Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-17 Pokaź dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Lotnictwo Godziny emisji

program historyczny Czas: 26min.

W programie „Byli sobie wynalazcy“ o rozwoju lotnictwa. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

06:30

Mily Pytalska: Po równo Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily musi się podzielić ciastem z trójką przyjaciół i Popem, ale nie jest pewna, jak je podzielić. Na pięć czy sześć części? Mily musi się podzielić ciastem z trójką przyjaciół i Popem. Nie może się doczekać, ale nie ma pewności, jak to zrobić. Części ma być pięć czy sześć? I kto dostanie szóstą?

06:40

Magija: Worek pełen sztuczek Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek! Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek!

07:00

Kuchmistrzostwo: Sos pomidorowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link gotuje sos pomidorowy idealny do lasagni, pizzy i spaghetti! Gdy doprowadza go do wrzenia, sos zaczyna bulgotać jak wulkan. Link gotuje sos pomidorowy idealny do lasagni, pizzy i spaghetti! Gdy doprowadza go do wrzenia, sos zaczyna bulgotać jak wulkan. Tajny Agent przybywa na ratunek i wręcza Linkowi odpowiedni sprzęt kuchenny.

07:15

Kuchmistrzostwo: Naleśniki Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Dowiemy się, dlaczego dzięki proszkowi są puszyste. Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Gastro Bob pokazuje mu, jak działa ów proszek, a nasz kucharz-detektyw bada tajemnicę oklapniętych naleśników.

07:30

Sportowe laboratorium: Krykiet Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Darius D’Souza, gwiazda krykieta, uczy parę przyjaciół, zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa. Darius D’Souza, gwiazda krykieta, jest mentorem dla Abrahama i Delaine, przyjaciół zafascynowanych tą dyscypliną. Dr Heather analizuje mocarny zamach Dariusa, a dzieciaki wracają na boisko z przydatną wiedzą na temat przepływu powietrza.

07:45

Sportowe laboratorium: Tenis Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dzięki radom zawodowego tenisty Daniela oraz naukowym uwagom dr Heather w laboratorium, młoda Chloe będzie nie do zatrzymania na korcie. Nykeem gra w debla z Chloe, młodą miłośniczką tenisa, która chce poprawić swój topspin. Dzięki radom Daniela, naszego gościa i zawodowego gracza, oraz naukowym uwagom dr Heather w laboratorium, Chloe będzie nie do zatrzymania na korcie.

08:00

Wymyśl to!: Odświeżające buty  Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

John wymyślił buty z wbudowaną klimatyzacją. Raper King Kapese przetestuje je podczas sesji nagraniowej. John wymyślił buty z wbudowaną klimatyzacją – inspirację czerpał z własnych stóp. Ma teraz za zadanie wykonać prototyp butów, a raper King Kapese przetestuje je podczas gorącej sesji nagraniowej.

08:30

Nauka na maksa: Samochód odrzutowy Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje auto na balon. Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona. Phil konstruuje auto na balon. Chce zbudować model, do którego da się wsiąść. Czy ekipa „Nauki na maksa” znajdzie dostatecznie duży balon? Ponadto kołyska Newtona z kul do kręgli, tajemnica nazwy „świnki morskie” oraz trzecie prawo dynamiki Newtona.

09:00

Mily Pytalska: Spokojnie Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Maceo, Mily, Leo i Hugo bawią się w berka, kiedy nagle Maceo i Leo zaczynają się bić. Mily zastanawia się: dlaczego się sprzeczamy? Maceo, Mily, Leo i Hugo bawią się w berka, kiedy nagle Maceo i Leo zaczynają się bić. Mily rozdziela ich i zaczyna się zastanawiać: dlaczego sprzeczamy się z ludźmi, których kochamy?

09:10

Przedziwna nauka: Światło Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość! Wbrew powszechnej opinii Edison nie wynalazł żarówki sam – wkład w ten wynalazek miało wiele osób. Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość!

