Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-06-22

06:00

Zabójcze tropiki, odc. 1 Godziny emisji

Emily wyjechała na wakacje do Malezji. Podczas pobytu zauważyła na łokciu niewielki, twardy guz. Czy jest to pasożyt? Z kolei ciężarna Kaffy choruje na malarię.

07:00

Zabójcze tropiki, odc. 2 Godziny emisji

David udziela pomocy ukąszonym przez jadowite węże oraz leczy infekcje wywołane przez pasożyty. Dlaczego owady te składają jaja w ludzkim ciele i jak je zwalczyć?

08:00

Zabójcze tropiki, odc. 3 Godziny emisji

Graeme został ukąszony przez skorpiona podczas wymarzonych wakacji w Kambodży. Czy specjaliści go wyleczą? Z kolei Katherine walczy z pasożytem, który jest odporny na antybiotyki.

09:00

Zabójcze tropiki, odc. 4 Godziny emisji

Czy Kena ugryzł jadowity pająk? A może cierpi na leiszmaniozę, groźną chorobę pasożytniczą? Przerażona Catherine obserwuje, jak spod jej skóry wypełzają larwy muszycy.

10:00

Zabójcze tropiki, odc. 5 Godziny emisji

Pracownica fundacji charytatywnej bezskutecznie zwalcza kuracją antybiotykową afrykańskie pasożyty. Po powrocie z Tanzanii Ryan dostaje silnej gorączki. Co może być jej przyczyną?

11:00

Zabójcze tropiki, odc. 6 Godziny emisji

Lekarze podejrzewają, że piętnastoletni Ryan Jebson cierpi na trypanosomozę. A może objawy choroby są zwodnicze? Rochelle Harris odkrywa nieproszonego intruza w swoim uchu.

12:00

Cuda inżynierii: Rakietą NASA na Marsa Godziny emisji

Przyjrzyjmy się niewiarygodnym cudom inżynierii, od wielkich kontenerowców po ogromne odrzutowce. Inżynierowie zdradzą w programie tajniki powstawania tych niezwykłych konstrukcji.

13:00

Fabryki smaku, odc. 6 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak sok jabłkowy, ciasteczka imbirowe, włoski deser tartufo i grecki placek spanakopita.

13:30

Fabryki smaku: Jedzenie w samolocie Godziny emisji

Jak przygotowywane jest jedzenie, które podaje się na pokładzie samolotu na wysokości 3000 metrów? W programie również o nowojorskich bajglach.

14:00

Jak to jest zrobione?: Plazmowe kamienie ozdobne, śnieżne efekty specjalne Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji plazmowych kamieni ozdobnych i śnieżnych efektach specjalnych.

14:30

Jak to jest zrobione?: Trójkołowe rowery elektryczne, kremy do ciała Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji trójkołowych rowerów elektrycznych i kremów do ciała.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Pierwsza torpeda Godziny emisji

Czy pierwsza w historii torpeda była w stanie rzeczywiście zniszczyć łódź na głębokości 240 metrów? Adam i Jamie spróbują to sprawdzić i budują replikę takiej torpedy.

16:00

Trwa...  Wielka piątka: Transportery Godziny emisji

Piątka najpotężniejszych transporterów. Każda z maszyn jest sama w sobie cudem techniki. Która z nich okaże się najsilniejsza i najsprawniejsza?

17:00

Niezwykłe zjawiska pogodowe: Wodne dziwy Godziny emisji

Przedziwne zjawiska i anomalie pogodowe na Ziemie. W programie bioluminescencja u wybrzeży Kalifornii, jezioro z betonu, wodne wydmy i błyskawica o kształtach pająka.

18:00

Jak działa wszechświat?: Jowisz Godziny emisji

Jak powstawały gazowe olbrzymy, takie jak Jowisz? Współczesna astronomia tłumaczy serię przedziwnych zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej.

