Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-03 Pokaź dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Isaac Newton Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ Isaac Newton. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Mily Pytalska: Młody, mały czy niski? Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily ma pójść ze znajomymi na rolki, ale orientuje się, że ma za mały kask. Jak to możliwe? Mily umówiła się ze znajomymi na rolki, ale nie może znaleźć kasku. Kiedy w końcu jej się udaje, okazuje się, że zrobił się za mały. Czyżby urosła? Jak to możliwe?

06:40

Magija: Papierowa magia Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Bridget i Jay dokonują cudów za pomocą kilku zwykłych kartek papieru. Bridget i Jay dokonują cudów za pomocą kilku zwykłych kartek papieru.

07:00

Kuchmistrzostwo: Pikle Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Pikle to warzywa poddane pewnemu procesowi. Link pokaże, jak znaleźć odpowiednie słoiki i warzywa. Dzięki piklowaniu kapitan Hak i inni piraci mieli co jeść, bo ich przetwory się nie psuły.

07:15

Kuchmistrzostwo: Rybne tacosy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link nauczy nas smażyć rybę tak, aby jej skórka nabrała złocistej barwy – a zawdzięcza to reakcji Maillarda. Link nauczy nas smażyć rybę tak, aby jej skórka nabrała złocistej barwy – a zawdzięcza to reakcji Maillarda. Stosuje termometr kuchenny, żeby nie przegapić chwili, w której ryba będzie idealna do zrobienia tacos.

07:30

Sportowe laboratorium: Curling Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather wie, do kogo się zwrócić: do Abbie, zawodniczki curlingu. Nykeem i Emily dowiadują się, jak ważna na lodzie jest siła tarcia. Emily chce lepiej grać w curling, a dr Heather wie, kto jej pomoże. Abbie uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Umie nieźle podkręcić kamienie, a Nykeem i Emily dowiadują się, jak ważna na lodzie jest siła tarcia.

07:45

Sportowe laboratorium: Siatkówka Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Siatkarka Kira i młoda Megan przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona. Siatkarka Kira wraz z Nykeemem i Megan, przyszłą gwiazdą tej dyscypliny, przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona, a nasza ekipa wyskakuje na boisko.

08:00

Wymyśl to!: Obrońca poczty Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

David wynalazł urządzenie do ochrony skrzynki pocztowej przed wandalami. Pocztowy Terminator dostarczy każdą przesyłkę! David wynalazł urządzenie do ochrony skrzynki pocztowej przed wandalami. Ten pocztowy Terminator, wyposażony w noktowizor, karabinki do paintballa i reflektory, dostarczy nieprzyjemną przesyłkę każdemu chuliganowi.

08:30

Nauka na maksa: Generowanie prądu Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil sprawdza, ile energii elektrycznej jest w stanie wytworzyć jeden człowiek. Ponadto: prądnica, turbina wiatrowa, oraz ogniwo słoneczne! Ile energii elektrycznej jest w stanie wygenerować jeden człowiek? Phil spróbuje to ustalić. Ponadto: jak działa prądnica, budowa własnej turbiny wiatrowej, oraz ogniwo słoneczne z wanną i piłeczkami pingpongowymi!

09:00

Mily Pytalska: Biedna Mily Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily chce nową torbę plażową, ale mama mówi, że nie jest jej potrzebna. Mily robi wyprzedaż garażową, żeby zarobić na torbę. Mily chce nową torbę plażową, ale mama mówi, że nie jest jej potrzebna. Mily postanawia zrobić wyprzedaż garażową, żeby zarobić na torbę.

09:10

Przedziwna nauka: Papier Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje papieru oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy. Czy wiecie, że papier wynaleziono znacznie później niż pismo? Zbadajmy dzieje papieru oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

09:40

Naukowe dowody: Kwas Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Szwedka Petra uwielbia leśne owoce, zastanawia się tylko, dlaczego niektóre są tak kwaśne. Aby rozgryźć tę zagadkę, idzie do lasu nocą... Szwedka Petra uwielbia leśne owoce, zastanawia się tylko, dlaczego niektóre są tak kwaśne. Aby rozgryźć tę zagadkę, wypisuje tajną wiadomość sokiem z jagód i wydaje głośne odgłosy. W ciemności, bo to jedyny sposób!

