Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-24 Pokaź dziś

06:00

Militarny ranking: Tajne operacje Godziny emisji

Największe tajemnice wojskowe XX w. Od „Wielkiego Spisku Fenolowego" po operację Fortitude, mającą odwrócić uwagę Niemców od lądowania w Normandii w 1944 r.

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Kołowanie Godziny emisji

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

07:15

Łowcy staroci, odc. 9 Godziny emisji

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza zamek Bamburgh, który góruje nad morskim wybrzeżem w Northumberland. Czy zachwycą go bogate, zamkowe zbiory?

08:05

Militaria na warsztat, odc. 1 Godziny emisji

Pilot-hobbysta, Michael Manousakis, leci do Ameryki za sterami swojej najnowszej zabawki: rosyjskiego samolotu An-2, największego jednosilnikowego dwupłatowca na świecie.

09:00

Hitler - wojna o ropę Godziny emisji

W 1939 r., sześć tygodni po wybuchu wojny, Niemcom zostało już niewiele zapasów paliwa. Hitler, by wygrać wojnę, namierzył nowe źródło ropy: Azerbejdżańską Republikę Radziecką.

10:00

Jak zmieniliśmy świat: Samochody Godziny emisji

Jak pomysły ambitnej żony i innowacje szkockiego weterynarza doprowadziły do wynalezienia samochodu? Jak ten nowatorski kiedyś pojazd zmienił współczesny świat?

11:00

Niewyjaśnione historie: Kradzież z samolotu Godziny emisji

D.B. Cooper ukradł 200 tysięcy dolarów z samolotu i wyskoczył na spadochronie podczas lotu. Był to jeden z najbardziej zuchwałych aktów kradzieży w historii.

12:00

Niewyjaśnione historie: Wojownicy ninja Godziny emisji

Opowieść o elitarnych japońskich wojownikach z XVI wieku, którzy tworzyli najbardziej tajemniczą armię w historii.

13:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił RFK? Godziny emisji

Każdy program to wnikliwa analiza wydarzenia, które na trwałe zapisało się na kartach historii. Rekonstrukcje, analiza wykopalisk archeologicznych i wywiady z naocznymi świadkami.

14:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa samolotu koreańskiego Godziny emisji

Kulisy katastrofy samolotu koreańskich linii lotniczych. Szczegółowa analiza zgromadzonych dowodów i materiału zdjęciowego oraz wywiady z naocznymi świadkami tragedii.

15:00

Niesamowite maszyny: Siły zbrojne: Siły lądowe Godziny emisji

W tym odcinku dowiemy się wszystkiego na temat takich maszyn bojowych jak Fire-Ant, czołgi M1A2 czy też poduszkowce transportowe Landing Craft Air Cushion.

16:00

Militaria na warsztat, odc. 3 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

17:00

Łowcy staroci, odc. 2 Godziny emisji

Drew Pritchard przeszukuje dawną Naval Royal Hospital School w hrabstwie Suffolk. Próbuje wynegocjować korzystne warunki transakcji, co przy okazji jest dla niego dobrą lekcją.

18:00

Wyprawa po skarb Inków: Na progu fortuny Godziny emisji

Ekspedycja zapuszcza się coraz bardziej w głąb wyspy. Każdy kolejny krok jest śmiertelnie niebezpieczny. W końcu łowcy skarbów dokonają odkrycia, które na zawsze odmieni ich życie.

19:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii Godziny emisji

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

19:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię Godziny emisji

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

20:00

Kod Biblii: Sekrety rzeźby Godziny emisji

Tajemnice jednych z najwcześniejszych glinianych modeli Michała Anioła, które miały się stać otaczanymi największą czcią i najsłynniejszymi rzeźbami w historii chrześcijaństwa.

21:00

Premiera Księżna Diana: wypadek czy zamach?, odc. 1 Godziny emisji

Księżna Walii Diana zmieniła definicję królewskości, ale jej nagła śmierć zaskoczyła cały świat. Czy 20 lat po tragedii nowe dowody pokażą inne oblicze tej niezwykłej kobiety?

22:00

Ameryka: prawda i mity: Eisenhower i MacArthur Godziny emisji

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

22:30

Ameryka: prawda i mity: Świat rozrywki Godziny emisji

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

23:00

Premiera O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Teoria Charlie'ego Godziny emisji

O.J. Simpson powiedział, że „jeśli" popełnił morderstwa, to nie mógł tego zrobić sam. Detektywi podążają tym tropem. Nowy świadek prezentuje szokujące zeznania.

00:00

Okrutni ludzie: Wywiad z mordercą Godziny emisji

Aby zapobiegać brutalnym zbrodniom, trzeba dobrze poznać ich mechanizm. W tym odcinku zabójcy przedstawiają swoją wersję wydarzeń.

01:00

Mistrzowie oręża: Rakiety Godziny emisji

Czy żeliwną, 12-kilogramową rakietę z czasów wojny secesyjnej, można zmienić w skuteczną, nowoczesną broń? Dzięki wykorzystaniu żyroskopu, zasięg i celność rakiety rosną.

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 10 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 19 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o dentystach, okulistach, psychologach i psychiatrach.

02:48

Łowcy staroci, odc. 1 Godziny emisji

Jeden z najsłynniejszych dilerów antyków Drew Pritchard podróżuje po Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pięknych, choć czasami dziwacznych przedmiotów.

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Zlot samochodowy Godziny emisji

Wayne Carini oprowadzi widzów po świecie największych kolekcjonerów starych aut. Zaprezentuje perełki motoryzacji, które przez wiele lat stały zapomniane w garażach.

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 17 Godziny emisji

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

04:24

Strefa śmierci: Irak: Zasadzka nad jeziorem Tharthar Godziny emisji

Żołnierze koalicji wzywają pomoc, gdyż wróg przewyższa ich siłą ognia oraz liczbą ludzi. Kiedy na miejsce docierają helikoptery, okolice Samary zamieniają się w strefę śmierci.

05:12

Jak powstało dzisiaj: Colt uczynił ludzi równymi Godziny emisji

Gdyby w 1844 roku mała grupa Strażników Teksasu została zabita przez osiemdziesięciu wojowników z plemienia Komanczów, Ameryka być może nie stałaby się przemysłową potęgą.

05:36

Poszukiwacze skarbów: Krew, pot i kasa Godziny emisji

Ric Savage z ekipą wyrusza do Tombstone w Arizonie na poszukiwania przedmiotów i pamiątek z Dzikiego Zachodu. Czy znajdą ludzi, którzy zgodzą się na wykopaliska w ich ogrodach?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info