Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-16 Pokaź dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Ford i samochody Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o Fordzie i jego samochodach. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Mily Pytalska: Recepta na sukces Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kiedy Mily dostaje w szkole dobre oceny, jej tata mówi, że może odnieść w życiu duży sukces. Mily zastanawia się: z czym wiąże się sukces? Mily dostała bardzo w szkole bardzo dobre oceny i rodzice są z niej dumni. Tata mówi, że może odnieść w życiu duży sukces, jednak Mily zastanawia się: z czym wiąże się sukces?

06:40

Magija: Tylko ci się tak wydaje Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

O czym myśli Bridget? Tylko Jay to wie! O czym myśli Bridget? Tylko Jay to wie!

07:00

Kuchmistrzostwo: Faszerowane ziemniaki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Niektóre odmiany ziemniaka nadają się na puree albo do sałatkę, inne do upieczenia z farszem. Warto je nakłuć, żeby nie wybuchły. Niektóre odmiany ziemniaka nadają się na puree albo do sałatkę, inne do wypełnienia farszem i upieczenia. Link dowiaduje się, że kartofla trzeba nakłuć, bo inaczej gotów jest wybuchnąć w piekarniku.

07:15

Kuchmistrzostwo: Tzatziki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link zna doskonały przepis na tzatziki. Z jogurtu uzyskuje kulturę bakterii. Prezentuje też techniki sterylizacji. Link zna doskonały przepis na tzatziki. W trakcie kucharzowi zabrakło jogurtu, ale jego resztka to świetna kultura bakterii. Złe bakterie załatwimy za pomocą technik sterylizacji.

07:30

Sportowe laboratorium: Bejsbol Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather odkrywa, że Bryce, zawodowy bejsbolista, dzięki łańcuchowi kinetycznemu mocniej odbija piłki. Młody Porter jest pod wrażeniem. Dr Heather odkrywa, że Bryce, zawodowy bejsbolista, dzięki łańcuchowi kinetycznemu wybija piłki ze zdwojoną siłą. Porter, jego młodszy brat, staje z kolei naprzeciw miotacza – naszego gospodarza, Nykeema.

07:45

Sportowe laboratorium: Jazda na desce Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

David, młody skate, chce robić lepsze triki. On, Nykeem i gość programu, Erik, dowiadują się, czym jest siła ciągu i opór powietrza. David to młody deskorolkowiec, który chce robić lepsze triki. Wraz z Nykeemem i gościem programu, Erikiem, spędza aktywny dzień w skateparku. Przy okazji dowiaduje się, czym jest siła ciągu i opór powietrza.

08:00

Mily Pytalska: Przyszłość Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Pénélope rywalizują o rolę w szkolnym przedstawieniu. Mily chciałaby poznać przyszłość, ale czy można ją przewidzieć? Mily i Pénélope rywalizują o główną rolę w szkolnym przedstawieniu. Nie mogąc się doczekać wyniku, Mily chciałaby poznać przyszłość. Czy naprawdę możemy ją przewidzieć?

08:15

Mily Pytalska: Życie jest piękne Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Wszyscy oprócz Mily wyjeżdżają z miasta na ferie wiosenne. Mily zastanawia się: dlaczego wszyscy oprócz mnie są szczęśliwi? Zaczęły się ferie wiosenne, więc wszyscy wyjeżdżają z miasta. Wszyscy poza Mily, która zgodziła się zająć klasową rośliną. Szykują się okropne ferie. Mily zastanawia się: dlaczego wszyscy oprócz mnie są szczęśliwi?

08:30

SciQ: Jak latać bez samolotu? Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący sprawdzają alternatywne metody latania: od zdalnie sterowanych samolotów, przez poduszkowce, po jet pack. Prowadzący sprawdzają alternatywne metody latania: od zdalnie sterowanych samolotów, które pozornie nie mają skrzydeł, przez poduszkowce, unoszące się na „powietrznych poduchach, po jet pack – odrzutowy plecak .

09:00

Zręczne pomysły: Spadające jabłka Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak twórczo przechowywać książki do poduszki, jak sporządzić etui na okulary ze skrawków materiału i jak zagrać w spadające jabłka! Jak twórczo przechowywać książki do poduszki, jak sporządzić etui na okulary ze skrawków materiału i jak zagrać w spadające jabłka!

09:20

Artzooka: Mleczny wieloryb Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi wieloryba z kartonu po mleku, rysuje śpiącego niedźwiedzia i przerabia zdjęcia przyjaciół. Jeremie robi wieloryba z kartonu po mleku, rysuje śpiącego niedźwiedzia i przerabia zdjęcia przyjaciół.

09:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Mozaiki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? Jak wyglądają zabawki Froebla? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

10:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Wzrost Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Czy dziewczynki rosną szybciej od chłopców? Jakie są różnice między rozwojem człowieka a innymi istotami? Harrison poszuka odpowiedzi! Każda żywa istota, która przychodzi na świat, rozwija się. Czy dziewczynki rosną szybciej od chłopców? Harrison sprawdzi, jakie są różnice między rozwojem człowieka a innymi istotami i dowie się, dlaczego naukowcy chcą, żeby ludzie byli podobni do salamandry.

10:30

Naukowe dowody: Kopuły Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Dlaczego wielkie kopuły świątyń nie zawalają się? Aung z Birmy chce się tego dowiedzieć, budując most z makaronu. Jedenastoletni Aung z Birmy dziwi się, dlaczego wielkie kopuły świątyń nie zawalają się. I eksperymentuje, budując most z makaronu, chodząc po skorupkach jajek i ucząc się faktów na temat trójkątów.

10:45

Naukowe dowody: Tarcie Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Holanderka Britt ma talent do łyżwiarstwa szybkiego. Dowie się, jak możliwa jest jazda po tak śliskiej powierzchni. Britt jest z Holandii i ma talent do łyżwiarstwa szybkiego. Aby dowiedzieć się, jak możliwa jest jazda po tak śliskiej powierzchni, unosi puszkę napoju za pomocą ryżu – oto jej poduszkowiec.

11:00

Nauka na maksa: Most z kostek cukru Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje most łukowy z cukru. Ponadto: szkło, któremu nie straszny młotek. Oraz pytanie: czy kurze jajka udźwigną Phila? Budujemy most łukowy! Na początek cukier, na koniec coś na tyle wytrzymałego, żeby dało się po nim przejść. Tajemnica tkwi w konstrukcji. Ponadto: gigantyczny domek z kart i szkła, któremu nie straszny nawet młotek. Oraz pytanie: czy kurze jajka udźwigną Phila?

11:30

Wymyśl to!: Ładowarka ręczna Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Sam i Alex wspięli się na wieżę wyższą niż Harbour Bridge w Sydney i zamówili pizzę za pomocą telefonu zasilanego ciepłem ludzkiego ciała. Alex wymyślił, że ludzkie ciało może być najlepszą ładowarką do telefonu komórkowego. Wraz z Samem wspiął się na wieżę wyższą niż Harbour Bridge w Sydney i zamówił pizzę za pomocą swojego wynalazku, ładowanego ciepłem jego własnego organizmu.

12:00

Obłędne zwierzaki: Pasy zebry Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy paski zebry to kamuflaż? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy paski zebry to kamuflaż? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Roboty Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Co łączy kadm z mitycznymi smokami? Jak powstał pierwszy dystrybutor wody? Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Dlaczego w mitach kadm kojarzy się ze smokami? Dlaczego pierwszy w dziejach dystrybutor wody powstał w starożytnej Grecji? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

12:30

Marvi Hammer: Misie i poskramiacze Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. facet, który chwyta najjadowitsze węże świata, a także jedno z najdziwniejszych morskich zwierząt: strzykwa. W dzisiejszym odcinku m.in. facet, który chwyta najjadowitsze węże świata, a także jedno z najdziwniejszych morskich zwierząt: strzykwa.

13:00

Byli sobie wynalazcy: Lotnictwo Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o rozwoju lotnictwa. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Mily Pytalska: Po równo Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily musi się podzielić ciastem z trójką przyjaciół i Popem, ale nie jest pewna, jak je podzielić. Na pięć czy sześć części? Mily musi się podzielić ciastem z trójką przyjaciół i Popem. Nie może się doczekać, ale nie ma pewności, jak to zrobić. Części ma być pięć czy sześć? I kto dostanie szóstą?

13:40

Magija: Worek pełen sztuczek Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek! Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek!

14:00

Kuchmistrzostwo: Sos pomidorowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link gotuje sos pomidorowy idealny do lasagni, pizzy i spaghetti! Gdy doprowadza go do wrzenia, sos zaczyna bulgotać jak wulkan. Link gotuje sos pomidorowy idealny do lasagni, pizzy i spaghetti! Gdy doprowadza go do wrzenia, sos zaczyna bulgotać jak wulkan. Tajny Agent przybywa na ratunek i wręcza Linkowi odpowiedni sprzęt kuchenny.

14:15

Kuchmistrzostwo: Naleśniki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Dowiemy się, dlaczego dzięki proszkowi są puszyste. Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Gastro Bob pokazuje mu, jak działa ów proszek, a nasz kucharz-detektyw bada tajemnicę oklapniętych naleśników.

14:30

Sportowe laboratorium: Krykiet Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Darius D’Souza, gwiazda krykieta, uczy parę przyjaciół, zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa. Darius D’Souza, gwiazda krykieta, jest mentorem dla Abrahama i Delaine, przyjaciół zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa, a dzieciaki wracają na boisko z przydatną wiedzą na temat przepływu powietrza.