10:00

Wszystko dla małych: Dźwięki nauki i piracka pizza Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Christian i butelkowy slalom , Jameson i dźwięki nauki, Lindsay i piracka pizza, Madi i ogród. Christian ustawia butelkowy slalom dla rowerów, Jameson hałasuje, żeby zaprezentować dźwięki nauki, Lindsay piecze ulubioną pizzę piratów, a Madi pracuje w ogrodzie z dwoma przyjaciółkami.

10:30

W zwierciadle nauki: Pomiary Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Aby zrozumieć działanie różnych narzędzi mierniczych, Hamza i reszta spacerują w butach klauna i robią własne glutowate robaczki. Otaczający nas świat da się zmierzyć na wiele sposobów, bardziej i mniej wiarygodnych. Aby zrozumieć działanie różnych narzędzi mierniczych, rozmawiamy z budowniczym statku Wikingów, spacerujemy w butach klauna i robimy własne glutowate robaczki.

11:00

Zręczne pomysły: Tablica na notatki Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak całkowicie odmienić tablicę na notatki i jak przerobić zwykłe śmieci na tropikalną skarbonkę! Jak całkowicie odmienić tablicę na notatki i jak przerobić zwykłe śmieci na tropikalną skarbonkę!

11:20

Artzooka: Obraz z niespodzianką Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie dorabia coś do obrazu, tworzy rękawiczki z diodami LED i wyplata maty z torebek po czpisach. Jeremie dorabia coś do obrazu przedstawiającego tatę, tworzy rękawiczki z diodami LED i wyplata maty z torebek po czpisach.

11:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Lalka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Co było pierwsze: lalka czy homo sapiens? Które lalki czczono jako bożki? Czy lalki-roboty wyznaczają początek ery sztucznej inteligencji? To najstarsza znana zabawka na świecie! Co było pierwsze: lalka czy homo sapiens? Które lalki czczono jako bożki? Które budziły w ludziach strach? Czy lalki-roboty wyznaczają początek ery sztucznej inteligencji? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

12:00

Obłędne zwierzaki: Żółw matamata Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jakie zwierzę wciąga pokarm jak odkurzacz i ma rurkę, która wystaje z głowy? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania! Jakie zwierzę wciąga pokarm jak odkurzacz i ma rurkę, która wystaje z głowy? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Kostka Rubika Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Ta łamigłówka to najlepiej sprzedająca się zabawka XX wieku. Jak stała się światową marką? Jak rozwiązać ją w 5 sekund? Ta łamigłówka to najlepiej sprzedająca się zabawka XX wieku. Jak to się stało, że z prostego pomysłu narodziła się światowa marka? Czym jest „boski algorytm”? Jak rozwiązać łamigłówkę w 5 sekund? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

12:30

Marvi Hammer: Szympansy i żółwie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o sprytnych szympansach i zagrożonym wyginięciem żółwiu morskim. W dzisiejszym odcinku m.in. o sprytnych szympansach i zagrożonym wyginięciem żółwiu morskim.

13:00

Byli sobie wynalazcy: Buffon i odkrycia przeszłości Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ Buffon i odkrycia przeszłości. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Mily Pytalska: Wolność! Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily nagrywa film, w którym główną rolę gra Pop, ale mama chce, żeby wzięła prysznic. Mily jest zła: dlaczego zawsze musi słuchać mamy? Mily nagrywa film, w którym główną rolę gra Pop, ale mama chce, żeby zamiast tego wzięła prysznic. Przez zamieszanie nie może się skupić na pracy. Mily jest zła: dlaczego zawsze musi słuchać mamy?

