Logo Da Vinci Learning Program TV Da Vinci Learning - ramówka, emisje

2017-12-22 Pokaż dziś

06:00

Było sobie życie: Wątroba

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“ budowa i funkcje wątroby. W tym odcinku serii „Było sobie życie“ budowa i funkcje wątroby.

Godziny emisji Było sobie życie

06:30

Mily Pytalska: Tytani

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily jest rozpaczliwie znudzona. Jej mama wyjaśnia, że w byciu znudzonym nie ma nic złego, ale Mily tego nie rozumie. Mily rozpaczliwie się nudzi w swoim pokoju. Jej mama wyjaśnia, że w byciu znudzonym nie ma nic złego. Czasem to może mieć dobre skutki! Mily nie rozumie.

Godziny emisji Mily Pytalska

06:40

Magija: Szalone asy

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyciąga asy z talii, a szalone sztuczki z rękawa! Jay wyciąga asy z talii, a szalone sztuczki z rękawa!

Godziny emisji Magija

07:00

Kuchmistrzostwo: Lasagna

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link zaprasza na warzywną lasagnę: trzy warstwy makaronu, smażonych warzyw, sosu pomidorowego, sera ricotta. Palce lizać! Dziś serwujemy warzywną lasagnę. Wystarczą zwykłe składniki, kuchenka i trochę czasu. I oto trzy warstwy makaronu, smażonych warzyw, sosu pomidorowego, sera ricotta – palce lizać!

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:15

Kuchmistrzostwo: Tarta cytrynowa z bezą

program o zdrowiu Czas: 11min.

Zwieńczeniem tarty cytrynowej jest puszysta, leciutka polewa. Link doradzi, jak uzyskać obfitą pianę z białek. Dziś w karcie tarta cytrynowa z bezą, słodko-gorzki majstersztyk. Jego zwieńczeniem jest puszysta, leciutka polewa. Link doradzi, jak uzyskać obfitą pianę z białek i wytłumaczy ten proces naukowo.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

07:30

Sportowe laboratorium: Lacrosse

program o zdrowiu Czas: 10min.

Lindyn, młoda nadzieja lacrosse'a, uczy się od Kelsey, jak moment siły i rotacja wpływają na siłę strzału. Nykeem i Lindyn, młoda nadzieja lacrosse'a, próbują poprawić celność strzałów. Dr Heather posyła na pomoc Kelsey, zawodowo uprawiającego tę dyscyplinę. Dowiemy się, jak moment siły i rotacja wpływają na siłę uderzenia.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

07:45

Sportowe laboratorium: Futbol amerykański

program o zdrowiu Czas: 10min.

John chce idealnie podkręcić piłkę. Dr Heather wysyła na pomoc futbolistę Johna Williamsa, który doradzi, jak zmniejszyć opór powietrza. John to dwunastoletni rozgrywający, który chce rzucić idealnie podkręconą piłkę. Dr Heather wysyła mu na pomoc zawodowego futbolistę Johna Williamsa, który doradzi, jak zmniejszyć opór powietrza. Tymczasem Nykeem z pewnymi oporami rozpoczyna ciężki trening.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

08:00

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Kompas Nicky i Gra warta klejnotu

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą zbudować kompas, żeby uratować wędrowców. Uczą się też o minerałach, żeby pomóc babci Nicky. Dzieciaki chcą uratować wędrowców za pomocą kompasu w telefonie Nicky. Ponieważ pada bateria, muszą zbudować zwykły kompas. Gdy oszust kupuje dom babci Nicky za podróbki klejnotów, dzieciaki uczą się o minerałach, żeby uratować babcię od ruiny.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

08:30

Naukowe dowody: Latanie

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Elikanah z Kenii zastanawia się, dlaczego słonie nie odlecą, aby uciec przed kłusownikami. Dowie się dziś, czego potrzeba, aby latać. Elikanah z Kenii wścieka się na kłusowników, którzy bezprawnie polują na słonie dla kości ich kłów. Chłopak zastanawia się, dlaczego słonie po prostu nie odlecą, aby uciec przed zagrożeniem. Dowie się dziś, czego potrzeba, aby latać.

Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

Co wy wiecie o zabawkach?: Roboty

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Co łączy kadm z mitycznymi smokami? Jak powstał pierwszy dystrybutor wody? Dlaczego wraz z robotami nadchodzi nowa era ludzkości? Dlaczego w mitach kadm kojarzy się ze smokami? Dlaczego pierwszy w dziejach dystrybutor wody powstał w starożytnej Grecji? Znamy odpowiedzi na te i inne pytania!

