Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-29 Pokaź dziś

06:00

Jak zmieniliśmy świat: Samoloty Godziny emisji

Samoloty całkowicie zmieniły charakter podróżowania po świecie. Jak geniusz braci Wright, wyprawa na Księżyc i para zamrożonych gałek ocznych urzeczywistniły marzenia o lataniu?

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 9 Godziny emisji

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

07:15

Sekrety z historycznych zbiorów: Wbrew przeciwnościom Godziny emisji

Zniszczone flagi bitewne i wygrawerowane złotem pistolety. Cztery historie śmiałków, którzy wykazali się niecodzienną odwagą na przekór przeciwnościom losu.

08:05

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Avianca 052 Godziny emisji

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. W programie o systemach zapobiegania kolizji, pianobetonie i materiałach niepalnych.

09:00

Łowcy staroci, odc. 8 Godziny emisji

Łowca staroci Drew Pritchard przeszukuje jedno z największych miejsc w swojej karierze - ogromną fabrykę włókienniczą z czasów wiktoriańskich w Bradford.

10:00

Porzucone konstrukcje: Misja kosmos Godziny emisji

Witajcie w przedziwnym świecie porzuconych programów kosmicznych. Co stało się z ogromną armatą z projektu HARP na Barbados, oraz z górskim obserwatorium Barcroft w Kalifornii?

11:00

Na tropie złotego pociągu Godziny emisji

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

12:00

Al Murray w drodze do Berlina: Przeprawa przez Ren Godziny emisji

Al Murray spotyka się z weteranami z I Jednostki do Zadań Specjalnych i I Pułku z Cheshire. Potem zaprasza na spotkanie po latach z byłymi żołnierzami z XXI Armii.

12:30

Al Murray w drodze do Berlina: Berlin Godziny emisji

Al schodzi do piwnic pod starym Reichstagiem, gdzie mieścił się bunkier Hitlera. Spotyka się z weteranami walk o Berlin i uczestnikami ostatnich starć przed kapitulacją Niemiec.

13:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa niemieckiego statku Godziny emisji

Kulisy zatonięcia statku Wilhelm Gustloff w 1945 roku. Na zatopionym przez radziecki okręt podwodny statku śmierć poniosło sześć razy więcej pasażerów niż na Titanicu.

14:00

Największe zagadki historii: Skarb Nazistów Godziny emisji

Olly jedzie do Europy Wschodniej w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty. Ten bezcenny skarb został skradziony przez Niemców w 1941 roku.

15:00

Zagadki egipskiej komnaty Godziny emisji

Egiptolog dr Zahi Hawass ponownie otwiera komorę KV63, aby udowodnić tezę, że grobowiec był przeznaczony dla królowej Kiji - matki Tutanchamona.

16:00

Dowodząc Ameryką: Kennedy i kryzys kubański Godziny emisji

W 1962 roku USA i Związek Radziecki stanęły na krawędzi wojny nuklearnej. Przyjrzyjmy się, jak prezydent Kennedy uratował świat przed totalną zagładą.

17:00

Militarny ranking: Słynne formacje Godziny emisji

Od armii Hitlera w czasie II wojny światowej po jednostki SAS: materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów pozwolą nam lepiej poznać najsłynniejsze siły zbrojne czasów nowożytnych.

18:00

Militaria na warsztat, odc. 4 Godziny emisji

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

19:00

Operacja Costa Concordia Godziny emisji

Światowej sławy eksperci staną przed największym wyzwaniem w swojej karierze zawodowej. Podniosą z dna morskiego statek Costa Concordia. Jak zakończy się ta niezwykła operacja?

20:00

Opowieści z zaświatów: Vincent Van Gogh Godziny emisji

Vincent van Gogh uważany jest za geniusza niedocenionego przez współczesnych mu ludzi, którzy uważali go za szaleńca. Czy naprawdę jego twórczość była wynikiem obłędu?

21:00

Opowieści z zaświatów: Adolf Hitler Godziny emisji

Biografia Hitlera jest pełna tajemnic. Eksperci medycyny sądowej ujawniają sekrety dyktatora: upodobanie do sadomasochistycznych praktyk seksualnych i uzależnienie od narkotyków.

22:00

Fabryka militariów, odc. 1 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

22:30

Fabryka militariów, odc. 2 Godziny emisji

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

23:00

Ekstremalni przewodnicy: Człowiek kontra bestia Godziny emisji

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

00:00

Szyfry i spiski: Watykan Godziny emisji

Watykan zażarcie broni swojej reputacji i dobrego imienia swoich ludzi. Jednak w jego historii można doszukać się wiele mrocznych skandali. Jakich?

01:00

Nieznane oblicza wielkich polityków: Jelcyn Godziny emisji

Wstrząsający dokument o słabościach Borysa Jelcyna. Rosyjski przywódca podejmował wiele ważnych decyzji w stanach klinicznej depresji i pod wpływem alkoholu.

02:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa samolotu koreańskiego Godziny emisji

Kulisy katastrofy samolotu koreańskich linii lotniczych. Szczegółowa analiza zgromadzonych dowodów i materiału zdjęciowego oraz wywiady z naocznymi świadkami tragedii.

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 9 Godziny emisji

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 10 Godziny emisji

W programie poznamy początki trzech dziedzin medycyny, które zwiększyły jakość i długość naszego życia. Zobaczymy, jak narodziła się neurologia, kardiologia i onkologia.

03:36

Anatomia wojny: Operacja Pustynna burza Godziny emisji

W 1991 roku międzynarodowa koalicja wyzwoliła Kuwejt i zmusiła do rozejmu irackiego dyktatora, Saddama Husajna. Przyjrzyjmy się, jak przebiegała ta militarna operacja.

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bohaterowie z Tarawa Godziny emisji

W listopadzie 1943 toku amerykańska piechota morska przystąpiła do ataku na okupowany przez Japończyków, silnie ufortyfikowany atol Tarawa.

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Wayne na nartach Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Pocałuj kilka żab Godziny emisji

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info