Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-07-26

06:00

Machiny wojenne XXI wieku, odc. 3 Godziny emisji

Simon Pearson dzieli się wiedzą na temat broni i sprzętu wojskowego. W programie wywiady z projektantami machin wojskowych i naukowcami, którzy przedstawią najnowsze technologie.

06:50

Wielkie bitwy: Bitwa nad rzeką Boyne, 1690 rok Godziny emisji

Bitwa nad rzeką Boyne zadecydowała o dominacji protestantów w Irlandii, po dziś dzień wpływając na politykę Ulsteru.

07:15

Samoloty, które nigdy nie latały: Pierwszy amerykański myśliwiec odrzutowy Godziny emisji

Wielką gwiazdą wśród odrzutowców lat 50. był Lockheed F-104 Starfighter zaprojektowany przez Kelly Johnsona. Nie była to jego pierwsza próba budowy naddźwiękowego myśliwca.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 3 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

09:00

Największy samolot Hitlera Godziny emisji

W 2012 roku nurkowie znaleźli u wybrzeży Sardynii wrak ogromnego samolotu. Na głębokości 65 metrów spoczywa messerschmitt Gigant, największy samolot z czasów II wojny światowej.

10:00

Opowieści z zaświatów: Harry Houdini Godziny emisji

Medyczne biografie słynnych i wpływowych postaci historycznych. Dzisiaj w programie o wykorzystaniu medycyny sądowej do rozwiązywania zagadek z przeszłości.

11:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 1 Godziny emisji

Do warsztatu trafia samochód pancerny "Kubuś". Zbudowany podczas Powstania Warszawskiego, brał udział w walkach w Śródmieściu. Czy Artur i Kuba poradzą sobie z cennym zabytkiem?

12:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 2 Godziny emisji

Do warsztatu Artura i Kuby trafia lekki samochód terenowy GAZ 67, określany jako sowiecki Jeep. Służył m.in. do przewozu osób, czy holowania moździerzy. Czy uda się renowacja?

13:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 3 Godziny emisji

Na renowację czeka motocykl DKW NZ 250, jedna z najbardziej kultowych konstrukcji motocykla. Był powszechnie wykorzystywany przez Wehrmacht, ale poruszali się nim też żołnierze AK.

14:00

Porwanie samolotu linii El Al Godziny emisji

Uprowadzenie samolotu linii ElAl lecącego z Rzymu do Tel Awiwu to pierwszy tego typu atak terrorystyczny wymierzony w Izrael. Kulisy wydarzeń z 23 lipca 1968 roku.

15:00

Maszyny na linii ognia: Ranni na froncie Godziny emisji

Mike testuje nowy samochód terenowy LPV400. Być może ten pojazd zastąpi Land Rrovera Snatch, w którym śmierć poniosło wielu żołnierzy sił pokojowych NATO.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 5 Godziny emisji

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

17:00

Łowcy staroci, odc. 8 Godziny emisji

Łowca staroci Drew Pritchard przeszukuje jedno z największych miejsc w swojej karierze - ogromną fabrykę włókienniczą z czasów wiktoriańskich w Bradford.

18:00

Trwa...  Zatopione skarby: Powrót do „Legendy" Godziny emisji

Badacze powracają na miejsce spoczynku "Legendy". Muszą wydobyć z wraku jedno z trzydziestu ogromnych dział. Pomoże to zidentyfikować statek.

19:00

Na tropie złotego pociągu Godziny emisji

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

20:00

Mistrzowie oręża: Chakram Godziny emisji

Mike wyrusza do Indii. Celem jego poznania jest chakram, niegdyś używany przez wojowników konnych. Chakram, to obręcz rzucana w przeciwnika. Jego krawędzie były ostre jak brzytwa.

21:00

Nowoczesna wojna: Oblężenie bazy marines w Khe Sanh Godziny emisji

Sześć tysięcy marines, stacjonujących w Khe Sanh, zostało otoczonych przez znacznie liczebniejsze siły komunistycznego Wietnamu Północnego. Amerykanie odpierali ataki przez 77 dni.

22:00

Maszyny śmierci: Przesłuchanie Godziny emisji

Poznaj historię najokrutniejszych narzędzi tortur, służących niegdyś do wydobywania zeznań. Poznaj budowę i działanie kołyski Judasza, krzesła przesłuchań czy obieraczki do skóry.

23:00

Godzina zero: Twarzą w twarz z terrorystą w Oklahomie Godziny emisji

Na podstawie materiałów sądowych i wywiadów z samym zamachowcem program odtwarza dokładny przebieg wydarzeń poprzedzających wybuch bomby w Oklahoma City.

00:00

Okrutni ludzie: Kobiety Godziny emisji

Sądowy psychiatra Michael Stone dokonuje rekonstrukcji zbrodni popełnionych przez najbardziej okrutnych przestępców w historii, aby poznać motywy ich zbrodni.

01:00

Godzina zero: Spadająca gwiazda: Columbia Godziny emisji

Rekonstrukcja ostatnich chwil przed startem promu kosmicznego Columbia. Kulisy jednej z największych tragedii w historii podróży kosmicznych.

02:00

Fabryka militariów, odc. 12 Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o butach wojskowych, pistoletach CZ 75 i bezzałogowych samolotach.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 7 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia spadochroniarstwa, alpinizmu i ultramaratonów.

02:48

Największe tajemnice..., odc. 3 Godziny emisji

Amerykańskie agencje wywiadowcze i siły specjalne wykonują swoje misje na całym świecie. W programie poznamy kulisy sekretnych działań, które wpływają na globalne bezpieczeństwo.

03:36

Godzina zero: Zatonięcie promu Estonia Godziny emisji

Rekonstrukcja ostatniej godziny tragicznej podróży promu. Odtworzony na podstawie dowodów przebieg wydarzeń pokazuje przyczyny tragedii oraz losy pasażerów.

04:24

Broń przyszłości: Ochraniacze Godziny emisji

Mack, były żołnierz sił specjalnych marynarki USA, przygląda się, jakie środki ochrony stosowane są na współczesnych polach walk. Wśród nich jest kamizelka kuloodporna Dragon Skin.

05:12

Jak powstało dzisiaj: Kod Morse'a Godziny emisji

Gdyby Samuel Morse zdążył na czas do swojej chorej żony, nie mielibyśmy dziś działających z prędkością światła systemów komunikacji.

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 15 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia balonu napełnianego gorącym powietrzem.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info