Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-10-29 Pokaż dziś

06:00

Jak zmieniliśmy świat: Samoloty

Samoloty całkowicie zmieniły charakter podróżowania po świecie. Jak geniusz braci Wright, wyprawa na Księżyc i para zamrożonych gałek ocznych urzeczywistniły marzenia o lataniu?

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

06:50

Tajemnicze samochody, odc. 9

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

07:15

Sekrety z historycznych zbiorów: Wbrew przeciwnościom

Zniszczone flagi bitewne i wygrawerowane złotem pistolety. Cztery historie śmiałków, którzy wykazali się niecodzienną odwagą na przekór przeciwnościom losu.

Godziny emisji Sekrety z historycznych zbiorów

08:05

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Avianca 052

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. W programie o systemach zapobiegania kolizji, pianobetonie i materiałach niepalnych.

Godziny emisji Katastrofy, które zmieniły lotnictwo

09:00

Łowcy staroci, odc. 8

Łowca staroci Drew Pritchard przeszukuje jedno z największych miejsc w swojej karierze - ogromną fabrykę włókienniczą z czasów wiktoriańskich w Bradford.

Godziny emisji Łowcy staroci

10:00

Szyfry i spiski: Las Vegas

Dlaczego Las Vegas było celem sabotażu nazistów w czasie wojny, poligonem do prób jądrowych i miejscem spotkań terrorystów z 11 września 2001 roku? Wnikliwa analiza tych sekretów.

Godziny emisji Szyfry i spiski

11:00

Szyfry i spiski: Amerykańscy naziści

Historia amerykańskich nazistów, którzy w latach 30. terroryzowali USA, od wieców w Madison Square Garden po kradzieże tajemnic państwowych i technologii militarnych.

Godziny emisji Szyfry i spiski

12:00

Szyfry i spiski: Starożytni kosmonauci

Czy kosmici pomogli zbudować piramidy? Czy teoria „starożytnych kosmonautów" jest wymysłem szwajcarskiego pisarza Ericha von Danikena, który kwestionuje i wiedzę, i religię?

Godziny emisji Szyfry i spiski

13:00

Szyfry i spiski: Ojcowie założyciele

Przyjrzyjmy się, jak ojcowie założyciele Ameryki wykorzystywali seks jako narzędzie dyplomacji. Dowiemy się, który z polityków potajemnie drwił z boskości Jezusa.

Godziny emisji Szyfry i spiski

14:00

Szyfry i spiski: Śmiercionośne sekty

W Stanach Zjednoczonych nie brakuje ludzi, którzy grupowo dają się ponieść emocjom. Łączą się w sekty religijne, straszą apokalipsą albo nawiązują kontakty z kosmitami.

Godziny emisji Szyfry i spiski

15:00

Szyfry i spiski: Doświadczalni żołnierze

W samym środku zimnej wojny amerykańscy naukowcy próbowali stworzyć generację „superżołnierzy". Mężczyźni podczas walki mieli wykorzystywać zdolności telepatyczne.

Godziny emisji Szyfry i spiski

16:00

Szyfry i spiski: Złoto

Złoto to jedna z najcenniejszych rzeczy na świecie. Od starożytności ludzie byli gotowi na wiele, aby je zdobyć. Gdzie dziś jest najwięcej złota i kto jest jego właścicielem?

Godziny emisji Szyfry i spiski

17:00

Szyfry i spiski: Tajne więzienia

Tajemnice historii, które od stuleci pozostają w ukryciu. Czas spojrzeć do wnętrza kadłubów statków w Nowym Jorku, czy do opuszczonej kopalni miedzi...

Godziny emisji Szyfry i spiski

18:00

Szyfry i spiski: Pearl Harbor

Wydarzenia z 7 grudnia 1941 r. na zawsze zmieniły Amerykę. Czy jednak japoński atak na Pearl Harbor naprawdę był zaskoczeniem? Czy prezydent Roosevelt o niczym nie wiedział?

Godziny emisji Szyfry i spiski

19:00

Szyfry i spiski: Wojny szyfrowe

Amerykańscy specjaliści od łamania szyfrów wielokrotnie zapewniali USA przewagę w konfliktach. Dziś działają w cyberprzestrzeni, tropiąc i powstrzymując terrorystów.

Godziny emisji Szyfry i spiski

20:00

Szyfry i spiski: Wojna secesyjna

Wielokrotnie w historii o zwycięstwie na polu bitwy decydowały nie tylko strategia i odwaga, ale także tajne informacje zdobywane potajemnie.

Godziny emisji Szyfry i spiski

21:00

Opowieści z zaświatów: Adolf Hitler

Biografia Hitlera jest pełna tajemnic. Eksperci medycyny sądowej ujawniają sekrety dyktatora: upodobanie do sadomasochistycznych praktyk seksualnych i uzależnienie od narkotyków.

Godziny emisji Opowieści z zaświatów

22:00

Fabryka militariów, odc. 1

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

Godziny emisji Fabryka militariów

22:30

Fabryka militariów, odc. 2

Żołnierze na pierwszej linii frontu muszą być dobrze wyposażeni. Jak przebiega produkcja gogli balistycznych, kombinezonów maskujących dla snajperów i niewielkich robotów-kamer?

Godziny emisji Fabryka militariów

23:00

Ekstremalni przewodnicy: Człowiek kontra bestia

Naukowcy próbują pokonać granice wiedzy i docierają do najmroczniejszych miejsc na ziemi. Ich bezpieczeństwa pilnuje bractwo survivalistów, którzy obserwują każdy krok badaczy.

Godziny emisji Ekstremalni przewodnicy

00:00

Szyfry i spiski: Watykan

Watykan zażarcie broni swojej reputacji i dobrego imienia swoich ludzi. Jednak w jego historii można doszukać się wiele mrocznych skandali. Jakich?

Godziny emisji Szyfry i spiski

01:00

Być jak Da Vinci: Rydwan z ostrzami

Konstruktorzy budują kolejną machinę wojenną projektu genialnego wynalazcy. Muszą jednak wprowadzić rewolucyjne ulepszenie, ponieważ rydwan nie może być zaprzęgnięty w konie.

Godziny emisji Być jak Da Vinci

02:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa samolotu koreańskiego

Kulisy katastrofy samolotu koreańskich linii lotniczych. Szczegółowa analiza zgromadzonych dowodów i materiału zdjęciowego oraz wywiady z naocznymi świadkami tragedii.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 9

Dziś poznamy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia hoteli, restauracji i domów towarowych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 10

W programie poznamy początki trzech dziedzin medycyny, które zwiększyły jakość i długość naszego życia. Zobaczymy, jak narodziła się neurologia, kardiologia i onkologia.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Anatomia wojny: Operacja Pustynna burza

W 1991 roku międzynarodowa koalicja wyzwoliła Kuwejt i zmusiła do rozejmu irackiego dyktatora, Saddama Husajna. Przyjrzyjmy się, jak przebiegała ta militarna operacja.

Godziny emisji Anatomia wojny

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bohaterowie z Tarawa

W listopadzie 1943 toku amerykańska piechota morska przystąpiła do ataku na okupowany przez Japończyków, silnie ufortyfikowany atol Tarawa.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Wayne na nartach

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Pocałuj kilka żab

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info