Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-10 Pokaź dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Albert Einstein Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o twórcy teorii względności, jednym z najwybitniejszych umysłów w dziejach -Albercie Einsteinie. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Mily Pytalska: Zabawna rodzinka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mama prosi dzieci, żeby napisały do cioci list na dzień babci, ale Mily czegoś nie rozumie: przecież ciocia nie jest prawdziwą babcią. Mama prosi dzieci, żeby napisały do cioci list na dzień babci, ale Mily czegoś nie rozumie: przecież ciocia nie jest prawdziwą babcią. Co w takim razie decyduje o pokrewieństwie?

06:40

Magija: Stuknięte słomki Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyczarowuje ze zwykłych słomek do picia coś naprawdę magicznego. Jay wyczarowuje ze zwykłych słomek do picia coś naprawdę magicznego.

07:00

Kuchmistrzostwo: Francuska zupa cebulowa Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Francuska zupa cebulowa składa się głównie z posiekanej i zeszklonej na patelni cebuli. Link ma łzy w oczach już po skrojeniu jednej sztuki! Francuska zupa cebulowa składa się głównie z posiekanej i zeszklonej na patelni cebuli. Link ma łzy w oczach już po skrojeniu jednej sztuki! Spryciarz wymyśla więc sposób: gogle ochronne.

07:15

Kuchmistrzostwo: Guacamole Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link robi guacamole z chipsami tortilla domowej roboty. Dowiaduje się, jak przyspieszyć dojrzewanie awokado: włożyć je do torby z jabłkiem. Link ma pomysł na smaczny, orzeźwiający dip: guacamole z chipsami tortilla domowej roboty. Dowiaduje się też, jak sprawić, aby awokado szybciej dojrzało: wystarczy włożyć je do torby z jabłkiem. Owoce kryją niejeden sekret!

07:30

Sportowe laboratorium: Paraolimpijskie narciarstwo alpejskie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Erin, zawodowa narciarka z niepełnosprawnością ruchową, zjeżdża slalom. Dr Heather opowie, jaką rolę w zjazdach odgrywa opór powietrza. Erin, zawodowa narciarka, spotyka na trasie slalomu Nykeema i Sarah, zawziętą młodą alpejkę z niepełnosprawnością ruchową. Dr Heather tłumaczy, jaką rolę w zjazdach odgrywa opór powietrza.

07:45

Sportowe laboratorium: Narciarstwo dowolne Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Charlie chce skoczyć jak najwyżej w half-pipe'ie. Pomoże mu narciarz Drew, przydadzą się też rady na temat przyspieszenia dośrodkowego. Nykeem spotyka na stoku Charliego, młodego adepta narciarstwa dowolnego, który chce skoczyć jak najwyżej w half-pipe'ie. Pomoże mu zawodowy narciarz Drew, w locie przydadzą się też rady dr Heather dotyczące przyspieszenia dośrodkowego.

08:00

Wymyśl to!: Robot dachowiec Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Dziesięcioletni Sam wynalazł zdalnie sterowanego robota, który wspina się na dach i zbiera zagubione przedmioty wielkim szponem. Dziesięcioletni Sam wynalazł zdalnie sterowanego robota, który wspina się na dach. Obraz z zamontowanej na nim kamerki wyświetlany jest na pilocie. Robot zbiera wyposażonym w szpon ramieniem zagubione przedmioty.

08:30

Nauka na maksa: Rakieta na sprzężone powietrze Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Rakieta na sprzężone powietrze zostaje przerobiona na wielką wersję. Ponadto: Phil tworzy wirową armatę i próżnię między sobą a ścianą. Powietrze w ruch! Rakieta na sprzężone powietrze zostaje przerobiona na wielką wersję. Ponadto: Phil za pomocą ciśnienia łamie drewienko, konstruuję wirową armatę i uzyskuje próżnię między sobą a ścianą.

09:00

Mily Pytalska: W pojedynkę Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily chce odwiedzić Juliette, ale Luc jej nie pozwala, bo nie jest samodzielna. Mily zastanawia się: czym właściwie jest samodzielność? Kiedy rodzice idą do muzeum, Mily postanawia odwiedzić Juliette. Jednak Luc jej na to nie pozwala, bo jeszcze nie jest samodzielna. Mily zastanawia się: czym właściwie jest samodzielność?

