Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-29 Pokaź dziś

06:00

Mistrzowie oręża: Łuk egipski Godziny emisji

Starożytni Egipcjanie wynaleźli łuk, którym można było strzelać z rozpędzonego rydwanu. Łuk w spoczynku przybierał kształt trójkąta, a po naciągnięciu - kształt litery C.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Życiowa szansa Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem ogląda jedyny pozostały egzemplarz oryginalnego ferrari 275 gtb /4 N.A.R.T. spyder z 1967 roku.

07:15

Łowcy staroci, odc. 2 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym samochodem. Ten pasjonat z Westerwald może pochwalić się długą listą projektów na całym świecie.

09:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

10:00

Szyfry i spiski: Pearl Harbor Godziny emisji

Wydarzenia z 7 grudnia 1941 r. na zawsze zmieniły Amerykę. Czy jednak japoński atak na Pearl Harbor naprawdę był zaskoczeniem? Czy prezydent Roosevelt o niczym nie wiedział?

11:00

Dowodząc Ameryką: Kennedy i kryzys kubański Godziny emisji

W 1962 roku USA i Związek Radziecki stanęły na krawędzi wojny nuklearnej. Przyjrzyjmy się, jak prezydent Kennedy uratował świat przed totalną zagładą.

12:00

Dowodząc Ameryką: Wojna w Zatoce Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak prezydent George W. Bush skutecznie łączył umiejętności dyplomaty, szpiega i polityka podczas pierwszego konfliktu zbrojnego po zakończeniu zimnej wojny.

13:00

Dowodząc Ameryką: Polowanie na Bin Ladena Godziny emisji

Kulisy podejmowania przez prezydentów USA ważnych decyzji politycznych, które później zmieniły bieg historii.

14:00

Życie Nelsona Mandeli Godziny emisji

Przyjaciele dzielą się wspomnieniami o Nelsonie Mandeli, od czasów walki z apartheidem po pobyt w więzieniu oraz prezydenturę i działalność na rzecz pojednania narodowego.

15:00

Anatomia wojny: Amerykańska wojna z komunizmem Godziny emisji

Moment szczytowej eskalacji zimnej wojny w latach 50., gdy Stany Zjednoczone stawiły czoła dwóm komunistycznym mocarstwom w Korei.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 2 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

17:00

Łowcy staroci, odc. 3 Godziny emisji

Drew Pritchard odwiedza starą rezydencję w Walii. Na strychu odkrywa piękne, zapomniane skarby. Z kolei w antykwariacie w Norfolku natrafia na ciekawe dzieła sztuki ulicznej.

18:00

Największe zagadki historii, odc. 8 Godziny emisji

Dziennikarz Oliver Steeds próbuje rozwiązać największe zagadki historii świata. W tym celu wyrusza do niezwykłych i najodleglejszych zakątków ziemskiego globu.

19:00

Niewyjaśnione historie: W bunkrze Hitlera Godziny emisji

Bunkier Hitlera przetrwał silne bombardowania. Grupa ekspertów, korzystając z nowoczesnego sprzętu i oryginalnych planów, podejmuje próbę rekonstrukcji kryjówki Hitlera.

20:00

Nefretete Godziny emisji

Sylwetka archeologa Nicholasa Reevesa, który wyrusza na poszukiwania grobowca Nefretete. Reeves twierdzi, że to ostatni nie odkryty królewski grobowiec w egipskiej Dolinie Królów.

21:00

Hitler: Anioły i demony, odc. 2 Godziny emisji

W tym odcinku dowiemy się, jak Hitler infiltrował niemiecki Kościół, aby wykorzystać Biblię — a nawet osobę Jezusa — do swoich celów.

22:00

Zoom na architekturę: Tajemnice Pałacu Westminsterskiego Godziny emisji

Pałac Westminsterski w Londynie to jedna z najsłynniejszych budowli na ziemi. Jakie tajemnice i sekrety z czasów wiktoriańskich wciąż kryją się w murach tego legendarnego zabytku?

23:00

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Garbomania Godziny emisji

Wayne sprowadza na aukcję rzadki model „garbusa" typ 11 z 1946 roku oraz wóz techniczny koncernu BMC. Pojawi się także wiśniowy Volkswagen Super Beetle z 1979 roku.

23:30

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Topless Godziny emisji

Wayne'owi wpadły w oko AC Bristol i Porsche Speedster z 1956 roku, które u właściciela spędziło 55 lat. Potem Wane sprowadzi na aukcję Mercedesa 190 SL z 1960 roku.

00:00

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem: BTK Godziny emisji

Samotny i społecznie nieprzystosowany Dennis Rader nie był typowym seryjnym mordercą. Przybrał przydomek BTK, od pierwszych liter angielskich wyrazów: związać, torturować, zabić.

01:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 2 Godziny emisji

Do warsztatu Artura i Kuby trafia lekki samochód terenowy GAZ 67, określany jako sowiecki Jeep. Służył m.in. do przewozu osób, czy holowania moździerzy. Czy uda się renowacja?

02:00

Klub zabytkowych samochodów: Rolls-Royce Godziny emisji

Penny Mallory okiem fachowca ocenia stan auta Rolls-Royce Silver Dawn. Tony Mason zaprasza na minitargi samochodowe, a Edd China zastanawia się nad renowacją Jaguara.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 2 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia łuku i strzały, broni palnej oraz bomby atomowej.

02:48

Łowcy staroci, odc. 4 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Zielony to nowy czarny Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

04:00

Samochody - klasyka gatunku: Mokro, dziko i willys! Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

04:24

Nowoczesna wojna: Uderzenie na Kandahar - wbrew wszelkim oczekiwaniom Godziny emisji

Prawdziwe bitwy widziane oczami zwykłych żołnierzy. W tym odcinku przyjrzymy się walkom Amerykanów z talibami o kontrolę nad Kandaharem.

05:12

Fabryka militariów, odc. 1 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

05:36

U źródeł wynalazków, odc. 12 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info