Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-07-27

06:00

DNA maszyn: Podniebny dźwig Godziny emisji

Zapraszamy na pokład supersilnego latającego dźwigu Aircrane, który jest w stanie przenosić ogromne stalowe konstrukcje i ustawia je na ziemi z zegarmistrzowską precyzją.

07:00

DNA maszyn: Gigantyczna koparka Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak pracuje jedna z największych koparek na świecie, Komatsu PC8000, która w ciągu czterech dni jest w stanie wykopać 27 000 ton miedzi. Jak działa ten olbrzym?

08:00

DNA maszyn: Dragster doskonały Godziny emisji

Z pomocą animacji komputerowej przyjrzymy się, jak działa najszybszy pojazd na ziemi, Top Fuel Dragster. Jakie technologie sprawiają, że maszyna osiąga prędkość 500 km/godz.?

09:00

DNA maszyn: Lotniskowiec Godziny emisji

USS Ronald Reagan to największy na świecie lotniskowiec o napędzie nuklearnym. Przyjrzyjmy się, jak jest zbudowany i jak działa ten morski gigant.

10:00

Trwa...  DNA maszyn: Odrzutowiec Godziny emisji

Zapraszamy na pokład największego na świecie samolotu pasażerskiego, Airbusa A380. Przyjrzyjmy się, jak zbudowany jest ten olbrzym, który pokonuje 10 000 km w ciągu 10 godzin.

11:00

DNA maszyn: Śnieżny pojazd gąsienicowy Godziny emisji

Pisten Bully 600W Polar to jeden z najsilniejszych pojazdów gąsienicowych, który świetnie radzi sobie na najtrudniejszych zboczach gór, przesuwając tysiące ton śniegu.

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Czy Ziemia miała dwa księżyce? Godziny emisji

Kulisy zaskakującego odkrycia, które sugeruje, że w mrocznych i groźnych chmurach Wenus kryje się tajemnica początków życia na Ziemi. Czy Ziemia miała kiedyś dwa księżyce?

13:00

Jak działa wszechświat?: Droga mleczna Godziny emisji

Jak powstawała Droga Mleczna? Czy kluczem do odpowiedzi na to trudne pytanie może być ogromna czarna dziura, które istnieje w samym sercu naszej Galaktyki?

14:00

Jak działa Ziemia: Czy Europa skończy w piekle? Godziny emisji

Liz Bonnin i Martin Pepper z bliska przyglądają się Wezuwiuszowi. Podczas badań odkrywają inny, śmiertelnie groźny superwulkan - Campi Flegrei.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Samochodowe ucieczki , Zwierzęce psikusy Godziny emisji

Adam i Jamie biorą pod lupę kilka słynnych ucieczek samochodowych. Czy jadąc z tak zawrotną szybkością złoczyńcy mogą zamieniać się miejscami? Czy można wyrzucić kierowcę z auta?

16:00

Wielka piątka: Superkoparki Godziny emisji

Od ogromnych spychaczy po w pełni skomputeryzowane koparki i gigantyczne wywrotki. Która z tych maszyn jest najlepsza na świecie?

17:00

Od destrukcji do produkcji: Ozdoby i kartki z życzeniami Godziny emisji

Butelki po winie tłucze się i przetapia w szklane ozdoby. Z żeliwnych garnków powstają tradycyjne piecyki na drewno.

17:30

Od destrukcji do produkcji: Butelki na wodę, podkładki pod piwo Godziny emisji

Skrzynki na narzędzia przerabiane są na lekkie, aluminiowe butelki na wodę. Stare dżinsy służą za surowiec do produkcji nietypowych okularów.

18:00

Zagadki Ziemi: Kalahari: zaginione miasto Godziny emisji

Satelity namierzają dziwne, spiralne znaki na afrykańskiej pustyni. Budząca niepokój, czarna plama zagraża wyspom Florida Keys. Kto wie, co to takiego?

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Bomba w toalecie Godziny emisji

Adam i Jamie podkładają bomby w toalecie. Kari, Tory i Grant sprawdzają, czy latanie w szyku w kształcie litery V jest równie skuteczne dla samolotów jak i dla ptaków.

