Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-13 Pokaź dziś

06:00

Łucznicze opowieści Godziny emisji

Analiza broni, której używano praktycznie w każdym konflikcie zbrojnym od zarania dziejów. W jaki sposób łuk pomógł w obalaniu imperiów i chronił słabszych przed wielkimi?

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Moc trzech Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 2 Godziny emisji

Drew Pritchard jedzie do wiejskiej rezydencji, która po brzegi wypełniona jest antykami. Po drodze spotyka eleganckiego sprzedawcę, którego sklep jest równie wyszukany i stylowy.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Zespół otrzymuje zlecenie wymiany w czołgu silnika. Z pozoru proste zadanie staje się nie lada wyzwaniem, kiedy Michael odkrywa wiele cieknących ruch oraz innych poważnych usterek.

09:00

Al Murray w drodze do Berlina: Przeprawa przez Ren Godziny emisji

Al Murray spotyka się z weteranami z I Jednostki do Zadań Specjalnych i I Pułku z Cheshire. Potem zaprasza na spotkanie po latach z byłymi żołnierzami z XXI Armii.

09:30

Al Murray w drodze do Berlina: Berlin Godziny emisji

Al schodzi do piwnic pod starym Reichstagiem, gdzie mieścił się bunkier Hitlera. Spotyka się z weteranami walk o Berlin i uczestnikami ostatnich starć przed kapitulacją Niemiec.

10:00

Być jak Da Vinci: Wozy samobieżne Godziny emisji

Zespół dzieli się na dwie grupy, aby skonstruować dwa wozy samobieżne. Wszystkie części pojazdów muszą być wykonane dokładnie, według projektu renesansowego wynalazcy.

11:00

Amerykańska wojna o niepodległość: Sukcesy patriotów Godziny emisji

Niepokoje pomiędzy Wielką Brytanią a koloniami zamieniają się w wojnę o niepodległość. Pięciu niedocenionych patriotów zadaje decydujący cios w walce o wolność Ameryki.

12:00

Amerykańska wojna o niepodległość: Imperium kontratakuje Godziny emisji

Niepodległość Ameryki zdaje się być przegraną sprawą. Zdziesiątkowana Armia Kontynentalna pod dowództwem George'a Washingtona już prawie nie istnieje.

13:00

Amerykańska wojna o niepodległość: Powrót rebeliantów Godziny emisji

Los amerykańskiej rewolucji wydawał się przesądzony, kiedy armia brytyjska rozpoczęła nową kampanię na południu. Pięciu niedocenionych patriotów pomogło odwrócić bieg wojny.

14:00

Kaskader Godziny emisji

Evel Knievel był jednym z najlepszych kaskaderów motocyklowych XX wieku. Jak naprawdę wyglądało jego prywatne życie? W programie cała prawda o nieustraszonym akrobacie.

15:00

Nowoczesna wojna: Zajęcie Bagdadu: Operacja „Thunder Runs" Godziny emisji

Kiedy do Bagdadu Saddama Husajna wjechał amerykański batalion czołgów, rozpoczęła się jedna z najbardziej zaciekłych, a zarazem decydujących bitew drugiej wojny w Zatoce Perskiej.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 2 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 10 Godziny emisji

W posiadłości w stylu elżbietańskim, Drew targuje się z agentem, w walijskim muzeum zachwyca go silnik odrzutowy, a dzięki przyjacielowi odnajduje w Sheffield współczesny skarb.

18:00

Zatopione skarby: Tajemniczy ładunek Godziny emisji

Załoga Odyssey nie tylko zajmuje się poszukiwaniem historycznych wraków. Tym razem bada współczesny statek i zatopiony wraz z nim cenny ładunek... setek butelek szampana.

19:00

Hitlerowskie UFO Godziny emisji

Dowiedz się czy istnieje związek pomiędzy obserwacjami UFO, a technologią latających talerzy, odkrytą przez niemieckich naukowców podczas II wojny światowej.

20:00

Kod Jezusa: Kości Jana Chrzciciela Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

21:00

Naziści na tropie Graala Godziny emisji

Kulisy jednego z najmroczniejszych projektów Trzeciej Rzeszy - poszukiwań zaginionej aryjskiej cywilizacji, której naziści wierzyli, że są potomkami.

22:00

Zoom na architekturę: Wielki Mur Chiński Godziny emisji

Nowatorskie techniki animacji komputerowej odsłonią nam tajemnice budowy legendarnych konstrukcji - od Partenonu w starożytnej Grecji po strzeliste katedry średniowiecznej Europy.

23:00

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Liczy się długość Godziny emisji

Wayne kupuje jeden z sześciu fordów model T. Następnie leci do Kalifornii na Concours d'LeMons, gdzie za sporą sumkę zostaje sprzedane jego dawne auto.

23:30

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Piekielny Hellcat Godziny emisji

W Wisconsin Wayne trafia na Renault Jolly z 1961 roku z przebiegiem 11 000 km, a następnie zabiera Rogera na przejażdżkę nowoczesnym Dodgem Challengerem SRT Hellcat.

00:00

Maszyny śmierci: Czarownice i heretycy Godziny emisji

Podejrzani o czary lub herezję najczęściej przyznawali się do winy podczas tortur, jakim ich poddawano przy użyciu wała do patroszenia czy aragońskiego koła śmierci.

01:00

Kamuflaż Godziny emisji

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 3 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 12 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia konia, roweru i motocykla.

02:48

Łowcy staroci, odc. 4 Godziny emisji

Drew Pritchard urzeczywistnia marzenie z dzieciństwa i siada za sterami lokomotywy parowej z lat 40. Potem odwiedza wiejską rezydencję, pełną skarbów liczących po kilkaset lat.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Wayne i trojaczki Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 10 Godziny emisji

W programie poznamy początki trzech dziedzin medycyny, które zwiększyły jakość i długość naszego życia. Zobaczymy, jak narodziła się neurologia, kardiologia i onkologia.

04:24

Strefa śmierci: Misja w Panamie Godziny emisji

Amerykanin Kurt Muse, więziony w Panamie przez generała Noriegę, zginąłby, gdyby nie akcja przeprowadzona przez amerykańskie siły specjalne Delta Force.

05:12

Fabryka militariów, odc. 11 Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o broni maszynowej M2, pojazdach Argo ATV i kremach do kamuflażu.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Wnętrzności Brooklynu Godziny emisji

Były zapaśnik, a obecnie poszukiwacz skarbów Ric Savage pojawia się w Brooklynie w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Czy nowojorczycy pozwolą mu przekopać swoje ogródki?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info