Godziny emisji Co wy wiecie o zabawkach

09:00

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Miejsce na ziemi

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Ludzie, zwierzęta, rośliny - każdy ma swoje miejsce, bez którego by nie przeżył. Harrison opowie o małych światach na tej wielkiej planecie. Ludzie, zwierzęta, rośliny - każdy ma swoje wyjątkowe miejsce. Dlaczego dżdżownice wychodzą na powierzchnię, kiedy w powietrzu jest wilgoć? Jak ryby oddychają pod wodą? Czemu delfiny nie mieszkają na lądzie? Harrison opowie o małych światach na naszej wielkiej planecie.

Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

09:30

Mati, Dada i sztuka: Edgar Degas

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada jadą do Paryża. Na lekcji tańca poznają piękne baletnice… narysowane i „stworzone” przez Edgara Degasa. Mati i Dada jadą do Paryża. Na lekcji tańca poznają piękne baletnice… narysowane i „stworzone” przez Edgara Degasa.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

09:45

Mati, Dada i sztuka: Dorothea Lange

program o sztuce Czas: 7min.

Gotowi, do biegu, pstryk! Dorothea Lange pokazuje Mati i Dadzie, jak zrobić idealne zdjęcie. Gotowi, do biegu, pstryk! Dorothea Lange pokazuje Mati i Dadzie, jak zrobić idealne zdjęcie.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

10:00

W zwierciadle nauki: Origami

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Wiecie, że reguły origami mają wiele praktycznych zastosowań? Hamza sięgnie po origami, pakując walizkę. Wiecie, że reguły origami mają wiele praktycznych zastosowań? Na przykład przy konstruowaniu robotów czy tak zwanych stentów, stosowanych przy operacjach serca. Za to Hamza sięgnie po origami, pakując walizkę.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

10:30

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 9

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

11:00

Wszystko dla małych: Balonowa butla i włochate frankfurterki

program o sztuce Czas: 25min.

Lindsay wkłada makaron do parówek, Madi buduje auto z liści, Jameson eksperymentuje z balonami, a Christian z uchwytem do szczoteczki. Lindsay wkłada makaron do parówek, gotuje je i podaje. Madi buduje auto z liści, Jameson eksperymentuje z balonami, a Christian konstruuje idealny uchwyt do szczoteczki do zębów.

Godziny emisji Wszystko dla małych

11:30

Mily Pytalska: Wielki konkurs

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Tim prosi przyjaciół o zaprojektowanie nowej pary kaloszy. Jakich strategii mogą użyć, aby przekonać resztę do swoich pomysłów? Tim prosi przyjaciół o zaprojektowanie nowej pary kaloszy. Zaczyna się konkurs: kto wygra? I jakich strategii przyjaciele potrzebują, aby przekonać resztę do swoich pomysłów?

Godziny emisji Mily Pytalska

11:45

Mily Pytalska: Obietnica

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily i Lola są rozczarowane, że tata przez prace nie może ich zabrać do lunaparku. Dlaczego ot tak łamie obietnicę? Mily i Lola nie mogą się doczekać wizyty w lunaparku razem z tatą. Kiedy nagle musi wrócić do pracy, są zawiedzione. Dlaczego ot tak łamie obietnicę?

Godziny emisji Mily Pytalska

12:00

Artzooka: Latający spodek

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremierobi statek kosmiczny z papieru i szklanych kulek, kalejdoskop i nocną lampkę z niespodzianką. Jeremie robi statek kosmiczny z papieru i szklanych kulek, kalejdoskop i nocną lampkę z niespodzianką.

Godziny emisji Artzooka

12:30

Wymyśl to!: Grawitacyjne rolki

program technologiczny Czas: 21min.

Dziesięcioletnia Zoe chce wynaleźć maszynę, która zatrzyma energię produkowaną podczas zjazdu ze wzgórza i wykorzysta ją podczas podjazdu. Dziesięcioletnia Zoe uwielbia jazdę na rolkach, ale nie znosi wysokich wzgórz. Chce więc wynaleźć maszynę, która zatrzyma energię produkowaną podczas zjazdu i wykorzysta ją podczas podjazdu. Wynalazek może znacznie ułatwić jazdę po pagórkowatym terenie.

Godziny emisji Wymyśl to!

13:00

Było sobie życie: Nerki

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o funkcjach i budowie nerek. W tym odcinku serii „Było sobie życie“ o funkcjach i budowie nerek.

Godziny emisji Było sobie życie

13:30

Mily Pytalska: Z medalami czy bez?

