Logo Discovery Historia Program TV Discovery Historia - ramówka, emisje

2018-01-21 Pokaż dziś

06:00

Żądza złota: Pożar w San Francisco

Mężczyźni z Boston Company przekonują się, że poszukiwanie złota jest o wiele trudniejsze, niż przypuszczali. Sam poszerza swoje królestwo, które wkrótce strawi gigantyczny pożar.

Godziny emisji Żądza złota

07:00

Fabryka militariów, odc. 11

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o broni maszynowej M2, pojazdach Argo ATV i kremach do kamuflażu.

Godziny emisji Fabryka militariów

07:30

Fabryka militariów, odc. 12

Przyjrzymy się, jak powstaje sprzęt militarny, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. W programie o butach wojskowych, pistoletach CZ 75 i bezzałogowych samolotach.

Godziny emisji Fabryka militariów

08:00

Mistrzowie oręża: Powtarzalna kusza

Kusza Powtarzalna zmieniła Daleki Wschód. Mike i Chad przypominają pierwsze masowe użycie tej śmiercionośnej broni - pekińskie powstanie bokserów w 1899 roku.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

09:00

Łowcy staroci - najlepsze okazje: Historycznie

Łowca staroci Drew Pritchard opowiada o najciekawszych przedmiotach, jakie udało mu się kupić - od tych niesamowicie rzadkich i cennych po te kunsztowne i te dziwaczne.

Godziny emisji Łowcy staroci - najlepsze okazje

10:00

Podniebni Szpiedzy

Po raz pierwszy w historii składamy wizytę w amerykańskiej agencji National Reconnaissance Office, która zajmuje się wywiadem satelitarnym. Do tej pory wiedzieli o niej nieliczni.

Godziny emisji Podniebni Szpiedzy

11:00

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Ardeny

Al Murray spotyka się z załogą niemieckiego czołgu. Sam próbuje kierować jednym z czołgów przez pokryte śniegiem, gęste lasy w Ardenach.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

11:30

Al Murray w drodze do Berlina: Front wschodni

Al rozmawia z polskimi weteranami walk na froncie wschodnim. Ma okazję przejechać się czołgiem T-34, jednym z najlepszych wozów bojowych z czasów II wojny światowej.

Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

12:00

Tajna fortuna Hitlera

Adolf Hitler popełnił samobójstwo w bunkrze w Berlinie w 1945 roku. Czy w swoim testamencie podzielił majątek pomiędzy najbliższych, czy wszystko zabrał ze sobą do grobu?

Godziny emisji Tajna fortuna Hitlera

13:00

Niewyjaśnione historie: Katastrofa niemieckiego statku

Kulisy zatonięcia statku Wilhelm Gustloff w 1945 roku. Na zatopionym przez radziecki okręt podwodny statku śmierć poniosło sześć razy więcej pasażerów niż na Titanicu.

Godziny emisji Niewyjaśnione historie

14:00

Górnicy PL, odc. 1

Pierwsza seria dokumentalna o pracy górników. Ekstremalne warunki, maksymalna wilgotność, nieznośna temperatura, litry potu i ciągłe zagrożenie. Witamy w piekle.

Godziny emisji Górnicy PL

15:00

Kod Jezusa: Ewangelia Judasza

Wnikliwa analiza dowodów potwierdzających istnienie Jezusa. Autentyczność świętych reliktów sprawdzają eksperci medycyny sądowej, archeolodzy i historycy.

Godziny emisji Kod Jezusa

16:00

Wojna, która zmieniła świat: Bitwa narodów

Na początku 1918 roku wojna pochłonęła już ponad 1,5 miliona istnień ludzkich, a wszelkie działania znalazły się w impasie. Której ze stron udało się uzyskać przewagę?

Godziny emisji Wojna, która zmieniła świat

17:00

Maszyny na linii ognia: Ranni na froncie

Mike testuje nowy samochód terenowy LPV400. Być może ten pojazd zastąpi Land Rrovera Snatch, w którym śmierć poniosło wielu żołnierzy sił pokojowych NATO.

Godziny emisji Maszyny na linii ognia

18:00

Mistrzowie oręża: Rzymski skorpion

Inżynier Chad Houseknecht i historyk oręża Mike Loades odtwarzają gigantyczną, wolnostojącą kuszę-katapultę, która w starożytności terroryzowała pola walki płonącymi strzałami.

Godziny emisji Mistrzowie oręża

19:00

Złoto wojny secesyjnej: Cała nadzieja w złocie

Poszukiwacze zaginionego złota przenoszą się do Waszyngtonu. Brant prowadzi swoją ekipę do lasu pełnego jadowitych węży i nagle staje w obliczu buntu.

