Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-08-13 Pokaź dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Czerwony, biały i prawdziwy? Godziny emisji

Patriotyczne symbole Ameryki otacza wiele mitów. Czy Statua Wolności rzeczywiście miała początkowo stanąć w Egipcie? Kto był projektantem amerykańskiej flagi?

06:25

Ameryka: prawda i mity: Wielkie cuda inżynierii Godziny emisji

Prawdę o największych cudach inżynierii przesłaniają często zmyślone fakty. Jak jest poprowadzony Kanał Panamski? Kto ukończył budowę kolei transkontynentalnej?

06:50

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa Godziny emisji

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

07:15

Kod Jezusa: Nieznany brat Jezusa Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

08:05

Pojedynki wizjonerów: Vanderbilt kontra Drew Godziny emisji

Kolejowy magnat Cornelius Vanderbilt wydaje wojnę staremu przyjacielowi Danielowi Drew. Bitwa toczy się o szlak Erie Railroad. Vanderbilt dysponuje kasą, ale Drew ma tajną broń.

09:00

Łowcy staroci, odc. 7 Godziny emisji

Handlarze staroci toczą zaciekłą bitwę na zamku w Essex. W antykwariacie w Berkshire natrafiają na cenne skarby związane z anatomią. Drew okazyjnie kupuje motoryzacyjne pamiątki.

10:00

Militarny ranking: Czołgi Godziny emisji

Od amerykańskich Shermanów i radzieckich T34 po nowoczesne czołgi M1 Abrams: materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów przybliżą nam najsłynniejsze modele czołgów.

11:00

Naziści na tropie Graala Godziny emisji

Kulisy jednego z najmroczniejszych projektów Trzeciej Rzeszy - poszukiwań zaginionej aryjskiej cywilizacji, której naziści wierzyli, że są potomkami.

12:00

Na tropie złotego pociągu Godziny emisji

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

13:00

Hitler - nieznane fakty: Zwycięzca Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

14:00

Niewyjaśnione historie: Rzymskie Koloseum Godziny emisji

Analiza wyników wykopalisk archeologicznych w połączeniu z najnowszymi metodami grafiki komputerowej, czyli próba odtworzenia historii rzymskiego Koloseum.

15:00

Aleksander Wielki: Na koniec świata Godziny emisji

Kronika życia jednego z najbardziej utalentowanych wodzów w historii. Poznamy szczegóły kampanii z Macedonii do Indii, jaką odbył Aleksander chcąc rozszerzyć królestwo swego ojca.

16:00

Prawdziwe gangi Nowego Jorku Godziny emisji

Ubóstwo, korupcja polityczna i brutalne wojny gangów - takie były realia życia w Nowym Jorku przed wojną secesyjną.

17:00

Premiera Pierwsza dziesiątka: Bombowce Godziny emisji

Fascynujący archiwalny materiał filmowy i niewiarygodne dane statystyczne sprawiają, że to program dla dużych chłopców. W programie dziesięć najlepszych bombowców wszech czasów.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 5 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

19:00

Zoom na architekturę: Tajemnice średniowiecznej katedry Godziny emisji

Czy tajemnicza średniowieczna katedra skrywa szczątki biblijnych Trzech Królów? Naukowcy i eksperci odkrywają sekrety otaczające miejsce religijnego kultu.

20:00

Tajniki służb specjalnych: Na terytorium wroga Godziny emisji

Prezydent USA często jeździ za granicę i w regiony objęte wojną, gdzie na jego życie czyhają terroryści. Agenci muszą zrobić wszystko, aby prezydent cały i zdrowy wrócił do domu.

21:00

Niewyjaśnione historie: Legendy Pearl Harbor, część 2 Godziny emisji

Relacje naocznych świadków i mniej znane fakty na temat japońskiego ataku na Pearl Harbor, w tym historia drugiego ataku, który miał miejsce trzy miesiące później.

22:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym samochodem. Ten pasjonat z Westerwald może pochwalić się długą listą projektów na całym świecie.

23:00

Opowieści z zaświatów: Marilyn Monroe Godziny emisji

„Opowieści z zaświatów″ to medyczne biografie znanych, bogatych i wpływowych osobistości. Program przybliża sylwetki wielkich sław oraz tajemnicze choroby, na które cierpieli.

00:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Narodziny diabła Godziny emisji

Dr Kara Cooney bada przemiany polityczno-społeczne starożytnych kultur śródziemnomorskich, które kształtowały wierzenia religijne.

01:00

Być jak Da Vinci: Karabin maszynowy Godziny emisji

Tym razem zespół konstruuje wielolufowy karabin maszynowy. Czy uda im się przeprowadzić test prototypu tej niesamowitej, miotającej kulami machiny?

02:00

Reporterzy wojenni: Odcinek 1, część 2 Godziny emisji

Dziennikarze dyskutują o coraz większym znaczeniu doniesień ze stref wojen i konfliktów oraz o nowych technologiach, które pozwalają na żywo przesyłać informacje.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 17 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 18 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie zdumiewająca historia krzyżówek.

03:36

Godzina zero: Król kokainy Godziny emisji

Dokładna rekonstrukcja ostatnich chwil życia Pablo Escobara, króla kokainy, zastrzelonego podczas operacji kolumbijskich oddziałów specjalnych.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bloody George nad zbiornikiem Chosin Godziny emisji

Opowieść o odwadze amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej, którzy walczyli za ojczyznę na początku wojny koreańskiej.

05:12

Tajemnicze samochody, odc. 2 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

05:36

Tajemnicze samochody, odc. 1 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info