Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-23 Pokaż dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Armstrong i Księżyc

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ o wyprawie na Księżyc. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

Godziny emisji Byli sobie wynalazcy

06:30

Mily Pytalska: Awaryjny nauczyciel

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Wychowawczyni choruje i Mily zaczyna się zastanawiać, co by się stało, gdyby nigdy nie wróciła. Czy chodzenie do szkoły miałoby sens? Wychowawczyni choruje i Mily zaczyna się zastanawiać, co by się stało, gdyby nigdy nie wróciła. Czy chodzenie do szkoły miałoby sens? A może mogłaby się uczyć sama?

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: Poliż i przyklej

program o sztuce Czas: 11min.

Od naklejek po znaczki pocztowe - Jay potrafi to wszystko poślinić i zaczarować! Od naklejek po znaczki pocztowe - Jay potrafi to wszystko poślinić i zaczarować!

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Zupa minestrone

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Nie można wrzucić wszystkich składników na raz? Otóż nie, bo niektóre wolniej miękną w pomidorowym wywarze.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Czekoladowa rolada z cukinii

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii, która sprawia, że ciasto jest wilgotne. Link lubi warzywa na deser. Dowód? Czekoladowa rolada z cukinii. Brak wody w masie powoduje panikę, ale zawartość wody w cukinii ratuje sytuację.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Hokej

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nasza ekipa wjeżdża na lód i poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste. Nykeem wjeżdża na lód z młodym Chase'em i Seanem, zawodowym hokeistą. Ekipa poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Squash

program o zdrowiu Czas: 10min.

Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dowiaduje sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki. Młody Noah chce jeszcze lepiej grać w squasha. Dr Heather błyskawicznie wysyła do niego Marię, która uprawia tę dyscyplinę zawodowo. Noah i Nykeem, gospodarz programu, dowiadują sie, jak wiele zależy od odkształcenia piłeczki.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Mily Pytalska: Niewidzialność

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Ćwicząc magiczną sztuczkę, Mily uznaje, że odkryła sekret niewidzialności. Zastanawia się nad granicą między dobrem, a złem. Ćwicząc magiczną sztuczkę, Mily uznaje, że odkryła sekret niewidzialności. Zastanawia się nad granicą między dobrem, a złem.

Godziny emisji Mily Pytalska

08:15

Mily Pytalska: Czapki z głów

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily gubi nakrycie głowy i pyta wszystkich, kiedy miała je ostatnio na sobie. Zaczyna się zastanawiać: czy pamięć może nasz oszukać? Mily gubi nakrycie głowy i pyta wszystkich, kiedy miała je ostatnio na sobie. Słysząc kolejne odpowiedzi, zaczyna się zastanawiać: czy pamięć może nas wprowadzić w błąd?

Godziny emisji Mily Pytalska

08:30

SciQ: Co z tą kupą?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Dlaczego robimy kupę? Dokąd spływa, kiedy spuszczamy wodę? Czy da się skonstruować wydajniejszy klozet? Oto dzisiejsze głębokie zagadnienia. Dlaczego robimy kupę? Czym ona właściwie jest? Odwiedzimy zoo, gdzie z pewnością jej nie brakuje. Dokąd spływa, kiedy spuszczamy wodę? Czy da się skonstruować wydajniejszy klozet? Co z kupą dinozaura? Oto dzisiejsze głębokie zagadnienia.

Godziny emisji SciQ

09:00

Zręczne pomysły: Roślina z kartki

program o sztuce Czas: 16min.

Jak wyhodować roślinę z kartki, jak przemienić kleks w tajną wiadomość oraz inne, zręczne pomysły! Jak wyhodować roślinę z kartki, jak przemienić kleks w tajną wiadomość oraz inne, zręczne pomysły!

Godziny emisji Zręczne pomysły

09:20

Artzooka: Ozdobne akwarium

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi akwarium z platikowego pojemnika i bibuły, świnkę z plastikowej torebki i taśmy oraz rysuje zorzę. Jeremie robi akwarium z plastikowego pojemnika i bibuły, świnkę z plastikowej torebki i taśmy oraz rysuje zorzę.

