Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-17 Pokaź dziś

06:00

Militarny ranking: Bitwy Godziny emisji

W tym odcinku poznamy najważniejsze bitwy XX w., które zmieniły bieg historii: od bitwy nad Sommą przez desant w Normandii aż po pierwszą Wojnę w Zatoce.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Zlot samochodowy Godziny emisji

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 4 Godziny emisji

Drew Pritchard urzeczywistnia marzenie z dzieciństwa i siada za sterami lokomotywy parowej z lat 40. Potem odwiedza wiejską rezydencję, pełną skarbów liczących po kilkaset lat.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 2 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

09:00

Wojenne miesiące, odc. 3 Godziny emisji

Tragiczne skutki rozkazu Winstona Churchilla dotyczącego zatopienia floty francuskiej u wybrzeży Afryki Północnej 3 lipca 1940 roku.

09:30

Wojenne miesiące, odc. 4 Godziny emisji

Jesienią 1940 roku brytyjski RAF i niemiecka Luftwaffe rozpoczęły naloty, podczas których ginęło coraz więcej ludności cywilnej. 14 listopada hitlerowcy zbombardowali Coventry.

10:00

Być jak Da Vinci: Śmigło Godziny emisji

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

11:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 1 Godziny emisji

Do warsztatu trafia samochód pancerny "Kubuś". Zbudowany podczas Powstania Warszawskiego, brał udział w walkach w Śródmieściu. Czy Artur i Kuba poradzą sobie z cennym zabytkiem?

12:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 2 Godziny emisji

Do warsztatu Artura i Kuby trafia lekki samochód terenowy GAZ 67, określany jako sowiecki Jeep. Służył m.in. do przewozu osób, czy holowania moździerzy. Czy uda się renowacja?

13:00

Retroreanimacja: Pojazdy bojowe, odc. 3 Godziny emisji

Na renowację czeka motocykl DKW NZ 250, jedna z najbardziej kultowych konstrukcji motocykla. Był powszechnie wykorzystywany przez Wehrmacht, ale poruszali się nim też żołnierze AK.

14:00

Kamuflaż Godziny emisji

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

15:00

Nowoczesna wojna: Walka o Pacyfik Godziny emisji

Cykl programów ukazujący dramatyczny obraz współczesnych pól bitew, widziany oczami zwykłych żołnierzy.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 12 Godziny emisji

W edynburskim zoo Drew ogląda rzadkie przedmioty związane ze zwierzętami, w historycznej szkockiej przędzalni poluje na meble przemysłowe, a w Bristolu spotyka przyjaciół.

18:00

Wyprawa po skarb Inków: Ukryte pod ziemią Godziny emisji

Łowcy skarbów poszukują wskazówek, które pomogą im dotrzeć do skarbów ukrytych na Wyspie Węży w Brazylii. Napięcia i spory w ekipie mogą zniweczyć całą eksperdycję.

19:00

Hitler - nieznane fakty: Aktor Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

20:00

Kod Jezusa: Nieznany brat Jezusa Godziny emisji

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

21:00

Pojedynki wizjonerów: Daly kontra Clark Godziny emisji

Portret ojców założycieli listy najbogatszych przedsiębiorców, którzy dyktowali tempo rozwoju gospodarczego Ameryki od rewolucji przemysłowej aż do czasu „Pozłacanego wieku".

22:00

Ameryka: prawda i mity: Zobaczyć nie znaczy uwierzyć Godziny emisji

Fotografie uwieczniają najważniejsze chwile w historii dla przyszłych pokoleń. Jakie tajemnice kryją najsłynniejsze zdjęcia prezydenta Abrahama Lincolna?

22:30

Ameryka: prawda i mity: Wojenne Róże Godziny emisji

Kobiety amerykańskie w czasie II wojny światowej nie tylko pracowały w fabrykach. Wiele z nich było pilotkami paramilitarnej organizacji WASPS - 38 z nich zginęło na polu bitwy.

23:00

Premiera O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Alibi Godziny emisji

Detektywi Derrick Levasseur i Kris Mohandie wnikliwie analizują alibi Jasona Simpsona na wieczór, w którym popełniono morderstwa. Czy te informacje nie skomplikują śledztwa?

00:00

Okrutni ludzie: Kłamstwa zabójców Godziny emisji

Doktor Stone przedstawia portrety zabójców, którzy zacierają ślady swoich zbrodni. Dlaczego takie działanie uważane jest za znacznie cięższe przestępstwo niż sama zbrodnia?

01:00

Mistrzowie oręża: Grecki ogień Godziny emisji

Chad i Mike wypuszczają wiązkę płomieni z zamontowanego na łódce miotacza ognia, który jest ulepszoną wersją pierwszego tego rodzaju urządzenia na świecie.

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 5 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 14 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia czołgów, samolotów bojowych i dronów.

02:48

Łowcy staroci, odc. 6 Godziny emisji

W Penzance w Kornwalii Drew Pritchard musi stoczyć walkę ze sprzedawcą, który nie chce rozstawać się ze swoimi przedmiotami. W Norfolku łowca staroci zabiera nas do muzeum magii.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Wayne na nartach Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 12 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

04:24

Strefa śmierci: Irak Godziny emisji

Nadchodzi dzień wyborów w Iraku, ale sytuacja na południe od Bagdadu jest niebezpieczna. Amerykańska piechota postanawia pokonać wroga i zaprowadzić spokój przed wyborami.

05:12

Fabryka militariów, odc. 13 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstaje sprzęt i broń, która pomaga żołnierzom wygrywać wojny. W programie o wytrzymałych futerałach, militarnych schronach i transporterach opancerzonych.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Kasa ukryta na bagnach Godziny emisji

Po huraganie Katrina mieszkańcy nie chcą pozwolić Ricowi na poszukiwania skarbów w ich świeżo wyremontowanych domach i ogrodach. Ric dostaje zaproszenie na pokład łodzi Big Sexy.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info