09:40

Naukowe dowody: Elektryczność Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Turek Kadir zbudował własnego robota. Aby go poruszyć, z miedzianego drutu i baterii robi magnes oraz konstruuje silniczek elektryczny. Turek Kadir zbudował własnego robota. Aby go poruszyć, z miedzianego drutu i baterii robi magnes, konstruuje silniczek elektryczny i własną żarówkę. Czy robot ożyje?

10:00

Wszystko dla małych: Huśtawka i domowe jojo Godziny emisji

program o sztuce Czas: 25min.

Lindsay i kanapka z tuńczykiem, Madi i wanna dla ptaków, Christian i jojo, Jameson i nauka w parku. Lindsay robi kanapkę z tuńczykiem, która poprawia sprawność mózgu, Madi buduje wannę dla ptaków, żeby zwabić je do pięknego ogrodu, Christian konstruuje jojo, a Jameson stosuje naukę w parku, żeby się pohuśtać.

10:30

W zwierciadle nauki: Stożki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza ma dziś urodziny i błyszczy na swojej imprezie: zauważył bowiem, że stożek to tak naprawdę obracający się trójkąt prostokątny. Hamza ma dziś urodziny i błyszczy na swojej imprezie: zauważył bowiem, że stożek to tak naprawdę obracający się trójkąt prostokątny. Następnie wysłał zwiadowców po wszystkie możliwe stożki. Ponadto: czarodziej, szukanie skarbu i taniec kurczaka.

11:00

Zręczne pomysły: Pojemnik na popcorn Godziny emisji

program o sztuce Czas: 14min.

Jak trzymać popcorn w szałowym pojemniku, jak stworzyć biżuterię z opakowań po słodyczach i jak przyrządzić deser lodowy z „niespodzianką”. Jak trzymać popcorn w szałowym pojemniku, jak stworzyć biżuterię z opakowań po słodyczach i jak przyrządzić deser lodowy z „niespodzianką”.

11:20

Artzooka: Odrzutowy plecak Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie recyklinguje stare butelki, robi filtr do kamery cyfrowej oraz twórczo wykorzystuje krem do golenia i barwniki spożywcze. Jeremie recyklinguje stare butelki, robi filtr do kamery cyfrowej oraz twórczo wykorzystuje krem do golenia i barwniki spożywcze.

11:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Hula-hoop Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Grobowce faraonów, antyczne wazy czy australijskie dzieci? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia obręczą? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

12:00

Obłędne zwierzaki: Kangurzy kop Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Z jaką siłą kopie kangur? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Z jaką siłą kopie kangur? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Minipiłkarzyki i cymbergaj Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Jaka jest idealna wielkość stołu do gry w piłkarzyki? Co podczas hiszpańskiej wojny domowej robił w szpitalu poeta Alejandro Finistre? Jaka jest idealna wielkość stołu do gry w piłkarzyki? Co podczas hiszpańskiej wojny domowej robił w szpitalu poeta Alejandro Finistre? Za co odpowiada Międzynarodowa Federacja? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

12:30

Marvi Hammer: Rafa i nocny łowca Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o koralowcach, cywecie i słynnych krwiopijcach, czyli W dzisiejszym odcinku m.in. o koralowcach, cywecie i słynnych krwiopijcach, czyli

13:00

Byli sobie wynalazcy: Maria Skłodowska-Curie Godziny emisji

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ o odkryciach Marii Skłodowskiej-Curie. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

13:30

Mily Pytalska: Nierozłączki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Juliette nie pamiętają kwestii na szkolne przedstawienie i wzajemnie się oskarżają. Mily zastanawia się: jak wygląda dobra przyjaźń? Mily i Juliette nie pamiętają swoich kwestii na szkolne przedstawienie, przez co próba kończy się chaosem. Zaczynają się wzajemnie oskarżać i Mily zastanawia się: jak wygląda dobra przyjaźń?

