Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-12-03 Pokaż dziś

06:00

Największe zagadki historii: Skarb Nazistów

Olly jedzie do Europy Wschodniej w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty. Ten bezcenny skarb został skradziony przez Niemców w 1941 roku.

Godziny emisji Największe zagadki historii

07:00

Militarny ranking: Bitwy

W tym odcinku poznamy najważniejsze bitwy XX w., które zmieniły bieg historii: od bitwy nad Sommą przez desant w Normandii aż po pierwszą Wojnę w Zatoce.

Godziny emisji Militarny ranking

08:00

Podniebne manewry: P47 Thunderbolt kontra Fw190

W 1944 roku amerykański pilot Dominic Gentile stoczył walkę powietrzną z wrogiem na bardzo niskiej wysokości.

Godziny emisji Podniebne manewry

09:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Teren łowów

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

10:00

Zoom na architekturę: Tajemnice Akropolu

Akropol już od tysięcy lat góruje nad Atenami. Naukowcy postanowili odkryć tajemnice budowy tego miasta. Przyjrzą się początkom powstania i zastanowią się dlaczego wciąż istnieje.

Godziny emisji Zoom na architekturę

11:00

Poszukiwacze wojennych skarbów, odc. 2

Tereny frontu wschodniego II wojny światowej wciąż kryją szczątki milionów żołnierzy i ich broni. Czterech mężczyzn wyrusza z misją odnalezienia zapomnianych pól walki.

Godziny emisji Poszukiwacze wojennych skarbów

12:00

Hitler - nieznane fakty: Aktor

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

13:00

Zakładnicy SS: Na ostrzu noża

Rekonstrukcja transportu więźniów wraz wraz z rodzinami w głąb Alp przez jednostki SS. Naziści planowali użyć ich jako kart przetargowych w negocjacjach z Aliantami.

Godziny emisji Zakładnicy SS

14:00

Prawdy i mity filmowej elity: Szklana pułapka 4.0

Spotkanie z hakerami i śledczymi FBI, których historia stała się inspiracją dla twórców czwartej części „Szklanej pułapki". Czy cyberatak w podobnym stylu jest możliwy?

Godziny emisji Prawdy i mity filmowej elity

15:00

Tajemnice Biblii: Wyjście z Egiptu

Sprawdź prawdopodobieństwo niezwykłych wydarzeń opisanych w Biblii. W pierwszym odcinku tej trzyczęściowej serii, dowiemy się, jak Mojżesz wyprowadził Żydów z Egiptu.

Godziny emisji Tajemnice Biblii

16:00

Anatomia wojny: Starcie na Bliskim Wschodzie

W latach 1948-1973 Arabowie i Izraelczycy stoczyli pięć wojen o Palestynę. W programie kulisy jednej z kluczowych kampanii tego konfliktu.

Godziny emisji Anatomia wojny

17:00

Maszyny na linii ognia: Helikopter Chinook

W Afganistanie Mike leci helikopterem Chinook ratować rannych żołnierzy. Nagle maszyna zostaje ostrzelana przez talibów, którzy ranią pilota w głowę.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

18:00

Łowca militariów: Niszczyciel czołgów

Czy ekipie kolekcjonerów militariów i inżynierów uda się uruchomić słynnego, liczącego już 70 lat niszczyciela czołgów?

Godziny emisji Łowca militariów

19:00

Godzina zero: Zamach na Papieża

Godzina zero to seria programów o ostatnich sześćdziesięciu minutach poprzedzających najbardziej dramatyczne wydarzenia w historii. Dziś o zamachu na Jana Pawła II w 1981 roku.

Godziny emisji Godzina zero

20:00

Porzucone konstrukcje: Miasta - widma

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

21:00

Hitler - nieznane fakty: Upadek

Hitler staje w obliczu nadchodzącej klęski. Cudem udaje mu się przeżyć próbę zamachu. Jego pragnienie zemsty sprawia, że rozpoczynają się rządy terroru.

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

22:00

Fabryka militariów, odc. 11

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o broni maszynowej M2, pojazdach Argo ATV i kremach do kamuflażu.

Godziny emisji Fabryka militariów

22:30

Fabryka militariów, odc. 12

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o butach wojskowych, pistoletach CZ 75 i bezzałogowych samolotach.

Godziny emisji Fabryka militariów

23:00

Kosmiczna mapa skarbów: Widziane z kosmosu

Łowca skarbów Darrell Miklos zanurkuje w wodach Zatoki Meksykańskiej, by odnaleźć wraki statków, które w 1963 widział z kosmosu astronauta Gordon Cooper. Czy zrealizuje zadanie?

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

00:00

Łowcy staroci, odc. 2

Łowca staroci Drew Pritchard to jeden z najsłynniejszych brytyjskich handlarzy antyków. Podróżuje po całych Wyspach w poszukiwaniu pięknych, choć czasami dziwacznych rzeczy.

Godziny emisji Łowcy staroci

01:00

Łowcy staroci, odc. 2

Drew Pritchard jedzie do wiejskiej rezydencji, która po brzegi wypełniona jest antykami. Po drodze spotyka eleganckiego sprzedawcę, którego sklep jest równie wyszukany i stylowy.

Godziny emisji Łowcy staroci

02:00

Krwawe porachunki: Wojna w Pleasant Valley

W dzikim zakątku niebezpiecznej Arizony dwie zaprzyjaźnione rodziny ranczerów wdały się w zaciekły i długi konflikt zwany potem wojną w Pleasant Valley.

Godziny emisji Krwawe porachunki

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 3

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia antybiotyków, anestezji i przeszczepu organów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 4

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia teleskopu, radiologii i mikroskopu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Militarny ranking: Czołgi

Od amerykańskich Shermanów i radzieckich T34 po nowoczesne czołgi M1 Abrams: materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów przybliżą nam najsłynniejsze modele czołgów.

Godziny emisji Militarny ranking

04:24

Łowcy staroci, odc. 2

Drew ma zaszczyt wystąpić w zachwycającej, XVIII-wiecznej posiadłości na skaraju wrzosowisk w Yorkshire. Ponadto, pod katedrą w Liverpoolu będzie on szukać religijnych artefaktów.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Znaleziska za miliony

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Kici, kici...

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info