Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-17 Pokaź dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Wolność, skrzaty i wypoczynek Godziny emisji

Przegląd faktów i mitów na temat amerykańskiego święta niepodległości, dnia świętego Patryka oraz naszego ulubionego czasu na odpoczynek - weekendu.

06:25

Ameryka: prawda i mity: Papierosy, alkohol i hazard Godziny emisji

Czas poznać prawdę o najczęstszych złych nawykach - paleniu tytoniu, piciu alkoholu oraz hazardzie. Dowiemy się, który kraj jako pierwszy przeprowadził kampanię antynikotynową.

06:50

Poszukiwacze skarbów: Wojenne łupy Godziny emisji

W Cedar Creek były zawodowy zapaśnik i poszukiwacz skarbów Ric Savage szuka przedmiotów z czasów wojny secesyjnej. Czy uda mu się znaleźć kilka cennych militarnych pamiątek?

07:15

Premiera Superpociągi: Kanada: pociągi na wodzie Godziny emisji

W tym odcinku zobaczymy, jak niezbędne towary transportowane są z Terrace w Kolumbii Brytyjskiej na bezkresne bezdroża Alaski specjalnymi pociągami wykorzystującymi drogi wodne.

08:05

Nieznane oblicza wielkich polityków: Jelcyn Godziny emisji

Wstrząsający dokument o słabościach Borysa Jelcyna. Rosyjski przywódca podejmował wiele ważnych decyzji w stanach klinicznej depresji i pod wpływem alkoholu.

09:00

Złomowisko PL 5, odc. 3 Godziny emisji

Krzykacz nie przestaje zaskakiwać. Tym razem w poszukiwaniu klientów wspomógł się stroną internetową. Czy teraz pozostanie mu tylko oczekiwanie na telefony od tysięcy chętnych?

10:00

Militarny ranking: Broń i uzbrojenie Godziny emisji

Ranking najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

11:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

12:00

Niewidzialny myśliwiec Hitlera Godziny emisji

W 1945 roku amerykańscy żołnierze dokonali w Niemczech niezwykłego odkrycia. W tajnym hangarze stało 12 niedokończonych samolotów HO 229, niewidzialnych myśliwców Hitlera.

13:00

Naziści na tropie Graala Godziny emisji

Kulisy jednego z najmroczniejszych projektów Trzeciej Rzeszy - poszukiwań zaginionej aryjskiej cywilizacji, której naziści wierzyli, że są potomkami.

14:00

Niewyjaśnione historie: Roswell Godziny emisji

Analiza trzech doniesień o niezidentyfikowanych obiektach latających, które w latach 40. wstrząsnęły całą Ameryką. Poszukiwania świadków ówczesnych wydarzeń.

15:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Oko za oko Godziny emisji

Egiptolog Kara Cooney zastanawia się, dlaczego akty przemocy, takie jak ofiary z ludzi, przez tysiące lat odgrywały aż tak ważną rolę w religijnych wierzeniach.

16:00

Niewyjaśnione historie: Wojownicy ninja Godziny emisji

Opowieść o elitarnych japońskich wojownikach z XVI wieku, którzy tworzyli najbardziej tajemniczą armię w historii.

17:00

Militarny ranking: Wynalazki Godziny emisji

Wojny zawsze napędzały rozwój techniki. Penicylina, pierwsze operacje plastyczne, rozwój Internetu: które z tych wynalazków miały największy wpływ na nasze życie?

18:00

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

19:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 2 Godziny emisji

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

20:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Eden Godziny emisji

Dochodzenie w sprawie podejrzeń o narkomanię wobec brytyjskiego premiera Anthony'ego Edena. Czy uzależnienie mogło wpłynąć na brytyjską politykę w czasie kryzysu sueskiego?

21:00

Wielkie polowanie: część 2 Godziny emisji

Ich mienie rabowano, kobiety były gwałcone, a mężczyźni wywożeni do pracy za Ural. Tak Armia Sowiecka obchodziła się ze Ślązakami, których utożsamiano z Niemcami, czyli wrogami.

22:00

Militaria na warsztat, odc. 5 Godziny emisji

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

23:00

Pojedynki wizjonerów: Daly kontra Clark Godziny emisji

Portret ojców założycieli listy najbogatszych przedsiębiorców, którzy dyktowali tempo rozwoju gospodarczego Ameryki od rewolucji przemysłowej aż do czasu „Pozłacanego wieku".

00:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Grzechy miasta Godziny emisji

Dr Kara Cooney odwiedza najstarsze miasta starożytnego Egiptu. Z programu dowiemy się z jakimi problemami borykali się mieszkańcy pierwszych aglomeracji.

01:00

Maszyny śmierci: Współczesne urządzenia Godziny emisji

Najokrutniejsze narzędzia kar i tortur, jakie wynalazł człowiek. Poznamy budowę i działanie urządzeń do wykonywania egzekucji, które często były technicznymi majstersztykami.

02:00

Samoloty, które nigdy nie latały: Pierwszy amerykański myśliwiec odrzutowy Godziny emisji

Wielką gwiazdą wśród odrzutowców lat 50. był Lockheed F-104 Starfighter zaprojektowany przez Kelly Johnsona. Nie była to jego pierwsza próba budowy naddźwiękowego myśliwca.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 11 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia zapór wodnych, kanałów i autostrad.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 12 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia konia, roweru i motocykla.

03:36

Strefa śmierci: Inwazja na Grenadę Godziny emisji

W 1983 roku grupa marksistowskich ekstremistów dokonała zamachu na rząd Grenady i zabiła premiera. Do konfliktu włączyła się amerykańska armia, która uratowała 800 obywateli USA.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bohaterowie z Tarawa Godziny emisji

W listopadzie 1943 toku amerykańska piechota morska przystąpiła do ataku na okupowany przez Japończyków, silnie ufortyfikowany atol Tarawa.

05:12

Klub zabytkowych samochodów: Aston Martin V8 Godziny emisji

Penny Mallory fachowym okiem sprawdza Astona Martina V8. Edd China odwiedza kolekcjonera starych taksówek marki Austin, a Tony Mason zaprasza na targi zabytkowych samochodów.

05:36

Klub zabytkowych samochodów: Porsche 911 Godziny emisji

Edd China sprawdza możliwości wynajęcia zabytkowych samochodów. Penny Mallory zaprasza na przejażdżkę Porsche 911, a Tony Mason odwiedza muzeum trójkołowych pojazdów.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info