13:40

Magija: Drobniaki i gruba kasa Godziny emisji

program o sztuce Czas: 11min.

Jay czaruje pieniędzmi, od bilonu po banknoty! Jay czaruje pieniędzmi, od bilonu po banknoty!

14:00

Kuchmistrzostwo: Chleb Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link chce dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników chleba. Eksperyment udaje się aż za dobrze. Chleb równie fajnie robić, co zjadać. Link i Gastro Bob chcą dowieść, że drożdże mają dość siły, aby unieść resztę składników. Udaje im się do tego stopnia, że Bob zawisa w powietrzu!

14:15

Kuchmistrzostwo: Jajka faszerowane Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa, że ugotowane przez niego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa. Jajka faszerowane zostały ugotowane na twardo, a żółtka zmieszano z majonezem i przyprawami. Link odkrywa, że jego jajko ma wokół żółtka zieloną obwódkę: oto kulinarna zagadka dla detektywa.

14:30

Sportowe laboratorium: Ujeżdżanie Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem spotyka Tai-Lee i jej konia Geralda, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika, o której opowie dr Heather. Nykeem spotyka się z Tai-Lee i jej koniem Geraldem, aby odkryć naukowe podstawy ujeżdżania. Kluczowa jest biomechanika. Dr Heather opowie o niej na przykładzie jazdy Olivii i jej klaczy Zeezee.

14:45

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

15:00

Obłędne zwierzaki: Orka u lekarza Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak umyć orkę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak umyć orkę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Koń na biegunach Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Co łączy Dżyngis-chana, Aleksandra Wielkiego i Napoleona? Jak jazdy na koniu uczyły się dzieci królów i cesarzy? Co łączy Dżyngis-chana, Aleksandra Wielkiego i Napoleona? Jak jazdy konnej uczyły się dzieci królów i cesarzy? Dlaczego koń na biegunach tak dobrze wpływa na rozwój motoryczny dziecka? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

15:30

Marvi Hammer: Morze i Orinoko Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. Kokodyle z Wenezueli inolis rycayk. Odwieka eż podwodny raj. W dzisiejszym odcinku m.in. Kokodyle z Wenezueli inolis rycayk. Odwieka eż podwodny raj.

16:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Karol Darwin – O powstawaniu gatunków Godziny emisji

program historyczny Czas: 24min.

Ludzie barona uciekają przed dinozaurem i chronią się na pokładzie statku Beagle, gdzie poznają młodego uczonego: Karola Darwina. Ludzie barona znajdują skamieniałe jajo dinozaura, ale zaraz muszą zwiewać, bo dino-mama ożyła. Chronią się na pokładzie statku Beagle, gdzie poznają młodego uczonego: Karola Darwina. Za chwilę dojdzie on do wniosku o doniosłym znaczeniu dla nauki.

16:30

Gra z głową : Zaburzone widoki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Każdy bawił się kiedyś w chowanego. Trudno ukryć się, gdy brakuje kryjówek. Od czego są jednak sztuczki z percepcją? Każdy bawił się kiedyś w chowanego. Trudno ukryć się, gdy brakuje kryjówek. Mimo to ludzki wzrok da się oszukać – i trzeba do tego tylko kilku prostych sztuczek.

17:00

Artzooka: Zagadkowa kostka Godziny emisji

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi zagadkową kostkę z klocków, dekoracje na przyjęcie oraz lalkę ze starej butelki i koszulki. Jeremie robi zagadkową kostkę z klocków, dekoracje na przyjęcie oraz lalkę ze starej butelki i koszulki.

17:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Rośliny Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Rośliny to żywe organizmy, bez których człowiek by nie przeżył. Harrison opowie, czemu kwiaty pachną tak ładnie, a owoce smakują tak słodko. Rośliny to żywe organizmy, bez których człowiek by nie przeżył. Dzięki nim mamy jedzenie, ubrania, a nawet czyste powietrze. Harrison opowie nam, czemu kwiaty pachną tak ładnie, a owoce smakują tak słodko.

