Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-07 Pokaź dziś

06:00

Kuchmistrzostwo: Zupa minestrone Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Nie można wrzucić wszystkich składników na raz? Otóż nie, bo niektóre wolniej miękną w pomidorowym wywarze.

06:15

Kuchmistrzostwo: Czekoladowa rolada z cukinii Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii, która sprawia, że ciasto jest wilgotne. Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii. Brak wody w masie powoduje panikę, ale zawartość wody w cukinii ratuje sytuację.

06:30

Sportowe laboratorium: Hokej Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nasza ekipa wjeżdża na lód i poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste. Nykeem wjeżdża na lód z młodym Chase'em i Seanem, zawodowym hokeistą. Ekipa poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste.

06:45

Sportowe laboratorium: Squash Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dowiaduje sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki. Młody Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dr Heather błyskawicznie wysyła do niego Marię, która uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Noah i Nykeem, gospodarz programu, dowiadują sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki.

07:00

Obłędne zwierzaki: Mały gad o wielkiej paszczy Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy wąż o głowie małej jak kciuk połknie jajo wielkości piłki golfowej? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania! Czy wąż o głowie małej jak kciuk połknie jajo wielkości piłki golfowej? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

07:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Kolejka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego. Poznaj drogę do sławy zabawkowej kolejki. Pociągi pojawiły się przed torami. Stały się inspiracją dla powstania modelarstwa kolejowego, biznesu wartego miliony. Na tym pomyśle oparto wiele filmów, musicali i kreskówek. W tym odcinku poznasz początki, historię i drogę do sławy zabawowej kolejki.

07:30

Marvi Hammer: Wielki sztorm Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o guźcach. Weźmiemy też udział w akcji ratunkowej na oceanie. W dzisiejszym odcinku m.in. o guźcach. Weźmiemy też udział w akcji ratunkowej na oceanie.

08:00

Nauka na maksa: Odporność na wstrząsy Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil próbuje postawić wieżę, która nie rozpadnie się pod wpływem potężnego trzęsienia ziemi. Ponadto: łapanie równowagi i ruchome piaski! Phil próbuje postawić wieżę, która nie rozpadnie się pod wpływem potężnego trzęsienia ziemi. Ponadto: łapanie równowagi, ruchome piaski, ciasteczkowe wieże oraz stół z ludzi!

08:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Modne geny i Elektro-Kent Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Żeby wygrać pokaz mody, Nicky klonuje idealną modelkę – siebie. Kent znajduje wynalazek – skafander, który zmienia go w „superbohatera”. Nicky rywalizuje z Sheilą w pokazie mody w stylu „Project Runway”. Potrzebuje idealnej modelki, więc klonuje siebie. Kent odkrywa jeden z sekretnych wynalazków pana Edisona – mechaniczny skafander. Steampunkowe urządzenie przemienia go w niezdarnego superbohatera.

09:00

Wymyśl to!: Po-mniam!-niki Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Madison chce stworzyć ekologiczne i jadalne pojemniki na jogurt. Madison chce stworzyć ekologiczne i jadalne pojemniki na jogurt. Udajemy się wraz z nią do jedynego nowozelandzkiego producenta maszyn do pakowania. Gotowy wynalazek przetestuje banda głodnych dzieciaków.

09:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Narzędzia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to narzędzia! Harrison składa proste mechanizmy ze zwykłej kartki papieru. Dzisiejszy temat to narzędzia! Antropolog i znawca prehistorycznych narzędzi nauczy Harrisona strugać noże, jakimi posługiwał się neandertalczyk, oraz malować jak jaskiniowiec. Dołączcie do niego, aby nauczyć się składać proste mechanizmy ze zwykłej kartki papieru.

10:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Marie Skłodowska-Curie – Niewidzialne promienie Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Maria Skłodowska-Curie wkracza na scenę i opowiada o tym, jak jej badania nad radioaktywnością pomogły kobietom uwolnić się z domów. Maria Skłodowska-Curie jest gwiazdą odcinka poświęconego naukowcom płci żeńskiej. Opowie o tym, jak jej badania nad radioaktywnością pomogły kobietom uwolnić się z domów i kuchni. Wspaniały przykład poświęcenia w imię nauki i walki o równouprawnienie.

10:30

Gra z głową : Jak oszukać język i nos Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Język i nos to ważne elementy ludzkiego ciała. Dzięki nim odczuwamy przyjemność, wpływają też na nasze wspomnienia i emocje. Język „spotyka” na swojej drodze wiele rodzajów pożywienia. Komórki jamy ustnej i przełyku tworzą kubki smakowe. Z kolei język i nos są w ważne w doznawaniu przyjemności. Wpływają także na nasze wspomnienia i emocje.

