Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-11-26 Pokaż dziś

06:00

Największe zagadki historii: Zaginione miasto złota

Wytrawny podróżnik Olly Steeds poszukuje legendarnego El Dorado w najodleglejszych zakątkach południowoamerykańskich Andów.

Godziny emisji Największe zagadki historii

07:00

Broń doskonała: Heavy Metal

Zapraszamy na spotkanie z królami współczesnego pola bitwy - czołgami i artylerią, które staną do zaciętej walki o tytuł broni doskonałej.

Godziny emisji Broń doskonała

08:00

Podniebne manewry: P-38 Lightning kontra Zero

Japońskie myśliwce Zero należały do najgroźniejszych samolotów na Pacyfiku w pierwszych miesiącach II wojny światowej ze względu na zwinność i szybkość.

Godziny emisji Podniebne manewry

09:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Ludzie

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

10:00

Porzucone konstrukcje: Drogi donikąd

Jak sypiące się wzgórze w Peak District oraz kalifornijskie wydmy spowodowały zamknięcie dwóch dróg? I dlaczego droga używana przez francuski ruch oporu została zamknieta w 2003?

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

11:00

Zakładnicy SS: Na ostrzu noża

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

Godziny emisji Zakładnicy SS

12:00

Pani spod szóstki

Alice Herz-Sommer, mająca 109 lat czeska pianistka, opowiada o tym jak muzyka pomogła jej przetrwać jeden z najmroczniejszych okresów w historii ludzkości - Holocaust.

Godziny emisji Pani spod szóstki

12:30

U źródeł wynalazków, odc. 23

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie bardzo animowana historia aktorstwa.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

13:00

Ballada o Jureczku

Sylwetka Jerzego „Jureczka" Widejki, najmłodszego partyzanta wileńskiej AK. Jako 11-latek ramię w ramię z dorosłymi żołnierzami walczył o wolność i honor ukochanej ojczyzny.

Godziny emisji Ballada o Jureczku

14:00

Prawdy i mity filmowej elity: Pluton

Reżyser Oliver Stone i aktor Willem Dafoe zdradzają, co jest prawdą, a co fikcją w opowiadającym o wojnie wietnamskiej filmie „Pluton". Czy konflikt został wiernie przedstawiony?

Godziny emisji Prawdy i mity filmowej elity

15:00

Jezus. Brakujący życiorys: Kim była Maria Magdalena?

Postać tej kobiety tylko kilkanaście razy pojawia się w Nowym Testamencie, choć inne teksty przypisują jej dużo większą rolę. Co naprawdę wiemy o Marii Magdalenie?

Godziny emisji Jezus. Brakujący życiorys

16:00

Anatomia wojny: Amerykańska wojna z komunizmem

Moment szczytowej eskalacji zimnej wojny w latach 50., gdy Stany Zjednoczone stawiły czoła dwóm komunistycznym mocarstwom w Korei.

Godziny emisji Anatomia wojny

17:00

Niesamowite maszyny: Siły zbrojne: Marynarka wojenna

W programie poznamy wpływ technologii na okręty przyszłości, oraz zbadamy możliwości bojowe i obronne okrętów i lotniskowców amerykańskiej marynarki wojennej.

Godziny emisji Niesamowite maszyny

18:00

Tajemnicze samochody, odc. 3

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

18:30

Tajemnicze samochody, odc. 4

W latach 50. Ameryka wyrwała się z okowów wojennych ograniczeń gospodarczych. Nauka ukierunkowała się w stronę konsumpcjonizmu, co poskutkowało tworzeniem samochodów koncepcyjnych.

Godziny emisji Tajemnicze samochody

19:00

Podniebni Szpiedzy

Po raz pierwszy w historii składamy wizytę w amerykańskiej agencji National Reconnaissance Office, która zajmuje się wywiadem satelitarnym. Do tej pory wiedzieli o niej nieliczni.

Godziny emisji Podniebni Szpiedzy

20:00

Niewyjaśnione historie: Kto zabił RFK?

Każdy program to wnikliwa analiza wydarzenia, które na trwałe zapisało się na kartach historii. Rekonstrukcje, analiza wykopalisk archeologicznych i wywiady z naocznymi świadkami.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

21:00

Hitler - nieznane fakty: Zwycięzca

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

22:00

Fabryka militariów, odc. 9

Jak przebiega proces produkcji sprzętu wykorzystywanego na linii frontu? W programie o kleszczach do rozcinania wraków pojazdów, czołgu Abrams M1 i zegarku wojskowym.

Godziny emisji Fabryka militariów

22:30

Fabryka militariów, odc. 10

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji szabli kawaleryjskich i amunicji treningowej. W programie o technologii, która sprawia, że myśliwiec F16 utrzymuje się w powietrzu.

Godziny emisji Fabryka militariów

23:00

Podróż w dorosłość: Afryka Zachodnia

Tim Noonan podróżuje do wysp Gwinei Bissau, gdzie czeka go istny chrzest ognia polegający na chłoście na gołą skórę oraz jedzeniu szczurów zaroślowych i małp.

Godziny emisji Podróż w dorosłość

00:00

Łowcy staroci, odc. 1

Jeden z najsłynniejszych dilerów antyków Drew Pritchard podróżuje po Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pięknych, choć czasami dziwacznych przedmiotów.

Godziny emisji Łowcy staroci

01:00

Łowcy staroci, odc. 1

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza wielką prywatną szkołę, w której piwnica jest pełna starych mebli. Następnie jedzie do Glastonbury w poszukiwaniu nowego towaru.

Godziny emisji Łowcy staroci

02:00

Krwawe porachunki: Złoto Jukonu

Kulisy krwawej bitwy, którą oszust Jefferson Smith i jego wierny Soap Gang stoczyli z Frankiem Reidem i grupą „101", aby przywrócić rządy prawa w dzikim i odległym rejonie Alaski.

Godziny emisji Krwawe porachunki

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 25

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie fascynująca historia muzeów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 26

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie mroczna historia wilkołaków.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Militarny ranking: Wielcy dowódcy

George Patton, Gieorgij Żukow i Dwight Eisenhower to jedni z największych dowódców wojskowych XX w. doskonale rozumiejący wojnę zarówno na poziomie strategicznym jak i taktycznym.

Godziny emisji Militarny ranking

04:24

Łowcy staroci, odc. 8

Drew i Julian odwiedzają ogromne złomowisko starych samolotów. Kolekcja jest okazała, lecz eksponaty są dość drogie. Następnie poszukują skarbów w uroczym średniowiecznym dworku.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Londyn albo nic!

Miłośnik klasycznych samochodów Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info