09:10

Przedziwna nauka: Lot Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Ludzkość zdobywa przestworza od ponad stu lat. Zbadajmy następny niezwykły przełom w tej dziedzinie. Ludzkość zdobywa przestworza od ponad stu lat. Jaki będzie następny niezwykły przełom w dziejach lotu? Zbadajmy dzieje machin latających oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

09:40

Naukowe dowody: Wiatr Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Stan uwielbia pływać na kite surfingu. W tym odcinku uczy się skakać jeszcze wyżej, za pomocą wielkiej siły wiatru. Stan uwielbia pływać na kite surfingu. Im mocniejszy wiatr, tym lepiej! W tym odcinku uczy się skakać jeszcze wyżej, za pomocą wielkiej siły wiatru.

10:00

Wszystko dla małych: Rękaw i owocowy bukiet Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i rękaw – wskaźnik wiatru, Madi i ogrodowa ścieżka, Christian i wędkowanie, Lindsay i owocowy bukiet. Jameson prezentuje działanie rękawa do pomiaru siły wiatru, Madi buduje ogrodową ścieżkę z kamieni i roślin, Christian konstruuje sprzęt do wędkowania z magnesów, a Lindsay układa bukiet z owoców wyciętych w kształt kwiatów.

10:30

W zwierciadle nauki: Kule Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza zastanawia się, dlaczego bąbelki są zawsze okrągłe. Zbadamy je za pomocą wybuchu, przemiany dzieci w piłki i wylania wody w kosmosie. Bąbelki widzę, bąbelki! Hamza zastanawia się, dlaczego są zawsze okrągłe. Tajemnice ich kształtu zbadamy za pomocą następujących doświadczeń: wybuchu, przemiany dzieci w piłki do nogi i wylania wody w kosmosie.

11:00

Zręczne pomysły: Ramka na monitor Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak ubarwić komputer wesołą ramką, jak przemienić stare obuwie w arcymodne klapeczki i jak upiec szpanersko smakowite ciastka! Jak ubarwić komputer wesołą ramką, jak przemienić stare obuwie w arcymodne klapeczki i jak upiec szpanersko smakowite ciastka!

11:20

Artzooka: Jaskinia w słoiku Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi jaskinię w słoiku, samolot dla pandy ze styropianu oraz przerabia stare buty sportowe. Jeremie robi jaskinię w słoiku, samolot dla pandy ze styropianu oraz przerabia stare buty sportowe.

11:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Koń na biegunach Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Co łączy Dżyngis-chana, Aleksandra Wielkiego i Napoleona? Jak jazdy na koniu uczyły się dzieci królów i cesarzy? Co łączy Dżyngis-chana, Aleksandra Wielkiego i Napoleona? Jak jazdy konnej uczyły się dzieci królów i cesarzy? Dlaczego koń na biegunach tak dobrze wpływa na rozwój motoryczny dziecka? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

12:00

Obłędne zwierzaki: Parasolowa szyja Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jakie zwierzę ma szyję jak parasol? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jakie zwierzę ma szyję jak parasol? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Przenośne gry wideo Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Gry wideo stanowią najpopularniejszą rozrywkę XXI wieku. Kiedy powstała pierwsza gra komputerowa? Jak konsole pomogły w wynalezieniu peceta? Gry wideo stanowią najpopularniejszą rozrywkę XXI wieku. Kiedy powstała pierwsza gra komputerowa? Jak konsole do gier przyczyniły się do wynalezienia peceta? Dlaczego gry online współtworzą kulturę? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

12:30

Marvi Hammer: Olbrzymy z Arktyki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku odwiedzimy Arktykę i tamtejsze gatunki, m.in. niedźwiedzie polarne, morsy i białuchy. W dzisiejszym odcinku odwiedzimy Arktykę i tamtejsze gatunki, m.in. niedźwiedzie polarne, morsy i białuchy.

