Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-11-29 Pokaż dziś

06:00

Fabryka militariów, odc. 11

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o broni maszynowej M2, pojazdach Argo ATV i kremach do kamuflażu.

Godziny emisji Fabryka militariów

06:30

Fabryka militariów, odc. 12

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o butach wojskowych, pistoletach CZ 75 i bezzałogowych samolotach.

Godziny emisji Fabryka militariów

07:00

Łowcy staroci, odc. 3

Drew Pritchard, mistrz w ratowaniu staroci, w czasie wizyty w Henley naprawdę ma w czym wybierać. Ciekawe okazje trafiają się także w Marlborough.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:00

Militarny ranking: Wynalazki

Wojny zawsze napędzały rozwój techniki. Penicylina, pierwsze operacje plastyczne, rozwój Internetu: które z tych wynalazków miały największy wpływ na nasze życie?

Godziny emisji Militarny ranking

09:00

Największe zagadki historii: Hitlerowskie mumie

Olly Steeds próbuje dowiedzieć się, dlaczego w Trzeciej Rzeszy tak bardzo fascynowano się mumiami. Przy okazji analizuje funkcjonowanie nazistowskiej maszyny propagandowej.

Godziny emisji Największe zagadki historii

10:00

Zatopione skarby: Merchant Royal

Załoga wypływa na wody kanału La Manche w poszukiwaniu wyjątkowo cennego skarbu - ładunku angielskiego statku handlowego Merchant Royal o wartości miliardów dolarów.

Godziny emisji Zatopione skarby

11:00

Badacze mumii: Trzej królowie

Pochodzenie Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon narodzonemu Jezusowi jest jedną z tajemnic Biblii. Program podejmuje próbę rozwikłania tej zagadki.

Godziny emisji Badacze mumii

12:00

Badacze mumii: W krypcie Medyceuszy

Towarzyszymy ekipie ekspertów, która dokonuje ekshumacji ciał rodziny Medyceuszów. Korzystając z najnowszych technologii i sprzętu naukowcy próbują poznać życie tego znanego rodu.

Godziny emisji Badacze mumii

13:00

Badacze mumii: Morderstwo faraona

W 1167 roku p.n.e. faraon został zamordowany we własnym haremie. Spisek został uknuty przez kobiety z pomocą starszych dworzan. Poznajmy kulisy tej starożytnej intrygi.

Godziny emisji Badacze mumii

14:00

Exodus. Księga cudów

Gwiazda serialu "Breaking Bad", Aaron Paul wraz z ekspertami analizuje zjawiska zachodzące w przyrodzie i w naukowy sposób próbuje wyjaśnić rzeczy z pozoru niewytłumaczalne.

Godziny emisji Exodus. Księga cudów

15:00

Maszyny na linii ognia: Walka z talibami

Mike Brewer staje oko w oko z najgroźniejszą bronią talibów - domowej roboty ładunkami wybuchowymi, z którymi radzą sobie wojskowe roboty takie jak Dragon Runner i Trojan.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

16:00

Militaria na warsztat, odc. 3

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 8

Drew Pritchard i jego pomocnik Tee jadą na zakupy do Niemiec. Targują się z hrabiami i baronami, którzy czasami są tak samo ekscentryczni jak antyki, które sprzedają.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

4 razy sztuka, odc. 13

Zwykli ludzie próbują sprzedać zawodowym kupcom i handlarzom różnego rodzaju kolekcjonerskie przedmioty m. in. rysunek Andy'ego Warhola czy szkielet niedźwiedzia jaskiniowego.

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 4

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

Godziny emisji Poszukiwacze wojennych skarbów

20:00

Faraon Słońca

Opowieść o egipskim faraonie Echnatonie, który wraz z żoną Nefertiti zastąpił wszystkie dotychczasowe bóstwa kultem boga słońca Atona.

Godziny emisji Faraon Słońca

21:00

Kamuflaż

Witajcie w świecie kamuflażu! Program ukaże jak maskowanie działa w świecie zwierząt a także wyjaśni w jaki sposób marynarka wojenna wykorzystywała tzw. kamuflaż deformujący.

Godziny emisji Kamuflaż

22:00

Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity

Co się działo z Jezusem w ostatnich 24 godzinach jego życia? Zespół lekarzy i historyków z pomocą nowatorskich technologii odsłoni kulisy ukrzyżowania Jezusa.

Godziny emisji Ukrzyżowanie Jezusa - fakty i mity

23:00

Strefa śmierci: Wietnam: Na ratunek łodzi patrolowej

Vietcong dostarczał broń swoim partyzantom na północnym odcinku rzeki Sajgon. Niewielki oddział żołnierzy USA odważnie stawił wrogowi czoła i odciął ten kanał dostaw.

Godziny emisji Strefa śmierci

00:00

Amerykański ranking drani: Ryzykanci i renegaci

Kaskader Evel Knievel, rekordzista z największą liczbą połamanych kości, zmierzy się z byłym prezydentem Andrew Jacksonem, miliarderem Howardem Hughesem i generałem Pattonem.

Godziny emisji Amerykański ranking drani

01:00

Na krawędzi wojny: Fałszywa flaga Hitlera

Jak sfabrykowane doniesienia o napaści polskiej armii na Niemcy mogły ułatwić Hitlerowi przekroczenie polsko-niemieckiej granicy? Czy ten spisek przyczynił się do wybuchu wojny?

Godziny emisji Na krawędzi wojny

02:00

Fabryka militariów, odc. 13

Przyjrzyjmy się, jak powstaje sprzęt i broń, która pomaga żołnierzom wygrywać wojny. W programie o wytrzymałych futerałach, militarnych schronach i transporterach opancerzonych.

Godziny emisji Fabryka militariów

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 19

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie tajna historia służb wywiadowczych.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci, odc. 7

Drew zagląda do wiktoriańskiego teatru w Aberdeen i zwiedza dalekie, szkockie miasteczko Rothes. Natomiast Tee świetnie radzi sobie negocjując na stacji kolei parowej w Devon.

Godziny emisji Łowcy staroci

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Liczy się długość

Wayne kupuje jeden z sześciu fordów model T. Następnie leci do Kalifornii na Concours d'LeMons, gdzie za sporą sumkę zostaje sprzedane jego dawne auto.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o okrętach wojennych, łodziach podwodnych i walce o supremację na morzu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Machiny wojenne XXI wieku, odc. 3

Simon Pearson dzieli się wiedzą na temat broni i sprzętu wojskowego. W programie wywiady z projektantami machin wojskowych i naukowcami, którzy przedstawią najnowsze technologie.

Godziny emisji Machiny wojenne XXI wieku

05:12

Był sobie przedmiot: Suszarka do włosów i wycieraczki samochodowe

Suszarki do włosów to bliskie kuzynki... odkurzaczy. Wycieraczki samochodowe wymyśliła kobieta, choć panowie inżynierowie pukali się w czoło i twierdzili, że nigdy się nie przyjmą.

Godziny emisji Był sobie przedmiot

05:36

Jak powstało dzisiaj: Stal buduje metropolię

Kiedy na linii kolejowej Pennsylvania Railroad przestały jeździć pociągi, Andrew Canergie zdecydował się na krok, który pomógł mu zmienić świat.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info