Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-15 Pokaź dziś

06:00

Kuchmistrzostwo: Makaron z serem Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Podstawą makaronu z serem jest sos. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi. Link gotuje roux, czyli połączenie masła i mąki, podstawę sosu, którym polejemy pyszny makaron. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi.

06:15

Kuchmistrzostwo: Pizza Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Domową pizzę można przybrać dowolnymi składnikami. Link ma jednak problem: wyjęte z lodówki ciasto nie daje się rozwałkować. Domowa pizza smakuje wszystkim, tym bardziej, że można ją przybrać dowolnymi składnikami. Link ma jednak problem: wyjęte z lodówki ciasto nie daje się rozwałkować.

06:30

Sportowe laboratorium: Skok wzwyż Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem i Jaden, młoda gwiazda lekkoatletyki, udoskonalają technikę skoku wzwyż. Dr Heather tłumaczy jej naukowe podstawy. Nykeem i Jaden, młoda gwiazda lekkoatletyki, ćwiczą skok wzwyż. Dr Heather tłumaczy naukowe podstawy techniki zwanej Fosbury flop. Jillian, zawodowa sportsmenka, pomoże Jaden wskoczyć na wyższy poziom.

06:45

Sportowe laboratorium: Narty wodne Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather i Charlie, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej ekipie, że dzięki sile dośrodkowej można pędzić szybciej niż motorówka. Nykeema czeka szalona jazda na nartach wodnych z młodym pasjonatem tej dyscypliny, Russellem. Dr Heather i Charlie Newlands, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej parze, że dzięki sile dośrodkowej mogą pędzić szybciej niż motorówka.

07:00

Obłędne zwierzaki: Niebywale giętka ośmiornica Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak giętka potrafi być ośmiornica? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak giętka potrafi być ośmiornica? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

07:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Lalka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Co było pierwsze: lalka czy homo sapiens? Które lalki czczono jako bożki? Czy lalki-roboty wyznaczają początek ery sztucznej inteligencji? To najstarsza znana zabawka na świecie! Co było pierwsze: lalka czy homo sapiens? Które lalki czczono jako bożki? Które budziły w ludziach strach? Czy lalki-roboty wyznaczają początek ery sztucznej inteligencji? To wszystko i wiele więcej w tym odcinku!

07:30

Marvi Hammer: Sahara i foka Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku: Sahara, jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie. Ponadto: osierocona foczka. W dzisiejszym odcinku: Sahara, jedno z najbardziej suchych miejsc na świecie. Ponadto: osierocona foczka.

08:00

Wymyśl to!: Wielki finał Godziny emisji

program technologiczny Czas: 22min.

Jurorzy wybierają zwycięzcę spośród ośmiu najlepszych wynalazków. Który sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów? Jurorzy, w tym prawnicy patentowi, organizacja Icehouse Business Incubator i spec od maszyn wodno-lądowych Maurice Bryham, wybierają zwycięzcę spośród ośmiu najlepszych wynalazców. Który sprytny młody konstruktor dostanie patent i 10 000 dolarów?

08:30

Przedziwna nauka: Komputery Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje komputerów oraz nadchodzący niezwykły przełom w tej dziedzinie. Czy wiecie, że komputery powstały tylko dlatego, że astronauci potrzebowali wielkich kalkulatorów? Zbadajmy dzieje rozwoju maszyn liczących oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

09:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Galileusz – zwycięstwo rozumu nad zdrowym rozsądkiem Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Galileusz opowiada o tym, jak doszedł do genialnego odkrycia, dotyczącego Ziemi i Słońca oraz o gnębiącej go Inkwizycji. Za namową Betty, Galileusz opowiada o o tym, jak doszedł do genialnego odkrycia, dotyczącego Ziemi i Słońca. Nagle mdleje na scenie, a my poznajemy lepiej jego dramatyczną epokę, w której Inkwizycja, w imię fałszywie rozumianego zdrowego rozsądku, walczyła z rozumem.

09:30

W zwierciadle nauki: Dwa razy proszę Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza pogada z zombiakiem, żeby dowiedzieć się, jak liczby za sprawą podwajania rosną do astronomicznych rozmiarów. Frajda razy dwa! W tym ekscytującym odcinku śledczy zaplączą się w chiński makaron, uczestnicy wyzwania wpadną w oślizgłe jajeczka, zaś Hamza pogada z zombiakiem. Po co? Żeby dowiedzieć się, jak za sprawą podwajania liczby rosną do astronomicznych rozmiarów. Frajda razy dwa!

10:00

SciQ: Jak wysoko skoczę? Jak szybko pobiegnę? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Jakie granice wytrzymałości mają ludzie? Testujemy nowoczesne przyrządy do ćwiczeń, a potem ścigamy się z najszybszym człowiekiem świata. Jakie granice wytrzymałości mają ludzie? Prowadzący odwiedzają prestiżowe centrum treningowe i testują nowoczesne przyrządy do ćwiczeń, aby przystąpić w Battle Mountain do wyścigu z najszybszym człowiekiem świata.

