Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-09 Pokaź dziś

06:00

Łowca militariów: Miotacze ognia Godziny emisji

Atmosfera robi się niezwykle gorąca, kiedy Paul Shull uczy się, jak posługiwać się niezwykle efektownym miotaczem ognia.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Mosiężne części Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 8 Godziny emisji

Drew i Julian odwiedzają ogromne złomowisko starych samolotów. Kolekcja jest okazała, lecz eksponaty są dość drogie. Następnie poszukują skarbów w uroczym średniowiecznym dworku.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 6 Godziny emisji

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

09:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii Godziny emisji

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

09:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię Godziny emisji

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

10:00

Być jak Da Vinci: Czołg pancerny Godziny emisji

Zespół buduje model wozu bojowego według projektu Leonarda da Vinci. Czołg mistrza ważył trzy tony i posiadał 30 armat, miotających kamieniami we wszystkie strony.

11:00

Wielkie bitwy: Bannockburn Godziny emisji

Siedemset lat temu Szkocja toczyła z Anglią krwawą walkę o niepodległość. Crispin Swayne pokazuje, jak w ciągu wieków Szkoci przekształcali się w suwerenny naród.

11:30

Wielkie bitwy: Azincourt Godziny emisji

Jedna z decydujących bitew wojny stuletniej pozwoliła Henrykowi V na przejęcie władzy w Normandii. Angielska armia pokonała sześciokrotnie liczniejsze wojska francuskie.

12:00

Wielkie bitwy: Naseby Godziny emisji

W 1624 roku król Karol I wypowiedział wojnę własnemu parlamentowi. Ta angielska wojna domowa przesądziła zarówno o losie władcy, jak i o przyszłości brytyjskiego parlamentaryzmu.

12:30

Wielkie bitwy: Blenheim Godziny emisji

Crispin Swayne podąża śladem księcia Marlborough, który na czele swojej armii przemaszerował przez Europę. Z pomocą Austriaków książę pokonał niezwyciężonych do tej pory Francuzów.

13:00

Wielkie bitwy: Austerlitz Godziny emisji

Bitwa pod Austerlitz wciąż jest symbolem niedoścignionej strategii wojennej. Napoleon wraz ze swoją armią wkroczył do samego środka Austro-Węgier.

13:30

Wielkie bitwy: Wzgórze Vimy Godziny emisji

Niemcy zamienili wzgórze Vimy w niedostępną fortecę. W czasie ataków śmierć poniosły tysiące żołnierzy. W końcu udało się to miejsce zdobyć czterem dywizjom kanadyjskim.

14:00

Wielkie bitwy: Bitwa pod Culloden 1746 Godziny emisji

Kulisy bitwy pod Culloden, która umocniła pozycję protestanckiej i demokratycznej Anglii w obliczu zbliżających się wielkich konfliktów europejskich.

14:30

Wielkie bitwy: Bitwa pod Waterloo 1815 Godziny emisji

Do krwawej bitwy pod Waterloo doszło w 1815 roku. Pod maleńką belgijską wsią o losach świata zdecydowały armie Napoleona, Blüchera i Wellingtona.

15:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Faludżę Godziny emisji

Prawdziwe bitwy widziane oczami zwykłych żołnierzy. W tym odcinku przyjrzymy się zaciętym walkom sił amerykańskich z rebeliantami o kontrolę nad irackim miastem.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 2 Godziny emisji

Mechanicy przystępują do trudnej renowacji starego chevroleta pickupa. Nawet jego dumny właściciel nazywa go „kupą złomu". W kolejce na remont czeka też gastrobus.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 6 Godziny emisji

Drew odwiedza w Manchesterze modnego dilera, targuje się z managerem wiatraka w Kent i dyskutuje o artefaktach w opactwie Somerset. Po 10 latach zmienia też lokalizację sklepu.

18:00

Zatopione skarby: Niemieckie U-Booty Godziny emisji

Do poszukiwaczy skarbów dołącza ekspert w dziedzinie U-bootów. Pomaga załodze w odnalezieniu wraków słynnych niemieckich okrętów podwodnych z czasów II wojny światowej.

19:00

Zakładnicy SS: Podróż w nieznane Godziny emisji

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

20:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 1 Godziny emisji

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

21:00

Defcon 2: Kubański kryzys rakietowy Godziny emisji

W październiku 1962 Kuba i Ameryka były gotowe do wojny. Przyjrzymy się ówczesnym wydarzeniom z perspektywy ludzi, którzy brali w nich udział.

22:00

Premiera Kosmiczna mapa skarbów: Martwa cisza Godziny emisji

Darrell szuka wskazówek w przeszłości Coopera. Wdowa po astronaucie wyjawia wiele sekretów, ale czy były dyrektor lotów NASA będzie równie pomocny? Darrellowi brakuje informacji.

23:00

Brzegiem Nilu, odc. 2 Godziny emisji

Lev i Boston docierają do Południowego Sudanu gdzie spędzają czas z plemieniem Mundari. Zobaczą wpływ wojny domowej na ten młody kraj.

00:00

Maszyny śmierci: Starożytne maszyny Godziny emisji

Najokrutniejsze narzędzia kar i tortur, jakie wynalazł człowiek. Poznamy budowę i działanie urządzeń do wykonywania egzekucji, które często były technicznymi majstersztykami.

01:00

Złomowisko PL 5, odc. 6 Godziny emisji

Stalowy zakupił 2 stare wozy strażackie. Czy inwestycja okaże się sukcesem? Z kolei Marek i Edek udają się do lekarza przed wyjazdem do Szkocji. Diagnoza zaskoczy obu złomiarzy...

02:00

Klub zabytkowych samochodów: Aston Martin V8 Godziny emisji

Penny Mallory fachowym okiem sprawdza Astona Martina V8. Edd China odwiedza kolekcjonera starych taksówek marki Austin, a Tony Mason zaprasza na targi zabytkowych samochodów.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 8 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia ognia, zapałek i dynamitu.

02:48

Łowcy staroci, odc. 10 Godziny emisji

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Tylko z zaproszeniem Godziny emisji

Wayne wprowadza widzów w świat kolekcjonerów starych samochodów. Tym razem odwiedza słynną wystawę Pebble Beach Concours d' Elegance.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 6 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia zegara, kalendarza i kalkulatora.

04:24

Nowoczesna wojna: Bitwa o Ardeny Godziny emisji

Armia amerykańska spotkała potężne siły Trzeciej Rzeszy w ośnieżonym lesie w Ardenach. Tak rozpoczęła się jedna z najkrwawszych bitew podczas drugiej wojny światowej.

05:12

Fabryka militariów, odc. 7 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

05:36

Poszukiwacze skarbów: Pieniądze z bimbru Godziny emisji

Ric Savage ze swoją ekipą jest w Ashville w Północnej Karolinie i prowadzi poszukiwania przedmiotów należących do bimbrowników z czasów prohibicji. Co tym razem uda się mu znaleźć?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info