13:00

Byli sobie wynalazcy: Pasteur i mikroorganizmy Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Ludwiku Pasteur i jego badaniach nad mikroorganizmami. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Mily Pytalska: Właściwe słowa Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Do pokoju Mily wlatuje papuga, przez co Mily zastanawia się: czy papugi rozmawiają tak jak ludzie? Jeśli tak, to jakim mówią językiem? Do pokoju Mily wlatuje papuga, przez co Mily zastanawia się: czy papugi rozmawiają tak jak ludzie? Jeśli tak, to jakim mówią językiem?

13:40

Magija: Szalone asy Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyciąga asy z talii, a szalone sztuczki z rękawa! Jay wyciąga asy z talii, a szalone sztuczki z rękawa!

14:00

Kuchmistrzostwo: Lasagna Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link zaprasza na warzywną lasagnę: trzy warstwy makaronu, smażonych warzyw, sosu pomidorowego, sera ricotta. Palce lizać! Dziś serwujemy warzywną lasagnę. Wystarczą zwykłe składniki, kuchenka i trochę czasu. I oto trzy warstwy makaronu, smażonych warzyw, sosu pomidorowego, sera ricotta – palce lizać!

14:15

Kuchmistrzostwo: Tarta cytrynowa z bezą Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Zwieńczeniem tarty cytrynowej jest puszysta, leciutka polewa. Link doradzi, jak uzyskać obfitą pianę z białek. Dziś w karcie tarta cytrynowa z bezą, słodko-gorzki majstersztyk. Jego zwieńczeniem jest puszysta, leciutka polewa. Link doradzi, jak uzyskać obfitą pianę z białek i wytłumaczy ten proces naukowo.

14:30

Sportowe laboratorium: Lacrosse Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Lindyn, młoda nadzieja lacrosse'a, uczy się od Kelsey, jak moment siły i rotacja wpływają na siłę strzału. Nykeem i Lindyn, młoda nadzieja lacrosse'a, próbują poprawić celność strzałów. Dr Heather posyła na pomoc Kelsey, zawodowo uprawiającego tę dyscyplinę. Dowiemy się, jak moment siły i rotacja wpływają na siłę uderzenia.

14:45

Sportowe laboratorium: Futbol amerykański Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

John chce idealnie podkręcić piłkę. Dr Heather wysyła na pomoc futbolistę Johna Williamsa, który doradzi, jak zmniejszyć opór powietrza. John to dwunastoletni rozgrywający, który chce rzucić idealnie podkręconą piłkę. Dr Heather wysyła mu na pomoc zawodowego futbolistę Johna Williamsa, który doradzi, jak zmniejszyć opór powietrza. Tymczasem Nykeem z pewnymi oporami rozpoczyna ciężki trening.

15:00

Obłędne zwierzaki: Ogon, który mówi Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy ogon potrafi mówić? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy ogon potrafi mówić? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Jo-jo Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Jo-jo – wspaniała zabawka, która podbiła świat. Skąd pochodzi? Dlaczego stała się tak popularna? W czym znalazła zastosowanie? Jo-jo – wspaniała zabawka, która podbiła świat. Skąd pochodzi? Dlaczego stała się tak popularna? W czym znalazła zastosowanie we współczesnym świecie? W tym odcinku poznasz historię jo-jo.

15:30

Marvi Hammer: Lamparty morskie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o lampartach morskich, sępach plamistych i gibonach. W dzisiejszym odcinku m.in. o lampartach morskich, sępach plamistych i gibonach.

16:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Ludwik Pasteur i ukryty świat mikroorganizmów Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Zaraza zmienia otaczający las w pustkowie. Ludwik Pasteur dowodzi jednak, że jest ono pełne życia. Baron zwiedza las pełen roślin i zwierząt, gdy zaraza zmienia ten barwny świat w pustkowie. Ludwik Pasteur, odkrywca mikrobów, pokazuje mu jednak, że pustynia jest pełna żywych, choć niewielkich organizmów.

16:30

Gra z głową : Nasz niezwykły mózg Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Nasze reakcje i działania to efekt złożonych procesów myślowych. Perspektywa potrafi zmienić nasz ogląd rzeczywistości. Nasze reakcje i działania nie są przypadkowe: to efekt złożonych procesów myślowych. Kształt, barwa i perspektywa potrafią zmienić nasz ogląd rzeczywistości. Jedno jest pewne – nasze mózgi są niezwykłe!

