Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-10-24 Pokaż dziś

06:00

Byli sobie wynalazcy: Mendel i zielony groszek

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ o ojcu genetyki, Gregorze Mendlu. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

Godziny emisji Byli sobie wynalazcy

06:30

Mily Pytalska: Kpiny

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily sepleni, bo wypadł jej ząb. Boi się, że podczas gry w parku będzie obiektem kpin i zastanawia się: dlaczego naśmiewamy się z ludzi? Mily sepleni, bo wypadł jej ząb. Boi się, że podczas gry w parku będzie obiektem kpin i zastanawia się: dlaczego naśmiewamy się z ludzi?

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: Grube i cienkie

program o sztuce Czas: 11min.

Jay chwyci się dziś magicznych sznurów o najróżniejszych rozmiarach! Jay chwyci się dziś magicznych sznurów o najróżniejszych rozmiarach!

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Dietetyczne batoniki z muesli

program o zdrowiu Czas: 11min.

Dwa przepisy – te same składniki. Muesli idealnie komponują się z mlekiem i jogurtem. Jak sprawić, żeby trzymały się w batoniku? Link próbuje po raz pierwszy zrobić dwa przepisy z tych samych składników. Muesli i otręby idealnie komponują się z mlekiem i jogurtem. Tylko jak sprawić, żeby trzymały się razem w dietetycznym batoniku?

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Empanadas

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link odkrywa tajemnicę delikatnego ciasta do pierożków empanada z mieloną wołowiną. Tu mniej znaczy więcej. Link odkrywa tajemnicę delikatnego ciasta do pierożków empanada z mieloną wołowiną. Tu mniej znaczy więcej: nie nacinać za bardzo, dolewać wodę stopniowo, umiarkowanie ugniatać.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Pływanie

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dajemy nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a trójka uczestników szaleje w wodzie. Emma Sproule, zawodowa pływaczka, wraz z młodym Tyrusem i gospodarzem programu Nykeemem dają nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a nasza trójka szaleje w wodzie.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Kręgle

program o zdrowiu Czas: 10min.

Melissa, zawodowo grająca w kręgle, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada o sile bezwładności. Jennifer to młoda, niezwykle utalentowana adeptka kręgli. Melissa, zawodowo uprawiająca tę dyscyplinę, pokazuje Jennifer i Nykeemowi świetną technikę rzutu. Dr Heather opowiada przy tej okazji o sile bezwładności.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 1

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

08:30

Nauka na maksa: Magnetyczna lewitacja

program technologiczny Czas: 21min.

Phil szuka magnesów dość silnych, aby odpychając się, uniosły go nad ziemię. Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia. Magnesy mają bieguny – te o przeciwnym znaku się przyciągają, te o takim samym – odpychają się. Czy znajdziemy magnesy dosyć silne, aby odpychając się uniosły Phila nad ziemię? Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia.

Godziny emisji Nauka na maksa

09:00

Mily Pytalska: Pieskie życie

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Spotykając porzuconego szczeniaczka, Mily przypomina sobie, że czuła się porzucona po narodzinach siostry. Czy kiedyś pokona to uczucie? Mily spotyka porzuconego szczeniaczka i czuje się załamana. Przypomina jej się, jak urodziła się jej siostra. Wtedy też czuła się porzucona. Mily zastanawia się: czy uczucie porzucenia jest tym samym, czym bycie porzuconym? Czy można pokonać to uczucie?

Godziny emisji Mily Pytalska

09:10

Przedziwna nauka: Plastik

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje tworzyw sztucznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy. Czy wiecie, że plastik wynaleziono przypadkiem, przy okazji produkcji kul bilardowych? Zbadajmy dzieje tworzyw sztucznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy.

Godziny emisji Przedziwna nauka

09:40

Naukowe dowody: Grawitacja

program popularnonaukowy Czas: 13min.

Zoë jest akrobatką, uwielbia taśmy. Czy umie latać? Co będzie, jeśli spadnie? Zoë należy do holenderskiego cyrku i uwielbia taśmy, które łapią ją tuż nad ziemią za każdym razem, gdy spada. W tym odcinku dowie się, co to jest grawitacja, jak działa i czy można za jej pomocą polecieć do gwiazd.

Godziny emisji Naukowe dowody

10:00

Wszystko dla małych: Sprytne dźwignie i Złote Garnuszki.

