Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-16 Pokaź dziś

06:00

Militarny ranking: Statki powietrzne Godziny emisji

Niemal nieznane nagrania i rozmowy z ekspertami: autorzy programu starają się wskazać samolot, który wywarł największy wpływ na historię lotnictwa - od P-51 Mustang do Harriera.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Nawet kosiarka ma więcej koni mechanicznych! Godziny emisji

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 3 Godziny emisji

Drew Pritchard odwiedza starą rezydencję w Walii. Na strychu odkrywa piękne, zapomniane skarby. Z kolei w antykwariacie w Norfolku natrafia na ciekawe dzieła sztuki ulicznej.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 1 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

09:00

Wojenne miesiące, odc. 1 Godziny emisji

Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi i Włosi dzielą się wspomnieniami z czasów II wojny światowej.

09:30

Wojenne miesiące, odc. 2 Godziny emisji

Pełne dramatyzmu wspomnienia francuskich, niemieckich i brytyjskich żołnierzy oraz marynarzy, którzy brali udział w kampanii we Francji w maju i czerwcu 1940 roku.

10:00

Być jak Da Vinci: Katapulta Godziny emisji

Ekipa konstruuje ogromną katapultę. Podczas prac okazuje się, że wykonanie nietypowej kuszy, która wprawia w ruch całe urządzenie jest bardziej skomplikowane niż przewidywano.

11:00

Maszyny na linii ognia: Helikopter Chinook Godziny emisji

W Afganistanie Mike leci helikopterem Chinook ratować rannych żołnierzy. Nagle maszyna zostaje ostrzelana przez talibów, którzy ranią pilota w głowę.

12:00

Maszyny na linii ognia: Na linii frontu Godziny emisji

Dziś Mike analizuje sprzęt i broń, w którą są wyposażeni żołnierze na linii frontu w Musa Qala. Prezentuje bezzałogowy aparat latający MQ-9 Reaper i lekką broń 105 mm.

13:00

Maszyny na linii ognia: Walka z talibami Godziny emisji

Mike Brewer staje oko w oko z najgroźniejszą bronią talibów - domowej roboty ładunkami wybuchowymi, z którymi radzą sobie wojskowe roboty takie jak Dragon Runner i Trojan.

14:00

Maszyny na linii ognia: Zaopatrzenie wojska Godziny emisji

Mike Brewer dołącza do konwoju z zaopatrzeniem, który jedzie na przejętą kilka dni temu od talibów linię frontu. Przygląda się, jak sprawują się wozy patrolowe Mastiff i Hercules.

15:00

Nowoczesna wojna: Odwaga na morzu Godziny emisji

Podczas wojny na Pacyfiku w 1944 roku armia amerykańska dokonała inwazji na zatokę Leyte z ambitnym zamiarem odebrania Japończykom Filipin. Jak zakończyła się ta ofensywa?

16:00

Militaria na warsztat, odc. 3 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 11 Godziny emisji

W Tyne and Wear, Drew próbuje sprostać oczekiwaniom klienta lubiącego styl lat 50. XX wieku. Natomiast podczas wizyty w byłym klasztorze w oko wpada mu pewne rzadkie lustro.

18:00

Zatopione skarby: Kryptonim „Spencer" Godziny emisji

Ekipa Odyssey poszukuje wraku, na którego pokładzie znajduje się cenny ładunek. Musi się spieszyć, by zdążyć, zanim rozpoczną się sztormy i zanim dotrze tam konkurencja.

19:00

Hitler - nieznane fakty: Oportunista Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

20:00

Kod Jezusa: Ewangelia Judasza Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

21:00

Chile - operacja "Nadzieja" Godziny emisji

Materiał filmowy z akcji ratowania górników w Chile. W programie rozmowy z górnikami i ich rodzinami, inżynierami prowadzącymi akcję oraz prezydentem Chile, Sebastianem Piñerą.

22:00

Premiera Kosmiczna mapa skarbów: Związki z Kolumbem Godziny emisji

Darrell Miklos eksploruje wrak galeonu Atocha, który Gordon Cooper namierzył 50 lat temu. Z kolei w Hiszpanii przeszukuje archiwum w poszukiwaniu pradawnego manifestu ładunkowego.

23:00

Brzegiem Nilu, odc. 3 Godziny emisji

Lev podziwia widoki na Saharze, przemierzając ją w towarzystwie przyjaznego sudańskiego przewodnika Moeza, charyzmatycznych nomadów Awada i Ahmada, oraz trzech upartych wielbłądów.

00:00

Maszyny śmierci: Przesłuchanie Godziny emisji

Poznaj historię najokrutniejszych narzędzi tortur, służących niegdyś do wydobywania zeznań. Poznaj budowę i działanie kołyski Judasza, krzesła przesłuchań czy obieraczki do skóry.

01:00

Mistrzowie oręża: Rzymski skorpion Godziny emisji

Inżynier Chad Houseknecht i historyk oręża Mike Loades odtwarzają gigantyczną, wolnostojącą kuszę-katapultę, która w starożytności terroryzowała pola walki płonącymi strzałami.

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 4 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 13 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia samurajów, rycerzy i żołnierzy sił specjalnych.

02:48

Łowcy staroci, odc. 5 Godziny emisji

Drew Pritchard odwiedza zamek Woodland w Somerset i od razu zakochuje się w starych zabawkach. W Lincolnshire odwiedza składowisko pełne wyjątkowo tanich staroci.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Mosiężne części Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 11 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia radia i telewizji, billboardów i reklamy.

04:24

Strefa śmierci: Inwazja na Grenadę Godziny emisji

W 1983 roku grupa marksistowskich ekstremistów dokonała zamachu na rząd Grenady i zabiła premiera. Do konfliktu włączyła się amerykańska armia, która uratowała 800 obywateli USA.

05:12

Fabryka militariów, odc. 12 Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o butach wojskowych, pistoletach CZ 75 i bezzałogowych samolotach.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Skarby nowego świata Godziny emisji

Ric ze swoją ekipą jest w Jamestown, gdzie szybko się przekona, że bogaci właściciele domów nie są zainteresowani wykopaliskami w ogródkach. Może zatem warto sprawdzić dno rzeki?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info