17:00

Artzooka: Kiwające głową figurki Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi figurki, kiwające głowami, papier do pakowania z balonów oraz ćwiczy rysowanie mowy ciała. Jeremie robi figurki, kiwające głowami, papier do pakowania z balonów oraz ćwiczy rysowanie mowy ciała.

17:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Odżywianie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Czy zdrowa żywność wspomaga nasz rozwój? Dlaczego jedzenie każdemu smakuje inaczej? Harrison poszuka odpowiedzi na te i inne pytania! Ręka do góry, kto lubi brokuły! A tak na serio: czy wiecie, w jaki sposób śmieciowe jedzenie nas oszukuje? Dlaczego jedzenie każdemu smakuje inaczej? Harrison poszuka odpowiedzi na te pytania i poradzi, co trzeba jeść, żeby być dużym, silnym i mądrym!

18:00

Wymyśl to!: Finał Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Jurorzy wybierają zwycięzcę spośród dziewięciu najlepszych wynalazków. Który sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów? Jurorzy, w tym prawnik patentowy, organizacja Icehouse Business Incubator i śmiały przedsiębiorca Mad Butcher, wybierają zwycięzcę spośród dziewięciu najlepszych wynalazków. Który sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów?

18:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Maskotka mutant i Von Wyrzutek Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

By cofnąć mutację świnki morskiej, dzieciaki odwołują się do genetyki. Von Śruba opuszcza ekipę i popada w poważne tarapaty. Gdy świnka morska przeobraża się w wielkiego puszystego potwora, dzieciaki odnajdują sposób na cofnięcie mutacji dzięki genetyce. Von Śruba czuje się niedoceniany i zbytnio eksploatowany. Opuszcza ekipę Sekretnego Laboratorium i popada w poważne tarapaty.

19:00

Co wy wiecie o zabawkach?: Śluz Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Czym jest ciecz nienewtonowska? Dlaczego ludzie boją się śluzu? Jak wykonać domowym sposobem dekoracje na Halloween? Czym jest ciecz nienewtonowska? Co łączy fikcyjnego Cthulhu ze śluzem? Dlaczego ludzie boją się tego drugiego? Jak wykonać domowym sposobem dekoracje na Halloween? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

19:10

Co wy wiecie o zabawkach?: Bączki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dlaczego bączek wiruje i się nie przewraca? Które prawo fizyki za to odpowiada? W jaki sposób pomaga statkom i samolotom utrzymać kurs? Dlaczego bączek wiruje i się nie przewraca? Zgodnie z którym prawem mechaniki się zachowuje? Dlaczego wymyślono go w starożytnych Chinach? W jaki sposób pomaga statkom i samolotom utrzymać kurs? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

19:20

GEOlino: Sierociniec na wyprawie arktycznej Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Na Grenlandii stoi najdalej wysunięty na północ sierociniec. Dziesięcioro dzieci jedzie na biegun północny, aby lepiej radzić sobie w życiu. Na Grenlandii stoi najdalej wysunięty na północ sieroniciec na Ziemi. Mieszka tu dziesięcioro dzieci, każde z trudnej rodziny. Dwumiesięczna wyprawa na biegun północny nauczy je radzić sobie w skrajnych warunkach – a także na co dzień.

19:40

GEOlino: Dzicy jeźdźcy Joaquima Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Na farmie Joaquima dzieci mogą cieszyć się dzieciństwem, ale uczą się też odpowiedzialności. Każde opiekuje się własnym koniem. Zanim 10-letni Luam trafił na farmę Joaquima, większość życia spędził na ulicy. Tutaj dzieci dostają szansę na nowe życie. Mogą cieszyć się dzieciństwem, ale uczą się też odpowiedzialności. Każde opiekuje się własnym koniem.

20:00

Kod genetyczny: Łamanie kodu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Program przedstawia największy projekt naukowy w historii, uświadamiający nam, jak zadziwiającym i skomplikowanym gatunkiem jest człowiek.

21:05

Historia kobiet: Oddzielenie Godziny emisji

program historyczny Czas: 59min.

Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości do dziś rzuca cień na życie Azjatek. Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości oraz zdecydowany podział między sferą żeńską – domem – oraz męską – światem biznesu i polityki – do dziś uderza w mieszkające w Azji kobiety.

