Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-26 Pokaż dziś

06:00

Militarny ranking: Słynne formacje

Od armii Hitlera w czasie II wojny światowej po jednostki SAS: materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów pozwolą nam lepiej poznać najsłynniejsze siły zbrojne czasów nowożytnych.

Godziny emisji Militarny ranking

06:50

Samochody - klasyka gatunku: Czy jesteś Wielkim Gatsbym?

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

07:15

Łowcy staroci, odc. 1

Jeden z najsłynniejszych dilerów antyków Drew Pritchard podróżuje po Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pięknych, choć czasami dziwacznych przedmiotów.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Militaria na warsztat, odc. 3

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

09:00

Na tropie złotego pociągu

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

Godziny emisji Na tropie złotego pociągu

10:00

Jak zmieniliśmy świat: Telefony komórkowe

Telefony komórkowe całkowicie zmieniły sposoby naszej komunikacji. Jak piękna kobieta, brat Frankensteina i tonący Titanic wpłynęły na rozwój telefonów?

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

11:00

Jak powstało dzisiaj: Naziści zaprowadzili nas na Księżyc

Reżim nazistowski tracił już władzę, kiedy konstruktor rakiet Wernher von Braun z grupą naukowców opuścił Niemcy i wyruszył z misją, która wkrótce zmieni bieg historii.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

11:30

Jak powstało dzisiaj: Samochody wygrały II wojnę światową

Przypadkowe spotkanie Henry'ego Forda z jego idolem Thomasem Edisonem i wizyta w fabryce pakującej mięso w Chicago podsunęły Fordowi pomysł, który już wkrótce miał zmienić świat.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

12:00

Niewidzialny myśliwiec Hitlera

W 1945 roku amerykańscy żołnierze dokonali w Niemczech niezwykłego odkrycia. W tajnym hangarze stało 12 niedokończonych samolotów HO 229, niewidzialnych myśliwców Hitlera.

Godziny emisji Niewidzialny myśliwiec Hitlera

13:00

Zakładnicy SS: Podróż w nieznane

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

Godziny emisji Zakładnicy SS

14:00

Zakładnicy SS: Na ostrzu noża

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

Godziny emisji Zakładnicy SS

15:00

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Delta 191

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. Poznamy liczne usprawnienia od systemów ostrzegania po kuloodporne zbiorniki paliwa.

Godziny emisji Katastrofy, które zmieniły lotnictwo

16:00

Militaria na warsztat, odc. 5

Michael Manousakis i ekipa z warsztatu Morlock Motors potrafią przerobić każdy pojazd. To prawdziwi pasjonaci, którzy zrealizowali wiele znakomitych projektów na całym świecie.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 4

Drew Pritchard odwiedza nowe centrum sprzedaży antyków w Shropshire. Mając do wyboru niemal 50 sprzedających, szybko znajduje sporo dość niezwykłych przedmiotów.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Premiera 4 razy sztuka, odc. 20

Ludzie, posiadający cenne rzeczy, mogą sprzedać je zawodowym kupcom i handlarzom. Jednak muszą pamiętać, że decyzja o odrzuceniu oferty jest nieodwracalna...

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Al Murray w drodze do Berlina: Arnhem

Al skacze na spadochronie razem z grupą weteranów z Pierwszej Brygady Spadochronowej, którzy z 1500 samolotów i 500 szybowców skakali w sam środek zaciekłych walk pod Arnhem.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

19:30

Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu

Al Murray spotyka się z lotnikami, którzy latali jako eskorta bombowców i myśliwców. Odkrywa zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej, bombowca Lancaster.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

20:00

Kod Biblii: Tajemnice ukrzyżowania

Tajemnica liczących 2 tysiące lat kości być może kryje sekret ukrzyżowania Jezusa. Czy przekazywany przez stulecia opis śmierci Jezusa na krzyżu jest niezgodny z prawdą?

Godziny emisji Kod Biblii

21:00

Premiera Podróż w dorosłość: Syberia

Podróżnik Tim Noonan odwiedza plemię Tsaatan, które trudni się wypasaniem reniferów na Syberii. Jego dążenie do samopoznania pozwala odkryć tajemnice, które definiują ludzkość.

Godziny emisji Podróż w dorosłość

22:00

Największe zagadki historii, odc. 8

Dziennikarz Oliver Steeds próbuje rozwiązać największe zagadki historii świata. W tym celu wyrusza do niezwykłych i najodleglejszych zakątków ziemskiego globu.

Godziny emisji Największe zagadki historii

23:00

Premiera Zawód: bohater: Wznosząc się na wyżyny

Świat jest pełen ludzi, przy których postaci takie jak Rambo, John McClane i Indiana Jones wypadają naprawdę blado. W programie poznamy niesamowitą odwagę i poświęcenie tych osób.

Godziny emisji Zawód

00:00

W pokoju przesłuchań

Zapraszamy do pokoju przesłuchań, gdzie przyjrzymy się technikom stosowanym przez detektywów, aby złoczyńców postawić przed sądem.

Godziny emisji W pokoju przesłuchań

01:00

Mistrzowie oręża: Łuk egipski

Starożytni Egipcjanie wynaleźli łuk, którym można było strzelać z rozpędzonego rydwanu. Łuk w spoczynku przybierał kształt trójkąta, a po naciągnięciu - kształt litery C.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

02:00

Tajemnicze samochody, odc. 12

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 21

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia krachów gospodarczych, epidemii i wojen atomowych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 3

Drew Pritchard jedzie do sklepu z antykami w Edynburgu na poszukiwania nowych przedmiotów. Podczas wizyty w liczącym 750 lat domu odkrywa rzecz, która napawa go strachem.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Amerykańskie gwiazdy

Wayne Carini wprowadzi nas w świat największych kolekcjonerów luksusowych samochodów. Odkrywa perełki motoryzacji, które od wielu lat stoją zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 19

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie tajna historia służb wywiadowczych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Anatomia wojny: Bitwa o Pacyfik

Prześledźmy, jak po ataku na Pearl Harbor armia amerykańska potrzebowała zaledwie roku, by odbudować swoją dawną potęgę i przełamać dominację Japończyków na Pacyfiku.

Godziny emisji Anatomia wojny

05:12

Jak powstało dzisiaj: Dżins pokonał komunizm

Gdyby krawiec Jacob Davis nie przetrwał gorączki złota w Kalifornii, nigdy nie spotkałby Leviego Straussa i nigdy nie narodziłby się pomysł miedzianych nitów.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

05:36

Poszukiwacze skarbów: Pieniądze z bimbru

Ric Savage ze swoją ekipą jest w Ashville w Północnej Karolinie i prowadzi poszukiwania przedmiotów należących do bimbrowników z czasów prohibicji. Co tym razem uda się mu znaleźć?

Godziny emisji Poszukiwacze skarbów

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info