Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-05-29 Pokaź dziś

06:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Grzechy miasta Godziny emisji

Dr Kara Cooney odwiedza najstarsze miasta starożytnego Egiptu. Z programu dowiemy się z jakimi problemami borykali się mieszkańcy pierwszych aglomeracji.

07:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Oblicze boga, Piramidy Godziny emisji

Dr Kara Cooney wyrusza do odległych zakątków świata, by poznać największe tajemnice piramid. Podróż rozpoczyna w Egipcie, następnie odwiedza Meksyk i Sri Lankę.

08:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Narodziny diabła Godziny emisji

Dr Kara Cooney bada przemiany polityczno-społeczne starożytnych kultur śródziemnomorskich, które kształtowały wierzenia religijne.

09:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Pochówek zmarłych Godziny emisji

Dr Kara Cooney bada starożytne groby, grobowce i inne miejsca pochówku w odległych zakątkach świata. Chce się dowiedzieć, jak traktowano zmarłych w różnych kulturach.

10:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Oko za oko Godziny emisji

Egiptolog Kara Cooney zastanawia się, dlaczego akty przemocy, takie jak ofiary z ludzi, przez tysiące lat odgrywały aż tak ważną rolę w religijnych wierzeniach.

11:00

Dziedzictwo starożytnego Egiptu: Ciało i kości Godziny emisji

Kara Cooney odwiedza miejsca pielgrzymek i zastanawia się, dlaczego tak dużą wagę przywiązujemy do relikwii, przechowywanych i czczonych przez kolejne pokolenia.

12:00

Cuda inżynierii: Airbus A380 Godziny emisji

Airbus A380 został tak zaprojektowany, że części zamienne można do niego produkować drukarką 3D. To najcichszy i najbardziej przestronny samolot odrzutowy.

13:00

Fabryki smaku: Czas na masło! Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji wiśniowych kropli do gardła, bezglutenowych kieszonek z warzywami, czekoladek z masłem orzechowym i gęstego sosu jabłkowego.

13:30

Fabryki smaku USA: Piklowane papryczki pepperoni Godziny emisji

W Karolinie Północnej zwiedzamy fabrykę, w której powstają piklowane papryczki pepperoni. Poznamy też sekrety wypieku słynnych nowojorskich bajgli.

14:00

Jak to jest zrobione?: Opony samochodowe, jedwab, konserwacja dzieł sztuki, butle nurkowe Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji opon samochodowych, jedwabiu i butli nurkowych.

14:30

Jak to jest zrobione?: Jednoosobowe pojazdy elektryczne, mrożone owoce, podkładki pod kufle z piwem Godziny emisji

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku, takich jak mrożone owoce, podkładki pod piwo i klamki do drzwi.

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Taśma klejąca: powrót Godziny emisji

W pożegnalnej serii programów, słynni pogromcy mitów budują machinę miotającą i sprawdzają, czy można uratować życie, wykorzystując "cudowną", wielofunkcyjną taśmę klejącą.

16:00

Patent na gadżet: Godzina zero Godziny emisji

Wynalazcy amatorzy prezentują ekipie ekspertów swoje dzieła, wśród których znajdą się zabawki dla psów i osobiste roboty. Który z tych wynalazków zasługuje na wsparcie finansowe?

17:00

Niezwykłe zjawiska pogodowe: Wodne dziwy Godziny emisji

Przedziwne zjawiska i anomalie pogodowe na Ziemie. W programie bioluminescencja u wybrzeży Kalifornii, jezioro z betonu, wodne wydmy i błyskawica o kształtach pająka.

18:00

Zagadki Ziemi: Klątwa zaginionego królestwa Godziny emisji

Na polu, na Węgrzech znaleziono wizerunek Chrystusa. Z kolei złowrogi kształt w górach Afganistanu naprowadza poszukiwaczy na trop zapomnianego ludobójstwa.

19:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Pogromcy zaginionych mitów Godziny emisji

Pogromcy mitów sprawdzają, ile prawdy kryje się w przedziwnych opowieściach i mitach z filmów o legendarnym Indianie Jonesie. W programie eksperymenty z batem Indiany.