20:00

Jak to jest zrobione?: Stojaki do cięcia drewna i skrzynki na narzędzia, lody sorbetowe, szkolne autobusy Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia na co dzień? W programie o kozłach do piłowania drewna, skrzynkach na narzędzia, sorbetach na patyku i autobusach szkolnych.

20:30

Jak to jest zrobione?: Tysięczny produkt Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji butów rowerowych, jurt, wodoodpornej sklejki i farb enkaustycznych.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Bakława, wiatrakowce, ukulele Godziny emisji

Jak powstaje baklawa, ulubiony słodki deser Turków osmańskich? Jak przebiega proces produkcji najszybszego na świecie promu Supercat, ukulele i wiatrakowca Jamesa Bonda?

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 20 Godziny emisji

Jak z rodzinnego samochodu robi się opancerzoną fortecę na kołach? Jak hoduje się miliony choinek na Boże Narodzenie? Jak powstają najdoskonalsze na świecie talerze perkusyjne?

22:00

Fabryki smaku: Ostry keczup Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają popularne, typowo kanadyjskie chipsy, słodkie batoniki, rodzynki w polewie i kwaskowy sos syczuański.

22:30

Fabryki smaku: Słynne nerkowce Godziny emisji

Przyjrzymy się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak prażone orzechy nerkowca, krojone jabłka i tradycyjny bekon z Toronto.

23:00

Zagadki Ziemi: Odkrycie Sodomy Godziny emisji

Kosmonauta NASA Mike Barratt opisuje zdjęcia wykonane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, przedstawiające dziwny krąg na najstarszym i najbardziej tajemniczym jeziorze na Ziemi.

00:00

Jak to jest zrobione?: Zamki elektroniczne, brownie, kryształowe żyrandole i automaty do palet Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja zamków elektronicznych, brownie, kryształowych żyrandoli i automatów do palet.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Chinamax, Wódka Ruskij Standard, Słuchotki Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o rosyjskiej wódce Ruskij Standard, ogromnych statkach Chinamax i poławianiu uchowców.

01:00

Patent na gadżet: Zabawa z ogniem Godziny emisji

Czwórka wynalazców amatorów prezentuje zmyślnym ekspertom swoje dzieła, które stworzyli w domowych warsztatach. Który z tych wynalazków zasługuje na finansowe wsparcie?

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Wielki samolot z papieru Godziny emisji

Grant i Kevin konstruują olbrzymich rozmiarów samolot z papieru, który jest stanie przelecieć ponad 180 metrów. Potem wykorzystując zasady pneumatyki, budują podajnik piwa.

02:48

Opcje przetrwania: Ukąszenia węży i ruchome piaski Godziny emisji

Jak próbowałbyś się ratować, gdyby nagle zaczęły cię wciągać ruchome piaski? Co powinieneś zrobić, kiedy ukąsi cię grzechotnik? Oto kilka praktycznych rad ekspertów.

03:36

Jak działa wszechświat?: Na krańcach Układu Słonecznego Godziny emisji

Wielkie magnetyczne bańki szerokie na miliony kilometrów, przedziwna niewidoczna materia, umierająca gwiazda niszcząca ogony komet - to obraz z naszego kosmicznego podwórka.

04:24

Wiadomość z kosmosu: Wojna Godziny emisji

Wybucha wojna pomiędzy komputerem kwantowym i kontrolowanym przez człowieka komputerem Queen. Armia USA próbuje neutralizować hybrydowe dzieci elektromagnetycznymi impulsami.

05:12

Triki ludzkiej psychiki: Szalone flash moby Godziny emisji

Jak się zachowasz, kiedy obcy człowiek przekuje dziecku balon? Jak zareagujesz, kiedy zupełnie obca osoba nagle ci się oświadczy?

05:36

Co było dalej?, odc. 3 Godziny emisji

Nieustraszony poszukiwacz przygód próbuje przelecieć pomiędzy biurowcami z szybkością 200 km/godz. Inny śmiałek rzuca się z prędkością 145 km/godz. w kierunku ziemi.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info