11:00

SciQ: Czego nie widzą nasze oczy? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący lecą policyjnym helikopterem z wizjerem na podczerwień. Zaglądamy też do wnętrza mumii oraz poznajemy delfinich szpiegów. Prowadzący lecą policyjnym helikopterem z wizjerem na podczerwień do wypatrywania przestępców. Zaglądamy też do wnętrza mumii, nie odwijając jej, oraz poznajemy delfinich szpiegów, którzy chronią nasze statki i porty.

11:30

Mily Pytalska: Duch zespołu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily nie może zagrać z przyjaciółmi w piłkę nożną i zastanawia się, dlaczego dorośli nie rozumieją, jakie to frustrujące. Przez stan boiska Mily nie może zagrać z przyjaciółmi w piłkę. Dorośli nie rozumieją, jakie to dla nich ważne i Mily zastanawia się: dlaczego dzieci nie mają żadnej władzy? Czemu nikt ich nie słucha?

11:45

Mily Pytalska: Właściwa chwila Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily wygrywa w wesołym miasteczku zegarek, mimo że chciała latawiec. Zastanawia się: dlaczego właściwie musimy wiedzieć, która jest godzina? Mily wygrywa w wesołym miasteczku zegarek, ale jest zawiedziona, bo chciała latawiec. Rozgoryczona zastanawia się: dlaczego właściwie musimy wiedzieć, która jest godzina?

12:00

Wymyśl to!: Wielki finał Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Jurorzy wybierają zwycięzcę spośród ośmiu najlepszych wynalazków. Który sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów? Jurorzy, w tym prawnicy patentowi, organizacja Icehouse Business Incubator i spec od maszyn wodno-lądowych Maurice Bryham, wybierają zwycięzcę spośród ośmiu najlepszych wynalazców. Który sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów?

12:30

Przedziwna nauka: Komputery Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje komputerów oraz nadchodzący niezwykły przełom w tej dziedzinie. Czy wiecie, że komputery powstały tylko dlatego, że astronauci potrzebowali wielkich kalkulatorów? Zbadajmy dzieje rozwoju maszyn liczących oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

13:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Galileusz – zwycięstwo rozumu nad zdrowym rozsądkiem Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Galileusz opowiada o tym, jak doszedł do genialnego odkrycia, dotyczącego Ziemi i Słońca oraz o gnębiącej go Inkwizycji. Za namową Betty, Galileusz opowiada o o tym, jak doszedł do genialnego odkrycia, dotyczącego Ziemi i Słońca. Nagle mdleje na scenie, a my poznajemy lepiej jego dramatyczną epokę, w której Inkwizycja, w imię fałszywie rozumianego zdrowego rozsądku, walczyła z rozumem.

13:30

W zwierciadle nauki: Dwa razy proszę Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza pogada z zombiakiem, żeby dowiedzieć się, jak liczby za sprawą podwajania rosną do astronomicznych rozmiarów. Frajda razy dwa! W tym ekscytującym odcinku śledczy zaplączą się w chiński makaron, uczestnicy wyzwania wpadną w oślizgłe jajeczka, zaś Hamza pogada z zombiakiem. Po co? Żeby dowiedzieć się, jak za sprawą podwajania liczby rosną do astronomicznych rozmiarów. Frajda razy dwa!

14:00

SciQ: Jak wysoko skoczę? Jak szybko pobiegnę? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Jakie granice wytrzymałości mają ludzie? Testujemy nowoczesne przyrządy do ćwiczeń, a potem ścigamy się z najszybszym człowiekiem świata. Jakie granice wytrzymałości mają ludzie? Prowadzący odwiedzają prestiżowe centrum treningowe i testują nowoczesne przyrządy do ćwiczeń, aby przystąpić w Battle Mountain do wyścigu z najszybszym człowiekiem świata.

14:45

Mily Pytalska: Prawdziwy geniusz Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Hugo rysuje niesamowity statek, który wszystkim się podoba. Zyskuje dzięki temu opinię geniusza. Mily zastanawia się: czym jest geniusz? Hugo rysuje niesamowity statek, który wszystkim się podoba. Zyskuje dzięki temu opinię geniusza. Mily zastanawia się: czym jest geniusz?

15:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Choroba Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to choroba! Dowiedzcie się, jak i dlaczego leci wam z nosa. Dzisiejszy temat to choroba! Dowiedzcie się, jak i dlaczego leci wam z nosa. Znajomy mikrobiolog pokazuje Harrisonowi niewidoczny gołym okiem świat i wyjaśnia, jak uchronić się przed niebezpieczeństwem ze strony wirusów.