10:45

Mily Pytalska: Prawdziwy geniusz Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Hugo rysuje niesamowity statek, który wszystkim się podoba. Zyskuje dzięki temu opinię geniusza. Mily zastanawia się: czym jest geniusz? Hugo rysuje niesamowity statek, który wszystkim się podoba. Zyskuje dzięki temu opinię geniusza. Mily zastanawia się: czym jest geniusz?

11:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Choroba Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to choroba! Dowiedzcie się, jak i dlaczego leci wam z nosa. Dzisiejszy temat to choroba! Dowiedzcie się, jak i dlaczego leci wam z nosa. Znajomy mikrobiolog pokazuje Harrisonowi niewidoczny gołym okiem świat i wyjaśnia, jak uchronić się przed niebezpieczeństwem ze strony wirusów.

11:30

Ekspres naukowców: Skraplanie gazów Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Czy powietrze da się skroplić? Thomas i Kati odpowiedzą dziś na to i inne pytania. Czy powietrze da się skroplić? Thomas i Kati odpowiedzą dziś na to i inne pytania.

12:00

Nauka na maksa: Świetlne wyzwanie Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil ma za pomocą światła rozwiązać pewną zagadkę. Ponadto: odbijamy promienie, aby wyłączyć telewizor oraz widzimy w ciemnościach! Światło będzie się nas słuchało! Phil ma za pomocą światła rozwiązać zagadkę, która staje się coraz trudniejsza. Ponadto: konstruujemy peryskop, odbijamy promienie, aby wyłączyć telewizor oraz widzimy w ciemnościach!

12:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Potwór nie spod łóżka i Superwóz Deluxe Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieci pomniejszają się, żeby udowodnić, że pod łóżkiem nie ma potworów. Gdy Kent jedzie na przejażdżkę nowym autem… pojawia się problem. Dzieciaki pomniejszają się, żeby udowodnić, że pod łóżkiem nie mieszkają potwory. Nie wzięły jednak pod uwagę całej masy mikroskopijnych stworzeń. Zespół modyfikuje nowe samoprowadzące się auto. Gdy Kent wybiera się na przejażdżkę... pojawia się problem.

13:00

Wymyśl to!: Brama wodna Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Jason miał dość moknięcia podczas otwierania bramy na farmie. Opracował więc wrota automatyczne, uruchamiane siłą wody. Jason miał dość moknięcia podczas otwierania bramy na farmie. Opracował więc wrota automatyczne, uruchamiane siłą wody. Ma jeden dzień na zbudowanie tego wynalazku i przetestowanie go w terenie.

13:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Ciecze, gazy i ciała stałe Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Na strychu Harrisona znajdziemy mnóstwo niezwykłych przedmiotów, takich jak nietopniejące lody, czy latająca świnka morska. Magia istnieje... w przyrodzie. Potrafi przemienić gaz w ciecz, ciecz w ciało stałe, a ciało stałe w gaz. Na strychu Harrisona znajdziemy mnóstwo niezwykłych przedmiotów, takich jak nietopniejące lody, latająca świnka morska, czy magika, który umie wyczarować wodę.

14:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Santos-Dumont, bracia Wright i marzenie o lataniu Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Santos-Dumont zalicza dramatyczne wejście w balonie, po czym wykazuje, że obiekty lżejsze od powietrza mogą w tymże powietrzu zawisnąć. Alberto Santos-Dumont zalicza dramatyczne wejście w balonie. Baron i spółka przelecą się nim nad Paryżem, a Santos-Dumont wykaże, że obiekty lżejsze od powietrza mogą w nim zawisnąć – jak bąbelki w wodzie.

14:30

Gra z głową : Złudzenie wzrokowe Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Wierzycie w duchy? Złudzenia to najczęściej błędna reakcja zmysłów i mózgu, ale umiemy też tworzyć iluzje za pomocą sztuki i nauki. Wierzycie w duchy? Czy może to tylko halucynacje? Ich istnienia nie da się udowodnić. Złudzenia to najczęściej błędna reakcja zmysłów i mózgu. Potrafimy też tworzyć iluzje za pomocą narzędzi dostępnych sztuce i nauce.

15:00

SciQ: Jak z pomocą nauki rozwiązuje się zagadki kryminalne? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący przechodzą szybki kurs kryminalistyki – od pobierania odcisków palców po próbki DNA. Kto jest najlepszym detektywem? Prowadzący przechodzą szybki kurs kryminalistyki na miejscu przestępstwa – od pobierania odcisków palców po próbki DNA. Kto jest najlepszym detektywem?

