Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-02 Pokaż dziś

06:00

Łowca militariów: Niszczyciel czołgów

Czy ekipie kolekcjonerów militariów i inżynierów uda się uruchomić słynnego, liczącego już 70 lat niszczyciela czołgów?

Godziny emisji Łowca militariów

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Tylko z zaproszeniem

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem odwiedza słynną wystawę Pebble Beach Concours d' Elegance.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

07:15

Łowcy staroci, odc. 3

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Militaria na warsztat, odc. 1

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

09:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

10:00

Szyfry i spiski: Wojny szyfrowe

Amerykańscy specjaliści od łamania szyfrów wielokrotnie zapewniali USA przewagę w konfliktach. Dziś działają w cyberprzestrzeni, tropiąc i powstrzymując terrorystów.

Godziny emisji Szyfry i spiski

11:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 1

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

Godziny emisji Europa kontra Imperium Osmańskie

12:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 2

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

Godziny emisji Europa kontra Imperium Osmańskie

13:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 3

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

Godziny emisji Europa kontra Imperium Osmańskie

14:00

Pompeje: Zabójca wśród nas

Wezuwiusz wciąż jest groźny. Wprawdzie zniszył Pompeje aż 4 tysiące lat temu, ale podobny scenariusz może się powtórzyć w każdej chwili.

Godziny emisji Pompeje

15:00

Anatomia wojny: Starcie na Bliskim Wschodzie

W latach 1948-1973 Arabowie i Izraelczycy stoczyli pięć wojen o Palestynę. W programie kulisy jednej z kluczowych kampanii tego konfliktu.

Godziny emisji Anatomia wojny

16:00

Militaria na warsztat, odc. 3

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 1

Drew daje się ponieść emocjom podczas aukcji w Devon i wraca do domu z najgorszym krzesłem jakie kiedykolwiek kupił. Poza tym, w szkockiej fabryce koronek negocjuje kupno zlewu!

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Premiera 4 razy sztuka, odc. 1

Zwykli ludzie próbują sprzedać zawodowym kupcom i handlarzom różnego rodzaju kolekcjonerskie przedmioty. Jeśli dobiją targu — nie mogą się już wycofać. Kto zrobi interes życia?

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa niemieckiego statku

Kulisy zatonięcia statku Wilhelm Gustloff w 1945 roku. Na zatopionym przez radziecki okręt podwodny statku śmierć poniosło sześć razy więcej pasażerów niż na Titanicu.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

20:00

Badacze mumii: Trzej królowie

Pochodzenie Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi jest jedną z tajemnic Biblii. Program podejmuje próbę rozwikłania tej zagadki.

Godziny emisji Badacze mumii

21:00

Premiera Kamuflaż

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

Godziny emisji Kamuflaż

22:00

Premiera Kosmiczna mapa skarbów: Widziane z kosmosu

Łowca skarbów Darrell Miklos zanurkuje w wodach Zatoki Meksykańskiej, by odnaleźć wraki statków, które w 1963 widział z kosmosu astronauta Gordon Cooper. Czy zrealizuje zadanie?

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

23:00

Brzegiem Nilu, odc. 1

W drodze do Ugandy, Lev przemierza lasy deszczowe Rwadny i rejony bezprawia Tanzanii. Omija krokodyle i hipopotamy, bierze udział w weselu a w Kampali witany jest niczym bohater.

Godziny emisji Brzegiem Nilu

00:00

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem: Zabójca z Green River

W listopadzie 2003 roku regularnie uczęszczający do kościoła Gary Leon Ridgeway przyznał się do zamordowania 48 kobiet. To jedna z największych zbrodni w historii USA.

Godziny emisji Zbrodnie, które wstrząsnęły światem

01:00

Złomowisko PL 5, odc. 5

Krzykacz i Edek planują wyjechać do... Szkocji na zaproszenie znajomego. Obydwaj zaczynają naukę języka angielskiego. Nie będzie to jednak jedyna przeszkoda w wyjeździe za granicę.

Godziny emisji Złomowisko PL

02:00

Klub zabytkowych samochodów: Ferrari 308

Edd China zaprasza na przejażdżkę jednym z najsłynniejszych zabytkowych samochodów wyścigowych, a Tony Mason odwiedza targi karawanów.

Godziny emisji Klub zabytkowych samochodów

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 3

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia antybiotyków, anestezji i przeszczepu organów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 5

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów budynków, które można ponownie wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę pochodzącą z epoki wiktoriańskiej.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Przegrzanie w Oregonie

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 1

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i idei w dziejach ludzkości. W programie historia teatru, cyrku i kina.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Nowoczesna wojna: Zajęcie Bagdadu: Operacja „Thunder Runs"

Kiedy do Bagdadu Saddama Husajna wjechał amerykański batalion czołgów, rozpoczęła się jedna z najbardziej zaciekłych, a zarazem decydujących bitew drugiej wojny w Zatoce Perskiej.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

05:12

Fabryka militariów, odc. 2

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

Godziny emisji Fabryka militariów

05:36

Poszukiwacze skarbów: Wojenne łupy

W Cedar Creek były zawodowy zapaśnik i poszukiwacz skarbów Ric Savage szuka przedmiotów z czasów wojny secesyjnej. Czy uda mu się znaleźć kilka cennych militarnych pamiątek?

Godziny emisji Poszukiwacze skarbów

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info