Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-13 Pokaź dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Marconi i fale radiowe Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Marconim i falach radiowych. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Mily Pytalska: A, E, I, O, U Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily ma walczyć z Maceo podczas konkursu ortograficznego, ale męczy ją ból zęba. Zastanawia się: dlaczego czujemy ból? Mily ma walczyć z Maceo podczas konkursu ortograficznego, ale męczy ją ból zęba. Nie chce iść do dentysty, żeby nie ominął jej konkurs i zastanawia się: dlaczego tak właściwie czujemy ból?

06:40

Magija: Oszałamiająca matemagika Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Matemagiki Jaya ciąg dalszy, tym razem z dodatkiem telepatii! Matemagiki Jaya ciąg dalszy, tym razem z dodatkiem telepatii!

07:00

Kuchmistrzostwo: Sałata Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link testuje na sałacie trzy sosy: vinaigrette, vinaigrette sojowy i kremowy ranczerski. Część liści zwiędła: winna była oliwa. Link testuje na sałacie trzy sosy: vinaigrette, vinaigrette sojowy i kremowy ranczerski. Liście w vinaigrette szybko zwiędły: nauka podpowiada, że winna była oliwa.

07:15

Kuchmistrzostwo: Torcik truskawkowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link połączy biszkopciki, zmiksowane truskawki i bitą śmietanę. Efekt: torcik truskawkowy. Potrzebne są schłodzone narzędzia. Link upiekł biszkopciki, do których postanowił dodać warstwy zmiksowanych truskawek i bitej śmietany. Efekt: torcik truskawkowy. Do odpowiedniego ubicia potrzebne są schłodzone narzędzia.

07:30

Sportowe laboratorium: Piłka nożna Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Legendarny Dwayne De Rosario pokazuje, jak kopać piłkę. Dr Heather opisuje energię kinetyczną, dzięki której Dwayne kopie tak mocno. Legendarny zawodowiec Dwayne De Rosario pokazuje jak kopać piłkę Sophie, jedenastoletniej miłośniczce futbolu. Dr Heather objaśnia, czym jest energia kinetyczna, dzięki której Dwayne kopie tak mocno.

07:45

Sportowe laboratorium: Lekkoatletyka Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Młoda sprinterka Anjelina chce szybciej ruszać z bloków. Dr Heather opowiada o środku ciężkości i nagle bieganie staje się lżejsze! Anjelina to młoda sprinterka, która chce szybciej ruszać z bloków. Ashlea, zawodowa lekkoatletka, ma dla niej kilka świetnych rad, a dr Heather opowiada o środku ciężkości. Dzięki tej wiedzy bieganie staje się nagle lżejsze!

08:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Brak chemii i Kudłate kuriozum Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieci budują przyjaciółkę-robota dla smutnego Von Śruby. Gdy Angie i jej pies zamieniają się ciałami, rozpętuje się chaos. Von Śruba jest smutny, więc dzieci budują dla niego przyjaciółkę-robota, żeby dotrzymywała mu towarzystwa. Robot okazuje się zbyt zaawansowany i konieczna jest interwencja. Gdy w wyniku dziwacznego wypadku Angie i jej pies zamieniają się ciałami, rozpętuje się chaos.

08:30

Artzooka: Sztuka odcisków Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi dzieło z odcisków palców, marionetkę ze spaghetti westernu oraz ozdabia koszulki. Jeremie robi dzieło z odcisków palców, marionetkę ze spaghetti westernu oraz ozdabia koszulki.

09:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Słońce Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Słońce - największa gwiazda naszego Układu Słonecznego, bez której niemożliwe byłoby życie na Ziemi. Harrison przyjrzy się jej z bliska! Słońce - największa gwiazda naszego Układu Słonecznego, bez której niemożliwe byłoby życie na Ziemi. Harrison przyjrzy się jej z bliska i odkryje, że wszystko, przynajmniej pośrednio, jest napędzane energią słoneczną. Jakie jeszcze tajemnice kryje Słońce?

