Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-08 Pokaź dziś

06:00

Jak powstało dzisiaj: Kod Morse'a Godziny emisji

Gdyby Samuel Morse zdążył na czas do swojej chorej żony, nie mielibyśmy dziś działających z prędkością światła systemów komunikacji.

06:25

Jak powstało dzisiaj: Dżins pokonał komunizm Godziny emisji

Gdyby krawiec Jacob Davis nie przetrwał gorączki złota w Kalifornii, nigdy nie spotkałby Leviego Straussa i nigdy nie narodziłby się pomysł miedzianych nitów.

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 3 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

07:15

Łowca militariów: Karabiny wyborowe Godziny emisji

Wielu ekspertów uważa karabiny wyborowe za najgroźniejszą broń na polu bitwy. Paul Shull próbuje ustalić, z którego kraju pochodzi najdoskonalszy rodzaj tej broni.

08:05

Być jak Da Vinci: Wozy samobieżne Godziny emisji

Zespół dzieli się na dwie grupy, aby skonstruować dwa wozy samobieżne. Wszystkie części pojazdów muszą być wykonane dokładnie, według projektu renesansowego wynalazcy.

09:00

Złomowisko PL 5, odc. 6 Godziny emisji

Stalowy zakupił 2 stare wozy strażackie. Czy inwestycja okaże się sukcesem? Z kolei Marek i Edek udają się do lekarza przed wyjazdem do Szkocji. Diagnoza zaskoczy obu złomiarzy...

10:00

Fabryka militariów, odc. 3 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

10:30

Fabryka militariów, odc. 4 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

11:00

Zakładnicy SS: Na ostrzu noża Godziny emisji

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

12:00

Naziści na tropie Graala Godziny emisji

Kulisy jednego z najmroczniejszych projektów Trzeciej Rzeszy - poszukiwań zaginionej aryjskiej cywilizacji, której naziści wierzyli, że są potomkami.

13:00

Hitler - nieznane fakty: Führer Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

14:00

Największe zagadki historii: Rysunki z Nazca Godziny emisji

Olly Steeds bada system linii, który oglądany z góry przypomina kształtem zwierzęta. Do czego służyły te gigantyczne geometryczne rysunki, powstałe w Peru przed tysiącami lat?

15:00

Badacze mumii: W krypcie Medyceuszy Godziny emisji

Towarzyszymy ekipie ekspertów, która dokonuje ekshumacji ciał rodziny Medyceuszów. Korzystając z najnowszych technologii i sprzętu naukowcy próbują poznać życie tego znanego rodu.

16:00

Na krawędzi wojny: Saddam Husajn i ajatollah Chomeini Godziny emisji

Dlaczego Saddam Husajn dokonał inwazji na Iran w 1980 roku? Jak błędna ocena dyktatora wywołała długą wojnę z ajatollahem Chomeinim, która pochłonęła miliony istnień ludzkich?

17:00

Militarny ranking: Przywódcy Godziny emisji

Dzięki dostępowi do historycznych archiwów i rozmowom z wybitnymi historykami poznamy sylwetki największych przywódców wojennych w historii.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 1 Godziny emisji

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

19:00

Aleksander Wielki: Na koniec świata Godziny emisji

Kronika życia jednego z najbardziej utalentowanych wodzów w historii. Poznamy szczegóły kampanii z Macedonii do Indii, jaką odbył Aleksander chcąc rozszerzyć królestwo swego ojca.

20:00

Opowieści z zaświatów: Marilyn Monroe Godziny emisji

„Opowieści z zaświatów″ to medyczne biografie znanych, bogatych i wpływowych osobistości. Program przybliża sylwetki wielkich sław oraz tajemnicze choroby, na które cierpieli.

21:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 1 Godziny emisji

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

22:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 2 Godziny emisji

Do warsztatu Artura i Kuby trafia lekki samochód terenowy GAZ 67, określany jako sowiecki Jeep. Służył m.in. do przewozu osób, czy holowania moździerzy. Czy uda się renowacja?

23:00

Maraton przetrwania: Gorączka złota Godziny emisji

James Cracknell odbywa podróż szlakiem pierwszych poszukiwaczy złota w Ameryce Płn. W ekstremalnie trudnych warunkach starali się odnaleźć cenny kruszec, mający odmienić ich życie.

00:00

Szyfry i spiski: Starożytni kosmonauci Godziny emisji

Czy kosmici pomogli zbudować piramidy? Czy teoria „starożytnych kosmonautów" jest wymysłem szwajcarskiego pisarza Ericha von Danikena, który kwestionuje i wiedzę, i religię?

01:00

Pojedynki wizjonerów: Carnegie kontra Frick Godziny emisji

Stalowy magnat Andrew Carnegie i król węgla Henry Clay Frick jednoczą siły, aby stworzyć największe imperium przemysłowe amerykańskiego „wieku pozłacanego".

02:00

Podniebne manewry: P-51 Mustang kontra Me-109 Godziny emisji

Dwa najlepsze myśliwce czasów II wojny światowej - Messerschmitt Me-109, który stanowił trzon niemieckiego lotnictwa oraz P-51 Mustang, bombardujący strategiczne cele w Niemczech.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 23 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o strażakach, policjantach i ratownikach medycznych.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 24 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia zbrodni, sądów, więzień i wymiaru sprawiedliwości na przestrzeni wieków.

03:36

Strefa śmierci: Irak: Zasadzka nad jeziorem Tharthar Godziny emisji

Żołnierze koalicji wzywają pomoc, gdyż wróg przewyższa ich siłą ognia oraz liczbą ludzi. Kiedy na miejsce docierają helikoptery, okolice Samary zamieniają się w strefę śmierci.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Rafy śmierci na Peleliu Godziny emisji

Żołnierze 1 Dywizji Korpusu Piechoty Morskiej USA w 1944 roku stoczyli zaciętą bitwę. Tyły wroga udało się przełamać niewielkiej grupie niezwykle walecznych bohaterów.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Mokro, dziko i willys! Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Przegrzanie w Oregonie Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info