Godziny emisji Artzooka

09:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Pluszaki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W jaki sposób pluszaki stały się symbolem ochrony środowiska? Co łączy emigrantów z Rosji i Theodore'a Roosevelta, prezydenta USA? W jaki sposób pluszaki stały się symbolem ochrony środowiska? Skąd wziął się pierwszy pluszowy miś? Co łączy emigrantów z Rosji i Theodore'a Roosevelta, prezydenta USA? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

10:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Śmieci i Recycling

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Harrison pokaże nam, jak zrobić użytek ze śmieci. Sprawdzimy, czy dżdżownice to dobre zwierzątka domowe i odkryjemy tajemnice wody z kranu. Śmieci są śmierdzące i obrzydliwe, ale dzięki Harrisonowi dowiemy się, że mogą być również bardzo pożyteczne! Odkryjemy, dlaczego dżdżownice to idealne zwierzątka domowe i sprawdzimy, czy woda, którą pijemy chwilę wcześniej była w muszli klozetowej!

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

10:30

Naukowe dowody: Dźwignie i bloczki

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Senna z Holandii prowadzi doświadczenia z dźwigniami. Konstruuje ukrytą szufladę, otwieraną za pomocy dźwigni, i rozłupuje orzecha drzwiami. Senna z Holandii prowadzi doświadczenia z dźwigniami. Konstruuje ukrytą szufladę, otwieraną tylko za pomocy dźwigni, rozłupuje orzecha drzwiami i podnosi samochód siłą samych mięśni i kilku bloczków.

Godziny emisji Naukowe dowody

10:45

Naukowe dowody: Woda

program popularnonaukowy Czas: 12min.

San Dar mieszka w domu na „szczudłach” na środku jeziora w Birmie. Dowie się, jak wygrywać wodne zabawy z przyjaciółmi. San Dar mieszka w domu na „szczudłach” na środku jeziora w Birmie. Chce wiedzieć, skąd bierze się woda i w co można bawić się w niej z przyjaciółmi.

Godziny emisji Naukowe dowody

11:00

Nauka na maksa: Tarcie

program technologiczny Czas: 21min.

Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać? Phil zaczyna od dysku wyposażonego w balon. Następnie próbuje zbudować wersję, na którą dałoby się wsiąść. A właściwie czemu by nie zrobić dwóch i się pościgać? Ponadto: czy dzięki sile tarcia da się wspinać po ścianie, a nawet latać?

Godziny emisji Nauka na maksa

11:30

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 1

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

12:00

Obłędne zwierzaki: Hipnotyzowanie kur

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Czy można zahipnotyzować kurę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy można zahipnotyzować kurę? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Mozaiki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Kim są starożytni Sumerowie? Jak powstało malarstwo monumentalne? Jak wyglądają zabawki Froebla? W jaki sposób mozaiki rozwijają dziecięcą kreatywność? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

12:30

Marvi Hammer: Porywacze ciał

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o pasożytach żyjących w naszych domach. Ponadto śliczne i złośliwe rosyjskie niedźwiadki. W dzisiejszym odcinku m.in. o pasożytach żyjących w naszych domach. Ponadto śliczne i złośliwe rosyjskie niedźwiadki.

Godziny emisji Marvi Hammer

13:00

Byli sobie wynalazcy: Mendel i zielony groszek

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ o ojcu genetyki, Gregorze Mendlu. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

Godziny emisji Byli sobie wynalazcy

13:30

Mily Pytalska: Kpiny

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily sepleni, bo wypadł jej ząb. Boi się, że podczas gry w parku będzie obiektem kpin i zastanawia się: dlaczego naśmiewamy się z ludzi? Mily sepleni, bo wypadł jej ząb. Boi się, że podczas gry w parku będzie obiektem kpin i zastanawia się: dlaczego naśmiewamy się z ludzi?

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Grube i cienkie

program o sztuce Czas: 11min.

