Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-05-20 Pokaź dziś

06:00

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa Godziny emisji

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

06:25

Poszukiwacze skarbów: Skarb narodowy Indian Czirokezi Godziny emisji

Ric Savage i jego ekipa podążają „szlakiem łez" w górach Cherokee w poszukiwaniu skarbów i przedmiotów należących do północnoamerykańskich Indian. Co tym razem uda się im znaleźć?

06:50

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Za wolność naszą i waszą Godziny emisji

Dąbrowszczacy walczący w Hiszpanii. Pisarz Michał Komar wspomina swego ojca, jednego z bojowników. Późniejszy generał LWP pojechał na wojnę domową z pobudek czysto ideowych.

07:15

Wynalazki stare jak świat: Wojny i konflikty Godziny emisji

Terry Jones opowiada o sprzęcie wojskowym sprzed wielu tysięcy lat. Nasi przodkowie wykorzystywali broń biologiczną, czołgi, a także maszyny szyfrujące.

08:05

Największe zagadki historii: Skarb Nazistów Godziny emisji

Olly jedzie do Europy Wschodniej w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty. Ten bezcenny skarb został skradziony przez Niemców w 1941 roku.

09:00

Tajemnicze samochody, odc. 5 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

09:30

Tajemnicze samochody, odc. 6 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

10:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 4 Godziny emisji

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

11:00

Hitler - nieznane fakty: Führer Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Arnhem Godziny emisji

Al skacze na spadochronie razem z grupą weteranów z Pierwszej Brygady Spadochronowej, którzy z 1500 samolotów i 500 szybowców skakali w sam środek zaciekłych walk pod Arnhem.

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu Godziny emisji

Al Murray spotyka się z lotnikami, którzy latali jako eskorta bombowców i myśliwców. Odkrywa zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej, bombowca Lancaster.

13:00

Hitler - anegdoty, mity i kłamstwa, odc. 1 Godziny emisji

Sylwetka Hitlera i najważniejsze wydarzenia z życia dyktatora. Młodość, wejście do polityki oraz mity i anegdoty, które miały umocnić jego władzę jako przywódcy Trzeciej Rzeszy.

14:00

U źródeł wynalazków, odc. 22 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia rybołówstwa, rolnictwa i hodowli zwierząt.

14:30

U źródeł wynalazków, odc. 23 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o strażakach, policjantach i ratownikach medycznych.

15:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Eden Godziny emisji

Dochodzenie w sprawie podejrzeń o narkomanię wobec brytyjskiego premiera Anthony'ego Edena. Czy uzależnienie mogło wpłynąć na brytyjską politykę w czasie kryzysu sueskiego?

16:00

Fidel Castro: tajne akta Godziny emisji

Poznaj fakty z życia Fidela Castro, oparte na relacjach szpiegów, którzy obserwowali go przez ponad pół wieku.

17:00

Relikty PRL-u: Lotosa dawny czar Godziny emisji

„Lotos", popularny warszawski lokal, wciąż przyciąga gości dzięki wystrojowi wnętrza w stylu „późnego Gierka" i karcie dań, z najlepszym w stolicy kotletem schabowym i tatarem.

17:30

Relikty PRL-u: Dansing w Mozaice Godziny emisji

Kawiarnia serwowała najlepszą kawę i wuzetki. A przy stolikach siadywali funkcjonariusze SB w towarzystwie osób cywilnych. Czy to tutaj werbowano nowych współpracowników TW?

18:00

Z bojkotem w roli głównej Godziny emisji

Historia protestu środowiska artystycznego przeciwko mediom państwowym podczas stanu wojennego. Artyści sprzeciwiali się szkalowaniu przez media działaczy Solidarności.

19:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

20:00

Tajemnice czarnych skrzynek: Zmęczony pilot Godziny emisji

Już nie raz przyczyną błędów pilotów było zmęczenie i przepracowanie. Z tego powodu życie straciły setki osób. Dlaczego przemysł lotniczy ignoruje tak kluczowy problem?

21:00

Wielkie polowanie: część 1 Godziny emisji

Historia ponad 50 tys. żołnierzy z AK i innych organizacji konspiracyjnych, którzy po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski w 1944 roku zostali internowani i wywiezieni na Sybir.

22:00

Godzina zero: Schwytanie Saddama Husajna Godziny emisji

Zbliża się godzina zero. Amerykańscy żołnierze zbierają się na farmie w pobliżu Tikritu, rodzinnego miasta Saddama Husajna. To ostatnie godziny przed pojmaniem dyktatora.

23:00

Dowodząc Ameryką: Polowanie na Bin Ladena Godziny emisji

Kulisy podejmowania przez prezydentów USA ważnych decyzji politycznych, które później zmieniły bieg historii.

00:00

Jak powstało dzisiaj: Piwo jednoczy Amerykę Godziny emisji

Jeśliby niemiecki imigrant Adolphus Busch zmarł podczas impasu w czasie wojny secesyjnej, Ameryka nie miałaby jednego z najbardziej popularnych produktów wszech czasów.

00:30

Jak powstało dzisiaj: Naftowe imperium Rockefellera Godziny emisji

24-letni księgowy John D. Rockefeller stawia wszystkie swoje pieniądze na dopiero raczkującą nową dziedzinę przemysłu.

01:00

Łowcy staroci, odc. 8 Godziny emisji

Drew i Julian odwiedzają ogromne złomowisko starych samolotów. Kolekcja jest okazała, lecz eksponaty są dość drogie. Następnie poszukują skarbów w uroczym średniowiecznym dworku.

02:00

Przetrwać w piekle wojny: Znikoma szansa Godziny emisji

Kiedy pułkownik MacFarland pojawił się w najniebezpieczniejszym mieście Iraku, Al-Kaida ogłosiła Ar-Ramadi stolicą nowego kalifatu. Jak zareagowali na taką decyzuję Amerykanie?

02:48

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Czarny pająk nad Chile Godziny emisji

Bezwzględny dyktator czy twórca chilijskiego dobrobytu? O Augusto Pinochecie mówi Tomasz Wołek - jedyny polski dziennikarz, który przeprowadził wywiad z legendarnym generałem.

03:12

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Hasło: wolne Niemcy Godziny emisji

Warszawski historyk Jerzy Kochanowski wyjaśnia, w jaki sposób po II wojnie światowej tworzono mit tzw. demokratycznych Niemiec i ile miał on wspólnego z rzeczywistością.

03:36

Godzina zero: Strzelanina w Hollywood Godziny emisji

Przebieg i kulisy jednej z najkrwawszych i najbardziej brutalnych strzelanin w historii amerykańskiej policji.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Marines w Hue Godziny emisji

Miasto Hue w południowym Wietnamie było miejscem najzacieklejszej bitwy wojny wietnamskiej. 2500 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej pokonało przeważające oddziały wroga.

05:12

Poszukiwacze skarbów: Gorączka złota na Alasce Godziny emisji

Ric Savage jedzie ze swoją ekipą na Alaskę, gdzie ma zamiar szukać cennych przedmiotów należących niegdyś do poszukiwaczy złota. Czy niskie temperatury utrudnią mu pracę?

05:36

Poszukiwacze skarbów: Prehistoryczny potwór Godziny emisji

Ric Savage jest ze swoją ekipą w Mechanicsville w Wirginii. Prowadzi poszukiwania wielkiego kła prehistorycznego rekina megalodona. Jak zakończy się ta niezwykła misja?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info