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i ciężary, Christian i ciasto, Madi i rośliny nazwane na cześć zwierząt, Lindsay i Złote Garnuszki. Jameson podnosi ciężary za pomocą dźwigni, Christian robi ciastolinę do zabawy, Madi zaprasza na ogrodowe bezkrwawe safari i pokazuje rośliny nazwane na cześć zwierząt, Lindsay szykuje łatwe w przygotowaniu danie - Złote Garnuszki.

Godziny emisji Wszystko dla małych

10:30

W zwierciadle nauki: Soczewki

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza patrzy przez soczewki, bo chce znaleźć najlepsze okulary, dzięki którym zobaczy Marsa, ale i przeczyta mikroskopijny tekst. Hamza szuka soczewek i patrzy przez nie, bo chce znaleźć najlepsze okulary. Jego ekipa przeczyta tajną wiadomość, wejdzie do aparatu fotograficznego, obejrzy odwróconego dinozaura i pogada z ciekawym krylem.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

11:00

Zręczne pomysły: Tajemnicze wskazówki

program o sztuce Czas: 16min.

Jak odczytać ukryte wiadomości i jak urządzić straszliwie emocjonujące przyjęcie z dreszczykiem! Jak odczytać ukryte wiadomości i jak urządzić straszliwie emocjonujące przyjęcie z dreszczykiem!

Godziny emisji Zręczne pomysły

11:20

Artzooka: Skarpetkośmiornica

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi ośmiornicę ze skarpetek, lodową lampkę oraz buduje robota. Jeremie robi ośmiornicę ze skarpetek, lodową lampkę oraz buduje robota.

Godziny emisji Artzooka

11:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Kukiełki

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Czego nie może zabraknąć w teatrze kukiełkowym? Jak w starożytnym Rzymie wykpiwano cezara? Co łączy kukiełki i postacie z kreskówek? Marioni czy Maria, komedia czy dramat? Czego nie może zabraknąć w teatrze kukiełkowym? Jak w starożytnym Rzymie wykpiwano cezara i senat? Co łączy kukiełki i postacie z kreskówek? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

12:00

Obłędne zwierzaki: Wyląg rekinów

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Jak wylęgają się rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak wylęgają się rekiny? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

12:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Hula-hoop

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Kto wymyślił pierwsze hula-hoop? Grobowce faraonów, antyczne wazy czy australijskie dzieci? Co wyszłoby z naprawdę długiego kręcenia obręczą? Dlaczego hula-hoop kręci cały świat, z wyjątkiem Japonii? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

12:30

Marvi Hammer: Pterozaury i goryle

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o pterozaurach, płochliwych gorylach i wężach. W dzisiejszym odcinku m.in. o pterozaurach, płochliwych gorylach i wężach.

Godziny emisji Marvi Hammer

13:00

Byli sobie wynalazcy: Jutro zaczyna się dziś

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie wynalazcy“ jutro zaczyna się dziś. Serial animowany, opowiada niektóre z najważniejszych odkryć w historii - od początków teorii matematycznych Archimedesa do przełomowych idei Alberta Einsteina i Darwina.

Godziny emisji Byli sobie wynalazcy

13:30

Mily Pytalska: To sen

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Gdy Mily przyśnił się zmyślony przyjaciel Loli, Pan Mydełko, nasza bohaterka zaczyna się zastanawiać: skąd się biorą sny? Lola ma zmyślonego przyjaciela, Pana Mydełko. Jest dla niej bardzo ważny i Mily czuje się ignorowana. Kiedy Mily zaczyna śnić o Panie Mydełko, zaczyna się zastanawiać: skąd się biorą sny?

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Szczery śmiech

program o sztuce Czas: 11min.

Przygotujcie się na mnóstwu chichotu, rechotu i przezabawnej magii! Przygotujcie się na mnóstwu chichotu, rechotu i przezabawnej magii!

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Mus z mango

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przygotowuje mus z mango – odrobina bezsmakowej żelatyny zmieni płynne składniki w pienistą, kremową masę. Link przygotowuje mus z mango – odrobina bezsmakowej żelatyny zmieni płynne składniki w pienistą, kremową masę. Przy okazji eksperyment: dlaczego galaretka z ananasa tężeje wolniej niż te z innych owoców.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Kuchmistrzostwo: Sloppy Joes i sałatka z marynowanej cukinii

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link prezentuje wegetariańską wersję Sloppy Joe, czyli kanapki z mielonym mięsem ale zastąpił je tofu, które świetnie wchłania marynatę. Link prezentuje wegetariańską wersję Sloppy Joe, czyli kanapki z mielonym mięsem ale zastąpił je tofu. Tofu otrzymuje się z soi, nie ma smaku i jest gąbczaste. Idalnie wchłonie więc pikantną marynatę.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Łyżwiarstwo figurowe

program o zdrowiu Czas: 10min.

