Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2017-12-21 Pokaż dziś

06:00

Wielkie bitwy: Azincourt

Jedna z decydujących bitew wojny stuletniej pozwoliła Henrykowi V na przejęcie władzy w Normandii. Angielska armia pokonała sześciokrotnie liczniejsze wojska francuskie.

Godziny emisji Wielkie bitwy

06:30

U źródeł wynalazków, odc. 14

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie historia czołgów, samolotów bojowych i dronów.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Niezwykłe przedmioty

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

08:00

Broń przyszłości: Izrael

Przyjrzyjmy się najnowszym rodzajom broni, w które wyposażona jest armia Izraela. W programie o tarczach chroniących czołgi przez pociskami i najnowszym czołgu bojowym Merkava IV.

Godziny emisji Broń przyszłości

09:00

Na tropie złotego pociągu

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

Godziny emisji Na tropie złotego pociągu

10:00

Szyfry i spiski: Ojcowie założyciele

Przyjrzyjmy się, jak ojcowie założyciele Ameryki wykorzystywali seks jako narzędzie dyplomacji. Dowiemy się, który z polityków potajemnie drwił z boskości Jezusa.

Godziny emisji Szyfry i spiski

11:00

Nieznana historia Rzymu

Z charakterystycznym dla Monty Pythona poczuciem humoru, Terry Jones odkrywa tajemnice Rzymskiego Imperium. Starożytny świat według Jonesa całkiem przypomina czasy współczesne.

Godziny emisji Nieznana historia Rzymu

12:00

Watykan - za zamkniętymi drzwiami

Poznaj sekretny świat Watykanu oraz szczegóły procesu kanonizacyjnego papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Zobacz jak pielgrzymi czczą tych dwóch nowych świętych.

Godziny emisji Watykan - za zamkniętymi drzwiami

13:00

Pompeje: Zabójca wśród nas

Wezuwiusz wciąż jest groźny. Wprawdzie zniszył Pompeje aż 4 tysiące lat temu, ale podobny scenariusz może się powtórzyć w każdej chwili.

Godziny emisji Pompeje

14:00

Irma i Harvey - huragany śmierci

Huragany Harvey i Irma dokonały ogromnych zniszczeń na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Naukowcy ostrzegają przed jeszcze potężniejszymi zjawiskami tego rodzaju.

Godziny emisji Irma i Harvey - huragany śmierci

15:00

Łowca militariów: Nazistowski karabin szturmowy

Paul Shull staje przed trudnym zadaniem, kiedy podejmuje się renowacji bardzo rzadkiego egzemplarza nazistowskiego karabinu szturmowego - FG 42. Czy projekt zakończy się sukcesem?

Godziny emisji Łowca militariów

16:00

Militaria na warsztat, odc. 3

Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 14

Drew odwiedza w Londynie niedawno otwarty sklep z antykami prowadzony przez młode małżeństwo. Ponadto, w "żywym" muzeum w Surrey czekają go wyjątkowo trudne negocjacje.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

4 razy sztuka, odc. 29

Zwykli ludzie próbują sprzedać zawodowym kupcom różne kolekcjonerskie przedmioty, w tym listy pisane przez Florence Nightingale i portret przedstawiający Johna Lennona jako Jezusa.

Godziny emisji 4 razy sztuka

19:00

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Ardeny

Al Murray spotyka się z załogą niemieckiego czołgu. Sam próbuje kierować jednym z czołgów przez pokryte śniegiem, gęste lasy w Ardenach.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

19:30

Al Murray w drodze do Berlina: Front wschodni

Al rozmawia z polskimi weteranami walk na froncie wschodnim. Ma okazję przejechać się czołgiem T-34, jednym z najlepszych wozów bojowych z czasów II wojny światowej.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

20:00

Exodus. Księga cudów

Gwiazda serialu "Breaking Bad", Aaron Paul wraz z ekspertami analizuje zjawiska zachodzące w przyrodzie i w naukowy sposób próbuje wyjaśnić rzeczy z pozoru niewytłumaczalne.

Godziny emisji Exodus. Księga cudów

21:00

Kosmiczna mapa skarbów: Skarb Kolumba

Łowca skarbów, Darrell Miklos, próbuje rozszyfrować mapę skarbów stworzoną przez jego idola z dzieciństwa - byłego astronautę Gordona "Gordo" Coopera. Czy Darrell odkryje fortunę?

Godziny emisji Kosmiczna mapa skarbów

22:00

O.J. Simpson - winny czy niewinny?: Teoria Charlie'ego

O.J. Simpson powiedział, że „jeśli" popełnił morderstwa, to nie mógł tego zrobić sam. Detektywi podążają tym tropem. Nowy świadek prezentuje szokujące zeznania.

Godziny emisji O.J. Simpson - winny czy niewinny

23:00

Najemnicy: Handlarze śmiercią

Mroczny światek najemników. Jakie oczekiwania, nadzieje i obawy mają ludzie, którzy z własnej woli angażują się w konflikty w najdalszych zakątkach świata?

Godziny emisji Najemnicy

00:00

Kuba Rozpruwacz za oceanem

Czy Kuby Rozpruwacza szukano we właściwym miejscu? Seria podobnych morderstw w Ameryce oraz liczne nowe dowody wskazują, że słynny londyński zabójca mógł uciec za ocean.

Godziny emisji Kuba Rozpruwacz za oceanem

01:00

Strefa śmierci: Strzelanina w banku

Po porwaniu córki magnata prasowego Patty Hearst, terroryści z grupy SLA dokonali napadu na bank. Strzelanina, która się potem wywiązała, została na żywo pokazana w telewizji.

Godziny emisji Strefa śmierci

02:00

Odbudować przeszłość: Do broni

Zespół ochotników chce zbudować rzymską willę przy użyciu oryginalnych technik budowlanych. Problemem jest jednak falstart i sygnały dezercji w szeregach budowniczych.

Godziny emisji Odbudować przeszłość

02:24

U źródeł wynalazków, odc. 9

Początki najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów. W programie o trzech cudach stworzonych przez człowieka - piramidach w Egipcie, posągach Moai i wieżowcu Burdż Chalifa.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:48

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Zabawki dla chłopców

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

03:36

Samochody - klasyka gatunku: Gorące kółka

Wayne znajduje rzadki, czterocylindrowy motor z 1936 roku oraz jedyny w swoim rodzaju pojazd zainspirowany zabawkowym autem Hot Wheels Twin Mill zbudowany przez duet ojca z synem.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:00

U źródeł wynalazków, odc. 7

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia banków, pieniędzy i rynku giełdowego.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:24

Przetrwać w piekle wojny: Bohaterowie z Tarawa

W listopadzie 1943 toku amerykańska piechota morska przystąpiła do ataku na okupowany przez Japończyków, silnie ufortyfikowany atol Tarawa.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

05:12

Odbudować przeszłość: Nie, jestem Spartakusem

Zespół ochotników chce zbudować rzymską willę przy użyciu oryginalnych technik budowlanych, ale wkrótce okazuje się, że potrzebuje większej wiedzy archeologicznej.

Godziny emisji Odbudować przeszłość

05:36

Ameryka: prawda i mity: Witamy w Nowym Jorku

Były oficer amerykańskiej marynarki wojennej Jamie Kaler odkrywa nieznane szczegóły z historii Ameryki. Próbuje raz na zawsze oddzielić prawdę od fikcji.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info