Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-05 Pokaź dziś

06:00

Łowca militariów: Nazistowski karabin szturmowy Godziny emisji

Paul Shull staje przed trudnym zadaniem, kiedy podejmuje się renowacji bardzo rzadkiego egzemplarza nazistowskiego karabinu szturmowego - FG 42. Czy projekt zakończy się sukcesem?

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Zapomniane skarby Godziny emisji

Wayne'owi udaje się zdobyć kilka samochodów, wyprodukowanych przez korporację Chryslera, a także cadillaca z 1905 roku oraz ferrari 330.

07:15

Łowcy staroci, odc. 6 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów budynków, które można ponownie wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę pochodzącą z epoki wiktoriańskiej.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

09:00

Jałta: sekretny pakt Godziny emisji

Program opowiada poruszającą historię milionów Rosjan, Ukraińców, Litwinów, Łotyszy i Estończyków, którzy na mocy postanowień z Jałty zostali wbrew swojej woli odesłani do ZSRR.

10:00

Szyfry i spiski: Amerykańscy naziści Godziny emisji

Historia amerykańskich nazistów, którzy w latach 30. terroryzowali USA, od wieców w Madison Square Garden po kradzieże tajemnic państwowych i technologii militarnych.

11:00

Kamuflaż Godziny emisji

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

12:00

Był sobie przedmiot: Odkurzacz Godziny emisji

Bez odkurzacza codzienne porządki byłyby udręką. Odcinek daje odpowiedzi na pytania, skąd wzięło się to urządzenie oraz co łączy je z zadłużonym sprzątaczem i znaczkami pocztowymi.

12:30

Był sobie przedmiot: Krawat i tablice rejestracyjne Godziny emisji

Niezwykła historia krawatów i tablic rejestracyjnych. Kawałek wiązanego pod szyją materiału zawojował już dwór Ludwika XIV. A blaszane oznakowania aut zadziwiają kolorem i wzorem.

13:00

Był sobie przedmiot: Zmywarka i kubeczki jednorazowego użytku Godziny emisji

Potrzeba matką wynalazków. Pewna amerykańska dama miała dość mycia naczyń i wymyśliła zmywarkę. Historia kubków jednorazowych dowodzi, jak łatwo odkryć coś i... tego nie zauważyć.

13:30

Był sobie przedmiot: Długopis i okulary przeciwsłoneczne Godziny emisji

Był czas, gdy za cenę pięciu sztuk długopisów można było wynająć dom na cały miesiąc. A z pozoru nieprzydatne okulary słoneczne pozwoliły zbić fortunę w czasach wielkiego kryzysu.

14:00

Był sobie przedmiot: Widelec i frisbee Godziny emisji

Czy ktoś przypuszcza, że widelce przez wieki były potępiane przez Kościół, a niektórzy ludzie wierzyli, że plażowa zabawka frisbee lata na niewidzialnym sznurku?

14:30

Był sobie przedmiot: Suszarka do włosów i wycieraczki samochodowe Godziny emisji

Suszarki do włosów to bliskie kuzynki... odkurzaczy. Wycieraczki samochodowe wymyśliła kobieta, choć panowie inżynierowie pukali się w czoło i twierdzili, że nigdy się nie przyjmą.

15:00

Anatomia wojny: Bitwa o Pacyfik Godziny emisji

Prześledźmy, jak po ataku na Pearl Harbor armia amerykańska potrzebowała zaledwie roku, by odbudować swoją dawną potęgę i przełamać dominację Japończyków na Pacyfiku.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 4 Godziny emisji

Drew odwiedza sklep z antykami w Kent, specjalizujący się w europejskich starociach. Ponadto, w walijskim muzeum frontu wewnętrznego, lata 40. XX wieku są wiecznie żywe.

18:00

Zatopione skarby: Przemienić ołów w złoto Godziny emisji

Załoga statku Odyssey Explorer powraca do uprzednio zignorowanego wraku statku, na którego pokładzie przewożono cenne sztabki ołowiu.

19:00

Niewyjaśnione historie: Kto zdradził Annę Frank? Godziny emisji

Towarzyszymy biografowi Carol Ann Lee podczas badania nowych dowodów obciążających trzech głównych podejrzanych oskarżonych o wydanie Anny Frank i jej rodziny Gestapo.

20:00

Ciekawość: Nefretete Godziny emisji

Słynny egiptolog Zahi Hawass próbuje ustalić, jaki los spotkał Nefertiti. Korzysta z pomocy nowatorskich technologii obrazowania medycznego i testów DNA.

21:00

Premiera Brzegiem Nilu, odc. 2 Godziny emisji

Lev i Boston docierają do Południowego Sudanu gdzie spędzają czas z plemieniem Mundari. Zobaczą wpływ wojny domowej na ten młody kraj.

22:00

Największe zagadki historii: Skarb Nazistów Godziny emisji

Olly jedzie do Europy Wschodniej w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty. Ten bezcenny skarb został skradziony przez Niemców w 1941 roku.

23:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Reagan Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak dalece choroba i operacje, które przeszedł prezydent Reagan, mogły wpłynąć na decyzje w sprawach polityki USA w okresie zimnej wojny.

00:00

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem: Dusiciel z Phoenix Godziny emisji

W latach 1996-1997 okrutny przestępca sterroryzował miasto Phoenix. Sipho Mandla Agmatir Thwala został skazany na 506 lat więzienia za morderstwa i gwałty.

01:00

Broń doskonała: Walka na małych odległościach Godziny emisji

Która broń jest najlepsza podczas walki na małych odległościach? Eksperci oceniają ultranowoczesne Knights PDW i klasyczne pistolety maszynowe Uzi.

02:00

Klub zabytkowych samochodów: Porsche 356 Godziny emisji

Edd China odwiedza szkołę dla kierowców wyścigowych z nadzieją, że też usiądzie za kierownicą, a Tony Mason szuka okazji na aukcji zabytkowych samochodów.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 6 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia sejsmografu, radaru i satelity.

02:48

Łowcy staroci, odc. 8 Godziny emisji

Drew i Julian odwiedzają ogromne złomowisko starych samolotów. Kolekcja jest okazała, lecz eksponaty są dość drogie. Następnie poszukują skarbów w uroczym średniowiecznym dworku.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Czerwony i hałaśliwy Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem sprzedaje auto marki Shelby Cobra 427 S / C z 1965, które należało do zmarłego męża jego klientki.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 4 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia kanalizacji, ogrzewania i elektryczności.

04:24

Nowoczesna wojna: Okinawa - wyspa forteca Godziny emisji

Cykl programów ukazujący dramatyczny obraz współczesnych pól bitew, widziany oczami zwykłych żołnierzy.

05:12

Fabryka militariów, odc. 5 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

05:36

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa Godziny emisji

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info