22:30

Surowa nauka: Czas i przekaźniki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ nasi naukowcy muszą zdołać porozumieć się między sobą za pomocą prostych urządzeń. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka” (Rough Science) nasi naukowcy muszą zdołać komunikować się bez pomocy nowoczesnych przyrządów, podczas gdy cześć załogi znajduje się po drugiej stronie wyspy. Jest to wielkie wyzwanie dla naukowców znajdujących się na wyspie. Kolejne wyzwanie to zbudowanie latawca z liści roślin, który miąłby być...

23:20

Tajemnice kolorów: Zieleń: od życia do śmierci Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 19min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami zieleni. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami zieleni.

23:50

Historia elektryczności: Odkrycia i rewolucje Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Wraz ze zrozumieniem elektryczności wzrosła nasza zależność od niej. Dziś znaleźliśmy się u progu kolejnego przełomu… Wraz ze zrozumieniem elektryczności wzrosła nasza zależność od niej. Jesteśmy dziś u progu kolejnego przełomu. Jeśli bowiem poznamy tajemnicę nadprzewodnictwa, możemy ponownie odmienić świat.

00:55

Historia matematyki.: Granice przestrzeni. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

02:00

W pogoni za długowiecznością: Zestarzejmy się razem Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 21min.

Mówi się nam często, żeby więcej ćwiczyć, nie objadać się ani nie palić. Ale czy słyszymy, że powinniśmy częściej spotykać się z ludźmi? Mówi się nam często, żeby więcej ćwiczyć, nie objadać się ani nie palić. Ale czy słyszymy, że powinniśmy częściej spotykać się z ludźmi? Jak na długość życia wpływają kontakty z przyjaciółmi, bliskimi i znajomymi? Odpowiedź na to pytanie jest bezcenna.

02:30

e²: Transport: Seul: strumień świadomości Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W 2003 r. władze Seulu rozebrały spory odcinek autostrady biegnącej przez centrum miasta, aby odsłonić strumień płynący tam od wieków. W 2003 r. władze Seulu rozebrały spory odcinek autostrady biegnącej przez centrum miasta, aby odsłonić strumień płynący tam od wieków. Materiałów z rozbiórki użyto do umocnienia jego brzegów i rewitalizacji najbliższego otoczenia.

03:00

Kod genetyczny: Księga życia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Sięgamy korzeniami do samych początków życia i pierwszych kręgowców. W programie zgłębiamy ten i inne tematy! Każdy człowiek nosi w swoim DNA całą historię życia na Ziemi. Zapraszamy na opowieść o naszym bezpośrednim związku z jego początkami. Zastanowimy się też, jaki wniosek płynie z faktu, że człowiek przez większą część swojego istnienia był gatunkiem zagrożonym.

04:00

Historia kobiet: Cywilizacja Godziny emisji

program historyczny Czas: 58min.

Amanda bada pierwsze prawa, które służyły kontrolowaniu kobiet. Odkrywa wyjątkowe kobiety, które same utorowały sobie drogę do władzy. Amanda bada pierwsze kodeksy z Mezopotamii, zawierające prawa, które służyły kontrolowaniu statusu i zachowania kobiet. W tym pierwszy nakaz zasłaniania twarzy z 1350 r. p.n.e. Na Bliskim Wschodzie odkrywamy wyjątkowe kobiety, które same utorowały sobie drogę do władzy.

05:00

Surowa nauka: Owady i barometry Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” badacze mają za zadanie zbudowanie ochrony przeciw komarom i burzom. Poradzenie sobie na bezludnej wyspie jest nie lada wyzwaniem. Zespół naukowców musi zwyciężyć w walce z komarami i burzami. Pomóc może krem antybakteryjny przygotowany z roślin rosnących na wyspie. W tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) na kanale Da Vinci Learning ze śliny naukowca pozyskane zostaną kultury bakterii, a z roślin – olej. Za pomocą najprostszych...

05:30

Tajemnice kolorów: Biel: z nieba na ziemię Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 20min.

Dzisiejszy odcinek serii Da Vinci Learning poświęcony jest kolorowi białemu. Dzisiejszy odcinek serii Da Vinci Learning poświęcony jest kolorowi białemu.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info