18:00

Wymyśl to!: Skuter śnieżny Godziny emisji

program technologiczny Czas: 21min.

Kharn wynalazł snowboard z silnikiem, aby nie stać w kolejce do wyciągu. Pomoże mu kanadyjska legenda popisów na skuterze śnieżnym.. Kharn wynalazł snowboard z silnikiem, żeby nie stać w kolejce do wyciągu. W budowie maszyny pomoże mu Jimmy Blaze, kanadyjska legenda popisów kaskaderskich na skuterze śnieżnym.

18:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Nanoboty gryzą i Miej nosa Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Zjadające śmieci nanoboty Angie uciekają, więc dzieci muszą je znaleźć. JD i Kent przez przypadek wysyłają swoje nosy w nieznane. Gdy zjadające śmieci nanoboty Angie uciekają z Sekretnego Laboratorium, dzieciaki muszą je powstrzymać, zanim zamienią całą planetę w wielkie żerowisko. JD i Kent przez przypadek wysyłają swoje nosy w nieznane. Muszą znaleźć i na powrót przymocować zbiegów.

19:00

Co wy wiecie o zabawkach?: Gumowa piłeczka Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Co to jest „super piłeczka”? Co pewien chemik robił po godzinach? Jaki to ma związek z wyścigiem kosmicznym? Co to właściwie jest „super piłeczka”? Co pewien chemik robił w laboratorium po godzinach? Jaki to ma związek z wyścigiem kosmicznym? Kto wymyślił materiał o nazwie Zectron? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

19:10

Co wy wiecie o zabawkach?: Sprężynka slinky Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Jak pewien mechanik amerykańskiej marynarki wojennej zmienił branżę zabawkarską? Dlaczego slinky schodzi po schodach? Jak opuściła Ziemię? Co spotkało mechanika amerykańskiej marynarki wojennej, który zrewolucjonizował branżę zabawkarską? Dlaczego sprężynka slinky schodzi po schodach? Jak wyleciała w kosmos? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

19:20

GEOlino: Chińskie wojowniczki Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Guo Jia uczęszcza do jedynej w Chinach żeńskiej szkoły kung-fu. Jej umiejętności skakania i wspinania się na mury zostaną poddane próbie. Guo Jia uczęszcza do jedynej w Chinach żeńskiej szkoły kung-fu, położonej u podnóża jednej z pięciu świętych gór. Guo Jia od zawsze marzyła, żeby nauczyć się skakać przed dachy i wspinać na mury. Jej umiejętności zostaną poddane próbie podczas zawodów z inną szkołą.

19:40

GEOlino: Szczur, który został saperem Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 12min.

W przypadku rasy szczurów, które wyczuwają trotyl, wydanie potomstwa to sukces. Wkrótce młode zwierzę nauczy się znajdować zakopane miny. W ośrodku APOPO w Tanzanii zapanowało poruszenie. Jeden ze szczurów wydał potomstwo – w przypadku tej wyjątkowej rasy to duży sukces. W ciągu kilku tygodni młody szczur nauczy się znajdować zakopane miny. Szczury tej rasy potrafią wyczuwać trotyl.

20:00

Zagadka Hobbita : Zagadka Hobbita Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 54min.

Odkrycie szkieletu maleńkiego hominida w Indonezji w 2003 r. każe nam przemyśleć to, co wiemy o narodzinach gatunku ludzkiego. Film opowiada o jednej z największych kontrowersji współczesnej nauki: do kogo właściwie należał maleńki szkielet, odkryty w Indonezji w 2003 r.? Znalezisko każe nam zrewidować podstawowe teorie na temat narodzin ludzkiego gatunku.

21:15

Historia kobiet: Władza Godziny emisji

program historyczny Czas: 58min.

