Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-04-29

06:00

Poszukiwacze skarbów: Samochody z Detroit Godziny emisji

Ric Savage z ekipą jedzie do Detroit w poszukiwaniu przedmiotów z czasów, kiedy miasto było mekką przemysłu motoryzacyjnego. Czy ta wyprawa zakończy się sukcesem?

06:25

Poszukiwacze skarbów: Wnętrzności Brooklynu Godziny emisji

Były zapaśnik, a obecnie poszukiwacz skarbów Ric Savage pojawia się w Brooklynie w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Czy nowojorczycy pozwolą mu przekopać swoje ogródki?

06:50

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Parada tysiąclecia Godziny emisji

Imponująca defilada na Tysiąclecie Państwa Polskiego. Armia PRL jako spadkobierca polskiego rycerstwa. Próba tuszowania prawdziwego sensu jubileuszu, czyli millenium chrztu Polski.

07:15

Broń przyszłości: Misja: Niewidzialny Godziny emisji

Richard Machowicz wchodzi na pokład amerykańskiego okrętu wojennego USS Texas, wyposażonego w najnowocześniejsze rodzaje broni niewidzialnej dla radarów.

08:05

Jak zmieniliśmy świat: Samoloty Godziny emisji

Samoloty całkowicie zmieniły charakter podróżowania po świecie. Jak geniusz braci Wright, wyprawa na Księżyc i para zamrożonych gałek ocznych urzeczywistniły marzenia o lataniu?

09:00

Harley and the Davidsons, odc. 5 Godziny emisji

Pasja, wyścigi i miłość do motocykli. Tak narodziła się legenda Ameryki. Harley i Davidsonowie konstruują motocykl szybszy od konkurencji. Wyścig zbiera jednak śmiertelne żniwo.

10:00

Złoto Hitlera Godziny emisji

Nieznane epizody historii. Grupa współczesnych poszukiwaczy przygód na tropie tajemniczej działalności nazistów w Afryce Wschodniej podczas kampanii II wojny światowej.

11:00

Hitler - anegdoty, mity i kłamstwa, odc. 4 Godziny emisji

Próżność i chęć zademonstrowania światu swojego wielkiego talentu strategicznego sprawiły, że Hitler podjął decyzję o dokonaniu masowych nalotów na Wielką Brytanię.

12:00

Wojenne miesiące, odc. 5 Godziny emisji

W grudniu 1940 roku mieszkańcy Londynu spędzali noce w schronach przeciwlotniczych, ale naloty bombowe i zaciemnienie nie zrujnowały intymnego życia Anglików.

12:30

Wojenne miesiące, odc. 6 Godziny emisji

W 1941 roku po nieudanej kampanii w Kairze wielu Włochów trafiło do obozów jenieckich. Po zbombardowaniu Portsmouth Churchill zwrócił się do USA o pomoc finansową, broń i okręty.

13:00

Al Murray w drodze do Berlina: Przeprawa przez Ren Godziny emisji

Al Murray spotyka się z weteranami z I Jednostki do Zadań Specjalnych i I Pułku z Cheshire. Potem zaprasza na spotkanie po latach z byłymi żołnierzami z XXI Armii.

13:30

Al Murray w drodze do Berlina: Berlin Godziny emisji

Al schodzi do piwnic pod starym Reichstagiem, gdzie mieścił się bunkier Hitlera. Spotyka się z weteranami walk o Berlin i uczestnikami ostatnich starć przed kapitulacją Niemiec.

14:00

U źródeł wynalazków, odc. 10 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia wieżowców, miejskich parków i metra.

14:30

U źródeł wynalazków, odc. 11 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia zapór wodnych, kanałów i autostrad.

15:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Kennedy Godziny emisji

Nieznane do tej pory fakty z okresu dojścia do władzy J.F. Kennedy'ego. Ten słynny polityk zmagał się wówczas zarówno z problemami zdrowotnymi, jak i psychicznymi.

16:00

Szyfry i spiski: Domy publiczne Godziny emisji

Poznajmy prawdę o najskrytszych instytucjach świata. Mury domów publicznych kryją tajemnice słynnych patronów, rządów a nawet religii.