Jay chwyci się dziś magicznych sznurów o najróżniejszych rozmiarach! Jay chwyci się dziś magicznych sznurów o najróżniejszych rozmiarach!

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Dietetyczne batoniki z muesli

program o zdrowiu Czas: 11min.

Dwa przepisy – te same składniki. Muesli idealnie komponują się z mlekiem i jogurtem. Jak sprawić, żeby trzymały się w batoniku? Link próbuje po raz pierwszy zrobić dwa przepisy z tych samych składników. Muesli i otręby idealnie komponują się z mlekiem i jogurtem. Tylko jak sprawić, żeby trzymały się razem w dietetycznym batoniku?

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Kuchmistrzostwo: Empanadas

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa tajemnicę delikatnego ciasta do pierożków empanada z mieloną wołowiną. Tu mniej znaczy więcej. Link odkrywa tajemnicę delikatnego ciasta do pierożków empanada z mieloną wołowiną. Tu mniej znaczy więcej: nie nacinać za bardzo, dolewać wodę stopniowo, umiarkowanie ugniatać.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Pływanie

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dajemy nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a trójka uczestników szaleje w wodzie. Emma Sproule, zawodowa pływaczka, wraz z młodym Tyrusem i gospodarzem programu Nykeemem dają nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a nasza trójka szaleje w wodzie.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Kręgle

program o zdrowiu Czas: 10min.

Melissa, zawodowo grająca w kręgle, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada o sile bezwładności. Jennifer to młoda, niezwykle utalentowana adeptka kręgli. Melissa, zawodowo uprawiająca tę dyscyplinę, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada przy tej okazji o sile bezwładności.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Obłędne zwierzaki: Wyląg rekinów

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Jak wylęgają się rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak wylęgają się rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Hula-hoop

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Grobowce faraonów, antyczne wazy czy australijskie dzieci? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia obręczą? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

15:30

Marvi Hammer: Pterozaury i goryle

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o pterozaurach, płochliwych gorylach i wężach. W dzisiejszym odcinku m.in. o pterozaurach, płochliwych gorylach i wężach.

Godziny emisji Marvi Hammer

16:00

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 1

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

16:30

Nauka na maksa: Magnetyczna lewitacja

program technologiczny Czas: 21min.

Phil szuka magnesów dość silnych, aby odpychając się, uniosły go nad ziemię. Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia. Magnesy mają bieguny – te o przeciwnym znaku się przyciągają, te o takim samym – odpychają się. Czy znajdziemy magnesy dosyć silne, aby odpychając się uniosły Phila nad ziemię? Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia.

Godziny emisji Nauka na maksa

17:00

Mily Pytalska: Pieskie życie

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Spotykając porzuconego szczeniaczka, Mily przypomina sobie, że czuła się porzucona po narodzinach siostry. Czy kiedyś pokona to uczucie? Mily spotyka porzuconego szczeniaczka i czuje się załamana. Przypomina jej się, jak urodziła się jej siostra. Wtedy też czuła się porzucona. Mily zastanawia się: czy uczucie porzucenia jest tym samym, czym bycie porzuconym? Czy można pokonać to uczucie?

Godziny emisji Mily Pytalska

17:10

Przedziwna nauka: Plastik

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje tworzyw sztucznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy. Czy wiecie, że plastik wynaleziono przypadkiem, przy okazji produkcji kul bilardowych? Zbadajmy dzieje tworzyw sztucznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy.

Godziny emisji Przedziwna nauka

17:40

Naukowe dowody: Grawitacja

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Zoë jest akrobatką, uwielbia taśmy. Czy umie latać? Co będzie, jeśli spadnie? Zoë należy do holenderskiego cyrku i uwielbia taśmy, które łapią ją tuż nad ziemią za każdym razem, gdy spada. W tym odcinku dowie się, co to jest grawitacja, jak działa i czy można za jej pomocą polecieć do gwiazd.

Godziny emisji Naukowe dowody

18:00

Wszystko dla małych: Sprytne dźwignie i Złote Garnuszki.