Łyżwiarz Bryce motywuje młodą Giulianę. Pomaga jej też dr Heather, opowiadając o momencie pędu. Bryce Davison, zawodowy łyżwiarz figurowy, motywują młodą Giulianę, która ćwiczy podwójny skok. Na lodzie robi się gorąco, gdy dr Heather opowiada o momencie pędu.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Koszykówka

program o zdrowiu Czas: 10min.

Zawodowy koszykarz Myck podpowiada naszemu duetowi, jak rzucać wolne. Dr Heather tłumaczy, jak wygląda właściwa parabola lotu piłki. Ahriahna, młoda gwiazda koszykówki, daje sobie świetnie w grze jeden na jeden z Nykeemem. Myck, goszczący w programie zawodowy gracz, podpowiada obojgu, jak najlepiej rzucać wolne. Dr Heather dokłada asystę, tłumacząc, jak wygląda właściwa parabola lotu piłki.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Obłędne zwierzaki: Aligator w ogrodzie

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak postąpić z aligatorem w ogrodzie? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak postąpić z aligatorem w ogrodzie? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

15:20

Co wy wiecie o zabawkach?: Gumowa piłeczka

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Co to jest „super piłeczka”? Co pewien chemik robił po godzinach? Jaki to ma związek z wyścigiem kosmicznym? Co to właściwie jest „super piłeczka”? Co pewien chemik robił w laboratorium po godzinach? Jaki to ma związek z wyścigiem kosmicznym? Kto wymyślił materiał o nazwie Zectron? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

15:30

Marvi Hammer: Szczur i laguna

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku: krokodyle, ryjoskoczki, skorpiony i szczury.. W dzisiejszym odcinku: krokodyle, ryjoskoczki, skorpiony i szczury..

Godziny emisji Marvi Hammer

16:00

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Zhang Heng – naukowe oblicze trzęsień ziemi

program historyczny Czas: 24min.

Trzęsienie ziemi nawiedza teatr. Zhang Heng opisuje swoje pionierskie urządzenie, które wykrywa epicentrum wstrząsów i podaje ich siłę. Trzęsienie ziemi nawiedza miasto i napędza stracha widzom teatru. Gdy wstrząsy ustają, jegomość w chińskiej szacie, niejaki Zhang Heng, opisuje swój wynalazek sprzed wieków: pierwsze urządzenie wykrywające epicentrum trzęsienia i podające jego natężenie.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

16:30

Gra z głową : Złudzenia dotykowe

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Za pomocą samego zmysłu dotyku potrafimy rozpoznać wiele obiektów. Jak dotyk współdziała z mózgiem? Codziennie dotykamy różnych powierzchni i odczuwamy najróżniejsze bodźce. Za pomocą samego zmysłu dotyku potrafimy rozpoznać wiele z nich. Jak dotyk współdziała z mózgiem? Jak wpływa na nasze wrażenia, ruchy i myśli?

Godziny emisji Gra z głową

17:00

Artzooka: Wielkanocne kukiełki

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi wielkanocne kukiełki, zmieniający się obrazek oraz lampkę ze świecącej kuli. Jeremie robi wielkanocne kukiełki, zmieniający się obrazek oraz lampkę ze świecącej kuli.

Godziny emisji Artzooka

17:30

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Sport

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Harrison sprawdzi, czym różnią się piłki do różnych dyscyplin, jak wyglądają specjalistyczne stroje i czy trening faktycznie czyni mistrza! Harrison w świecie sportu sprawdzi, czym różnią się piłki do poszczególnych dyscyplin, jak wyglądają specjalistyczne stroje i czy trening faktycznie czyni mistrza! Dowiemy się też, dlaczego kibicowanie ulubionej drużynie jest dobre dla naszego zdrowia.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

18:00

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 1

program popularnonaukowy Czas: 30min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

18:30

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: M jak masakra i Złupiony w epoce kamienia

program popularnonaukowy Czas: 22min.

