Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-09-30 Pokaź dziś

06:00

Ameryka: prawda i mity: Szkodliwe lekarstwa Godziny emisji

Prawdopodobnie, lekarze Jerzego Waszyngtona nieumyślnie spowodowali jego śmierć. Ponadto, okazuje się, że heroina była niegdyś najlepiej sprzedającym się lekiem na kaszel.

06:25

Ameryka: prawda i mity: Słynne spory Godziny emisji

Zanim doszło do pojedynku, Alexander Hamilton i Aaron Burr byli partnerami w kancelarii prawniczej. Ponadto, konflikt pomiędzy Hatfieldami a McCoy'ami zakończył się w sądzie.

06:50

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa Godziny emisji

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

07:15

Superpociągi: Australia: przez cały kontynent Godziny emisji

Dostarczanie towarów przez całą Australię do Perth nie jest łatwym zadaniem. Załogi pociągów towarowych przemierzają niebezpieczne pustynie, łącząc odległe rejony ogromnego kraju.

08:05

Być jak Da Vinci: Drabina oblężnicza Godziny emisji

Zespół realizuje kolejny wynalazek renesansowego geniusza. Niestety, przy budowie ogromnej drabiny oblężniczej konstruktorzy popełniają poważny błąd. Czy uda im się go skorygować?

09:00

Dowodząc Ameryką: Polowanie na Bin Ladena Godziny emisji

Kulisy podejmowania przez prezydentów USA ważnych decyzji politycznych, które później zmieniły bieg historii.

10:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa niemieckiego statku Godziny emisji

Kulisy zatonięcia statku Wilhelm Gustloff w 1945 roku. Na zatopionym przez radziecki okręt podwodny statku śmierć poniosło sześć razy więcej pasażerów niż na Titanicu.

11:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 2 Godziny emisji

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

12:00

Ostatni lot Amelii Earhart, odc. 1 Godziny emisji

W 1937 roku samolot wraz z amerykańską pilotką Amelią Earhart zniknął z radarów. Czy Ric Gillespie jest bliski rozwikłania jednej z największych zagadek w historii lotnictwa?

14:00

Militaria na warsztat, odc. 3 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

15:00

Pojedynki wizjonerów: Edison kontra Tesla Godziny emisji

Pod koniec XIX wieku dwa wielkie umysły, Thomas Edison i Nikola Tesla, budują systemy, które całkowicie zmieniają życie na świecie. Zapewniły mieszkańcom globu światło i energię.

16:00

Ludzie prezydenta, odc. 3 Godziny emisji

Za każdym prezydentem Stanów Zjednoczonych kryje się szef personelu Białego Domu, który kieruje pracami administracji głowy państwa USA. Na czym polega praca tak ważnej osoby?

17:00

Jak zmieniliśmy świat: Samoloty Godziny emisji

Samoloty całkowicie zmieniły charakter podróżowania po świecie. Jak geniusz braci Wright, wyprawa na Księżyc i para zamrożonych gałek ocznych urzeczywistniły marzenia o lataniu?

18:00

Watykan - za zamkniętymi drzwiami Godziny emisji

Poznaj sekretny świat Watykanu oraz szczegóły procesu kanonizacyjnego papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Zobacz jak pielgrzymi czczą tych dwóch nowych świętych.

19:00

Amerykańska wojna o niepodległość: Sukcesy patriotów Godziny emisji

Niepokoje pomiędzy Wielką Brytanią a koloniami zamieniają się w wojnę o niepodległość. Pięciu niedocenionych patriotów zadaje decydujący cios w walce o wolność Ameryki.

20:00

Strefa śmierci: Bitwa o Inchon: Korea Godziny emisji

Bitwa o Inchon miała miejsce trzy miesiące przed inwazją Korei Północnej na Południową. Amerykańska piechota morska przeprowadziła kontratak i dwa tygodnie później odzyskała Seul.

21:00

Ballada o Jureczku Godziny emisji

Sylwetka Jerzego „Jureczka" Widejki, najmłodszego partyzanta wileńskiej AK. Jako 11-latek ramię w ramię z dorosłymi żołnierzami walczył o wolność i honor ukochanej ojczyzny.

22:00

Aleksander Wielki: Na koniec świata Godziny emisji

Kronika życia jednego z najbardziej utalentowanych wodzów w historii. Poznamy szczegóły kampanii z Macedonii do Indii, jaką odbył Aleksander chcąc rozszerzyć królestwo swego ojca.

23:00

Fidel Castro: tajne akta Godziny emisji

Poznaj fakty z życia Fidela Castro, oparte na relacjach szpiegów, którzy obserwowali go przez ponad pół wieku.

00:00

Ameryka: prawda i mity: Drogi do wolności Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak czarnoskórzy przywódcy walczyli z niewolnictwem na szlaku Kolei Podziemnej oraz dowiemy się, dlaczego ruch sufrażystek był tak brutalny w swoich działaniach?

00:30

Ameryka: prawda i mity: Nieznana stolica Godziny emisji

Mało kto wie, że pozostałości po pierwszym budynku Białego Domu zostały zakopane pod stadionem baseballowym Diamond w Wirginii. Czego jeszcze nie wiesz o Ameryce?

01:00

Broń przyszłości: Ochrona osobista Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak działa supertajne urządzenie do zatrzymywania terrorystów wnoszących ładunki wybuchowe i broń na pokład samolotów pasażerskich.

02:00

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Avianca 052 Godziny emisji

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. W programie o systemach zapobiegania kolizji, pianobetonie i materiałach niepalnych.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 17 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o okrętach wojennych, łodziach podwodnych i walce o supremację na morzu.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 18 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia malarstwa, fotografii i sztuki filmowej.

03:36

Strefa śmierci: Irak: Bitwa o Nadżaf Godziny emisji

Świątynia Imam Alego bardzo długo była miejscem niedostępnym dla Amerykanów. Jednak w końcu stała się miejscem jednej z najkrwawszych bitew w historii konfliktu irackiego.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bitwa o Sugar Loaf Hill Godziny emisji

Zdobycie niepozornego wzgórza na wyspie Okinawa przez żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej było jedną z najbardziej niewiarygodnych bitew II wojny światowej.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Kolekcja w Utah Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Ferrari 275 Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info