Oto kobiety, które mimo średniowiecznych struktur religijnych, prawnych, małżeńskich i edukacyjnych, same torowały sobie drogę do władzy. Amanda przygląda się kobietom, które żyjąc w średniowiecznych strukturach religijnych, prawnych, małżeńskich i edukacyjnych, same utorowały sobie drogę do władzy. Rządziły, broniły praw kobiet, zmieniały zasady polityki dynastycznej, rewolucjonizowały estetykę.

22:30

Surowa nauka: Upał Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” wszystko kręci się wokół upału. Temperaturę trzeba zmierzyć i przetrwać. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) w centrum zainteresowania znajduje się upał. Wysokie temperatury mają zostać zmierzone, dopasowane, a nawet obniżone. Nasi doskonali naukowcy pocą się i męczą aby dokonać cudu: stworzyć kostkę lodu w czasie największego upału. Jako pomoc naukowcy budują termometr i przygotowują specjalny...

23:25

Tajemnice kolorów: Żółty: kolor sprzeczności Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem koloru żółtego. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem koloru żółtego.

00:00

Tajemnice materii: Coś wisiało w powietrzu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 54min.

Niezwykły duet naukowców odkrył tlen, obalając podstawy ówczesnej wiedzy chemicznej i dając sygnał do poszukiwania nowych pierwiastków. Oto jeden z dziwaczniejszych duetów w dziejach nauki – brytyjski duchowny Joseph Priestley i francuski poborca podatkowy Antoine Lavoisier. Odkryli razem nowy gaz: tlen. Obalili podstawy ówczesnej wiedzy chemicznej i dali sygnał do poszukiwania nowych pierwiastków.

01:00

Historia matematyki.: Przekroczyć nieskończoność. Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W ostatnim odcinku analizujemy problemy, które bada matematyka w XXI wieku i opowiadamy historie matematyków, którzy starają się je rozwiązać. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

02:00

W pogoni za długowiecznością: Styl życia a długowieczność Godziny emisji

program o zdrowiu Czas: 22min.

Główne przyczyny zgonów to rak, choroby serca, zapalenie płuc i udary. Specjaliści doradzą, jak ich uniknąć. W tym odcinku przyglądamy się głównym przyczynom zgonów, którymi są rak, choroby serca, zapalenie płuc i udary. Specjaliści doradzą, jak ich uniknąć. Użyteczne porady dotyczące stylu życia pomogą nam pokonać te zagrożenia.

02:30

e²: Transport: Portland: Wyczucie miasta Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej. Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej i pozycją globalnego lidera jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Od przeszło czterdziestu lat inżynierowie projektują miasto z myślą o jego przyszłości.

03:00

Kod genetyczny: Łamanie kodu Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Program przedstawia największy projekt naukowy w historii, uświadamiający nam, jak zadziwiającym i skomplikowanym gatunkiem jest człowiek.

04:00

Historia kobiet: Oddzielenie Godziny emisji

program historyczny Czas: 59min.

Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości do dziś rzuca cień na życie Azjatek. Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości oraz zdecydowany podział między sferą żeńską – domem – oraz męską – światem biznesu i polityki – do dziś uderza w mieszkające w Azji kobiety.

05:00

Surowa nauka: Czas i przekaźniki Godziny emisji

program popularnonaukowy Czas: 29min.

W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ nasi naukowcy muszą zdołać porozumieć się między sobą za pomocą prostych urządzeń. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka” (Rough Science) nasi naukowcy muszą zdołać komunikować się bez pomocy nowoczesnych przyrządów, podczas gdy cześć załogi znajduje się po drugiej stronie wyspy. Jest to wielkie wyzwanie dla naukowców znajdujących się na wyspie. Kolejne wyzwanie to zbudowanie latawca z liści roślin, który miąłby być...

05:30

Tajemnice kolorów: Zieleń: od życia do śmierci Godziny emisji

program kulturoznawczy Czas: 19min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami zieleni. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem i odcieniami zieleni.

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info