09:30

GEOlino: Matki bonobo Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Claudine i jej zespół opiekują się osieroconymi małpami bonobo, których rodziców zabito na mięso. Ratują je od życia w ciasnych klatach. W miejscu zwanym „Rajem Bonobo” Claudine i jej zespół opiekują się osieroconymi małpami. Ich rodziców zabito na mięso, które trafia na rynek w Kongo. Claudine ratuje zwierzęta od życia w izolacji i w ciasnych klatkach. Przywrócenie im zdrowia wymaga wiele cierpliwości.

09:50

Mily Pytalska: Normalność Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily jako jedyna przychodzi na bal przebierańców bez przebrania. Czuje się głupio i zastanawia się: co decyduje o byciu normalnym? Mily dostaje zaproszenie na bal przebierańców, ale nie chcę głupio ubrać. Jako jedyna przychodzi bez przebrania, ale to właśnie ona czuje się głupio. Zastanawia się: co decyduje o byciu normalnym?

10:00

W zwierciadle nauki: Łuki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza robi mostek, żeby sprawdzić, dlaczego łuki są tak wytrzymałe. Łuki, czyli zakrzywione elementy budowli, wykorzystujące siłę ciążenia. Hamza robi mostek, żeby sprawdzić, dlaczego łuki są tak wytrzymałe. Łuki, czyli zakrzywione elementy budowli, wykorzystujące siłę ciążenia. Zasadę ich działania wytłumaczy nam średniowieczny murarz, będzie też łuk z sera i oda na cześć przypór.

10:30

Wymyśl to!: Bojostrefa na langusty Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Ryby zaczęły wymykać się z więcierzy taty Sary, kiedy ktoś ukradł mu ich pokrywy. Sara miała rozwiązać ten problem i zjeść łup. Ryby zaczęły wymykać się z więcierzy taty Sary, kiedy ktoś ukradł mu ich pokrywy. Sara miała rozwiązać ten problem, a potem zjeść złowione ryby.

11:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Thomas Edison kontra Nikola Tesla – konkurencja motorem postępu Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki: Thomasa Edisona. Na dworze szaleje burza, a w teatrze wysiada prąd. Betty sugeruje, żeby o pomoc poprosić wynalazcę żarówki. I proszę: Thomas Edison oczarowuje widzów swoją kolekcją wynalazków. Jednak nawet on nie daje rady niespodziewanemu gościowi.

11:30

Gra z głową : Percepcja wzrokowa Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Za tym, co widzisz, może ukrywać się coś innego. Pierwsze wrażenie jest podobno ważne, ale czasem bywa zwodnicze! Jak działa zmysł wzroku? Skąd wiemy, że nasze oczy nas nie oszukują? Za tym, co widzisz, może ukrywać się coś innego. Pierwsze wrażenie jest podobno ważne, ale czasem bywa zwodnicze!

12:00

Obłędne zwierzaki: Miej oko na lisa Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy da się podpatrzeć lisy we własnym ogródku? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy da się podpatrzeć lisy we własnym ogródku? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Kreda Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Czym są rysunki chodnikowe? Czemu pałeczki kredy rzadko kiedy zawierają główny składnik kredy? Co łączy malowidła skalne i freski? Czym są rysunki chodnikowe? Czemu pałeczki kredy rzadko kiedy zawierają węglan wapnia, główny składnik kredy? Co wybrać do rysowania: pastele czy sangwiny? Co łączy malowidła skalne i freski? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

12:30

Marvi Hammer: Ściana i Alaska Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Wyobrażacie sobie życie bez telewizora, lodówki i kanalizacji? Pewna rodzina mieszkająca w dzikich ostępach Alaski - owszem. Wyobrażacie sobie życie bez telewizora, lodówki i kanalizacji? Pewna rodzina mieszkająca w dzikich ostępach Alaski - owszem.

13:00

Byli sobie wynalazcy: Ford i samochody Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Fordzie i jego samochodach. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Mily Pytalska: Recepta na sukces Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kiedy Mily dostaje w szkole dobre oceny, jej tata mówi, że może odnieść w życiu duży sukces. Mily zastanawia się: z czym wiąże się sukces? Mily dostała bardzo w szkole bardzo dobre oceny i rodzice są z niej dumni. Tata mówi, że może odnieść w życiu duży sukces, jednak Mily zastanawia się: z czym wiąże się sukces?

