Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-01 Pokaź dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Naziści zaprowadzili nas na Księżyc Godziny emisji

Reżim nazistowski tracił już władzę, kiedy konstruktor rakiet Wernher von Braun z grupą naukowców opuścił Niemcy i wyruszył z misją, która wkrótce zmieni bieg historii.

06:25

Jak powstało dzisiaj: Samochody wygrały II wojnę światową Godziny emisji

Przypadkowe spotkanie Henry'ego Forda z jego idolem Thomasem Edisonem i wizyta w fabryce pakującej mięso w Chicago podsunęły Fordowi pomysł, który już wkrótce miał zmienić świat.

06:50

Poszukiwacze skarbów: Skarb narodowy Indian Czirokezi Godziny emisji

Ric Savage i jego ekipa podążają „szlakiem łez" w górach Cherokee w poszukiwaniu skarbów i przedmiotów należących do północnoamerykańskich Indian. Co tym razem uda się im znaleźć?

07:15

Superpociągi: USA: wagony Schnabel Godziny emisji

Zespół najwyższej klasy fachowców transportuje największe i najbardziej skomplikowane wagony towarowe na świecie z elektrowni atomowej Vogtle do portu w Savannah.

08:05

Być jak Da Vinci: Rydwan z ostrzami Godziny emisji

Konstruktorzy budują kolejną machinę wojenną projektu genialnego wynalazcy. Muszą jednak wprowadzić rewolucyjne ulepszenie, ponieważ rydwan nie może być zaprzęgnięty w konie.

09:00

Złomowisko PL 5, odc. 5 Godziny emisji

Krzykacz i Edek planują wyjechać do... Szkocji na zaproszenie znajomego. Obydwaj zaczynają naukę języka angielskiego. Nie będzie to jednak jedyna przeszkoda w wyjeździe za granicę.

10:00

Fabryka militariów, odc. 1 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

10:30

Fabryka militariów, odc. 2 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

11:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 4 Godziny emisji

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

12:00

Hitlerowskie UFO Godziny emisji

Dowiedz się czy istnieje związek pomiędzy obserwacjami UFO, a technologią latających talerzy, odkrytą przez niemieckich naukowców podczas II wojny światowej.

13:00

Hitler - nieznane fakty: Oportunista Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

14:00

Największe zagadki historii: Arka Przymierza Godziny emisji

Olly Steeds odwiedza stare klasztory, bada podziemne tunele w Jerozolimie i wędruje po egipskiej pustyni w celu przetestowania hipotezy, że Arka Przymierza znajduje się w Etiopii.

15:00

Badacze mumii: Trzej królowie Godziny emisji

Pochodzenie Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi jest jedną z tajemnic Biblii. Program podejmuje próbę rozwikłania tej zagadki.

16:00

Na krawędzi wojny: Rewolucja Castro Godziny emisji

Jak kubańskiemu przywódcy Castro udało się wywołać rewolucję przeciwko reżimowi dyktatora Fulgencio Batisty? Dlaczego ta kampania stała się początkiem wojny domowej?

17:00

Militarny ranking: Broń i uzbrojenie Godziny emisji

Ranking najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym samochodem. Ten pasjonat z Westerwald może pochwalić się długą listą projektów na całym świecie.

19:00

Aleksander Wielki: Droga do władzy Godziny emisji

Kronika życia jednego z najbardziej utalentowanych wodzów w historii. Poznamy szczegóły kampanii z Macedonii do Indii, jaką odbył Aleksander chcąc rozszerzyć królestwo swego ojca.

20:00

Opowieści z zaświatów: Wolfgang Amadeusz Mozart Godziny emisji

„Opowieści z zaświatów″ to medyczne biografie znanych, bogatych i wpływowych osobistości. Program przybliża sylwetki wielkich sław oraz tajemnicze choroby, na które cierpieli.

21:00

Treblinka: Hitlerowski obóz zagłady Godziny emisji

Archeolog sądowy dr Caroline Sturdy prowadzi śledztwo w sprawie próby tuszowania tragicznych zdarzeń z czasów II wojny światowej. Chce przedstawić pełen opis obozu Treblinka II.

22:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 1 Godziny emisji

Do warsztatu trafia samochód pancerny "Kubuś". Zbudowany podczas Powstania Warszawskiego, brał udział w walkach w Śródmieściu. Czy Artur i Kuba poradzą sobie z cennym zabytkiem?

23:00

Maraton przetrwania: Zaginione miasto Z Godziny emisji

James wyrusza do puszczy amazońskiej. Bada okoliczności zagadkowego zaginięcia pułkownika Percy'ego Fawcetta. Ekspedycja śladem odważnego podróżnika jest trudna i niebezpieczna.

00:00

Szyfry i spiski: Las Vegas Godziny emisji

Dlaczego Las Vegas było celem sabotażu nazistów w czasie wojny, poligonem do prób jądrowych i miejscem spotkań terrorystów z 11 września 2001 roku? Wnikliwa analiza tych sekretów.

01:00

Pojedynki wizjonerów: Rockefeller kontra Scott Godziny emisji

Magnat naftowy John D. Rockefeller oraz wizjoner i prezes Pennsylvania Railroad Thomas Scott toczą zawziętą bitwę o kontrolę nad nowym przemysłem naftowym w Ameryce.

02:00

Podniebne manewry: F-86A kontra MiG-15 Godziny emisji

Podczas wojny w Korei dwa typy samolotów wsławiły się w potyczkach powietrznych: radziecki myśliwiec odrzutowy MiG-15 i amerykański F-86 Sabre.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 19 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o dentystach, okulistach, psychologach i psychiatrach.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 20 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o bogach, UFO, duchach i relacjach człowieka ze światem zjawisk paranormalnych.

03:36

Strefa śmierci: Zasadzka w Hawidża Godziny emisji

Sierpień 2004 roku. W mieście Hawidża toczą się walki zbrojne na niespotykaną do tej pory skalę. Armia amerykańska niespodziewanie trafia w sam środek strefy śmierci.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Znikoma szansa Godziny emisji

Kiedy pułkownik MacFarland pojawił się w najniebezpieczniejszym mieście Iraku, Al-Kaida ogłosiła Ar-Ramadi stolicą nowego kalifatu. Jak zareagowali na taką decyzuję Amerykanie?

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Gdzie są teraz? Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Wóz albo przewóz Godziny emisji

Wayne Carini ponownie wyrusza na poszukiwania starych i rzadkich modeli aut, którym przywraca dawny blask. Odnowione perełki motoryzacji sprzedaje później na aukcjach.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info