14:45

Sportowe laboratorium: Tenis Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dzięki radom zawodowego tenisty Daniela oraz naukowym uwagom dr Heather w laboratorium, młoda Chloe będzie nie do zatrzymania na korcie. Nykeem gra w debla z Chloe, młodą miłośniczką tenisa, która chce poprawić swój topspin. Dzięki radom Daniela, naszego gościa i zawodowego gracza, oraz naukowym uwagom dr Heather w laboratorium, Chloe będzie nie do zatrzymania na korcie.

15:00

Obłędne zwierzaki: Kangurzy kop Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Z jaką siłą kopie kangur? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Z jaką siłą kopie kangur? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Minipiłkarzyki i cymbergaj Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Jaka jest idealna wielkość stołu do gry w piłkarzyki? Co podczas hiszpańskiej wojny domowej robił w szpitalu poeta Alejandro Finistre? Jaka jest idealna wielkość stołu do gry w piłkarzyki? Co podczas hiszpańskiej wojny domowej robił w szpitalu poeta Alejandro Finistre? Za co odpowiada Międzynarodowa Federacja? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

15:30

Marvi Hammer: Rafa i nocny łowca Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o koralowcach, cywecie i słynnych krwiopijcach, czyli W dzisiejszym odcinku m.in. o koralowcach, cywecie i słynnych krwiopijcach, czyli

16:00

Wymyśl to!: Odświeżające buty  Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

John wymyślił buty z wbudowaną klimatyzacją. Raper King Kapese przetestuje je podczas sesji nagraniowej. John wymyślił buty z wbudowaną klimatyzacją – inspirację czerpał z własnych stóp. Ma teraz za zadanie wykonać prototyp butów, a raper King Kapese przetestuje je podczas gorącej sesji nagraniowej.

16:30

Nauka na maksa: Samochód odrzutowy Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje auto na balon. Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona. Phil konstruuje auto na balon. Chce zbudować model, do którego da się wsiąść. Czy ekipa „Nauki na maksa” znajdzie dostatecznie duży balon? Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona.

17:00

Mily Pytalska: Spokojnie Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Maceo, Mily, Leo i Hugo bawią się w berka, kiedy nagle Maceo i Leo zaczynają się bić. Mily zastanawia się: dlaczego się sprzeczamy? Maceo, Mily, Leo i Hugo bawią się w berka, kiedy nagle Maceo i Leo zaczynają się bić. Mily rozdziela ich i zaczyna się zastanawiać: dlaczego sprzeczamy się z ludźmi, których kochamy?

17:10

Przedziwna nauka: Światło Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość! Wbrew powszechnej opinii Edison nie wynalazł żarówki sam – wkład w ten wynalazek miało wiele osób. Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość!

17:40

Naukowe dowody: Elektryczność Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Turek Kadir zbudował własnego robota. Aby go poruszyć, z miedzianego drutu i baterii robi magnes oraz konstruuje silniczek elektryczny. Turek Kadir zbudował własnego robota. Aby go poruszyć, z miedzianego drutu i baterii robi magnes, konstruuje silniczek elektryczny i własną żarówkę. Czy robot ożyje?

18:00

Wszystko dla małych: Huśtawka i domowe jojo Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Lindsay i kanapka z tuńczykiem, Madi i wanna dla ptaków, Christian i jojo, Jameson i nauka w parku. Lindsay robi kanapkę z tuńczykiem, która poprawia sprawność mózgu, Madi buduje wannę dla ptaków, żeby zwabić je do pięknego ogrodu, Christian konstruuje jojo, a Jameson stosuje naukę w parku, żeby się pohuśtać.

18:30

W zwierciadle nauki: Stożki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza ma dziś urodziny i błyszczy na swojej imprezie: zauważył bowiem, że stożek to tak naprawdę obracający się trójkąt prostokątny. Hamza ma dziś urodziny i błyszczy na swojej imprezie: zauważył bowiem, że stożek to tak naprawdę obracający się trójkąt prostokątny. Następnie wysłał zwiadowców po wszystkie możliwe stożki. Ponadto: czarodziej, szukanie skarbu i taniec kurczaka.

19:00

Zręczne pomysły: Pojemnik na popcorn Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak trzymać popcorn w szałowym pojemniku, jak stworzyć biżuterię z opakowań po słodyczach i jak przyrządzić deser lodowy z „niespodzianką”. Jak trzymać popcorn w szałowym pojemniku, jak stworzyć biżuterię z opakowań po słodyczach i jak przyrządzić deser lodowy z „niespodzianką”.