13:40

Magija: Tylko ci się tak wydaje Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

O czym myśli Bridget? Tylko Jay to wie! O czym myśli Bridget? Tylko Jay to wie!

14:00

Kuchmistrzostwo: Faszerowane ziemniaki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Niektóre odmiany ziemniaka nadają się na puree albo do sałatkę, inne do upieczenia z farszem. Warto je nakłuć, żeby nie wybuchły. Niektóre odmiany ziemniaka nadają się na puree albo do sałatkę, inne do wypełnienia farszem i upieczenia. Link dowiaduje się, że kartofla trzeba nakłuć, bo inaczej gotów jest wybuchnąć w piekarniku.

14:15

Kuchmistrzostwo: Tzatziki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link zna doskonały przepis na tzatziki. Z jogurtu uzyskuje kulturę bakterii. Prezentuje też techniki sterylizacji. Link zna doskonały przepis na tzatziki. W trakcie kucharzowi zabrakło jogurtu, ale jego resztka to świetna kultura bakterii. Złe bakterie załatwimy za pomocą technik sterylizacji.

14:30

Sportowe laboratorium: Bejsbol Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather odkrywa, że Bryce, zawodowy bejsbolista, dzięki łańcuchowi kinetycznemu mocniej odbija piłki. Młody Porter jest pod wrażeniem. Dr Heather odkrywa, że Bryce, zawodowy bejsbolista, dzięki łańcuchowi kinetycznemu wybija piłki ze zdwojoną siłą. Porter, jego młodszy brat, staje z kolei naprzeciw miotacza – naszego gospodarza, Nykeema.

14:45

Sportowe laboratorium: Jazda na desce Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

David, młody skate, chce robić lepsze triki. On, Nykeem i gość programu, Erik, dowiadują się, czym jest siła ciągu i opór powietrza. David to młody deskorolkowiec, który chce robić lepsze triki. Wraz z Nykeemem i gościem programu, Erikiem, spędza aktywny dzień w skateparku. Przy okazji dowiaduje się, czym jest siła ciągu i opór powietrza.

15:00

Obłędne zwierzaki: Pasy zebry Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy paski zebry to kamuflaż? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy paski zebry to kamuflaż? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Roboty Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Co łączy kadm z mitycznymi smokami? Jak powstał pierwszy dystrybutor wody? Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Dlaczego w mitach kadm kojarzy się ze smokami? Dlaczego pierwszy w dziejach dystrybutor wody powstał w starożytnej Grecji? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

15:30

Marvi Hammer: Misie i poskramiacze Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. facet, który chwyta najjadowitsze węże świata, a także jedno z najdziwniejszych morskich zwierząt: strzykwa. W dzisiejszym odcinku m.in. facet, który chwyta najjadowitsze węże świata, a także jedno z najdziwniejszych morskich zwierząt: strzykwa.

16:00

Mily Pytalska: Przyszłość Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Pénélope rywalizują o rolę w szkolnym przedstawieniu. Mily chciałaby poznać przyszłość, ale czy można ją przewidzieć? Mily i Pénélope rywalizują o główną rolę w szkolnym przedstawieniu. Nie mogąc się doczekać wyniku, Mily chciałaby poznać przyszłość. Czy naprawdę możemy ją przewidzieć?

16:15

Mily Pytalska: Życie jest piękne Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Wszyscy oprócz Mily wyjeżdżają z miasta na ferie wiosenne. Mily zastanawia się: dlaczego wszyscy oprócz mnie są szczęśliwi? Zaczęły się ferie wiosenne, więc wszyscy wyjeżdżają z miasta. Wszyscy poza Mily, która zgodziła się zająć klasową rośliną. Szykują się okropne ferie. Mily zastanawia się: dlaczego wszyscy oprócz mnie są szczęśliwi?

16:30

SciQ: Jak latać bez samolotu? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący sprawdzają alternatywne metody latania: od zdalnie sterowanych samolotów, przez poduszkowce, po jet pack. Prowadzący sprawdzają alternatywne metody latania: od zdalnie sterowanych samolotów, które pozornie nie mają skrzydeł, przez poduszkowce, unoszące się na „powietrznych poduchach, po jet pack – odrzutowy plecak .