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Pociąg w próżni Godziny emisji

W pożegnalnej serii programów pogromcy mitów Adam i Jamie dokonują jednego z największych eksperymentów: próbują zniszczyć ogromny wagon kolejowy tworząc próżnię.

20:00

Jak to jest zrobione?: Wózki dziecięce, gotowe domy, drewniane flety, opony do rowerów Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z których korzystamy w codziennym życiu. W programie o wózkach dziecięcych, gotowych domach, drewnianych fletach oraz oponach do rowerów.

20:30

Jak to jest zrobione?: Płyty winylowe, Silniki parowe, Patelnie teflonowe Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu. W programie o produkcji siników parowych, sprzętu na place zabaw i nieprzywierających patelni.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 17 Godziny emisji

Jak z dymu emitowanego z elektrowni robi się płyty gipsowe? Jak powstają odlewy najsłynniejszych statuetek? Jak zbudowany jest samolot, który może wszędzie startować i lądować?

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16 Godziny emisji

Jak modeluje się klasyczny kapelusz zwany fedorą? Jak produkuje się cement? Jak można zebrać i zamrozić miliony kilogramów zielonego groszku w niecałe trzy godziny?

22:00

Fabryki smaku, odc. 20 Godziny emisji

Jak powstają nasze ulubione przysmaki? Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o pizzy „zrób to sam" i świeżym soku pomarańczowym.

22:30

Fabryki smaku: Kwaśne i słodkie Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji kukurydzianych batoników z czekoladą, sushi i słynnych owocowych żelków Goodies.

23:00

Zagadki Ziemi: Odkrycie Sodomy Godziny emisji

Kosmonauta NASA Mike Barratt opisuje zdjęcia wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przedstawiające dziwny krąg na najstarszym i najbardziej tajemniczym jeziorze na Ziemi.

00:00

Jak to jest zrobione?: Pianina, flagi Godziny emisji

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o pianinach i flagach.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12 Godziny emisji

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu.

01:00

Patent na gadżet: W płomieniach Godziny emisji

Wynalazcy amatorzy prezentują ekipie ekspertów swoje dzieła, wśród których znajdą się zabawki dla psów i osobiste roboty. Który z tych wynalazków zasługuje na wsparcie finansowe?

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Betonowy kajak Godziny emisji

Kevin i Grant, zafascynowani prędkością, budują deskorolkę z turbodoładowaniem napędzaną paliwem rakietowym zrobionym przez Kevina. Jak zakończy się ten eksperyment?

02:48

Opcje przetrwania: Błyskawice i silne wiatry Godziny emisji

Eksperci udzielą nam praktycznych rad, jak można zwiększyć szansę przetrwania w śmiertelnie groźnej sytuacji. W programie o gwałtownych powodziach i letnim śniegu.

03:36

Niezwykły kosmos  : Jowisz: tajemniczy brat Słońca Godziny emisji

Naukowcy z NASA, współpracujący przy misji sondy kosmicznej Juno, starają się rozwikłać długo skrywane tajemnice Jowisza oraz pasów radiacyjnych, jakie otaczają tę planetę.

04:24

Wiadomość z kosmosu: Potomstwo Godziny emisji

Gdy tajemnicza technologia obcych rozprzestrzenia się po Ziemi, strach przed epidemią zaczyna wisieć w powietrzu. Naukowcy rozważają konsekwencje napotkania nieznanych form życia.

05:12

Przemysłowy zawrót głowy: Guma Godziny emisji

Jonny Smith przygląda się procesom produkcyjnym takich produktów jak olej, guma i szkło, które zajmują stałe miejsce w naszym codziennym życiu.

05:36

Jak działa biznes, odc. 2 Godziny emisji

W fabryce w Szkocji robotnicy stają na głowie, aby na czas dostarczyć sześć ogromnych ciężarówek- śmieciarek. Pierwszy samochód musi opuścić bramy fabryki już za 15 dni.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info