Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-12-10 Pokaż dziś

06:00

Największe zagadki historii: Diabelska Wyspa

Olly Steeds wyrusza na słynną Diabelską Wyspę, należącą do Gujany Francuskiej. Chce osobiście sprawdzić czy opowieści o ucieczkach z tego legendarnego więzienia są prawdziwe.

Godziny emisji Największe zagadki historii

07:00

Militarny ranking: Okręty

Od niemieckich U-Bootów i okrętów desantowych używanych w czasie lądowania w Normandii po lotniskowce typu Nimitz: w tym odcinku poznamy najważniejsze okręty wojenne XX wieku.

Godziny emisji Militarny ranking

08:00

Podniebne manewry: F-86A kontra MiG-15

Podczas wojny w Korei dwa typy samolotów wsławiły się w potyczkach powietrznych: radziecki myśliwiec odrzutowy MiG-15 i amerykański F-86 Sabre.

Godziny emisji Podniebne manewry

09:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Wspaniałe miejsca

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

10:00

Zoom na architekturę: Tajemnice piramidy Majów

W Meksyku zaginione miasto Chichen Itza skrywa sekrety pradawnej przedziwnej cywilizacji. Jak zbudowano to miasto i jaki wpływ na jego architekturę miało składanie ofiar z ludzi?

Godziny emisji Zoom na architekturę

11:00

Naziści na tropie Graala

Kulisy jednego z najmroczniejszych projektów Trzeciej Rzeszy - poszukiwań zaginionej aryjskiej cywilizacji, której naziści wierzyli, że są potomkami.

Godziny emisji Naziści na tropie Graala

12:00

Hitler - nieznane fakty: Zwycięzca

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

13:00

Pani spod szóstki

Alice Herz-Sommer, mająca 109 lat czeska pianistka, opowiada o tym jak muzyka pomogła jej przetrwać jeden z najmroczniejszych okresów w historii ludzkości - Holocaust.

Godziny emisji Pani spod szóstki

13:30

Jak powstało dzisiaj: Samochody wygrały II wojnę światową

Przypadkowe spotkanie Henry'ego Forda z jego idolem Thomasem Edisonem i wizyta w fabryce pakującej mięso w Chicago podsunęły Fordowi pomysł, który już wkrótce miał zmienić świat.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

14:00

Prawdy i mity filmowej elity: Krzyk

Wydarzenia, które stały się inspiracją do nakręcenia jednego z najpopularniejszych hollywoodzkich horrorów. Dowiemy się, kim był prawdziwy seryjny zabójca i jak został schwytany.

Godziny emisji Prawdy i mity filmowej elity

15:00

Tajemnice Biblii: Sodoma i Gomora

W kolejnym odcinku serii, opowiadającej o największych wydarzeniach biblijnych, poznamy historię Sodomy i Gomory - dwóch miast, w których pleniły się rozpusta i zepsucie moralne.

Godziny emisji Tajemnice Biblii

16:00

Anatomia wojny: Wojna w Wietnamie

Analiza zaangażowania amerykańskiej armii w wojnę w Wietnamie, konflikt, w którym życie straciło prawie 60 000 żołnierzy.

Godziny emisji Anatomia wojny

17:00

Maszyny na linii ognia: Na linii frontu

Dziś Mike analizuje sprzęt i broń, w którą są wyposażeni żołnierze na linii frontu w Musa Qala. Prezentuje bezzałogowy aparat latający MQ-9 Reaper i lekką broń 105 mm.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

18:00

Łowca militariów: Karabiny wyborowe

Wielu ekspertów uważa karabiny wyborowe za najgroźniejszą broń na polu bitwy. Paul Shull próbuje ustalić, z którego kraju pochodzi najdoskonalszy rodzaj tej broni.

Godziny emisji Łowca militariów

19:00

Życie Nelsona Mandeli

Przyjaciele dzielą się wspomnieniami o Nelsonie Mandeli, od czasów walki z apartheidem po pobyt w więzieniu oraz prezydenturę i działalność na rzecz pojednania narodowego.

Godziny emisji Życie Nelsona Mandeli

20:00

Porzucone konstrukcje: Misja kosmos

Witajcie w przedziwnym świecie porzuconych programów kosmicznych. Co stało się z ogromną armatą z projektu HARP na Barbados, oraz z górskim obserwatorium Barcroft w Kalifornii?

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

21:00

Wielkie polowanie: część 1

Historia ponad 50 tys. żołnierzy z AK i innych organizacji konspiracyjnych, którzy po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski w 1944 roku zostali internowani i wywiezieni na Sybir.

Godziny emisji Wielkie polowanie

22:00

Fabryka militariów, odc. 13

Przyjrzyjmy się, jak powstaje sprzęt i broń, która pomaga żołnierzom wygrywać wojny. W programie o wytrzymałych futerałach, militarnych schronach i transporterach opancerzonych.

Godziny emisji Fabryka militariów

22:30

Fabryka militariów, odc. 14

Kiedy gra toczy się o ludzkie życie, nie ma miejsca na błąd. W programie o szwajcarskich scyzorykach, pistoletach maszynowych, kamizelkach kuloodpornych i celownikach laserowych.

Godziny emisji Fabryka militariów

23:00

Kosmiczna mapa skarbów: Związki z Kolumbem

Darrell Miklos eksploruje wrak galeonu Atocha, który Gordon Cooper namierzył 50 lat temu. Z kolei w Hiszpanii przeszukuje archiwum w poszukiwaniu pradawnego manifestu ładunkowego.

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

00:00

Maszyny śmierci: Starożytne maszyny

Najokrutniejsze narzędzia kar i tortur, jakie wynalazł człowiek. Poznamy budowę i działanie urządzeń do wykonywania egzekucji, które często były technicznymi majstersztykami.

Godziny emisji Maszyny śmierci

01:00

Maszyny śmierci: Czasy średniowiecza

Średniowiecze to złoty wiek maszyn śmierci. W czasach inkwizycji i polowań na czarownice powstało więcej narzędzi tortur niż w jakiejkolwiek innej epoce.

Godziny emisji Maszyny śmierci

02:00

Krwawe porachunki: Wojna w hrabstwie Johnson

Spór, który wybuchł w latach 80. XIX wieku w Wyoming między ranczerem Nate'em Championem i hodowcą bydła Frankiem Wolcottem - zadecydował o przyszłości Dzikiego Zachodu.

Godziny emisji Krwawe porachunki

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 7

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia spadochroniarstwa, alpinizmu i ultramaratonów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 8

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia ognia, zapałek i dynamitu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Podniebne manewry: Zero kontra F4F Wildcat

Podczas II wojny światowej w walkach na Pacyfiku głównym przeciwnikiem amerykańskich myśliwców Grumman F4F Wildcat były legendarne japońskie myśliwce, popularnie nazywane Zerami.

Godziny emisji Podniebne manewry

04:24

Łowcy staroci, odc. 4

Drew odwiedza sklep z antykami w Kent, specjalizujący się w europejskich starociach. Ponadto, w walijskim muzeum frontu wewnętrznego, lata 40. XX wieku są wiecznie żywe.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Bardzo rzadkie przejażdżki

Wayne myśli, że znalazł najlepszego na świecie Austina Healeya 100M, którego uda mu się sprzedać z dużym zyskiem. Na aukcji zakupił też dwa Morgany.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Kupić i sprzedać

Wayne leci do Maryland, aby obejrzeć bardzo różnorodną kolekcję samochodów, w tym Jaguara XKE, Austin Healeya 3000 i Lincolna Continental.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info