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily nie zostaje wybrana do międzydzielnicowych zawodów pływackich i postanawia zrezygnować z treningów. Jej przyjaciele są przeciwni. Mily przez cały rok ciężko trenowała, jednak dowiaduje się, że nie zakwalifikowała się do międzydzielnicowych zawodów pływackich. Czując się bezużyteczna, postanawia zrezygnować, jednak jej znajomi i rodzina wiedzą, jak bardzo to lubiła. Mily nie może się poddać!

Godziny emisji Mily Pytalska

13:40

Magija: Kredki-wariatki

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget z magicznym skutkiem mieszają czary z kredkami! Jay i Bridget z magicznym skutkiem mieszają czary z kredkami!

Godziny emisji Magija

14:00

Kuchmistrzostwo: Makaron z serem

program o zdrowiu Czas: 11min.

Podstawą makaronu z serem jest sos. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi. Link gotuje roux, czyli połączenie masła i mąki, podstawę sosu, którym polejemy pyszny makaron. Zadziwiające, ile można się dowiedzieć na podstawie takiej prostej, kleistej mazi.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Kuchmistrzostwo: Pizza

program o zdrowiu Czas: 11min.

Domową pizzę można przybrać dowolnymi składnikami. Link ma jednak problem: wyjęte z lodówki ciasto nie daje się rozwałkować. Domowa pizza smakuje wszystkim, tym bardziej, że można ją przybrać dowolnymi składnikami. Link ma jednak problem: wyjęte z lodówki ciasto nie daje się rozwałkować.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:30

Sportowe laboratorium: Skok wzwyż

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nykeem i Jaden, młoda gwiazda lekkoatletyki, udoskonalają technikę skoku wzwyż. Dr Heather tłumaczy jej naukowe podstawy. Nykeem i Jaden, młoda gwiazda lekkoatletyki, ćwiczą skok wzwyż. Dr Heather tłumaczy naukowe podstawy techniki zwanej Fosbury flop. Jillian, zawodowa sportsmenka, pomoże Jaden wskoczyć na wyższy poziom.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

14:45

Sportowe laboratorium: Narty wodne

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dr Heather i Charlie, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej ekipie, że dzięki sile dośrodkowej można pędzić szybciej niż motorówka. Nykeema czeka szalona jazda na nartach wodnych z młodym pasjonatem tej dyscypliny, Russellem. Dr Heather i Charlie Newlands, dzisiejszy zawodowiec, uzmysławiają naszej parze, że dzięki sile dośrodkowej mogą pędzić szybciej niż motorówka.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

15:00

Artzooka: Ozdobne akwarium

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi akwarium z platikowego pojemnika i bibuły, świnkę z plastikowej torebki i taśmy oraz rysuje zorzę. Jeremie robi akwarium z plastikowego pojemnika i bibuły, świnkę z plastikowej torebki i taśmy oraz rysuje zorzę.

Godziny emisji Artzooka

15:30

Wymyśl to!: Auto-poduszkowiec

program technologiczny Czas: 21min.

Dziesięcioletni Calum wynalazł auto-poduszkowiec. Ekologiczny pojazd zasilają dwa wiatraczki. Dziesięcioletni Calum wynalazł auto-poduszkowiec, który unosi się prawie metr nad ziemią. Ekologiczny pojazd jest zasilany przez dwa wiatraczki, wznosi się zaś dzięki 12 dużym balonom z helem.

Godziny emisji Wymyśl to!

16:00

SciQ: Kto chciałby mieć własnego robota?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Robot-kolejka górska, robot-pies i robot tak ludzki, że chciałby poprowadzić nasz program. Poznamy dziś wielu mechanicznych przyjaciół. Robot-kolejka górska, robot-pies i robot tak ludzki, że chciałby poprowadzić nasz program. Poznamy dziś wielu mechanicznych przyjaciół i dowiemy się, jak ich skonstruować.

Godziny emisji SciQ

16:30

Mati, Dada i sztuka: William Turner

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada odwiedzają brytyjską Akademię Królewską, gdzie William Turner pokazuje im swoją piękną pracownię. Mati i Dada odwiedzają brytyjską Akademię Królewską, gdzie William Turner pokazuje im swoją piękną pracownię.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

16:45

Mati, Dada i sztuka: Paul Gauguin

program o sztuce Czas: 7min.

Mati i Dada odwiedzają magiczne wyspy Noa Noa, nie opuszczając Paryża. Jakim cudem? Wielki malarz Paul Gauguin niemożliwe czyni możliwym. Mati i Dada odwiedzają magiczne wyspy Noa Noa, nie opuszczając Paryża. Jakim cudem? Wielki malarz Paul Gauguin niemożliwe czyni możliwym.