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i ciężary, Christian i ciasto, Madi i rośliny nazwane na cześć zwierząt, Lindsay i Złote Garnuszki. Jameson podnosi ciężary za pomocą dźwigni, Christian robi ciastolinę do zabawy, Madi zaprasza na ogrodowe bezkrwawe safari i pokazuje rośliny nazwane na cześć zwierząt, Lindsay szykuje łatwe w przygotowaniu danie - Złote Garnuszki.

Godziny emisji Wszystko dla małych

18:30

W zwierciadle nauki: Soczewki

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza patrzy przez soczewki, bo chce znaleźć najlepsze okulary, dzięki którym zobaczy Marsa, ale i przeczyta mikroskopijny tekst. Hamza szuka soczewek i patrzy przez nie, bo chce znaleźć najlepsze okulary. Jego ekipa przeczyta tajną wiadomość, wejdzie do aparatu fotograficznego, obejrzy odwróconego dinozaura i pogada z ciekawym krylem.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

19:00

Zręczne pomysły: Tajemnicze wskazówki

program o sztuce Czas: 16min.

Jak odczytać ukryte wiadomości i jak urządzić straszliwie emocjonujące przyjęcie z dreszczykiem! Jak odczytać ukryte wiadomości i jak urządzić straszliwie emocjonujące przyjęcie z dreszczykiem!

Godziny emisji Zręczne pomysły

19:20

Artzooka: Skarpetkośmiornica

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi ośmiornicę ze skarpetek, lodową lampkę oraz buduje robota. Jeremie robi ośmiornicę ze skarpetek, lodową lampkę oraz buduje robota.

Godziny emisji Artzooka

19:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Kukiełki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Czego nie może zabraknąć w teatrze kukiełkowym? Jak w starożytnym Rzymie wykpiwano cezara? Co łączy kukiełki i postacie z kreskówek? Marioni czy Maria, komedia czy dramat? Czego nie może zabraknąć w teatrze kukiełkowym? Jak w starożytnym Rzymie wykpiwano cezara i senat? Co łączy kukiełki i postacie z kreskówek? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

20:00

Tajemnice materii: Niesforne pierwiastki

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Tablica Mendelejewa uporządkowała pierwiastki chemiczne. Porządek runął, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności. Przez jeden weekend 1869 roku Dmitrij Mendelejew opracował układ okresowy pierwiastków, porządkując to coraz liczniejsze stadko. Wrażenie porządku prysło, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności, ustalając, że pierwiastki mogą zmieniać tożsamość.

Godziny emisji Tajemnice materii

21:20

Sekrety chaosu: Sekrety chaosu

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Teoria chaosu ma rozwikłać jedną z największych zagadek nauki – jak we wszechświecie, który wyłonił się z pyłu, powstało inteligentne życie? W filmie „Sekrety chaosu” profesor Jim Al-Khalili próbuje rozwikłać jedną z największych zagadek nauki – jak we wszechświecie, który wyłonił się z pyłu, powstało inteligentne życie? Jak nieporządek zamienia się w porządek? To zagmatwana i sprzeczna z intuicją podróż.

Godziny emisji Sekrety chaosu

22:45

W pogoni za długowiecznością: Za stary? Nigdy!

program o zdrowiu Czas: 22min.

W ostatnim odcinku zastanawiamy się, jak sprawić, aby dziecko w każdym z nas było wiecznie młode. I jak żyć długo i pięknie. Młodość to dar natury, ale za to starość jest dziełem sztuki. W ostatnim odcinku zastanawiamy się, jak sprawić, aby dziecko w każdym z nas pozostało wiecznie młode. Bo dzięki niemu będziemy żyli długo i pięknie.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

23:15

e²: Transport: Granice nieba

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W tym odcinku przyjrzymy się nowym technologiom i pomysłom, które mogą sprawić, że latanie stanie się bardziej przyjazne środowisku. Rozwój transportu lokalnego nie rozwiąże wszystkich problemów. Ludzie i towary zawsze będą przemieszczać się na drugi koniec świata. W tym odcinku przyjrzymy się nowym technologiom i pomysłom, które sprawią, że latanie stanie się bardziej przyjazne środowisku.