17:00

Trwa...  Na krawędzi wojny: Rewolucja Castro Godziny emisji

Jak kubańskiemu przywódcy Castro udało się wywołać rewolucję przeciwko reżimowi dyktatora Fulgencio Batisty? Dlaczego ta kampania stała się początkiem wojny domowej?

18:00

Ameryka: prawda i mity: Tajne stowarzyszenia Godziny emisji

Poznamy legendarne opowieści o tajnych amerykańskich stowarzyszeniach. Wolnomularstwo nie opiera się o snucie nikczemnych planów a Mafia wywodzi się z południa, nie z Nowego Jorku.

18:30

Ameryka: prawda i mity: Czarne charaktery Godziny emisji

Prawda i fałsz o najsławniejszych draniach Ameryki. Al Capone był nie tylko gangsterem, ale i filantropem a Benedicta Arnolad można nazwać zarówno bohaterem jak i zdrajcą.

19:00

Tajemnicze samochody, odc. 7 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

19:30

Tajemnicze samochody, odc. 8 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

20:00

Na tropie złotego pociągu Godziny emisji

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

21:00

Hitler: Anioły i demony, odc. 2 Godziny emisji

W tym odcinku dowiemy się, jak Hitler infiltrował niemiecki Kościół, aby wykorzystać Biblię — a nawet osobę Jezusa — do swoich celów.

22:00

Godzina zero: Twarzą w twarz z terrorystą w Oklahomie Godziny emisji

Na podstawie materiałów sądowych i wywiadów z samym zamachowcem program odtwarza dokładny przebieg wydarzeń poprzedzających wybuch bomby w Oklahoma City.

23:00

W hołdzie Neilowi Armstrongowi Godziny emisji

Neil Armstrong to człowiek legenda, który raz na zawsze zmienił nasze postrzeganie kosmosu. W programie wzruszające wywiady i materiały archiwalne na temat misji Apolla 11.

00:00

Niewyjaśnione historie: Świątynia Azteków Godziny emisji

Kulisy krwawej ofiary z 1487 roku, podczas której 20 tysięcy osób straciło życie. Obrzędy trwały cztery dni w 12-piętrowej świątyni Azteków w miejscu obecnego miasta Meksyk.

01:00

Łowcy staroci, odc. 5 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów budynków, które można ponownie wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę pochodzącą z epoki wiktoriańskiej.

02:00

Przetrwać w piekle wojny: Marines w Hue Godziny emisji

Miasto Hue w południowym Wietnamie było miejscem najzacieklejszej bitwy wojny wietnamskiej. 2500 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej pokonało przeważające oddziały wroga.

02:48

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Czerwoni kosynierzy Godziny emisji

Kosynierzy XX wieku. Nieznany epizod września '39, gdy każdy oręż był na wagę złota. Robotnicy portowi z Gdyni przejęli zapomniany ładunek i z kosami wyruszyli przeciwko Niemcom.

03:12

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: NAL - nasz klasowy i bojowy sojusznik Godziny emisji

Widowiskowe ćwiczenia Waffen Bruderschaft '76. Wspólne manewry armii PRL i NRD były przyjaźnią na pokaz. Jej prawdziwy kształt oddaje dopiero polsko-niemiecka współpraca w NATO.

03:36

Godzina zero: Twarzą w twarz z terrorystą w Oklahomie Godziny emisji

Na podstawie materiałów sądowych i wywiadów z samym zamachowcem program odtwarza dokładny przebieg wydarzeń poprzedzających wybuch bomby w Oklahoma City.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Cudowne bękarty z Dai Do Godziny emisji

W maju 1968 roku żołnierze Kompanii Echo, 2 Batalionu i 4 Dywizji Korpusu Piechoty Morskiej USA stoczyli bitwę o Dai Do z przeważającymi liczebnie siłami armii Wietnamu Północnego.

05:12

Poszukiwacze skarbów: Prehistoryczny potwór Godziny emisji

Ric Savage jest ze swoją ekipą w Mechanicsville w Wirginii. Prowadzi poszukiwania wielkiego kła prehistorycznego rekina megalodona. Jak zakończy się ta niezwykła misja?

05:36

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa Godziny emisji

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info