Logo Discovery Science Program TV Discovery Science - ramówka, emisje

2017-09-27 Pokaż dziś

06:00

Niezwykłe zjawiska pogodowe: Piaskowe tsunami

Przedziwne zjawiska i anomalie pogodowe na Ziemi. W programie o burzy piaskowej w Kuwejcie, mgle w Wielkim Kanionie, lodowych stalagmitach, zielonym niebie i ognistych wirach.

Godziny emisji Niezwykłe zjawiska pogodowe

06:50

Jak to jest zrobione?: Kosiarki do trawy

Zapraszamy na spotkanie z producentami przedmiotów, które możemy spotkać w naszym codziennym życiu. W programie o kosiarkach do trawy, prażonej kukurydzy i sztucznych diamentach.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:15

Jak to jest zrobione?: Moździerze i tłuczki, środki do konserwacji torów na kręgielni, krematoria i drewniane place zabaw.

W odcinku historia powstawania moździerzy i tłuczków, środków do konserwacji torów na kręgielni, krematoriów i drewnianych placów zabaw.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

07:40

Fabryki smaku, odc. 15

Przyjrzyjmy się, jak powstają nasze ulubione przysmaki. Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o orzechowych batonach i Tofurkey.

Godziny emisji Fabryki smaku

08:05

Fabryki smaku USA: Mózg operacji

Przyjrzyjmy się, jak powstają legendarne drażetki PEZ w charakterystycznych opakowaniach i jak przebiega produkcja chrupiących serowych minigofrów.

Godziny emisji Fabryki smaku USA

08:30

Od destrukcji do produkcji: Monety, głośniki i samochody wyścigowe

Błony do zdjęć rentgenowskich zostają przerobione na błyszczące, srebrne monety. Sosnowe belki odzyskane ze zburzonych domów służą za materiał na obudowy głośników.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

09:00

Od destrukcji do produkcji: Diamenty, dachówki, foremki do ciastek

Zniszczony samochód rusza w nową podróż jako błyszcząca forma do ciastek. Z popiołów powstaje lśniący diament.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

09:30

Jak to jest zrobione?: Rurki , Pellety drewniane , Pierścionki

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Dziś pod mikroskop trafi kolejna porcja takich rzeczy.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

10:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Noc strachu

Czy przeniesienie zwłok jest prostym zadaniem? Czy można poczuć zapach strachu? Pogromcy mitów szukają prawdy w przedziwnych mitach i opowieściach.

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

11:00

Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem: Czy kosmici myślą?

Morgan Freeman bada możliwości inteligencji przybyszów z kosmosu. Co flora i fauna na Ziemi może powiedzieć nam o życiu organizmów żywych na innych planetach?

Godziny emisji Zagadki wszechświata z Morganem Freemanem

12:00

NASA - archiwum tajemnic: Utajeni ziemscy kosmici

Geolodzy odnajdują przedziwne złoża na powierzchni Ziemi. Odpowiedź na pytanie co to takiego może przyczynić się do rozwiązania zagadki największego wymarcia gatunku w historii.

Godziny emisji NASA - archiwum tajemnic

13:00

Jak działa wszechświat?: Tajemnica dziewiątej planety

Naukowcy odkrywają dowody potwierdzające istnienie tajemniczej dziewiątej planety na krańcach Układu Słonecznego. Czy jej księżyce mogą wspierać pozaziemskie życie?

Godziny emisji Jak działa wszechświat

14:00

Jak to jest zrobione?: Kierownice do samochodów Indycar, paczki mieszanej sałaty, turbiny wiatrowe

Jak powstają przedmioty, z których korzystamy w codziennym życiu? W programie o kierownicach do samochodów IndyCar, paczkach mieszanej sałaty i turbinach wiatrowych.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

14:30

Jak to jest zrobione?: Drzwi pancerne, szminki, sztuczne palmy, mosiężne tabliczki

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji drzwi pancernych, szminek, sztucznych palm i mosiężnych tabliczek.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

15:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Taśma klejąca: powrót

W pożegnalnej serii programów, słynni pogromcy mitów budują machinę miotającą i sprawdzają, czy można uratować życie, wykorzystując "cudowną", wielofunkcyjną taśmę klejącą.

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

16:00

Wielka piątka: Morskie potwory

Pięć największych statków, które pływają po morzach i oceanach. Każdy to cud techniki, ale który z nich zdobędzie tytuł mistrza doskonałości?

