Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-20 Pokaź dziś

06:00

Militarny ranking: Broń i uzbrojenie Godziny emisji

Ranking najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Polowanie na Healeya Godziny emisji

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 7 Godziny emisji

Drew Pritchard ma nadzieję, że podczas wizyty w muzeum maszyn o napędzie parowym w Norfolku, uda mu się znaleźć kilka niechcianych skarbów. W Hereford ogląda ekskluzywną kolekcję.

08:05

Militaria na warsztat, odc. 5 Godziny emisji

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

09:00

Wojenne miesiące, odc. 9 Godziny emisji

W kwietniu 1941 r. niemieckie U-Booty prowadziły na Atlantyku polowania na alianckie statki. Uczestnik walk wspomina, jak jego uszkodzona łódź U57 cudem wymknęła się przeciwnikom.

09:30

Wojenne miesiące, odc. 10 Godziny emisji

Wspomnienia sir Ludovica Kennedy'ego i weteranów wojennych. Kulisy zniszczenia brytyjskiego okrętu HMS Hood i zatonięcia niemieckiego okrętu wojennego Bismarck w maju 1941 roku.

10:00

Być jak Da Vinci, odc. 10 Godziny emisji

Zespół konstruuje jeden z najbardziej futurystycznych wynalazków mistrza. Projekt maszyny XV-wiecznego geniusza może z powodzeniem konkurować ze współczesnymi projektami.

11:00

Żądza złota: Eureka! Godziny emisji

Boston Company to zbieranina ludzi, którzy w poszukiwaniu złota wyruszają na zachód Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorca Sam Brannan postanawia wykorzystać sytuację.

12:00

Żądza złota: Pożar w San Francisco Godziny emisji

Mężczyźni z Boston Company przekonują się, że poszukiwanie złota jest o wiele trudniejsze, niż przypuszczali. Sam poszerza swoje królestwo, które wkrótce strawi gigantyczny pożar.

13:00

Żądza złota: Walka z bezprawiem Godziny emisji

Sam przejmuje władzę w San Francisco, mieście nękanym falą przestępczości po niszczycielskim pożarze. Tymczasem pracownicy Boston Company prowadzą poszukiwania złota.

14:00

Żądza złota: Bitwa o złoto Godziny emisji

Brannan przejmuje całą ziemię i wyrzuca górników z ich działek. Ludzie z Boston Company nie poddadzą się bez walki. Kto wygra bitwę o złoto?

15:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Ardeny Godziny emisji

Armia amerykańska spotkała potężne siły Trzeciej Rzeszy w ośnieżonym lesie w Ardenach. Tak rozpoczęła się jedna z najkrwawszych bitew podczas drugiej wojny światowej.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 1 Godziny emisji

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

17:00

Premiera Łowcy staroci, odc. 15 Godziny emisji

Badając na londyńskiej Fleet Street historię i technikę drukarstwa, Drew trafia na prawdziwą perełkę. Natomiast w Devon ma okazję oddania się swojej pasji architektonicznej.

18:00

Wyprawa po skarb Inków: Jądro ciemności Godziny emisji

W poszukiwaniu skarbu ekipa zapuszcza się coraz dalej w głąb wyspy. Coraz więcej osób ma poważne obrażenia. Tym razem dochodzi do ostrej konfrontacji.

19:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór Godziny emisji

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

20:00

Pompeje: Zabójca wśród nas Godziny emisji

Wezuwiusz wciąż jest groźny. Wprawdzie zniszył Pompeje aż 4 tysiące lat temu, ale podobny scenariusz może się powtórzyć w każdej chwili.

21:00

Zakładnicy SS: Podróż w nieznane Godziny emisji

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

22:00

Premiera Porzucone konstrukcje: Miasta - widma Godziny emisji

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

23:00

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Człowiek drogi Godziny emisji

Wayne odwiedza pchli targ w Hershey w poszukiwaniu pamiątek motoryzacyjnych, gdzie wpada mu w oko Nash Wagon.

23:30

Premiera Samochody - klasyka gatunku: Na start! Godziny emisji

Wayne bierze udział w „Wyścigu dżentelmenów" podczas weekendowego zjazdu zabytkowych hot rodów na plażach New Jersey.

00:00

Okrutni ludzie: Psychotyczni zabójcy Godziny emisji

Jaki akt przemocy jest najokrutniejszy? Dr Stone analizuje zaburzenia psychiczne, aby wyjaśnić, co dzieje się w mózgu psychotycznego zabójcy, popełniającego bestialskie zbrodnie.

01:00

Mistrzowie oręża: Katana Godziny emisji

Kosmiczna technologia kontra tradycja. Mike i Chad u najlepszego japońskiego fechmistrza. Chad projektuje miecz z nowoczesnej stali. Czy będzie lepszy od samurajskiej katany?

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 8 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 17 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o okrętach wojennych, łodziach podwodnych i walce o supremację na morzu.

02:48

Łowcy staroci, odc. 9 Godziny emisji

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza zamek Bamburgh, który góruje nad morskim wybrzeżem w Northumberland. Czy zachwycą go bogate, zamkowe zbiory?

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Moc trzech Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 15 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia balonu napełnianego gorącym powietrzem.

04:24

Strefa śmierci: Zasadzka w Hawidża Godziny emisji

Sierpień 2004 roku. W mieście Hawidża toczą się walki zbrojne na niespotykaną do tej pory skalę. Armia amerykańska niespodziewanie trafia w sam środek strefy śmierci.

05:12

Jak powstało dzisiaj: Samochody wygrały II wojnę światową Godziny emisji

Przypadkowe spotkanie Henry'ego Forda z jego idolem Thomasem Edisonem i wizyta w fabryce pakującej mięso w Chicago podsunęły Fordowi pomysł, który już wkrótce miał zmienić świat.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Gorączka złota na Alasce Godziny emisji

Ric Savage jedzie ze swoją ekipą na Alaskę, gdzie ma zamiar szukać cennych przedmiotów należących niegdyś do poszukiwaczy złota. Czy niskie temperatury utrudnią mu pracę?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info