JD tworzy mini-wszechświat, który zaczyna pochłaniać wszystkich w laboratorium! Poza tym ucieka przez Wirtualne Okno do epoki kamienia. JD tworzy mini-wszechświat, który wymyka się spod kontroli: zaczyna pochłaniać wszystko i wszystkich w laboratorium! Poza tym JD niszczy szklarnię w laboratorium, po czym ucieka przez Wirtualne Okno do epoki kamienia łupanego.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

19:00

Co wy wiecie o zabawkach?: Bilbokiet

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W co grali Indianie? Jak wspinano się po drabinie społecznej we Francji za czasów Ludwika XV? Co Tołstoj napisał w „Wojnie i pokoju”? W co grali Indianie? Jak można było wspiąć się po drabinie społecznej we Francji pod panowaniem Ludwika XV? Co Lew Tołstoj napisał w „Wojnie i pokoju”? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

19:10

Co wy wiecie o zabawkach?: Plastelina

program kulturoznawczy Czas: 7min.

W czym rzeźby podobne są do kitu, którym uszczelniamy okna? Jaką rolę w sztukach pięknych odgrywa plastelina? Jakie twierdzenie łączyło wszystkie starożytne cywilizacje? W czym rzeźby podobne są do kitu, którym uszczelniamy okna? Jaką rolę w sztukach pięknych odgrywa plastelina? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

19:20

GEOlino: Parlament Dzieci Radżastanu

program kulturoznawczy Czas: 13min.

W wolnym czasie 13-letnia Neraj jest ministrem rolnictwa w Parlamencie Dzieci. Zabiega o dostawy wody do wsi, które dotknęła susza. W wolnym czasie 13-letnia Neraj jest ministrem rolnictwa w Parlamencie Dzieci w Radżastanie. W ten sposób dzieci uczą się demokracji i rządów prawa. Neraj zabiega o dostawy wody do wsi, które dotknęła susza. Czy starsi wysłuchają dziewczynki?

Godziny emisji GEOlino

19:40

GEOlino: Anioły Prędkości

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Loco od lat „kieruje ruchem” na jednej z najniebezpieczniejszych ulic Kolumbii. 15-letni Felix marzy, żeby być jak Loco. We własnoręcznie zbudowanych wózkach pędzą kolumbijską „5”, jedną z najwyżej położonych i niebezpieczniejszych ulic w kraju, żeby udzielać pomocy drogowej. Od ponad 30 lat Loco i jego koledzy „kierują ruchem”. 15-letni Felix marzy, żeby być jak Loco.

Godziny emisji GEOlino

20:00

Ewolucja rozszyfrowana: Ewolucja rozszyfrowana

program popularnonaukowy Czas: 38min.

Allan Wilson zrewolucjonizował ewolucję za pomocą ilościowej metody biochemicznej. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze. Allan Wilson, wybitny i kontrowersyjny uczony, zrewolucjonizował naukę za pomocą ilościowego biochemicznego podejścia do ewolucji. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze: od cząsteczkowej filogenetyki molekularnej do ewolucji organizmów.

Godziny emisji Ewolucja rozszyfrowana

20:55

Historia kobiet: Rewolucja

program historyczny Czas: 58min.

Amanda przygląda się roli kobiet w rewolucjach, które przekształciły świat: od przewrotów politycznych po walkę o prawa reprodukcyjne. Amanda przygląda się roli kobiet w rewolucjach, które przekształciły współczesny świat. Od przewrotów politycznych po walkę o prawa reprodukcyjne. Od rewolucjonistek we Francji, przez zwolenniczki rewolucji bolszewickiej, po amerykańskie i afrykańskie aktywistki.

Godziny emisji Historia kobiet

22:15

Surowa nauka: Słońce i morze

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vicnic Learning zaprasza na „Surową Naukę“ – w tym odcinku zespół naukowców ma w ciągu nocy zbadać ocean. W tym odcinku Da Vinci Learning z serii „Surowa nauka“ (Rough Science) zespół naukowców ma przebadać świat podwodny oceanu, wykorzystując do tego energię z otoczenia, w którym się znajdują. Jedyną pomocą, jaką mają do dyspozycji, to stara bateria samochodowa. Nie jest to jednak aż tak wielka pomoc, bowiem bateria potrzebuje najpierw wody destylacyjnej, zanim będzie można z niej...

Godziny emisji Surowa nauka

22:55

Szyfr: Liczby

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy odkrywa przed nami kod liczbowy, który jest fundamentem świata naturalnego: zarówno Ziemi, jak i reszty kosmosu. Marcus du Sautoy odkrywa przed nami kod liczbowy, który jest fundamentem świata naturalnego. W całej przyrodzie pojawiają się szyfry, tworzące świat matematyki – ten zaś ustanawia reguły, które rządzą wszystkimi zjawiskami zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie.