Godziny emisji Mati, Dada i sztuka

17:00

Gra z głową : Pamięć

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości, czyli wspomnień – nawet tych ze snów. Składają się na nasze niepowtarzalne osobowości. Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości. Wszystkie wspomnienia – nawet te ze snów – składają się na to, kim jesteśmy. Różne połączenia wspomnień budują naszą osobowość. Niektóre bywają podobne, ale każda jest niepowtarzalna.

Godziny emisji Gra z głową

17:30

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Karol Darwin – O powstawaniu gatunków

program historyczny Czas: 24min.

Ludzie barona uciekają przed dinozaurem i chronią się na pokładzie statku Beagle, gdzie poznają młodego uczonego: Karola Darwina. Ludzie barona znajdują skamieniałe jajo dinozaura, ale zaraz muszą zwiewać, bo dino-mama ożyła. Chronią się na pokładzie statku Beagle, gdzie poznają młodego uczonego: Karola Darwina. Za chwilę dojdzie on do wniosku o doniosłym znaczeniu dla nauki.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

18:00

Zręczne pomysły: Anatomiczna koszulka

program o sztuce Czas: 14min.

Jak zrobić globalną chłodziarkę, ramkę na zdjęcia, anatomiczną koszulkę i wiele więcej! Jak zrobić globalną chłodziarkę, ramkę na zdjęcia, anatomiczną koszulkę i wiele więcej!

Godziny emisji Zręczne pomysły

18:25

Wszystko dla małych: Peryskop i stare skarpety

program o sztuce Czas: 25min.

Lindsay gotuje danie francuskie, Madi przywabia ptaki do ogródka, , Jameson buduje peryskop, a Christian – prześmieszne pacynki. Lindsay serwuje deser francuski: ptysie z kremem i czekoladą. , Madi przywabia zeschłym pieczywem ptaki do ogródka, Jameson buduje peryskop z kartonu po mleku, a Christian robi prześmieszne pacynki ze skarpet.

Godziny emisji Wszystko dla małych

19:00

Nauka na maksa: Rakieta na sprzężone powietrze

program technologiczny Czas: 21min.

Rakieta na sprzężone powietrze zostaje przerobiona na wielką wersję. Ponadto: Phil tworzy wirową armatę i próżnię między sobą a ścianą. Powietrze w ruch! Rakieta na sprzężone powietrze zostaje przerobiona na wielką wersję. Ponadto: Phil za pomocą ciśnienia łamie drewienko, konstruuję wirową armatę i uzyskuje próżnię między sobą a ścianą.

Godziny emisji Nauka na maksa

19:30

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 9

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

20:00

e² Architektura Interwencyjna: e² Architektura Interwencyjna

program o sztuce Czas: 55min.

Architektura Interwencyjna to robocza nazwa projektów, które wprowadzają pozytywne zmiany gospodarcze, kulturowe, środowiskowe i społeczne. Architektura Interwencyjna to program o projektach, które wprowadzają pozytywne zmiany gospodarcze, kulturowe, środowiskowe i społeczne. Przyjrzymy się 5 przedsięwzięciom, w tym przystosowaniu terenów podmokłych, rewitalizacji zabytku i założeniu nietypowej szkoły.

Godziny emisji e² Architektura Interwencyjna

21:10

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb- Część 2

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku. Zobaczymy np. jak się rozmnaża. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Zobaczymy, jak wiosną rozsiewa swoje pyłki po okolicy. Latem obejrzymy setki gatunków, dla których dąb jest domem.

Godziny emisji Dąb: roślina, która przetrwa wszystko

22:10

Naukowa chata: Jak wysoki może być budynek?

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia „Naukową chatę” – w tym odcinku wszystko o drapaczach chmur. W tym odcinku Da Vinci Learning z cyklu „Naukowa chata” (Science Shack) gospodarz programu Adam Hart Davis przedstawia najnowsze osiągnięcia w budowie drapaczy chmur. Ponad to jego zespól sprawdza technologie inżynieryjną – czy uda im się zbudować wierzę z papieru? Dodatkowo ma być zaopatrzona w windę, która zawiozłaby Adama na samą górę wierzy.

Godziny emisji Naukowa chata

22:55

Detektywi skamielin: Anglia Północna

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Sensacyjne znalezisko odkopane na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii! Surowe piękno Anglii Północnej skrywa prawdziwą wielką liczbę rzadkich skamielin. Podziwiajcie sensacyjne znalezisko odkopane na północno-wschodnim wybrzeżu kraju!

