z czasów Rewolucji Przemysłowej. Da Vinci Learning przedstawia serię pt. “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem są pionierskie wynalazki z przeszłości: Humphrey Davy...

23:55

Maszyny, które ukształtowały świat: Maszyny, które ukształtowały świat Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 59min.

Stephen Fry przedstawia biografię pierwszego magnata medialnego, Johanna Gutenberga, oraz odsłania kulisy wynalezienia prasy drukarskiej. Stephen Fry przedstawia biografię pierwszego magnata medialnego, Johanna Gutenberga, oraz odsłania kulisy wynalezienia prasy drukarskiej. Program łączy analizę historyczną z rekonstrukcją scen z życia bohatera.

01:00

Oto cywilizacja: Uczucia Godziny emisji

program o sztuce Czas: 48min.

Matthew Colligns poszukuje źródeł ustawienia człowieka w centrum sztuki – od włoskiego renesansu po Rewolucję Francuską. Gdy w centrum sztuki zamiast Boga znalazł się człowiek, było to radykalne zerwanie z przeszłością. Matthew Collings poszukuje źródeł tej zmiany – od renesansowych Włoch w rozkwicie po Paryż czasów gwałtownej Rewolucji Francuskiej.

02:00

Twarz: Przemodelowanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 26min.

W programie „Kwant” o zmianach, jakie może przejść ludzka twarz. Ludzie od dawna marzą o doskonałych rysach. Programiści komputerowi, chirurdzy plastyczni i psychologowie tworzą nowe metody modelowania ludzkiej twarzy. W programie „Kwant” o zmianach, jakie może przejść ludzka twarz.

02:30

e² Design: Bogota: miasto zrównoważone Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Enrique Peñalosa zmienił Bogotę, jedno z najbardziej chaotycznych miast świata, w modelowo przyjazne i ekologiczne założenie przestrzenne. Enrique Peñalosa, były burmistrz kolumbijskiej Bogoty, zmienił jedno z najbardziej chaotycznych miast świata w modelowo przyjazne i ekologiczne założenie przestrzenne.

03:00

Wielcy marzyciele: Juliusz Verne. Podróż całego życia Godziny emisji

program historyczny Czas: 51min.

Film jest biografią Juliusza Verne'a, wyjątkowego człowieka, który nauczył świat marzyć. Kto z nas nie marzył o podróżowaniu dookoła świata z Fileasem Foggiem i Jeanem Passepartou? O pływaniu w głębinach z kapitanem Nemo? Niniejszy film jest biografią Juliusza Verne'a, wyjątkowego człowieka, który nauczył świat marzyć.

04:00

Szyfr: Przewidywanie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 56min.

Marcus bada dziwny świat przeczuć i prognoz, odkrywając, że sens życia, kosmosu i rzeczywistości nie kryje się w liczbie 42, tylko 1,15. Marcus bada dziwny świat przeczuć i prognoz. W drodze do oświecenia unika zmiażdżenia, pokazuje, jak złapać seryjnego mordercę i odkrywa, że sens życia, kosmosu i w ogóle wszystkiego nie kryje się w liczbie 42 lecz w 1,15.

05:00

Detektywi skamielin: Zachód i Walia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Sir David Attenborough mówi o czasach, gdy poszukiwał skamielin oraz o swojej niegasnącej fascynacji tym tematem. Londyn jest ostatnim miejscem, w którym spodziewalibyście się znaleźć pozostałości pradawnego świata, ale można trafić na nie nawet tu, w wielkim mieście. Sir David Attenborough mówi o czasach, gdy poszukiwał skamielin oraz o swojej niegasnącej fascynacji tym tematem.

05:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Świat materialny Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“. Dziś opowiemy o najważniejszych wynalazkach XIX wieku. Rewolucja Przemysłowa stworzyła wiele wielkich rzeczy, jak np. maszynę parową. Ale w tym czasie ludzie dokonywali również dalszych niezwykłych odkryć. Wynaleźli np. stetoskop i fotokopiarkę biurową. W tym odcinku serii Da Vinci Learning „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“ nakreślimy ten wyjątkowy czas w historii ludzkości – przy stole w brytyjskiej...

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info