Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-24 Pokaź dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Tajne stowarzyszenia Godziny emisji

Poznamy legendarne opowieści o tajnych amerykańskich stowarzyszeniach. Wolnomularstwo nie opiera się o snucie nikczemnych planów a Mafia wywodzi się z południa, nie z Nowego Jorku.

06:25

Ameryka: prawda i mity: Czarne charaktery Godziny emisji

Prawda i fałsz o najsławniejszych draniach Ameryki. Al Capone był nie tylko gangsterem, ale i filantropem a Benedicta Arnolad można nazwać zarówno bohaterem jak i zdrajcą.

06:50

Poszukiwacze skarbów: Prehistoryczny potwór Godziny emisji

Ric Savage jest ze swoją ekipą w Mechanicsville w Wirginii. Prowadzi poszukiwania wielkiego kła prehistorycznego rekina megalodona. Jak zakończy się ta niezwykła misja?

07:15

Superpociągi: Australia: pociąg z trzciną cukrową Godziny emisji

W australijskim stanie Queensland świeżo zebrana trzcina cukrowa transportowana jest do cukrowni siecią kolejową zbudowaną sto lat temu. Poznaj tajniki tej produkcji.

08:05

Być jak Da Vinci: Czołg pancerny Godziny emisji

Zespół buduje model wozu bojowego według projektu Leonarda da Vinci. Czołg mistrza ważył trzy tony i posiadał 30 armat, miotających kamieniami we wszystkie strony.

09:00

Złomowisko PL 5, odc. 4 Godziny emisji

Ekipa Stalowego musi uprzątnąć podwórko ze złomu i wraków samochodów. Przed Orłami spore wyzwanie. Manewrowanie niejeżdzącymi samochodami to spora logistyka.

10:00

Militarny ranking: Przywódcy Godziny emisji

Dzięki dostępowi do historycznych archiwów i rozmowom z wybitnymi historykami poznamy sylwetki największych przywódców wojennych w historii.

11:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 1 Godziny emisji

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

12:00

Jak stworzyliśmy zagładę Godziny emisji

W 1943 roku zespół najzdolniejszych fizyków amerykańskich pracował nad bombą atomową. To była prawdziwa walka z czasem, ponieważ Amerykanie chcieli wyprzedzić nazistów.

14:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił Tutanchamona? Godziny emisji

Dwóch amerykańskich detektywów twierdzi, że udało im się rozwikłać tajemnicę przedwczesnej śmierci Tutanchamona. Na miejscu zbrodni postanawiają przeprowadzić śledztwo.

15:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Ciało i kości Godziny emisji

Kara Cooney odwiedza miejsca pielgrzymek i zastanawia się, dlaczego tak dużą wagę przywiązujemy do relikwii, przechowywanych i czczonych przez kolejne pokolenia.

16:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił RFK? Godziny emisji

Każdy program to wnikliwa analiza wydarzenia, które na trwałe zapisało się na kartach historii. Rekonstrukcje, analiza wykopalisk archeologicznych i wywiady z naocznymi świadkami.

17:00

Militarny ranking: Okręty Godziny emisji

Od niemieckich U-Bootów i okrętów desantowych używanych w czasie lądowania w Normandii po lotniskowce typu Nimitz: w tym odcinku poznamy najważniejsze okręty wojenne XX wieku.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 5 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

19:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 3 Godziny emisji

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

20:00

Opowieści z zaświatów: Adolf Hitler Godziny emisji

Biografia Hitlera jest pełna tajemnic. Eksperci medycyny sądowej ujawniają sekrety dyktatora: upodobanie do sadomasochistycznych praktyk seksualnych i uzależnienie od narkotyków.

21:00

Dowody zbrodni Godziny emisji

Zeznania Tokariewa, szefa NKWD i uczestnika zbrodni katyńskiej. Mimo upływu 60 lat od jej popełnienia wciąż rzuca ona cień na stosunki między Polską i Rosją.

22:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

23:00

Nie do zapomnienia Godziny emisji

Program ukazuje historie prześladowań oraz śmierci 5 mln ofiar holokaustu, nie mających żydowskiego pochodzenia, a także opowieści o tych, którzy przetrwali drugą wojnę światową.

00:30

Ameryka: prawda i mity: Nie tak bliskie spotkania Godziny emisji

Czy statek kosmiczny kosmitów rozbił się w Roswell w 1947 roku? Czy naukowcy w bazie położonej w Strefie 51 w Nevadzie rzeczywiście prowadzą badania pozaziemskich technologii?

01:00

Maszyny śmierci: Rzymskie maszyny Godziny emisji

Starożytni Rzymianie byli znawcami tortur i wymyślnych męczarni, jakie zadawali swoim wrogom. Wśród narzędzi, jakimi się posługiwali, znajdowały się zgniatacz i rozdzieracz ciała.

02:00

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Delta 191 Godziny emisji

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. Poznamy liczne usprawnienia od systemów ostrzegania po kuloodporne zbiorniki paliwa.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 15 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia pisma, bibliotek i internetu.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 16 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia monarchii, demokracji i komunizmu.

03:36

Strefa śmierci: Strzelanina w banku Godziny emisji

Po porwaniu córki magnata prasowego Patty Hearst, terroryści z grupy SLA dokonali napadu na bank. Strzelanina, która się potem wywiązała, została na żywo pokazana w telewizji.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bloody George nad zbiornikiem Chosin Godziny emisji

Opowieść o odwadze amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej, którzy walczyli za ojczyznę na początku wojny koreańskiej.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Mikrusy Godziny emisji

Wayne odwiedza muzeum mikrosamochodów Bruce Weiner Microcar Museum, gdzie ogląda bmw isettę - idealne auto dla jego córki. Czy znajdzie egzemplarz w dobrej cenie?

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Packardy Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info