Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-23

04:00

Trwa...  Samochody - klasyka gatunku: Hudson Hornet Godziny emisji

Wayne polował na auto marki Hudson Italia przez 38 lat. Znalazł egzemplarz dopiero w 2006 roku. Ale kobieta, od której je nabył, posiada jeszcze kilka innych perełek motoryzacji.

04:24

Największe tajemnice...: Dyplomatyczna Służba Ochrony Godziny emisji

Agenci dyplomatycznej służby ochrony stoją na pierwszej linii frontu amerykańskiej dyplomacji. Rąbka tajemnicy na temat jej działania uchylą byli funkcjonariusze.

05:12

Fabryka militariów, odc. 10 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji szabli kawaleryjskich i amunicji treningowej. W programie o technologii, która sprawia, że myśliwiec F16 utrzymuje się w powietrzu.

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 7 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia banków, pieniędzy i rynku giełdowego.

06:00

Ameryka: prawda i mity: Chwile, które zmieniły bieg historii Godziny emisji

Ten odcinek rozwieje mity na temat kluczowych historycznych zdarzeń takich jak kryzys kubański, bitwa pod Termopilami, herbatka bostońska i bitwa pod Waterloo.

06:25

Ameryka: prawda i mity: Granice kosmosu Godziny emisji

Prawdziwa historia dramatycznej próby ocalenia przez NASA trzech astronautów znajdujących się na pokładzie statku kosmicznego Apollo 13.

06:50

Poszukiwacze skarbów: Gorączka złota na Alasce Godziny emisji

Ric Savage jedzie ze swoją ekipą na Alaskę, gdzie ma zamiar szukać cennych przedmiotów należących niegdyś do poszukiwaczy złota. Czy niskie temperatury utrudnią mu pracę?

07:15

Superpociągi: Nowa Zelandia: pociąg z mlekiem Godziny emisji

Co sześć godzin do największej mleczarni w Nowej Zelandii przyjeżdża specjalny pociąg, który rozwozi po całym kraju 14 milionów litrów mleka. Poznaj tajniki tej produkcji.

08:05

Nieznane oblicza wielkich polityków: Eden Godziny emisji

Dochodzenie w sprawie podejrzeń o narkomanię wobec brytyjskiego premiera Anthony'ego Edena. Czy uzależnienie mogło wpłynąć na brytyjską politykę w czasie kryzysu sueskiego?

09:00

Dowodząc Ameryką: Wojna w Zatoce Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak prezydent George W. Bush skutecznie łączył umiejętności dyplomaty, szpiega i polityka podczas pierwszego konfliktu zbrojnego po zakończeniu zimnej wojny.

10:00

Jałta: sekretny pakt Godziny emisji

Program opowiada poruszającą historię milionów Rosjan, Ukraińców, Litwinów, Łotyszy i Estończyków, którzy na mocy postanowień z Jałty zostali wbrew swojej woli odesłani do ZSRR.

11:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek Godziny emisji

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

12:00

Początek końca - lądowanie w Normandii Godziny emisji

Rekonstrukcja bitwy na plaży Omaha podczas operacji lądowania w Normandii. Grafika i animacje komputerowe, które odtworzą kluczowe wydarzenie II wojny światowej.

14:00

Militaria na warsztat, odc. 2 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

15:00

Pojedynki wizjonerów: Rockefeller kontra Scott Godziny emisji

Magnat naftowy John D. Rockefeller oraz wizjoner i prezes Pennsylvania Railroad Thomas Scott toczą zawziętą bitwę o kontrolę nad nowym przemysłem naftowym w Ameryce.

16:00

Ludzie prezydenta, odc. 2 Godziny emisji

Za każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych kryje się szef personelu Białego Domu, który kieruje pracami administracji głowy państwa USA. Na czym polega praca tak ważnej osoby?

17:00

Jak zmieniliśmy świat: Samochody Godziny emisji

Jak pomysły ambitnej żony i innowacje szkockiego weterynarza doprowadziły do wynalezienia samochodu? Jak ten nowatorski kiedyś pojazd zmienił współczesny świat?

18:00

Exodus. Księga cudów Godziny emisji

Gwiazda serialu "Breaking Bad", Aaron Paul wraz z ekspertami analizuje zjawiska zachodzące w przyrodzie i w naukowy sposób próbuje wyjaśnić rzeczy z pozoru niewytłumaczalne.

19:00

Poszukiwacze skarbów: Fontanna pełna gotówki Godziny emisji

W St Augustine tereny poza miastem pozostają pod ochroną archeologów. Czy w samym mieście ekipie uda się znaleźć mieszkańców, którzy pozwolą przekopać swoje ogródki?

19:30

Poszukiwacze skarbów: Wojenne łupy Godziny emisji

W Cedar Creek były zawodowy zapaśnik i poszukiwacz skarbów Ric Savage szuka przedmiotów z czasów wojny secesyjnej. Czy uda mu się znaleźć kilka cennych militarnych pamiątek?

20:00

Strefa śmierci: Bitwa o Hue: Wietnam Godziny emisji

Bitwa o Hue w Wietnamie rozegrała się w 1968 roku. Wietnamskie wojska przewyższały liczebnie oddziały amerykańskiej piechoty morskiej. W mieście trwały walki o każdy budynek.

21:00

Na tropie złotego pociągu Godziny emisji

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

22:00

Aleksander Wielki: Droga do władzy Godziny emisji

Kronika życia jednego z najbardziej utalentowanych wodzów w historii. Poznamy szczegóły kampanii z Macedonii do Indii, jaką odbył Aleksander chcąc rozszerzyć królestwo swego ojca.

23:00

Zakazana miłość Godziny emisji

Kościół katolicki surowo zabrania zawierania bliższych relacji pomiędzy księżmi, a kobietami. Celibat nie zawsze jest jednak przestrzegany...

00:30

Ameryka: prawda i mity: Królowie nieba Godziny emisji

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

01:00

Broń przyszłości: Siła ognia Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak działa supertajne urządzenie do detonacji ładunków wybuchowych podkładanych przez terrorystów. W programie również o najnowszych rodzajach broni w armii USA.

02:00

Samoloty, które nigdy nie latały: Atomowy bombowiec Godziny emisji

Ameryka i Rosja wydały miliardy na kolejny wyścig technologiczny - budowę ogromnego samolotu o napędzie nuklearnym.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 13 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia samurajów, rycerzy i żołnierzy sił specjalnych.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 14 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia czołgów, samolotów bojowych i dronów.

03:36

Strefa śmierci: Irak Godziny emisji

Nadchodzi dzień wyborów w Iraku, ale sytuacja na południe od Bagdadu jest niebezpieczna. Amerykańska piechota postanawia pokonać wroga i zaprowadzić spokój przed wyborami.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Marines w Hue Godziny emisji

Miasto Hue w południowym Wietnamie było miejscem najzacieklejszej bitwy wojny wietnamskiej. 2500 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej pokonało przeważające oddziały wroga.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Hudson Hornet Godziny emisji

Wayne polował na auto marki Hudson Italia przez 38 lat. Znalazł egzemplarz dopiero w 2006 roku. Ale kobieta, od której je nabył, posiada jeszcze kilka innych perełek motoryzacji.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Wyspa Amelia Godziny emisji

Wayne przybywa na początek sezonu aukcyjnego na Wyspę Amelia. Wybiera mercedesa-benz 190SL z 1955 roku oraz 280SE cabrioleta. Czy zyska na tej transakcji?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info