Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-12-19 Pokaż dziś

06:00

Wielkie bitwy: Bitwa pod Waterloo 1815

Do krwawej bitwy pod Waterloo doszło w 1815 roku. Pod maleńką belgijską wsią o losach świata zdecydowały armie Napoleona, Blüchera i Wellingtona.

Godziny emisji Wielkie bitwy

06:30

U źródeł wynalazków, odc. 12

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia konia, roweru i motocykla.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Niespodziewane zakupy

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

08:00

Broń przyszłości: Alaska

Na poligonie na Alasce Richard Machowicz testuje jeden z najnowocześniejszych karabinów do walki w arktycznych warunkach. W programie również o generatorach dymu.

Godziny emisji Broń przyszłości

09:00

Naziści na tropie Graala

Kulisy jednego z najmroczniejszych projektów Trzeciej Rzeszy - poszukiwań zaginionej aryjskiej cywilizacji, której naziści wierzyli, że są potomkami.

Godziny emisji Naziści na tropie Graala

10:00

Szyfry i spiski: Amerykańscy naziści

Historia amerykańskich nazistów, którzy w latach 30. terroryzowali USA, od wieców w Madison Square Garden po kradzieże tajemnic państwowych i technologii militarnych.

Godziny emisji Szyfry i spiski

11:00

Dowodząc Ameryką: Kennedy i kryzys kubański

W 1962 roku USA i Związek Radziecki stanęły na krawędzi wojny nuklearnej. Przyjrzyjmy się, jak prezydent Kennedy uratował świat przed totalną zagładą.

Godziny emisji Dowodząc Ameryką

12:00

Dowodząc Ameryką: Wojna w Zatoce

Przyjrzyjmy się, jak prezydent George W. Bush skutecznie łączył umiejętności dyplomaty, szpiega i polityka podczas pierwszego konfliktu zbrojnego po zakończeniu zimnej wojny.

Godziny emisji Dowodząc Ameryką

13:00

Dowodząc Ameryką: Polowanie na Bin Ladena

Kulisy podejmowania przez prezydentów USA ważnych decyzji politycznych, które później zmieniły bieg historii.

Godziny emisji Dowodząc Ameryką

14:00

Zaginiony bohater Indii

Program ukazujący wnikliwe badania oraz zeznania świadków na temat zaginięcia Subhasha Chandry Bose, najważniejszego bojownika o wolność Indii.

Godziny emisji Zaginiony bohater Indii

15:00

Łowca militariów: Karabiny wyborowe

Wielu ekspertów uważa karabiny wyborowe za najgroźniejszą broń na polu bitwy. Paul Shull próbuje ustalić, z którego kraju pochodzi najdoskonalszy rodzaj tej broni.

Godziny emisji Łowca militariów

16:00

Militaria na warsztat, odc. 1

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 12

W edynburskim zoo Drew ogląda rzadkie przedmioty związane ze zwierzętami, w historycznej szkockiej przędzalni poluje na meble przemysłowe, a w Bristolu spotyka przyjaciół.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

4 razy sztuka, odc. 27

Zwykli ludzie próbują sprzedać zawodowym kupcom różne kolekcjonerskie przedmioty, na przykład krzesło wykonane z ludzkich włosów czy pierwszy brytyjski paszport wydany w 1641 roku.

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Al Murray w drodze do Berlina: Kierunek Paryż

Al Murray spotyka się z weteranami, którzy brali udział w rozbiciu XII Dywizji Wojsk Pancernych SS i zabili jednego z głównych dowódców Wehrmachtu.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

19:30

Al Murray w drodze do Berlina: Tajna broń Hitlera

Al Murray schodzi do schronów przeciwlotniczych na wybrzeżu Francji i Belgii. Spotyka jeńców wojennych, którzy zostali zmuszeni przez nazistów do prac nad bronią masowego rażenia.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

20:00

Jezus. Brakujący życiorys: Zagubione lata Jezusa

Biblia wspomina, że 12-letni Jezus świętował Paschę i potem od razu pokazuje go jako 30-latka, który rozpoczyna służbę kapłańską. Co działo się pomiędzy tymi wydarzeniami?

Godziny emisji Jezus. Brakujący życiorys

21:00

Kim był Jezus?: Ostatnie dni

Bibliści próbują ustalić, w jaki sposób Jezus chciał wyzwolić swój naród.

Godziny emisji Kim był Jezus

22:00

Rywalizujący geniusze, odc. 6

Historie mężczyzn i kobiet, których wpływ na obecną rzeczywistość jest nieoceniony. Ci geniusze odmienili świat dzięki swoim wielkim odkryciom oraz niesamowitej pomysłowości.

Godziny emisji Rywalizujący geniusze

23:00

Amerykański ranking drani: Życie na krawędzi

Neil Armstrong, Teddy Roosevelt, John Dillinger i Harry Houdini cały czas prowadzili życie na krawędzi. Łączy ich jedno - wszyscy są twardzielami Ameryki.

Godziny emisji Amerykański ranking drani

00:00

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem: Morderca turystów

W Australii w latach 1992-1993 znaleziono ciała siedmiu zamordowanych turystów, w tym dwóch Brytyjczyków. Okrutnym mordercą okazał się Ivan Milat.

Godziny emisji Zbrodnie, które wstrząsnęły światem

01:00

Strefa śmierci: Inwazja na Grenadę

W 1983 roku grupa marksistowskich ekstremistów dokonała zamachu na rząd Grenady i zabiła premiera. Do konfliktu włączyła się amerykańska armia, która uratowała 800 obywateli USA.

Godziny emisji Strefa śmierci

02:00

Jak powstało dzisiaj: Harley jedzie środkiem drogi

Dwóch sfrustrowanych mechaników wpadło na pomysł, aby podłączyć silnik do roweru. Czy William Harley i Arthur Davidson mieli na tyle zapału, aby urzeczywistnić swój wynalazek?

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 7

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia spadochroniarstwa, alpinizmu i ultramaratonów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Targowanie się

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Król wzgórza

Wayne kupuje piękny samochód z 1935 roku - Wetteroth AAA Championship Car. W 1947 roku to cacko zajęło 10 miejsce na wyścigach Indy 500.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 5

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia piekarnika, lodówki i pralki.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Nieznana historia bitwy pod Mortain

O przebiegu bitwy o Mortain zadecydowała przede wszystkim postawa niewielkiego oddziału Gwardii Narodowej, walczącego bohatersko po to, aby uniemożliwić zwycięstwo wojskom Hitlera.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

05:12

Odbudować przeszłość: Kiedy w Rzymie...

Przyglądamy się pracy zespołu ochotników, który podjął próbę budowy pierwszej rzymskiej willi od 2 tys. lat. Budowniczym wolno używać tylko technik stosowanych przez starożytnych.

Godziny emisji Odbudować przeszłość

05:36

Ameryka: prawda i mity: Eisenhower i MacArthur

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info