20:00

Jak to jest zrobione?: Namioty z płótna, Fajki pokoju, Armaty Godziny emisji

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają takie rzeczy jak płatki śniadaniowe, armaty i fajki pokoju.

20:30

Jak to jest zrobione?: Kierownice , Przewody paliwowe , Szarlotki , Kaloryfery Godziny emisji

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Dziś pod mikroskop trafi kolejna porcja takich rzeczy.

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 19 Godziny emisji

Jak powstają najdroższe wagoniki kolejek linowych? Jak produkuje się wódkę z trawy? Jak to się dzieje, że internetowe portale społecznościowe łączą miliardy ludzi na świecie?

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Metro w St Petersburgu, Kawa luwak, Układy scalone Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają rzeczy i urządzenia w różnych miejscach na świecie. W programie o metrze w Petersburgu, najdroższej kawie świata i układach scalonych.

22:00

Fabryki smaku, odc. 2 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają nasze ulubione przysmaki. Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o syropie klonowym i chipsach z polenty.

22:30

Fabryki smaku, odc. 25 Godziny emisji

Przyjrzyjmy się, jak powstają nasze ulubione przysmaki. Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o sałatce Cezar i smażonym ryżu.

23:00

Zagadki Ziemi: Klątwa zaginionego królestwa Godziny emisji

Na polu, na Węgrzech znaleziono wizerunek Chrystusa. Z kolei złowrogi kształt w górach Afganistanu naprowadza poszukiwaczy na trop zapomnianego ludobójstwa.

00:00

Jak to jest zrobione?: Przyczepy motocyklowe, mrożone grzanki francuskie, sprężarki do lodówek Godziny emisji

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia na co dzień? W programie o przyczepach motocyklowych, mrożonych grzankach francuskich i sprężarkach do lodówek.

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14 Godziny emisji

Czy namiot cyrkowy na 1700 miejsc można rozłożyć w ciągu 36 godzin? Jak z japońskich klonów i mahoniowców wyrabia się nowoczesne gitary elektryczne?

01:00

Patent na gadżet: W płomieniach Godziny emisji

Wynalazcy amatorzy prezentują ekipie ekspertów swoje dzieła, wśród których znajdą się zabawki dla psów i osobiste roboty. Który z tych wynalazków zasługuje na wsparcie finansowe?

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Szaleństwa na domowym poduszkowcu Godziny emisji

Kevin i Grant testują swoje umiejętności i budują poduszkowiec, który będzie w stanie poruszać się po wodzie i lądzie. Przeprowadzają też eksperyment z karuzelą.

02:48

Opcje przetrwania: Huragan i marznący deszcz Godziny emisji

Eksperci udzielą nam praktycznych rad, jak można zwiększyć szansę przetrwania w śmiertelnie groźnej sytuacji. W programie o wielkich falach, burzach piaskowych i huraganach.

03:36

Niezwykły kosmos  : Wyprawa na Marsa Godziny emisji

Obdzieramy Marsa z kolejnych, otaczających go warstw piaskowych burz, lodowych czap i wielkich wulkanów, aby dotrzeć do sekretów pod powierzchnią tej fascynującej planety.

04:24

Wiadomość z kosmosu: Powiązanie Godziny emisji

W oparciu o znalezione instrukcje kosmitów naukowcy budują silny komputer kwantowy, który będzie w stanie zwiększyć siłę zmysłów hybrydowych dzieci kosmitów i ludzi.

05:12

Przemysłowy zawrót głowy: Węgiel Godziny emisji

Jonny Smith postanawia przyjrzeć się, jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej z węgla brunatnego. W tym celu odwiedza kopalnię odkrywkową węgla w Bełchatowie.

05:36

Jak działa biznes, odc. 4 Godziny emisji

Na zamówienie amerykańskiej armii JCB musi dostarczyć 20 koparek. Brakuje części zamiennych a konkurencja kradnie fachowców. Czy fabryka dotrzyma obiecanego terminu?

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info