13:40

Magija: Iluzje optyczne Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Mrowie iluzji optycznych autorstwa Jaya i magików z przeszłości! Do zobaczenia tylko tutaj! Mrowie iluzji optycznych autorstwa Jaya i magików z przeszłości! Do zobaczenia tylko tutaj!

14:00

Kuchmistrzostwo: Zupa minestrone Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Nie można wrzucić wszystkich składników na raz? Otóż nie, bo niektóre wolniej miękną w pomidorowym wywarze.

14:15

Kuchmistrzostwo: Czekoladowa rolada z cukinii Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii, która sprawia, że ciasto jest wilgotne. Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii. Brak wody w masie powoduje panikę, ale zawartość wody w cukinii ratuje sytuację.

14:30

Sportowe laboratorium: Hokej Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nasza ekipa wjeżdża na lód i poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste. Nykeem wjeżdża na lód z młodym Chase'em i Seanem, zawodowym hokeistą. Ekipa poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste.

14:45

Sportowe laboratorium: Squash Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dowiaduje sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki. Młody Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dr Heather błyskawicznie wysyła do niego Marię, która uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Noah i Nykeem, gospodarz programu, dowiadują sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki.

15:00

Obłędne zwierzaki: Mały gad o wielkiej paszczy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy wąż o głowie małej jak kciuk połknie jajo wielkości piłki golfowej? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania! Czy wąż o głowie małej jak kciuk połknie jajo wielkości piłki golfowej? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Kolejka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego. Poznaj drogę do sławy zabawkowej kolejki. Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego, biznesu wartego miliony. Na tym pomyśle oparto wiele filmów, musicali i kreskówek. W tym odcinku poznasz początki, historię i drogę do sławy zabawowej kolejki.

15:30

Marvi Hammer: Wielki sztorm Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o guźcach. Weźmiemy też udział w akcji ratunkowej na oceanie. W dzisiejszym odcinku m.in. o guźcach. Weźmiemy też udział w akcji ratunkowej na oceanie.

16:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Izaak Newton i siły w świecie fizycznym Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Baron zbudował wielki mechanizm, który chodzi zgodnie z rytmem wszechświata. Nagle coś nawala, ale na szczęście zjawia się Izaak Newton. Baron zbudował skomplikowany mechanizm, który chodzi zgodnie z rytmem wszechświata. Nagle coś się psuje. Na szczęście na ratunek, z pewnym elementem w ręku, przybywa Izaak Newton. Zafascynuje was dar, który przyniósł Anglik, oraz jego związek z kosmosem.

16:30

Gra z głową : Pamięć mięśniowa Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg kieruje wszystkimi organami ciała. Dzięki temu może ono szybko i w sposób skoordynowany zareagować na zmieniające się warunki. Mózg kieruje wszystkimi organami naszego ciała. Wysyła impulsy do mięśni i wydziela związki chemiczne, zwane hormonami. Dzięki temu centralnemu zarządzaniu nasz organizm może szybko i w sposób skoordynowany zareagować na zmieniające się warunki.

17:00

Artzooka: Mówiący alarm Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi alarm przeciwłamaniowy, dekoruje pudełko na lunch i tworzy coś za pomocą skanera. Jeremie robi alarm przeciwłamaniowy, dekoruje pudełko na lunch i tworzy coś za pomocą skanera.

17:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Wulkany Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to wulkany! Dowiecie się, co by było, gdyby ktoś spowodował pęknięcie skorupy ziemskiej. Dzisiejszy temat to wulkany! Dowiecie się, co by było, gdyby ktoś spowodował pęknięcie skorupy ziemskiej. Harrison dostaje zgodę ze swojej szkoły na budowę wielkiego wulkanu i postanawia uczcić to jednym z największych wybuchów coli i mentosów w dziejach telewizji!

18:00

Wymyśl to!: Pomocnik rolnika Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Chloe konstruuje maszynę rolniczę o potrójnej funkcji: podajnika, podnośnika i motoru. Chloe konstruuje maszynę rolniczę o potrójnej funkcji: podajnika, podnośnika i motoru. Stary pojazd, zaadaptowany na potrzeby wynalazku, będzie dowoził mleko dla cieląt, a także podnosił pojemniki za pomocą hydraulicznego ramienia.

18:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Potworna zagadka i Jak rośliny po deszczu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Za pomocą nauki zespół ustala, czy Grzmot to rzeczywiście potwór. JD opracowuje nawóz, który zaczyna zamieniać go w roślinę. JD i Kent obawiają się grasującego poza laboratorium straszliwego Grzmota. Za pomocą nauki dzieciaki muszą ustalić, czy to rzeczywiście potwór. JD opracował nawóz, który powoli przemienia go w roślinę, więc zespół ściąga go do laboratorium i próbuje wyleczyć.

19:00

Co wy wiecie o zabawkach?: Kreda Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Czym są rysunki chodnikowe? Czemu pałeczki kredy rzadko kiedy zawierają główny składnik kredy? Co łączy malowidła skalne i freski? Czym są rysunki chodnikowe? Czemu pałeczki kredy rzadko kiedy zawierają węglan wapnia, główny składnik kredy? Co wybrać do rysowania: pastele czy sangwiny? Co łączy malowidła skalne i freski? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

19:10

Co wy wiecie o zabawkach?: Roboty Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Co łączy kadm z mitycznymi smokami? Jak powstał pierwszy dystrybutor wody? Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Dlaczego w mitach kadm kojarzy się ze smokami? Dlaczego pierwszy w dziejach dystrybutor wody powstał w starożytnej Grecji? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

19:20

GEOlino: Sumatra: nowa nadzieja dla orangutanów Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Na Sumatrze mieszka ok. 6000 orangutanów. Plantacje palm zagarniają ich naturalne środowisko, a wielu miejscowych traktuje je jak zabawki. Na Sumatrze mieszka ok. 6000 orangutanów, ale ten zagrożony gatunek może nie przetrwać następnej dekady. Plantacje palm olejowych zagarniają ich naturalne środowisko, zaś wielu miejscowych traktuje je jak zabawki, zamiast dostrzegać w małpach część dziedzictwa wyspy.

19:40

GEOlino: Kambodża: Soun i węże Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

W porze deszczowej wody jeziora Tonle Sap w Kambodży zalewają okoliczne lasy. Rybacy wypływają z wiosek i polują na węże wodne. W porze deszczowej wody jeziora Tonle Sap w Kambodży zalewają okoliczne lasy. Rybacy wypływają z wiosek i polują na cenną zwierzynę – węże wodne. Osierocona Soun rusza w łodzi z krewnymi.

20:00

Kod genetyczny: Księga życia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Sięgamy korzeniami do samych początków życia i pierwszych kręgowców. W programie zgłębiamy ten i inne tematy! Każdy człowiek nosi w swoim DNA całą historię życia na Ziemi. Zapraszamy na opowieść o naszym bezpośrednim związku z jego początkami. Zastanowimy się też, jaki wniosek płynie z faktu, że człowiek przez większą część swojego istnienia był gatunkiem zagrożonym.

21:05

Historia kobiet: Cywilizacja Godziny emisji

program historyczny Czas: 58min.

Amanda bada pierwsze prawa, które służyły kontrolowaniu kobiet. Odkrywa wyjątkowe kobiety, które same utorowały sobie drogę do władzy. Amanda bada pierwsze kodeksy z Mezopotamii, zawierające prawa, które służyły kontrolowaniu statusu i zachowania kobiet. W tym pierwszy nakaz zasłaniania twarzy z 1350 r. p.n.e. Na Bliskim Wschodzie odkrywamy wyjątkowe kobiety, które same utorowały sobie drogę do władzy.

22:30

Surowa nauka: Owady i barometry Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają za zadanie zbudowanie ochrony przeciw komarom i burzom. Poradzenie sobie na bezludnej wyspie jest nie lada wyzwaniem. Zespół naukowców musi zwyciężyć w walce z komarami i burzami. Pomóc może krem antybakteryjny przygotowany z roślin rosnących na wyspie. W tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) na kanale Da Vinci Learning ze śliny naukowca pozyskane zostaną kultury bakterii, a z roślin – olej. Za pomocą najprostszych...

