Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-20 Pokaż dziś

06:00

Militarny ranking: Broń i uzbrojenie

Ranking najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

Godziny emisji Militarny ranking

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Polowanie na Healeya

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

07:15

Łowcy staroci, odc. 7

Drew Pritchard ma nadzieję, że podczas wizyty w muzeum maszyn o napędzie parowym w Norfolku, uda mu się znaleźć kilka niechcianych skarbów. W Hereford ogląda ekskluzywną kolekcję.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Militaria na warsztat, odc. 5

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

09:00

Wojenne miesiące, odc. 9

W kwietniu 1941 r. niemieckie U-Booty prowadziły na Atlantyku polowania na alianckie statki. Uczestnik walk wspomina, jak jego uszkodzona łódź U57 cudem wymknęła się przeciwnikom.

Godziny emisji Wojenne miesiące

09:30

Wojenne miesiące, odc. 10

Wspomnienia sir Ludovica Kennedy'ego i weteranów wojennych. Kulisy zniszczenia brytyjskiego okrętu HMS Hood i zatonięcia niemieckiego okrętu wojennego Bismarck w maju 1941 roku.

Godziny emisji Wojenne miesiące

10:00

Być jak Da Vinci, odc. 10

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

Godziny emisji Być jak Da Vinci

11:00

Żądza złota: Eureka!

Boston Company to zbieranina ludzi, którzy w poszukiwaniu złota wyruszają na zachód Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorca Sam Brannan postanawia wykorzystać sytuację.

Godziny emisji Żądza złota

12:00

Żądza złota: Pożar w San Francisco

Mężczyźni z Boston Company przekonują się, że poszukiwanie złota jest o wiele trudniejsze, niż przypuszczali. Sam poszerza swoje królestwo, które wkrótce strawi gigantyczny pożar.

Godziny emisji Żądza złota

13:00

Żądza złota: Walka z bezprawiem

Sam przejmuje władzę w San Francisco, mieście nękanym falą przestępczości po niszczycielskim pożarze. Tymczasem pracownicy Boston Company prowadzą poszukiwania złota.

Godziny emisji Żądza złota

14:00

Żądza złota: Bitwa o złoto

Brannan przejmuje całą ziemię i wyrzuca górników z ich działek. Ludzie z Boston Company nie poddadzą się bez walki. Kto wygra bitwę o złoto?

Godziny emisji Żądza złota

15:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Ardeny

Armia amerykańska spotkała potężne siły Trzeciej Rzeszy w ośnieżonym lesie w Ardenach. Tak rozpoczęła się jedna z najkrwawszych bitew podczas drugiej wojny światowej.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

16:00

Militaria na warsztat, odc. 1

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 15

Badając na londyńskiej Fleet Street historię i technikę drukarstwa, Drew trafia na prawdziwą perełkę. Natomiast w Devon ma okazję oddania się swojej pasji architektonicznej.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Premiera 4 razy sztuka, odc. 16

Ludzie, posiadający cenne rzeczy, mogą sprzedać je zawodowym kupcom i handlarzom. Jednak muszą pamiętać, że decyzja o odrzuceniu oferty jest nieodwracalna...

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

20:00

Pompeje: Zabójca wśród nas

Wezuwiusz wciąż jest groźny. Wprawdzie zniszył Pompeje aż 4 tysiące lat temu, ale podobny scenariusz może się powtórzyć w każdej chwili.

Godziny emisji Pompeje

21:00

Zakładnicy SS: Podróż w nieznane

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

Godziny emisji Zakładnicy SS

22:00

Premiera Porzucone konstrukcje: Miasta - widma

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

23:00

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Człowiek drogi

Wayne odwiedza pchli targ w Hershey w poszukiwaniu pamiątek motoryzacyjnych, gdzie wpada mu w oko Nash Wagon.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

23:30

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Na start!

Wayne bierze udział w „Wyścigu dżentelmenów" podczas weekendowego zjazdu zabytkowych hot rodów na plażach New Jersey.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

00:00

Okrutni ludzie: Psychotyczni zabójcy

Jaki akt przemocy jest najokrutniejszy? Dr Stone analizuje zaburzenia psychiczne, aby wyjaśnić, co dzieje się w mózgu psychotycznego zabójcy, popełniającego bestialskie zbrodnie.

Godziny emisji Okrutni ludzie

01:00

Mistrzowie oręża: Katana

Kosmiczna technologia kontra tradycja. Mike i Chad u najlepszego japońskiego fechmistrza. Chad projektuje miecz z nowoczesnej stali. Czy będzie lepszy od samurajskiej katany?

Godziny emisji Mistrzowie oręża

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 8

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o okrętach wojennych, łodziach podwodnych i walce o supremację na morzu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 9

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza zamek Bamburgh, który góruje nad morskim wybrzeżem w Northumberland. Czy zachwycą go bogate, zamkowe zbiory?

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Moc trzech

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 15

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia balonu napełnianego gorącym powietrzem.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Strefa śmierci: Zasadzka w Hawidża

Sierpień 2004 roku. W mieście Hawidża toczą się walki zbrojne na niespotykaną do tej pory skalę. Armia amerykańska niespodziewanie trafia w sam środek strefy śmierci.

Godziny emisji Strefa śmierci

05:12

Jak powstało dzisiaj: Samochody wygrały II wojnę światową

Przypadkowe spotkanie Henry'ego Forda z jego idolem Thomasem Edisonem i wizyta w fabryce pakującej mięso w Chicago podsunęły Fordowi pomysł, który już wkrótce miał zmienić świat.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

05:36

Poszukiwacze skarbów: Gorączka złota na Alasce

Ric Savage jedzie ze swoją ekipą na Alaskę, gdzie ma zamiar szukać cennych przedmiotów należących niegdyś do poszukiwaczy złota. Czy niskie temperatury utrudnią mu pracę?

Godziny emisji Poszukiwacze skarbów

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info