19:20

Artzooka: Odrzutowy plecak Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie recyklinguje stare butelki, robi filtr do kamery cyfrowej oraz twórczo wykorzystuje krem do golenia i barwniki spożywcze. Jeremie recyklinguje stare butelki, robi filtr do kamery cyfrowej oraz twórczo wykorzystuje krem do golenia i barwniki spożywcze.

19:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Hula-hoop Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Grobowce faraonów, antyczne wazy czy australijskie dzieci? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia obręczą? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

20:00

Tajemnice materii: Coś wisiało w powietrzu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 54min.

Niezwykły duet naukowców odkrył tlen, obalając podstawy ówczesnej wiedzy chemicznej i dając sygnał do poszukiwania nowych pierwiastków. Oto jeden z dziwaczniejszych duetów w dziejach nauki – brytyjski duchowny Joseph Priestley i francuski poborca podatkowy Antoine Lavoisier. Odkryli razem nowy gaz: tlen. Obalili podstawy ówczesnej wiedzy chemicznej i dali sygnał do poszukiwania nowych pierwiastków.

21:10

Historia matematyki.: Przekroczyć nieskończoność. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W ostatnim odcinku analizujemy problemy, które bada matematyka w XXI wieku i opowiadamy historie matematyków, którzy starają się je rozwiązać. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

22:35

W pogoni za długowiecznością: Styl życia a długowieczność Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 22min.

Główne przyczyny zgonów to rak, choroby serca, zapalenie płuc i udary. Specjaliści doradzą, jak ich uniknąć. W tym odcinku przyglądamy się głównym przyczynom zgonów, którymi są rak, choroby serca, zapalenie płuc i udary. Specjaliści doradzą, jak ich uniknąć. Użyteczne porady dotyczące stylu życia pomogą nam pokonać te zagrożenia.

23:20

e²: Transport: Portland: Wyczucie miasta Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej. Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej i pozycją globalnego lidera jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Od przeszło czterdziestu lat inżynierowie projektują miasto z myślą o jego przyszłości.

00:00

Wielcy marzyciele: Cudowny świat Ciołkowskiego Godziny emisji

program historyczny Czas: 43min.

Film dokumentalny poświęcony Konstantinowi Ciołkowskiemu, „jego” Układowi Słonecznemu, własnościom Księżyca i innych ważkich odkryciach. Film poświęcony życiu i dziełu Konstantina Ciołkowskiego. Opowiada o „jego” Układzie Słonecznym, fizycznych własnościach Księżyca, stanie nieważkości, pomyśle „windy kosmicznej” oraz innych marzeniach, które w większości przeistoczyły się w wielkie odkrycia.

00:50

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

02:00

Detektywi skamielin: Anglia Wschodnia Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 28min.

W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury! W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury!

02:30

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Życie w miastach Godziny emisji

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej”- w dzisiejszym odcinku początki myślenia o nowoczesnym mieszkalnictwie. Przed Rewolucją Przemysłową codzienność zwykłych ludzi nie ulegała szybkim zmianom. Ich mieszkania miały być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego więc przywilej posiadania mieszkania bogatego w dekoracje i komfortowe wyposażenie miała wyłącznie szlachta. Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem...

03:00

Historia elektryczności: Odkrycia i rewolucje Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Wraz ze zrozumieniem elektryczności wzrosła nasza zależność od niej. Dziś znaleźliśmy się u progu kolejnego przełomu… Wraz ze zrozumieniem elektryczności wzrosła nasza zależność od niej. Jesteśmy dziś u progu kolejnego przełomu. Jeśli bowiem poznamy tajemnicę nadprzewodnictwa, możemy ponownie odmienić świat.

04:00

Historia matematyki.: Granice przestrzeni. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

05:00

W pogoni za długowiecznością: Zestarzejmy się razem Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 21min.

Mówi się nam często, żeby więcej ćwiczyć, nie objadać się ani nie palić. Ale czy słyszymy, że powinniśmy częściej spotykać się z ludźmi? Mówi się nam często, żeby więcej ćwiczyć, nie objadać się ani nie palić. Ale czy słyszymy, że powinniśmy częściej spotykać się z ludźmi? Jak na długość życia wpływają kontakty z przyjaciółmi, bliskimi i znajomymi? Odpowiedź na to pytanie jest bezcenna.

05:30

e²: Transport: Seul: strumień świadomości Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W 2003 r. władze Seulu rozebrały spory odcinek autostrady biegnącej przez centrum miasta, aby odsłonić strumień płynący tam od wieków. W 2003 r. władze Seulu rozebrały spory odcinek autostrady biegnącej przez centrum miasta, aby odsłonić strumień płynący tam od wieków. Materiałów z rozbiórki użyto do umocnienia jego brzegów i rewitalizacji najbliższego otoczenia.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info