17:00

Zręczne pomysły: Spadające jabłka Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak twórczo przechowywać książki do poduszki, jak sporządzić etui na okulary ze skrawków materiału i jak zagrać w spadające jabłka! Jak twórczo przechowywać książki do poduszki, jak sporządzić etui na okulary ze skrawków materiału i jak zagrać w spadające jabłka!

17:20

Artzooka: Mleczny wieloryb Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi wieloryba z kartonu po mleku, rysuje śpiącego niedźwiedzia i przerabia zdjęcia przyjaciół. Jeremie robi wieloryba z kartonu po mleku, rysuje śpiącego niedźwiedzia i przerabia zdjęcia przyjaciół.

17:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Mozaiki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? Jak wyglądają zabawki Froebla? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

18:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Wzrost Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Czy dziewczynki rosną szybciej od chłopców? Jakie są różnice między rozwojem człowieka a innymi istotami? Harrison poszuka odpowiedzi! Każda żywa istota, która przychodzi na świat, rozwija się. Czy dziewczynki rosną szybciej od chłopców? Harrison sprawdzi, jakie są różnice między rozwojem człowieka a innymi istotami i dowie się, dlaczego naukowcy chcą, żeby ludzie byli podobni do salamandry.

18:30

Naukowe dowody: Kopuły Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Dlaczego wielkie kopuły świątyń nie zawalają się? Aung z Birmy chce się tego dowiedzieć, budując most z makaronu. Jedenastoletni Aung z Birmy dziwi się, dlaczego wielkie kopuły świątyń nie zawalają się. I eksperymentuje, budując most z makaronu, chodząc po skorupkach jajek i ucząc się faktów na temat trójkątów.

18:45

Naukowe dowody: Tarcie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Holanderka Britt ma talent do łyżwiarstwa szybkiego. Dowie się, jak możliwa jest jazda po tak śliskiej powierzchni. Britt jest z Holandii i ma talent do łyżwiarstwa szybkiego. Aby dowiedzieć się, jak możliwa jest jazda po tak śliskiej powierzchni, unosi puszkę napoju za pomocą ryżu – oto jej poduszkowiec.

19:00

Nauka na maksa: Most z kostek cukru Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje most łukowy z cukru. Ponadto: szkło, któremu nie straszny młotek. Oraz pytanie: czy kurze jajka udźwigną Phila? Budujemy most łukowy! Na początek cukier, na koniec coś na tyle wytrzymałego, żeby dało się po nim przejść. Tajemnica tkwi w konstrukcji. Ponadto: gigantyczny domek z kart i szkła, któremu nie straszny nawet młotek. Oraz pytanie: czy kurze jajka udźwigną Phila?

19:30

Wymyśl to!: Ładowarka ręczna Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Sam i Alex wspięli się na wieżę wyższą niż Harbour Bridge w Sydney i zamówili pizzę za pomocą telefonu zasilanego ciepłem ludzkiego ciała. Alex wymyślił, że ludzkie ciało może być najlepszą ładowarką do telefonu komórkowego. Wraz z Samem wspiął się na wieżę wyższą niż Harbour Bridge w Sydney i zamówił pizzę za pomocą swojego wynalazku, ładowanego ciepłem jego własnego organizmu.

20:00

Wielcy marzyciele: Cudowny świat Ciołkowskiego Godziny emisji

program historyczny Czas: 43min.

Film dokumentalny poświęcony Konstantinowi Ciołkowskiemu, „jego” Układowi Słonecznemu, własnościom Księżyca i innych ważkich odkryciach. Film poświęcony życiu i dziełu Konstantina Ciołkowskiego. Opowiada o „jego” Układzie Słonecznym, fizycznych własnościach Księżyca, stanie nieważkości, pomyśle „windy kosmicznej” oraz innych marzeniach, które w większości przeistoczyły się w wielkie odkrycia.

21:00

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

22:20

Detektywi skamielin: Anglia Wschodnia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury! W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury!

23:00

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2 Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku. Zobaczymy np. jak się rozmnaża. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Zobaczymy, jak wiosną rozsiewa swoje pyłki po okolicy. Latem obejrzymy setki gatunków, dla których dąb jest domem.