15:30

Mati, Dada i sztuka: Wassily Kandinsky Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Saksofon Mati wypluł z siebie czerwone, muzyczne bańki. Mati i Dada dowiadują się, jak blisko spokrewnione są muzyka i barwy. Saksofon Mati wypluł z siebie czerwone, muzyczne bańki. Mati i Dada dowiadują się, jak blisko spokrewnione są muzyka i barwy.

15:45

SciQ: Czym jest dźwięk? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Przyjrzymy się dziś naturze dźwięku, a jedno z prowadzących spróbuje załapać się do zespołu rockowego. Przyjrzymy się dziś naturze dźwięku, a jedno z prowadzących spróbuje załapać się do zespołu rockowego. Czym jest dźwięk? Jakie odgłosy nie docierają do naszych uszu? Na jakiej zasadzie działa nasz głos?

16:15

Mati, Dada i sztuka: Giotto Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada ratują ptaszka, który zabłądził w czasie. Przy okazji poznają dzieje świętego Franciszka. Mati i Dada ratują ptaszka, który zabłądził w czasie. Przy okazji poznają dzieje świętego Franciszka.

16:30

Nauka na maksa: Najgłośniejszy dźwięk Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil chce zapanować nad dźwiękiem i wydaje jak najgłośniejszy odgłos. Ponadto: zatańcz w „błotku” ze skrobi kukurydzianej i zbij kieliszek! Phil próbuje poskromić dźwięk i wydać z siebie możliwie najgłośniejszy odgłos. Ponadto: zatańcz w „błotku” ze skrobi kukurydzianej, zbij kieliszek i ułóż wzory z piasku, a wszystko to za pomocą potęgi dźwięku!

16:55

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Dźwięk Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to dźwięk! Dowiecie się, dlaczego ludzie nie znoszą odgłosu paznokci rysujących tablicę. Dzisiejszy temat to dźwięk! Dowiecie się, dlaczego ludzie nie znoszą odgłosu paznokci rysujących tablicę. Gośćmi Harrisona są raper, pies i śpiewaczka operowa. Każde z nich pomoże nam poznać delikatną maszynerię, dzięki której słyszymy.

17:25

Historia sztuki: Świadomość i odrodzenie: włoski Renesans, XIV-XVI wiek Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

Dante zapowiadał nową epokę, Petrarka chciał zerwać ze średniowieczem, Boccaccio krytykował Watykan. Tak zaczął się renesans w sztuce. Florencja to kolebka Odrodzenia, wydała wielu geniuszy literatury i sztuki. Dante zwiastował nadejście nowej epoki, Petrarka chciał zerwać ze średniowieczem, Boccaccio krytykował Watykan. Humanizm dał sygnał, od którego zaczął się renesans w sztuce.

17:55

Naukowe dowody: Dźwięk Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Mnichowi Thi Yain Da z Birmy w trakcie medytacji często przeszkadza hałas. W tym odcinku dowiaduje się, skąd pochodzi dźwięk. Mnichowi Thi Yain Da z Birmy w trakcie medytacji często przeszkadza hałas. W tym odcinku dowiaduje się, skąd pochodzi dźwięk, oraz dlaczego potrafimy go usłyszeć i zobaczyć.

18:15

Mati, Dada i sztuka: Henri de Toulouse-Lautrec Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada wybierają kostium dla malarza Toulouse'a-Lautreca, który chce spędzić wieczór w niezwykłym miejscu: rewii Moulin Rouge w Paryżu. Róż to nowa czerń... Mati i Dada wybierają kostium dla ekscentrycznego malarza Toulouse'a-Lautreca, który chce spędzić wieczór w niezwykłym miejscu: rewii Moulin Rouge w Paryżu.

18:30

Gra z głową : Między okiem a mózgiem Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Jak działa ludzki umysł? Nie wszystko jest takie, jakim się zdaje – magia czy może to mózg was oszukuje? Jak powstają myśli i emocje? Jak działa ludzki umysł? Codziennie odbieramy nowe wrażenia słuchowe i dotykowe, widzimy nowe barwy i kształty. Nie wszystko jest takie, jakim się zdaje – to magia czy może mózg was oszukuje?

19:00

SciQ: Jak rogrzać się podczas zimowej zabawy? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Szukamy idealnego płatka śniegu i rzeźbimy w lodzie, a prowadzący wznoszą wielką śnieżną fortecę. Szukamy idealnego płatka śniegu, rzeźbimy w krystalicznie przejrzystym lodzie i jeździmy na najdłuższym otwartym torze łyżwiarskim świata. Za to prowadzący uczą się budować wielką śnieżną fortecę, aby się ogrzać w zimne dni.

19:30

Mily Pytalska: Galaktyka emocji Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily jest przykro, że nie może zagrać astronoma podczas przedstawienia urodzinowego. Jak ma opanować emocje? Mily chce uczestniczyć w przedstawieniu podczas urodzin taty, ale okazuje się, że nie będzie mogła zagrać astronoma. Jak ma opanować emocje?

