Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-24 Pokaż dziś

06:00

Militarny ranking: Tajne operacje

Największe tajemnice wojskowe XX w. Od „Wielkiego Spisku Fenolowego" po operację Fortitude, mającą odwrócić uwagę Niemców od lądowania w Normandii w 1944 r.

Godziny emisji Militarny ranking

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Kołowanie

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

07:15

Łowcy staroci, odc. 9

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza zamek Bamburgh, który góruje nad morskim wybrzeżem w Northumberland. Czy zachwycą go bogate, zamkowe zbiory?

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Militaria na warsztat, odc. 1

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

09:00

Hitler - wojna o ropę

W 1939 r., sześć tygodni po wybuchu wojny, Niemcom zostało już niewiele zapasów paliwa. Hitler, by wygrać wojnę, namierzył nowe źródło ropy: Azerbejdżańską Republikę Radziecką.

Godziny emisji Hitler - wojna o ropę

10:00

Jak zmieniliśmy świat: Samochody

Jak pomysły ambitnej żony i innowacje szkockiego weterynarza doprowadziły do wynalezienia samochodu? Jak ten nowatorski kiedyś pojazd zmienił współczesny świat?

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

11:00

Niewyjaśnione historie: Kradzież z samolotu

D.B. Cooper ukradł 200 tysięcy dolarów z samolotu i wyskoczył na spadochronie podczas lotu. Był to jeden z najbardziej zuchwałych aktów kradzieży w historii.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

12:00

Niewyjaśnione historie: Wojownicy ninja

Opowieść o elitarnych japońskich wojownikach z XVI wieku, którzy tworzyli najbardziej tajemniczą armię w historii.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

13:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił RFK?

Każdy program to wnikliwa analiza wydarzenia, które na trwałe zapisało się na kartach historii. Rekonstrukcje, analiza wykopalisk archeologicznych i wywiady z naocznymi świadkami.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

14:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa samolotu koreańskiego

Kulisy katastrofy samolotu koreańskich linii lotniczych. Szczegółowa analiza zgromadzonych dowodów i materiału zdjęciowego oraz wywiady z naocznymi świadkami tragedii.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

15:00

Niesamowite maszyny: Siły zbrojne: Siły lądowe

W tym odcinku dowiemy się wszystkiego na temat takich maszyn bojowych jak Fire-Ant, czołgi M1A2 czy też poduszkowce transportowe Landing Craft Air Cushion.

Godziny emisji Niesamowite maszyny

16:00

Militaria na warsztat, odc. 3

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 2

Drew Pritchard przeszukuje dawną Naval Royal Hospital School w hrabstwie Suffolk. Próbuje wynegocjować korzystne warunki transakcji, co przy okazji jest dla niego dobrą lekcją.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Premiera 4 razy sztuka, odc. 18

Ludzie, posiadający cenne rzeczy, mogą sprzedać je zawodowym kupcom i handlarzom. Jednak muszą pamiętać, że decyzja o odrzuceniu oferty jest nieodwracalna...

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

19:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

20:00

Kod Biblii: Sekrety rzeźby

Tajemnice jednych z najwcześniejszych glinianych modeli Michała Anioła, które miały się stać otaczanymi największą czcią i najsłynniejszymi rzeźbami w historii chrześcijaństwa.

Godziny emisji Kod Biblii

21:00

Premiera Księżna Diana: wypadek czy zamach?, odc. 1

Księżna Walii Diana zmieniła definicję królewskości, ale jej nagła śmierć zaskoczyła cały świat. Czy 20 lat po tragedii nowe dowody pokażą inne oblicze tej niezwykłej kobiety?

Godziny emisji Księżna Diana

22:00

Ameryka: prawda i mity: Eisenhower i MacArthur

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

22:30

Ameryka: prawda i mity: Świat rozrywki

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

23:00

Premiera O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Teoria Charlie'ego

O.J. Simpson powiedział, że „jeśli" popełnił morderstwa, to nie mógł tego zrobić sam. Detektywi podążają tym tropem. Nowy świadek prezentuje szokujące zeznania.

Godziny emisji O.J. Simpson - winny czy niewinny

00:00

Okrutni ludzie: Wywiad z mordercą

Aby zapobiegać brutalnym zbrodniom, trzeba dobrze poznać ich mechanizm. W tym odcinku zabójcy przedstawiają swoją wersję wydarzeń.

Godziny emisji Okrutni ludzie

01:00

Mistrzowie oręża: Rakiety

Czy żeliwną, 12-kilogramową rakietę z czasów wojny secesyjnej, można zmienić w skuteczną, nowoczesną broń? Dzięki wykorzystaniu żyroskopu, zasięg i celność rakiety rosną.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 10

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 19

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o dentystach, okulistach, psychologach i psychiatrach.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 1

Jeden z najsłynniejszych dilerów antyków Drew Pritchard podróżuje po Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pięknych, choć czasami dziwacznych przedmiotów.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Zlot samochodowy

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Strefa śmierci: Irak: Zasadzka nad jeziorem Tharthar

Żołnierze koalicji wzywają pomoc, gdyż wróg przewyższa ich siłą ognia oraz liczbą ludzi. Kiedy na miejsce docierają helikoptery, okolice Samary zamieniają się w strefę śmierci.

Godziny emisji Strefa śmierci

05:12

Jak powstało dzisiaj: Colt uczynił ludzi równymi

Gdyby w 1844 roku mała grupa Strażników Teksasu została zabita przez osiemdziesięciu wojowników z plemienia Komanczów, Ameryka być może nie stałaby się przemysłową potęgą.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

05:36

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

Godziny emisji Poszukiwacze skarbów

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info