Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-12-16 Pokaż dziś

06:00

Największe zagadki historii, odc. 8

Dziennikarz Oliver Steeds próbuje rozwiązać największe zagadki historii świata. W tym celu wyrusza do niezwykłych i najodleglejszych zakątków ziemskiego globu.

Godziny emisji Największe zagadki historii

07:00

Militarny ranking: Broń i uzbrojenie

Ranking najsłynniejszych typów broni i uzbrojenia w historii wojen: od torped i wyrzutni granatów przeciwpancernych po gazy bojowe i bombę atomową.

Godziny emisji Militarny ranking

08:00

Łowca militariów: Niszczyciel czołgów

Czy ekipie kolekcjonerów militariów i inżynierów uda się uruchomić słynnego, liczącego już 70 lat niszczyciela czołgów?

Godziny emisji Łowca militariów

09:00

Maszyny na linii ognia: Na linii frontu

Dziś Mike analizuje sprzęt i broń, w którą są wyposażeni żołnierze na linii frontu w Musa Qala. Prezentuje bezzałogowy aparat latający MQ-9 Reaper i lekką broń 105 mm.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

10:00

Tajna fortuna Hitlera

Adolf Hitler popełnił samobójstwo w bunkrze w Berlinie w 1945 roku. Czy w swoim testamencie podzielił majątek pomiędzy najbliższych, czy wszystko zabrał ze sobą do grobu?

Godziny emisji Tajna fortuna Hitlera

11:00

Hitlerowskie UFO

Dowiedz się czy istnieje związek pomiędzy obserwacjami UFO, a technologią latających talerzy, odkrytą przez niemieckich naukowców podczas II wojny światowej.

Godziny emisji Hitlerowskie UFO

12:00

Hitler - nieznane fakty: Potwór

Dogłębna analiza pierwszych trzech dekad życia Adolfa Hitlera. Jak doszło do tego, że pozbawiony środków do życia Austriak stał się przywódcą NSDAP?

Godziny emisji Hitler - nieznane fakty

13:00

Al Murray w drodze do Berlina: Lądowanie w Normandii

Na jednej z plaż w Normandii Al Murray spotyka czterech brytyjskich weteranów z załogi transportera Bren z Pierwszego Pułku Hrabstwa Suffolk.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

13:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Normandię

Al Murray podróżuje przez sielskie rejony Francji w towarzystwie weteranów walk w Normandii z Drugiego Batalionu Piechoty Królewskiej Hrabstwa Shropshire.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

14:00

Militarny ranking: Wynalazki

Wojny zawsze napędzały rozwój techniki. Penicylina, pierwsze operacje plastyczne, rozwój Internetu: które z tych wynalazków miały największy wpływ na nasze życie?

Godziny emisji Militarny ranking

15:00

Ostatnia kryjówka Bin Ladena

Podczas zamachu na Osamę Bin Ladena komandosi z oddziału SEAL Team 6 skonfiskowali mnóstwo twardych dysków, komputerów i prywatnych dokumentów. Jakie tajemnice kryje ten łup?

Godziny emisji Ostatnia kryjówka Bin Ladena

16:00

Rywalizujący geniusze: Jobs kontra Gates

W latach 80. XX wieku, technologiczni innowatorzy, Steve Jobs i Bill Gates, stworzyli firmy, które zrewolucjonizowały oraz spopularyzowały komputery.

Godziny emisji Rywalizujący geniusze

17:00

Księżna Diana: wypadek czy zamach?, odc. 2

Księżna Walii Diana zmieniła definicję królewskości, ale jej nagła śmierć zaskoczyła cały świat. Czy 20 lat po tragedii nowe dowody pokażą inne oblicze tej niezwykłej kobiety?

Godziny emisji Księżna Diana

18:00

Wynalazki stare jak świat: Miejskie życie

Okazuje się, że nasi odlegli przodkowie także lubili umilać sobie życie. Używali automatycznych drzwi, toalet z bieżącą wodą i bywali nawet w lokalach typu fast food.

Godziny emisji Wynalazki stare jak świat

19:00

Łowcy staroci, odc. 7

Drew zagląda do wiktoriańskiego teatru w Aberdeen i zwiedza dalekie, szkockie miasteczko Rothes. Natomiast Tee świetnie radzi sobie negocjując na stacji kolei parowej w Devon.

Godziny emisji Łowcy staroci

20:00

4 razy sztuka, odc. 6

Zwykli ludzie próbują sprzedać zawodowym kupcom i handlarzom różnego rodzaju kolekcjonerskie przedmioty, m. in. gitary wysadzane diamentami czy wiktoriański parawan kominkowy.

Godziny emisji 4 razy sztuka

21:00

Dzień, w którym umarł Hitler

Ujawniamy rzadko pokazywane archiwalne filmy i rekonstrukcje, przedstawiające ostatnie godziny życia Hitlera w bunkrze w Berlinie. Historia opowiedziana przez świadków.

Godziny emisji Dzień, w którym umarł Hitler

22:00

Porzucone konstrukcje: Mosty

W programie zobaczymy wspaniałe choć zapomniane mosty. Konstrukcja Goat Canyon Trestle została naruszona podczas huraganu a wiadukt Kinzua został zniszczony w trakcie tornada.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

23:00

Kosmiczna mapa skarbów: Niebezpieczne wody

Łowca skarbów, Darrell Miklos, próbuje rozszyfrować mapę skarbów stworzoną przez jego idola z dzieciństwa - byłego astronautę Gordona „Gordo" Coopera. Czy Darrell odkryje fortunę?

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

00:00

Zatopione skarby: Kryptonim „Legenda"

Załoga statku Odyssey Explorer odkrywa wrak statku, na którego pokładzie może znajdować się ładunek o ogromnej wartości.

Godziny emisji Zatopione skarby

01:00

O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Teoria Charlie'ego

O.J. Simpson powiedział, że „jeśli" popełnił morderstwa, to nie mógł tego zrobić sam. Detektywi podążają tym tropem. Nowy świadek prezentuje szokujące zeznania.

Godziny emisji O.J. Simpson - winny czy niewinny

02:00

O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Nowe dowody

Śledczy Bill Dear prosi policyjnych weteranów, Derricka Levasseura i Krisa Mohandiego, o przeanalizowanie jego teorii, że prawdziwym napastnikiem był syn OJ'a Simpsona, Jason.

Godziny emisji O.J. Simpson - winny czy niewinny

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 9

Początki najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o trzech cudach stworzonych przez człowieka - piramidach w Egipcie, posągach Moai i wieżowcu Burdż Chalifa.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 10

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia wieżowców, miejskich parków i metra.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Podniebne manewry: P-51 Mustang kontra Me-109

Dwa najlepsze myśliwce czasów II wojny światowej - Messerschmitt Me-109, który stanowił trzon niemieckiego lotnictwa oraz P-51 Mustang, bombardujący strategiczne cele w Niemczech.

Godziny emisji Podniebne manewry

04:24

Łowcy staroci, odc. 5

Drew udaje się do Szkocji by uczestniczyć w wyprzedaży przedmiotów z prywatnych domów, natomiast w Sheffield trafia do fabryki sztućców.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Odrobina cierpliwości

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyruszy na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, które często przez dziesiątki lat stały zapomniane w garażach.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Garbomania

Wayne sprowadza na aukcję rzadki model „garbusa" typ 11 z 1946 roku oraz wóz techniczny koncernu BMC. Pojawi się także wiśniowy Volkswagen Super Beetle z 1979 roku.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info