19:45

Mily Pytalska: Panna Pytalska kontra Pan Mądraliński Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Luc ogłasza, że jest inteligentniejszy od Mily, więc ta postanawia mu pokazać, że nie ma racji. Zastanawia się: co to znaczy być mądrym? Luc ogłasza, że jest inteligentniejszy od Mily, więc ta postanawia mu pokazać, że nie ma racji. Ich pojedynek kończy się w zaskakujący sposób. Mily zastanawia się: co to znaczy być mądrym?

20:00

Precyzja: miara wszechrzeczy: Masa i mole Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W programie opowiemy o jednostkach masy i współczesnych próbach zastąpienia kilograma czymś pewniejszym. W podziemnym skarbcu nieopodal Paryża mieszka wzorzec kilograma. Ma problem: zaczyna chudnąć! W programie opowiemy o jednostkach masy i współczesnych próbach zastąpienia kilograma czymś pewniejszym.

21:20

Lot bociana: Lot bociana Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Polećcie za bocianami w ich corocznej jesiennej podróży z Europy Środkowej do Afryki! Film dokumentalny, który umożliwia nam lot tropem bocianów w ich corocznej jesiennej podróży z Europy Środkowej do Afryki oraz przedstawia cykl życiowy tych ptaków.

22:35

Historia elektryczności: Epoka wynalazków Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Dowiedz się, jak naukowcy i inżynierowie rozszyfrowali naturę elektryczności podczas niezwykłego stulecia innowacji i wynalazków. Wykorzystanie związku magnetyzmu z elektrycznością całkowicie odmieniło świat. Oto opowieść o tym, jak naukowcy i inżynierowie rozszyfrowali naturę elektryczności podczas niezwykłego stulecia innowacji i wynalazków.

23:55

Historia matematyki.: Geniusze wschodu. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 57min.

W drugim odcinku Marcus du Sautoy odwiedza Chiny i bada, jak matematyka pomogła w budowie cesarstwa, w tym genialnej konstrukji Wielkiego Muru. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

00:55

Precyzja: miara wszechrzeczy: Czas i odległość Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Współczesne jednostki miary powstały w oparciu o błędne dane. Do naszych zegarów wkradły się dodatkowe sekundy. Czy uczeni rozwiążą problem? Współczesne jednostki miary, np. metr, powstały w wyniku jednej z najsłynniejszych prób zatuszowania błędu w dziejach nauki. Ponadto zmienna rotacja planet sprawia, że co jakiś czas do naszych zegarów wkradają się dodatkowe sekundy. Czy uczeni rozwiążą ten problem?

02:00

Mój Juliusz Verne: Mój Juliusz Verne Godziny emisji

program o sztuce Czas: 55min.

„Mój Juliusz Verne” to film dokumentalny o życiu i twórczości wybitnego francuskiego pisarza. Żaden z francuskich pisarzy nie jest tak uwielbiany, rozpoznawany ani częściej tłumaczony niż Juliusz Verne, nazywany również ""dziadkiem science fiction"". Na calym świecie ulice upamiętniają jego imię, nawet krater na Księżycu nazwano jego imieniem. Da

03:00

W pogoni za długowiecznością: Wytrenuj mózg Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 22min.

Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową. Z wiekiem stajemy się bardziej roztargnieni, mniej inteligentni, maleje nasza podzielność uwagi – to prawda czy mit? Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową.

03:30

e²: Transport: Odyseja żywności Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Aby znaleźć się na naszych talerzach jedzenie przemierza średnio prawie 2500 km! To generuje koszty i zanieczyszcza powietrze. Aby znaleźć się na naszych talerzach jedzenie przemierza średnio prawie 2500 km! To generuje koszty, zanieczyszcza powietrze i negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Inwestowanie w lokalne produkty spożywcze może to zmienić i zmniejszyć dystans między nami, a tym, co jemy.

04:00

Precyzja: miara wszechrzeczy: Masa i mole Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W programie opowiemy o jednostkach masy i współczesnych próbach zastąpienia kilograma czymś pewniejszym. W podziemnym skarbcu nieopodal Paryża mieszka wzorzec kilograma. Ma problem: zaczyna chudnąć! W programie opowiemy o jednostkach masy i współczesnych próbach zastąpienia kilograma czymś pewniejszym.

05:00

Lot bociana: Lot bociana Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Polećcie za bocianami w ich corocznej jesiennej podróży z Europy Środkowej do Afryki! Film dokumentalny, który umożliwia nam lot tropem bocianów w ich corocznej jesiennej podróży z Europy Środkowej do Afryki oraz przedstawia cykl życiowy tych ptaków.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info