Godziny emisji Szyfr

00:10

Tajemnice materii: Niesforne pierwiastki

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Tablica Mendelejewa uporządkowała pierwiastki chemiczne. Porządek runął, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności. Przez jeden weekend 1869 roku Dmitrij Mendelejew opracował układ okresowy pierwiastków, porządkując to coraz liczniejsze stadko. Wrażenie porządku prysło, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności, ustalając, że pierwiastki mogą zmieniać tożsamość.

Godziny emisji Tajemnice materii

01:10

Sekrety chaosu: Sekrety chaosu

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Teoria chaosu ma rozwikłać jedną z największych zagadek nauki – jak we wszechświecie, który wyłonił się z pyłu, powstało inteligentne życie? W filmie „Sekrety chaosu” profesor Jim Al-Khalili próbuje rozwikłać jedną z największych zagadek nauki – jak we wszechświecie, który wyłonił się z pyłu, powstało inteligentne życie? Jak nieporządek zamienia się w porządek? To zagmatwana i sprzeczna z intuicją podróż.

Godziny emisji Sekrety chaosu

02:15

W pogoni za długowiecznością: Za stary? Nigdy!

program o zdrowiu Czas: 22min.

W ostatnim odcinku zastanawiamy się, jak sprawić, aby dziecko w każdym z nas było wiecznie młode. I jak żyć długo i pięknie. Młodość to dar natury, ale za to starość jest dziełem sztuki. W ostatnim odcinku zastanawiamy się, jak sprawić, aby dziecko w każdym z nas pozostało wiecznie młode. Bo dzięki niemu będziemy żyli długo i pięknie.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

02:40

e²: Transport: Granice nieba

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W tym odcinku przyjrzymy się nowym technologiom i pomysłom, które mogą sprawić, że latanie stanie się bardziej przyjazne środowisku. Rozwój transportu lokalnego nie rozwiąże wszystkich problemów. Ludzie i towary zawsze będą przemieszczać się na drugi koniec świata. W tym odcinku przyjrzymy się nowym technologiom i pomysłom, które sprawią, że latanie stanie się bardziej przyjazne środowisku.

Godziny emisji e²: Transport

03:10

Zagadka Hobbita : Zagadka Hobbita

program kulturoznawczy Czas: 54min.

Odkrycie szkieletu maleńkiego hominida w Indonezji w 2003 r. każe nam przemyśleć to, co wiemy o narodzinach gatunku ludzkiego. Film opowiada o jednej z największych kontrowersji współczesnej nauki: do kogo właściwie należał maleńki szkielet, odkryty w Indonezji w 2003 r.? Znalezisko każe nam zrewidować podstawowe teorie na temat narodzin ludzkiego gatunku.

Godziny emisji Zagadka Hobbita

04:05

Historia kobiet: Władza

program historyczny Czas: 58min.

Oto kobiety, które mimo średniowiecznych struktur religijnych, prawnych, małżeńskich i edukacyjnych, same torowały sobie drogę do władzy. Amanda przygląda się kobietom, które żyjąc w średniowiecznych strukturach religijnych, prawnych, małżeńskich i edukacyjnych, same utorowały sobie drogę do władzy. Rządziły, broniły praw kobiet, zmieniały zasady polityki dynastycznej, rewolucjonizowały estetykę.

Godziny emisji Historia kobiet

05:05

Surowa nauka: Upał

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” wszystko kręci się wokół upału. Temperaturę trzeba zmierzyć i przetrwać. Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Surowej Nauki” (Rough Science) w centrum zainteresowania znajduje się upał. Wysokie temperatury mają zostać zmierzone, dopasowane, a nawet obniżone. Nasi doskonali naukowcy pocą się i męczą aby dokonać cudu: stworzyć kostkę lodu w czasie największego upału. Jako pomoc naukowcy budują termometr i przygotowują specjalny...

Godziny emisji Surowa nauka

05:35

Tajemnice kolorów: Żółty: kolor sprzeczności

program kulturoznawczy Czas: 21min.

W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem koloru żółtego. W dzisiejszym odcinku serii Da Vinci Learning zajmiemy się znaczeniem koloru żółtego.

Godziny emisji Tajemnice kolorów

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info