23:20

Tajemnice kolorów: Biel: z nieba na ziemię Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 20min.

Dzisiejszy odcinek serii Da Vinci Learning poświęcony jest kolorowi białemu. Dzisiejszy odcinek serii Da Vinci Learning poświęcony jest kolorowi białemu.

23:55

Historia elektryczności: Epoka wynalazków Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Dowiedz się, jak naukowcy i inżynierowie rozszyfrowali naturę elektryczności podczas niezwykłego stulecia innowacji i wynalazków. Wykorzystanie związku magnetyzmu z elektrycznością całkowicie odmieniło świat. Oto opowieść o tym, jak naukowcy i inżynierowie rozszyfrowali naturę elektryczności podczas niezwykłego stulecia innowacji i wynalazków.

01:00

Historia matematyki.: Geniusze wschodu. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

W drugim odcinku Marcus du Sautoy odwiedza Chiny i bada, jak matematyka pomogła w budowie cesarstwa, w tym genialnej konstrukji Wielkiego Muru. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

02:00

W pogoni za długowiecznością: Wytrenuj mózg Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 22min.

Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową. Z wiekiem stajemy się bardziej roztargnieni, mniej inteligentni, maleje nasza podzielność uwagi – to prawda czy mit? Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową.

02:30

e²: Transport: Odyseja żywności Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Aby znaleźć się na naszych talerzach jedzenie przemierza średnio prawie 2500 km! To generuje koszty i zanieczyszcza powietrze. Aby znaleźć się na naszych talerzach jedzenie przemierza średnio prawie 2500 km! To generuje koszty, zanieczyszcza powietrze i negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Inwestowanie w lokalne produkty spożywcze może to zmienić i zmniejszyć dystans między nami, a tym, co jemy.

03:00

Ogród Darwina: Małpy i ludzie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Rekonstruujemy eksperyment Darwina, który dowiódł, że nawet zwykłe dżdżownice wykazują się inteligencją, obecną w całym królestwie zwierząt. Rekonstruujemy eksperyment Darwina, w którym za pomocą papierowych trójkątów, udających liście, dowiódł, że nawet zwykłe dżdżownice wykazują się inteligencją. Uczony był pewien, że w królestwie zwierząt można znaleźć także inne cechy, przypisywane dotąd tylko ludziom.

04:00

Muzeum życia - Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu: Muzeum życia - Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 49min.

Poznaj dzieje Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu i jego wkład w postępy nauki na całym świecie! Film dokumentalny na temat Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu i wkładu tej instytucji w postępy nauki na świecie.

05:00

Surowa nauka: Wykreślanie mapy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają zbudować urządzenia nagrywające odgłosy wyspy. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) naukowcom nie wystarcza wysłanie kartki pocztowej z miejsca, w którym się tym razem znaleźli. Zamiast tego mają za zadanie nagrać odgłosy wyspy na samodzielnie zbudowane urządzenia. W tym celu zespół musi przygotować coś, co będzie podobne do pionierskiej nagrywarki wynalezionej przez Edisona. W tym...

05:30

Naukowa chata: Jak wysoko możemy skakać? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Da Vinci Learning przedstawia: W tym odcinku „Naukowej Chaty“ naukowiec Adam Hart-Davis wyjaśnia, jak wysoko może skoczyć człowiek. W tym odcinku serii Da Vinci Learning „Naukowa Chata“ (Science Shack) brytyjski naukowiec Adam Hart-Davis wejdzie w świat lekkoatletów. Zorganizuje zawody w skakaniu przez jego domek z narzędziami, Naukową Chatę. Ekipa Davida skonstruuje w tym celu specjalną pomoc do skakania. Jak w prawdziwym sporcie, skok musi wynikać z użytej siły ludzkiej. Tak więc katapulty...

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info