Godziny emisji Detektywi skamielin

23:30

Wielcy marzyciele: Leonardo. W poszukiwaniu prawdy

program historyczny Czas: 53min.

Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez Renesans, epokę Leonarda Da Vinci, do źródeł nauki i sztuki. Leonardo Da Vinci naszkicował pierwszy prototyp helikoptera, namalował najbardziej tajemnicze dzieło sztuki w dziejach świata i badał ludzką anatomię. Ta filmowa biografia poprowadzi widza przez epokę Renesansu, do źródeł nauki i sztuki.

Godziny emisji Wielcy marzyciele

00:35

Szyfr: Liczby

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy odkrywa przed nami kod liczbowy, który jest fundamentem świata naturalnego: zarówno Ziemi, jak i reszty kosmosu. Marcus du Sautoy odkrywa przed nami kod liczbowy, który jest fundamentem świata naturalnego. W całej przyrodzie pojawiają się szyfry, tworzące świat matematyki – ten zaś ustanawia reguły, które rządzą wszystkimi zjawiskami zarówno na Ziemi, jak i w kosmosie.

Godziny emisji Szyfr

01:40

Cuda codzienności: W domu

program technologiczny Czas: 57min.

Oto chwile, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Przyglądamy się chwilom, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Opowiadamy o tym, jak powstały cegły, ale też zawartość domowych szaf, np. elastyczna odzież.

Godziny emisji Cuda codzienności

02:40

Płótno Hubble'a: Kolor i fioletowe końcówki

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Czy barwy wyjaśnia budowę wszechświata? Wielkie gwiazdy wybuchają i świecą niezwykle jasno. Teleskop przesyła obraz ich pozostałości. Każdy obraz z Hubble'a jest początkowo czarno-biały. W jaki sposób barwy wyjaśniają budowę wszechświata? Nie każda gwiazda umiera po cichu. Największe wybuchają i świecą niezwykle jasno. Teleskop przesyła obraz ich pozostałości.

Godziny emisji Płótno Hubble'a

03:10

Brzydkie piękno: Brzydkie piękno

program o sztuce Czas: 59min.

Poszukując piękna w sztuce nowoczesnej, Waldemar Januszczak, krytyk sztuki, rozmawia z niektórymi z największych żyjących artystów. Czy ze sztuki nowoczesnej zniknęło piękno? A może zmieniła się jego definicja? Poszukując go, Waldemar Januszczak, krytyk sztuki, rozmawia z niektórymi z największych żyjących artystów: Damienem Hirstem, Jeffem Koonsem, Yoko Ono czy Tatsuo Miyajimą.

Godziny emisji Brzydkie piękno

04:10

Dąb: roślina, która przetrwa wszystko: Dąb - Część 1

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb musi przejść podczas każdej z pór roku. Np. po to, aby przetrwać wichury i mrozy. Odkrywamy niezwykłe przemiany, które dąb przechodzi podczas każdej z pór roku, aby poradzić sobie z wyzwaniami, jakie niosą. Jesienią jego korzenie wysysają z ziemi cenne zasoby. Zimą dzięki złożonej strategii drzewo potrafi przetrwać wichury i mrozy.

Godziny emisji Dąb: roślina, która przetrwa wszystko

05:00

Naukowa chata: Most Milenijny

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza: w tym odcinku „Naukowej chaty“ będziemy badać przyczynę wibracji Mostu Milenijnego w Londynie. Po zakończeniu budowy mostu nad Tamizą w Londynie, zgromadziły się tłumy, by go wypróbować. Obecność dużej ilości ludzi na moście przyczyniła się jego wibracji. Dlatego też most został zamknięty. Co było faktyczną przyczyną drgania mostu i jak można temu zapobiec? Da Vinci Learning przedstawia “Naukową chatę” (Science Shack) - gospodarz programu naukowiec Adam Hart-Davis...

Godziny emisji Naukowa chata

05:30

Detektywi skamielin: Zachód i Walia

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Sir David Attenborough mówi o czasach, gdy poszukiwał skamielin oraz o swojej niegasnącej fascynacji tym tematem. Londyn jest ostatnim miejscem, w którym spodziewalibyście się znaleźć pozostałości pradawnego świata, ale można trafić na nie nawet tu, w wielkim mieście. Sir David Attenborough mówi o czasach, gdy poszukiwał skamielin oraz o swojej niegasnącej fascynacji tym tematem.

Godziny emisji Detektywi skamielin

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci Learning umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Da Vinci Learning. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Da Vinci Learning można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci Learning umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci Learning. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info