15:30

Migawki: GOL! Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

W tym odcinku uczestnicy pracują z piłkarzami z Toronto. Kto zrobi swemu partnerowi najlepsze zdjęcie? W tym odcinku uczestnicy pracują z piłkarzami z Toronto i muszą zrobić najlepsze zdjęcie, kojarzące się ze słowem „technika”, „gol” lub „obrona”. Kto zrobi najlepszą fotę świata i zachwyci sędziów?

16:00

Mati, Dada i sztuka: Leonardo Da Vinci Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada ruszają we wspaniałą przygodę i odkrywają machiny latające Leonarda Da Vinci. Mati i Dada ruszają we wspaniałą przygodę i odkrywają machiny latające Leonarda Da Vinci.

16:15

Mati, Dada i sztuka: Parmigianino Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Młody malarz Parmigianino opowiada Mati i Dadzie uroczy mit na temat bogini Diany i Akteona. Młody malarz Parmigianino opowiada Mati i Dadzie uroczy mit na temat bogini Diany i Akteona.

16:30

Migawki: Wielki plusk Godziny emisji

program o sztuce Czas: 22min.

Aby opanować sztukę wybrania dobrego momentu na zdjęcie, nasi fotografowie idą do aquaparku. Kto zmyje głowę konkurencji? Aby opanować sztukę wybrania dobrego momentu na zdjęcie, nasi fotografowie idą do aquaparku. Sędziowie przez cały ten czas bacznie się im przyglądają. Kto zmyje głowę konkurencji?

17:00

GEOlino: Orkiestra z dżungli Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Simon gra na skrzypcach w boliwijskiej wiosce na skraju dżungli. Po raz pierwszy ma ją opuścić, żeby dać koncert w Peru. 15-letni Simon gra na skrzypcach w orkiestrze. On i jego rodzina mieszkają w boliwijskiej wiosce na skraju dżungli, w chacie ze słomy, bez wody i prądu. Teraz po raz pierwszy ma opuścić wieś, żeby dać koncert w Peru.

17:20

GEOlino: Rytm Burundi Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

W Burundi, kraju naznaczonym przez wojnę domową, gra na bębnach daje nadzieję na nowy początek. Bębniarze przekazują tradycję młodym. Burundi zmieniło starą tradycję w zawód – grę na bębnach. Siła rytmu i choreografii daje odwagę i nadzieję na nowy początek w kraju naznaczonym przez wojnę domową. Bębniarze przekazują tradycję młodym talentom. Jednym z nich jej mały Luxel.

17:35

Mati, Dada i sztuka: Hokusai Godziny emisji

program o sztuce Czas: 7min.

Ekscentryczny japoński malarz Hokusai opowiada o swojej olśniewającej serii obrazów „36 widoków na górę Fidżi”. Mati i Dada poznają ekscentrycznego japońskiego malarza imieniem Hokusai. Uczy ich niezwykłej techniki druku i opowiada o swojej olśniewającej serii obrazów „36 widoków na górę Fidżi”.

17:45

Mily Pytalska: Wyśpiewaj prawdę! Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Maceo mówi, że płyta, którą pożyczyła mu Mily, jest do kitu. Mily jest urażona. Czy szczerość zawsze jest lepsza – nawet jeśli rani? Maceo mówi, że płyta, którą pożyczyła mu Mily, jest do kitu. Mily jest urażona i wolałaby, żeby Maceo skłamał. Myli zastanawia się, czym jest prawda. Nagle staje na miejscu Maceo – musi powiedzieć Juliette prawdę o jej okropnych zdolnościach wokalnych.

18:00

Gra z głową : Złudzenie słuchowe Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Spektrum dźwiękowe jest olbrzymie. Ale nowe sposoby słuchania otworzą nas na nowy, zdumiewający świat dźwięków. Wydaje się, że niektóre dźwięki potrafią nas dosłownie poruszyć czy nami wstrząsnąć. Znamy część tego spektrum, ale nowe sposoby słuchania otworzą nas na nowy, zdumiewający świat dźwięków.

18:30

Mily Pytalska: Czego nie mówić Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kiedy Juliette nie nosi sukienki, którą dostała od Mily na urodziny, Mily zastanawia się, czy powinna ją o to zapytać. Mily dała Juliette na urodziny sukienkę. Juliette zapewnia , że włoży ją następnego dnia, jednak łamie obietnicę i Mily zastanawia się, czy sukienka jej się nie podoba. Może o to zapytać, czy to byłoby niegrzeczne?

18:45

Mily Pytalska: Chęć i potrzeba Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily chce dostać nową grę wideo, ale mama odmawia. Chodząc po mieście, Mily zastanawia się nad różnicą pomiędzy zachciankami a potrzebami. Mily bardzo chce dostać najnowszą grę wideo, ale mama odmawia. Chodząc po mieście, Mily zastanawia się nad tym, czym się różnią zachcianki, od potrzeb.

19:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Dzieci i rodzice Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Harrison dowie się, dlaczego niemowlęta piją tyle mleka, czemu trzeba im tak często zmieniać pieluchy i czy rodzice lubią się rządzić. Każdy z nas do przetrwania potrzebuje rodziny. Harrison dowie się, dlaczego niemowlęta piją tyle mleka i czemu trzeba im tak często zmieniać pieluchy. Sprawdzimy też, dlaczego dorośli się rządzą, a dzieci są milutkie.

19:30

Ekspres naukowców: Długie kończyny Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Dlaczego młode zwierzęta mają długie nogi? Odpowiedź na to i inne pytania w dzisiejszym odcinku. Dlaczego młode zwierzęta mają długie nogi? Odpowiedź na to i inne pytania w dzisiejszym odcinku.

20:00

Muzyka umysłu: Muzyka umysłu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 55min.

Dźwięki mają wpływ na nasze życie od momentu poczęcia, aż do śmierci. W programie dowiemy się, jaką rolę w rozwoju mózgu odgrywa muzyka. Dźwięki mają wpływ na nasze życie od momentu poczęcia. W programie dowiemy się, jaką rolę w rozwoju ludzkiego mózgu odgrywa muzyka. Sprawdzimy jaki wpływ mają dźwięki na niemowlęta i dorastające dzieci, a także odwiedzimy szpitale, w których stosuje się muzykoterapię.

21:20

Ekstremalne światło i mork: Ekstremalne światło i mrok Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 50min.

To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi. Jak radzą sobie ludzie mieszkający w ekstremalnych warunkach? To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi zamieszkanych przez ludzi. Jak ekstremalne światło lub jego całkowity brak wpływają na ludzki organizm i samopoczucie? Jak się przed nimi chronić? Jak je wykorzystać?

22:40

Kod genetyczny: Łamanie kodu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Program przedstawia największy projekt naukowy w historii, uświadamiający nam, jak zadziwiającym i skomplikowanym gatunkiem jest człowiek.

23:50

Historia kobiet: Oddzielenie Godziny emisji

program historyczny Czas: 59min.

Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości do dziś rzuca cień na życie Azjatek. Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości oraz zdecydowany podział między sferą żeńską – domem – oraz męską – światem biznesu i polityki – do dziś uderza w mieszkające w Azji kobiety.

01:00

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2 Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku. Zobaczymy np. jak się rozmnaża. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Zobaczymy, jak wiosną rozsiewa swoje pyłki po okolicy. Latem obejrzymy setki gatunków, dla których dąb jest domem.

02:00

Wielcy marzyciele: Leonardo. W poszukiwaniu prawdy Godziny emisji

program historyczny Czas: 53min.

Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez Renesans, epokę Leonarda Da Vinci, do źródeł nauki i sztuki. Leonardo Da Vinci naszkicował pierwszy prototyp helikoptera, namalował najbardziej tajemnicze dzieło sztuki w dziejach świata i badał ludzką anatomię. Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez epokę Renesansu, do źródeł nauki i sztuki.

03:00

Surowa nauka: Czas i przekaźniki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ nasi naukowcy muszą zdołać porozumieć się między sobą za pomocą prostych urządzeń. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka” (Rough Science) nasi naukowcy muszą zdołać komunikować się bez pomocy nowoczesnych przyrządów, podczas gdy cześć załogi znajduje się po drugiej stronie wyspy. Jest to wielkie wyzwanie dla naukowców znajdujących się na wyspie. Kolejne wyzwanie to zbudowanie latawca z liści roślin, który miąłby być...

03:30

Tajemnice kolorów: Zieleń: od życia do śmierci Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 19min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami zieleni. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami zieleni.

04:00

Muzyka umysłu: Muzyka umysłu Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 55min.

Dźwięki mają wpływ na nasze życie od momentu poczęcia, aż do śmierci. W programie dowiemy się, jaką rolę w rozwoju mózgu odgrywa muzyka. Dźwięki mają wpływ na nasze życie od momentu poczęcia. W programie dowiemy się, jaką rolę w rozwoju ludzkiego mózgu odgrywa muzyka. Sprawdzimy jaki wpływ mają dźwięki na niemowlęta i dorastające dzieci, a także odwiedzimy szpitale, w których stosuje się muzykoterapię.

05:00

Ekstremalne światło i mork: Ekstremalne światło i mrok Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 50min.

To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi. Jak radzą sobie ludzie mieszkający w ekstremalnych warunkach? To będzie podróż do najjaśniejszych i najciemniejszych zakątków ziemi zamieszkanych przez ludzi. Jak ekstremalne światło lub jego całkowity brak wpływają na ludzki organizm i samopoczucie? Jak się przed nimi chronić? Jak je wykorzystać?

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info