Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-06-24

06:00

Największe tajemnice..., odc. 1 Godziny emisji

Amerykańskie agencje wywiadowcze i siły specjalne wykonują swoje misje na całym świecie. W programie poznamy kulisy sekretnych działań, które wpływają na globalne bezpieczeństwo.

06:50

Wielkie bitwy: Bannockburn Godziny emisji

Siedemset lat temu Szkocja toczyła z Anglią krwawą walkę o niepodległość. Crispin Swayne pokazuje, jak w ciągu wieków Szkoci przekształcali się w suwerenny naród.

07:15

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Oko za oko Godziny emisji

Egiptolog Kara Cooney zastanawia się, dlaczego akty przemocy, takie jak ofiary z ludzi, przez tysiące lat odgrywały aż tak ważną rolę w religijnych wierzeniach.

08:05

Szyfry i spiski: Las Vegas Godziny emisji

Dlaczego Las Vegas było celem sabotażu nazistów w czasie wojny, poligonem do prób jądrowych i miejscem spotkań terrorystów z 11 września 2001 roku? Wnikliwa analiza tych sekretów.

09:00

Tajemnicze samochody, odc. 4 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

09:30

Tajemnicze samochody, odc. 3 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

10:00

Trwa...  Hitlerowskie UFO Godziny emisji

Dowiedz się czy istnieje związek pomiędzy obserwacjami UFO, a technologią latających talerzy, odkrytą przez niemieckich naukowców podczas II wojny światowej.

11:00

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Ardeny Godziny emisji

Al Murray spotyka się z załogą niemieckiego czołgu. Sam próbuje kierować jednym z czołgów przez pokryte śniegiem, gęste lasy w Ardenach.

11:30

Al Murray w drodze do Berlina: Front wschodni Godziny emisji

Al rozmawia z polskimi weteranami walk na froncie wschodnim. Ma okazję przejechać się czołgiem T-34, jednym z najlepszych wozów bojowych z czasów II wojny światowej.

12:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

13:00

Największy samolot Hitlera Godziny emisji

W 2012 roku nurkowie znaleźli u wybrzeży Sardynii wrak ogromnego samolotu. Na głębokości 65 metrów spoczywa messerschmitt Gigant, największy samolot z czasów II wojny światowej.

14:00

Recepta na biznes: Amazon: rewolucja w sprzedaży detalicznej Godziny emisji

Poznaj historię przedsiębiorstwa handlowego, które 20 lat temu rozpoczęło działalność w garażu. Dziś, firma działa na całym świecie i jest warta około 100 milionów funtów.

15:00

Pojedynki wizjonerów: Hearst kontra Pulitzer Godziny emisji

Po koniec lat 90. XIX wieku William Randolph Hearst rzuca wyzwanie magnatowi prasowemu Josephowi Pulitzerowi. Wojna o liczbę sprzedanych magazynów na zawsze zmieni oblicze prasy.

16:00

JFK: zabójstwo na zlecenie mafii? Godziny emisji

Czy zabójstwo JFK zleciła mafia? W programie sensacyjne fakty na temat zamachu na prezydenta USA oraz wywiad z informatorem FBI, który siedział w jednej celi z szefem mafii.

17:00

Największe tajemnice..., odc. 3 Godziny emisji

Amerykańskie agencje wywiadowcze i siły specjalne wykonują swoje misje na całym świecie. W programie poznamy kulisy sekretnych działań, które wpływają na globalne bezpieczeństwo.

18:00

Podniebni Szpiedzy Godziny emisji

Po raz pierwszy w historii składamy wizytę w amerykańskiej agencji National Reconnaissance Office, która zajmuje się wywiadem satelitarnym. Do tej pory wiedzieli o niej nieliczni.

19:00

Tajna fortuna Hitlera Godziny emisji

Adolf Hitler popełnił samobójstwo w bunkrze w Berlinie w 1945 roku. Czy w swoim testamencie podzielił majątek pomiędzy najbliższych, czy wszystko zabrał ze sobą do grobu?

20:00

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Avianca 052 Godziny emisji

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. W programie o systemach zapobiegania kolizji, pianobetonie i materiałach niepalnych.

21:00

Hitler - nieznane fakty: Oportunista Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

22:00

Wojna w Zatoce Perskiej: Żołnierskie opowieści: Część 1 Godziny emisji

Saddam Husajn napadł na Kuwejt 1 sierpnia 1990 roku. Brytyjscy i amerykańscy żołnierze, którzy wówczas nie wiedzieli, czy będą walczyć, opowiadają o swoich nadziejach i obawach.

23:00

Buntownicy na krawędzi Godziny emisji

Przykuwająca uwagę opowieść o odważnych wspinaczach z Yosemite Valley. Już od pół wieku pokolenia śmiałków zdobywają strome skały, choć nie zawsze postępują zgodnie z prawem.

01:00

Samochody - klasyka gatunku: Niecodzienny widok Godziny emisji

Wayne znajduje egzemplarz jaguara 120 u ekscentrycznego kolekcjonera, którego pasja przerodziła się w maniakalne zbieractwo. Następnie leci do Miami po kolejne zabytkowe auto.

01:30

Samochody - klasyka gatunku: Podkręcona piłka Godziny emisji

Wayne Carini jedzie do Atlanty, aby przyjrzeć się niezwykle rzadkiemu modelowi Ferrari 275 GS. Wayne kocha tę markę, ale czy kłótnia w rodzinie właścicieli nie pogrąży transakcji?

02:00

Przetrwać w piekle wojny: Nieznana historia akcji ratunkowej pod Dog's Head Godziny emisji

II batalion Kompanii Charlie, który bardzo ucierpiał w czasie wcześniejszych walk, stawia czoło liczniejszemu wrogowi w strefie znanej jako "Psia głowa".

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 13 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia samurajów, rycerzy i żołnierzy sił specjalnych.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 14 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia czołgów, samolotów bojowych i dronów.

03:36

Godzina zero: Zatonięcie promu Estonia Godziny emisji

Rekonstrukcja ostatniej godziny tragicznej podróży promu. Odtworzony na podstawie dowodów przebieg wydarzeń pokazuje przyczyny tragedii oraz losy pasażerów.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Ten przeklęty korpus inżynieryjny Godziny emisji

W grudniu 1944 roku prawie już pokonana III Rzesza potajemnie zebrała 600 000 zaprawionych w bojach żołnierzy, którzy dostali zadanie zdobycia Antwerpii.

05:12

Poszukiwacze skarbów: Samochody z Detroit Godziny emisji

Ric Savage z ekipą jedzie do Detroit w poszukiwaniu przedmiotów z czasów, kiedy miasto było mekką przemysłu motoryzacyjnego. Czy ta wyprawa zakończy się sukcesem?

05:36

Poszukiwacze skarbów: Wnętrzności Brooklynu Godziny emisji

Były zapaśnik, a obecnie poszukiwacz skarbów Ric Savage pojawia się w Brooklynie w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Czy nowojorczycy pozwolą mu przekopać swoje ogródki?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info