Godziny emisji Złoto wojny secesyjnej

20:00

Zoom na architekturę: Tajemnice grobowca Tutanchamona

W oparciu o wyniki najnowszych badań naukowcy odsłaniają sekrety grobowca Tutanchamona. Dowiemy się, jak przedwczesna śmierć, pochówek i siła wyższa zrobiły z tego króla legendę.

Godziny emisji Zoom na architekturę

21:00

Mroczne stowarzyszenia: Kult nazizmu

Cała prawda o słynnych i najgroźniejszych tajnych organizacjach, do których należały elity władzy politycznej. Poznamy najbardziej strzeżone sekrety stowarzyszenia.

Godziny emisji Mroczne stowarzyszenia

22:00

Pionierzy: Stal

Stal jest niezmiennym symbolem rozwoju technologicznego. W roku 1811, niemiecki industrialista Alfred Krupp otworzył hutę zajmującą się produkcją stali i produktów stalowych.

Godziny emisji Pionierzy

23:00

Porzucone konstrukcje: Miasta - widma

W programie przyjrzymy się opustoszałym obszarom miejskim, takim jak japońska wyspa Hashima oraz Prypeć na Ukrainie, gdzie czas zatrzymał się po katastrofie w Czarnobylu.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

00:00

Podróż w dorosłość: Afryka Zachodnia

Tim Noonan podróżuje do wysp Gwinei Bissau, gdzie czeka go istny chrzest ognia polegający na chłoście na gołą skórę oraz jedzeniu szczurów zaroślowych i małp.

Godziny emisji Podróż w dorosłość

01:00

Zoom na architekturę: Wielki Mur Chiński

Nowatorskie techniki animacji komputerowej odsłonią nam tajemnice budowy legendarnych konstrukcji - od Partenonu w starożytnej Grecji po strzeliste katedry średniowiecznej Europy.

Godziny emisji Zoom na architekturę

02:00

Amerykański ranking drani: Buntownicy i ich powody

Finałowe starcie o tytuł największego drania Ameryki. George Washington zmierzy się z generałem Douglasem MacArthurem. Amelia Earhart stanie do walki z bokserem Jackiem Johnsonem.

Godziny emisji Amerykański ranking drani

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 11

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia radia i telewizji, billboardów i reklamy.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 12

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. Jakie przełomowe odkrycia poznamy w tym odcinku?

Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Katastrofy, które zmieniły lotnictwo: Avianca 052

Analizy przebiegu wypadków lotniczych umożliwiają wprowadzanie zmian eliminujących zagrożenie. W programie o systemach zapobiegania kolizji, pianobetonie i materiałach niepalnych.

Godziny emisji Katastrofy, które zmieniły lotnictwo

04:24

Łowcy staroci, odc. 1

Drew Pritchard poszukuje zdemontowanych elementów architektonicznych, które można wykorzystać - od komina ze zrujnowanego dworu po szklaną kopułę wiktoriańskiej budowli ogrodowej.

Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Samochody - klasyka gatunku: Mokro, dziko i willys!

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

05:36

Samochody - klasyka gatunku: Przegrzanie w Oregonie

Miłośnik starych aut Wayne Carini znów wyrusza na poszukiwanie rzadkich i oryginalnych modeli, którym przywraca dawny blask i sprzedaje je na aukcji.

Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

  • 22.02, 21:00 Opuszczone miejsca: Szpital psychiatryczny Trans-Allegheny , Jezioro Salton Sea Godziny emisji
  • 26.02, 21:00 Flip i Flap - prawdziwa historia Godziny emisji
  • 26.02, 22:00 Ciemna strona Google'a Godziny emisji
  • 01.03, 21:00 Opuszczone miejsca: Martwe miasta w Chile Godziny emisji
  • 01.03, 22:00 Opuszczone miejsca: Hashima, Japonia ,  Gary, stan Indiana, USA Godziny emisji
  • 02.03, 23:00 Perły motoryzacji: Odnowione GT 40 na 50 urodziny Godziny emisji
  • 02.03, 23:30 Perły motoryzacji: Polowanie na auta na zachodnim wybrzeżu Godziny emisji
  • 08.03, 21:00 Opuszczone miejsca: Picher w stanie Oklahoma , Salton Sea , Detroit , Bodie w Kalifornii Godziny emisji
  • 09.03, 23:00 Perły motoryzacji: Łeb w łeb Godziny emisji
  • 09.03, 23:30 Perły motoryzacji: W zamian za Cobrę Godziny emisji
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info