00:00

Wielcy marzyciele: Leonardo. W poszukiwaniu prawdy Godziny emisji

program historyczny Czas: 53min.

Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez Renesans, epokę Leonarda Da Vinci, do źródeł nauki i sztuki. Leonardo Da Vinci naszkicował pierwszy prototyp helikoptera, namalował najbardziej tajemnicze dzieło sztuki w dziejach świata i badał ludzką anatomię. Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez epokę Renesansu, do źródeł nauki i sztuki.

01:00

Wszystko i nic: Wszystko i nic: Nic Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Czym jest „nic”? Jim Al-Khalili dociera do celu, odkrywając jedną z najgłębszych prawd na temat świata: wszystko wzięło się z niczego. Czym jest „nic”? Jim Al-Khalili dociera do celu, odkrywając być może najgłębszą prawdę na temat naszej rzeczywistości: wszystko wzięło się z niczego. Z kwantowego, mikroskopijnego świata wyrósł wszechświat, w którym mieszkamy. Jim może nam to wszystko udowodnić.

02:00

Muzyka liczb pierwszych: Odcinek 2 Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Da Vinci Learning przedstawia: „Muzykę liczb pierwszych”. W tym odcinku przedstawimy znaną pracę badawczą matematyka Bernharda Riemanna. Co nazywamy liczbami pierwszymi, co czyni je wyjątkowymi i jakie maja znaczenie w życiu codziennym? W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Muzyka liczb pierwszych” angielski profesor matematyki Marcus du Sautoy przedstawia nam znaczenie odkrycia niemieckiego matematyka Bernharda Riemanna, które jest tak samo ważne jak Einsteina forma E=mc². By poznać...

02:30

e² Design: Recykling budowlany w Holandii Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Holenderscy planiści zagospodarowali opuszczone doki Amsterdamu, tworząc przeciwwagę dla zagrożeń „urban sprawl”. Holenderscy planiści zagospodarowali opuszczone doki Amsterdamu. Osiedle, stanowiące przeciwwagę dla zagrożeń podmiejskiego „urban sprawl”, to przykład maksymalnego wykorzystania przestrzeni z zachowaniem prywatności oraz pomysłowego użycia szerokich szlaków wodnych.

03:00

Wielcy marzyciele: Wolna energia Tesli Godziny emisji

program historyczny Czas: 52min.

Film opowiada o pasjonującym życiu Nikoli Tesli oraz jego pionierskich pracach z zakresu badań nad elektrycznością. Film opowiada o wybitnym fizyku, Nikoli Tesli. Jest wyjątkowym spojrzeniem na jego pasjonujące życie oraz pionierskie prace z zakresu badań nad elektrycznością.

04:00

Księżycowe marzenia: Księżycowe marzenia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 54min.

Dzieje amerykańskich lotów na Księżyc. Od olbrzymiego skoku po tragiczne wypadki: oto filmowy hołd dla wspaniałej epoki podboju kosmosu. Prawdziwa historia lotów na Księżyc organizowanych przez agencję NASA, po raz pierwszy ilustrowana autentycznymi nagraniami, wykonanymi przez samych astronautów. Od olbrzymiego skoku po tragiczne wypadki: zapraszamy na filmowy hołd dla wspaniałej epoki podboju kosmosu.

05:00

Detektywi skamielin: Anglia Południowo-Zachodnia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Zapraszamy nad Loch Ness w Szkocji, gdzie zapolujemy na skamieliny oraz na przedwieczne, opancerzone stwory. Szkocja jest wyjątkowym krajem: na świecie nie ma drugiego obszaru o tak zróżnicowanym charakterze geologicznym przy tak niewielkiej powierzchni. Nad Loch Ness zapolujemy na skamieliny oraz na przedwieczne, opancorzone stwory.

05:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Machina wojenna Godziny emisji

program historyczny Czas: 28min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem odcinka są pierwsze nowoczesne instrumenty wojenne. Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem dokumentacji są pierwsze nowoczesne instrumenty wojenne, które wynaleziono w wieku Rewolucji Przemysłowej. Przedstawiamy najważniejsze wynalazki – od najprostszej puszki, silnika parowego aż po loty w kosmos. Poza tym pokażemy pierwsze instrumenty wojenne, takie jak:...

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info