Godziny emisji e²: Transport

23:50

Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie: Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

program historyczny Czas: 59min.

Dzieje mało znanej przyjaźni dwóch znakomitych uczonych: Keplera i Galileusza. W epoce, w której nauka przeorała dotychczasową wizję świata, para wybitnych uczonych wspólnie przeciwstawiła się istniejącemu status quo. Zaskakująca przyjaźń dwóch astronów, Jana Keplera i Galileusza, która zmieniła bieg dziejów.

Godziny emisji Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

00:55

Sekrety fizyki kwantowej: I stało się życie

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili zastanawia się, jak ukształtowała mechanizm doboru naturalnego. Czy mechanika kwantowa wyjaśni zagadki biologii? Jim Al-Khalili próbuje za pomocą teorii o stanie splątanym wytłumaczyć fakt, iż zwierzęta podczas migracji orientują się dzięki polu magnetycznemu Ziemi. Jak teoria kwantowa ukształtowała mechanizm doboru naturalnego?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

02:00

Detektywi skamielin: Szkocja

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Zobaczymy dobrze zakonserwowane szczątki dinozaura i usłyszymy o miłości do skamielin Alexa Jamesa, basisty grupy Blur. Jurajskie wybrzeże Wielkiej Brytanii, ciągnące się 155 km wzdłuż jej południowego brzegu, to najciekawszy rejon geologicznych świata. Nasza ekipa ogląda dobrze zakonserwowanego dinozaura i pyta Alexa Jamesa, basistę grupy Blur, o jego miłość do skamielin.

Godziny emisji Detektywi skamielin

02:30

Świadectwo życia: Symetria chiralna

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku brytyjskiego cyklu „Świadectwo życia“ badamy, co to jest symetria chiralna. Symetria chiralna to właściwość określonych przedmiotów: Wasze odbicie w lustrze nie będzie identyczne z oryginałem nawet, jeśli je obrócimy. Co to oznacza dla naszego pojmowania życia? Czy życie na ziemi jest odbiciem lustrzanym życia w innych światach? W tym odcinku Da Vinci Learning brytyjskiego cyklu dokumentalnego „Świadectwo życia“ (The signature of life) badamy symetrię...

Godziny emisji Świadectwo życia

03:00

Tajemnice materii: Coś wisiało w powietrzu

program popularnonaukowy Czas: 54min.

Niezwykły duet naukowców odkrył tlen, obalając podstawy ówczesnej wiedzy chemicznej i dając sygnał do poszukiwania nowych pierwiastków. Oto jeden z dziwaczniejszych duetów w dziejach nauki – brytyjski duchowny Joseph Priestley i francuski poborca podatkowy Antoine Lavoisier. Odkryli razem nowy gaz: tlen. Obalili podstawy ówczesnej wiedzy chemicznej i dali sygnał do poszukiwania nowych pierwiastków.

Godziny emisji Tajemnice materii

04:00

Historia matematyki.: Przekroczyć nieskończoność.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W ostatnim odcinku analizujemy problemy, które bada matematyka w XXI wieku i opowiadamy historie matematyków, którzy starają się je rozwiązać. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

Godziny emisji Historia matematyki.

05:00

W pogoni za długowiecznością: Styl życia a długowieczność

program o zdrowiu Czas: 22min.

Główne przyczyny zgonów to rak, choroby serca, zapalenie płuc i udary. Specjaliści doradzą, jak ich uniknąć. W tym odcinku przyglądamy się głównym przyczynom zgonów, którymi są rak, choroby serca, zapalenie płuc i udary. Specjaliści doradzą, jak ich uniknąć. Użyteczne porady dotyczące stylu życia pomogą nam pokonać te zagrożenia.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

05:30

e²: Transport: Portland: Wyczucie miasta

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej. Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej i pozycją globalnego lidera jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Od przeszło czterdziestu lat inżynierowie projektują miasto z myślą o jego przyszłości.

Godziny emisji e²: Transport

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info