Godziny emisji Wielka piątka

17:00

Od destrukcji do produkcji: Trąbki i wytłoczki na jajka

Ze zużytych fotokopiarek odzyskuje się miedź, z której później produkuje się mosiężne trąbki. Ze startych ziemniaków można wytwarzać wytłaczanki na jajka.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

17:30

Od destrukcji do produkcji: Teczki i krasnale ogrodowe

Mundury załóg samolotów pasażerskich służą za surowiec do produkcji stylowych teczek. Aluminiowe puszki po lakierze do włosów przerabiane są na ogrodowe krasnale.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

18:00

Premiera Zagadki Ziemi: Zaginione amazońskie imperium

Nowe dowody mogą doprowadzić do odkrycia nieznanej dotąd cywilizacji skrytej w amazońskim lesie deszczowym.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

19:00

Pogromcy mitów: Nowa generacja: Wielki, głośny finał

Uczestnicy zmagań szukają ziarna prawdy w dwóch mitach. Czy można zbudować rakietę z ogrzewacza do wody? I co z tym chodzeniem po wodzie? Kto zostanie nowym pogromcą mitów?

Godziny emisji Pogromcy mitów

20:00

Jak to jest zrobione?: Trójkołowe rowery elektryczne, kremy do ciała

Jak powstają przedmioty, z którymi mamy do czynienia w codziennym życiu? W programie o produkcji trójkołowych rowerów elektrycznych i kremów do ciała.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

20:30

Jak to jest zrobione?: Ekrany akustyczne, pralki ładowane od frontu, bourbon

Zajrzyjmy do fabryk i przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji przedmiotów codziennego użytku. W programie o ekranach akustycznych, bourbonie i pralkach.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

21:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Migdały, Dmuchawa śnieżna, Detergenty

Jak miliony pszczół pomagają w produkcji amerykańskich migdałów? Jak Norwedzy radzą sobie ze śniegiem na lotniskach? Jak można usunąć najbardziej uciążliwe plamy?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

21:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Lokomotywy, Gęsta śmietana, Bumerangi

Przyjrzymy się, jak przebiega produkcja różnych rzeczy i urządzeń w fabrykach na całym świecie. W programie o gęstej śmietanie, drewnianych bumerangach i lokomotywach.

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

22:00

Fabryki smaku, odc. 2

Przyjrzyjmy się, jak przebiega proces produkcji popularnych artykułów spożywczych, takich jak lody czekoladowe w rożkach, guma do żucia czy makaron.

Godziny emisji Fabryki smaku

22:30

Fabryki smaku, odc. 11

Jak powstają nasze ulubione przysmaki? Zobaczmy, jak góra składników zamienia się w produkt spożywczy. W programie o sosach do makaronu i ciastkach z masłem orzechowym.

Godziny emisji Fabryki smaku

23:00

Zagadki Ziemi: Klątwa morskiego potwora

Dziwna masa pojawia się na powierzchni oceanu w pobliżu Antarktydy, czy to nieznany morski potwór? Rzeźby skalne znalezione w dalekich górach przedstawiają istoty z innego świata.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

00:00

Jak to jest zrobione?, odc. 6

Wnikliwa analiza przedmiotów, które otaczają nas w codziennym życiu. Przyjrzymy się, jak powstają instrumenty chirurgiczne, keczup i autobusy piętrowe.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

00:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki: Longboardy, lemoniada, wózki widłowe

Jak powstają longboardy, czyli wydłużone deskorolki? Jak z milionów cytryn wyciska się sok? Jak przebiega proces produkcji wózka widłowego, podnoszącego ogromne ciężary?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

01:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Wielki samolot z papieru

Grant i Kevin konstruują olbrzymich rozmiarów samolot z papieru, który jest stanie przelecieć ponad 180 metrów. Potem wykorzystując zasady pneumatyki, budują podajnik piwa.

Godziny emisji Eksperyment. Wersja 2.0.

02:00

Eksperyment. Wersja 2.0.: Starcie opancerzonych pojazdów

Dwóch przyjaciół, Grant Reynolds i Kevin Moore próbują ustalić, dlaczego przedstawione na filmach w internecie wyczyny zakończyły się kompletną klapą.

Godziny emisji Eksperyment. Wersja 2.0.

02:48

Opcje przetrwania: Trzęsienia ziemi i burze śnieżne

Czy można bezpiecznie uciec, kiedy trzęsienie ziemi zaskoczy nas w pobliżu Pomnika Waszyngtona? W programie praktyczne rady, jak poradzić sobie w korku podczas śnieżycy.

Godziny emisji Opcje przetrwania

03:36

Tajemnice superprodukcji filmowych: Magia grafiki 3D

Zawodowy snowboardzista i naukowiec próbują odtworzyć scenę schodzącej lawiny. Nar Williams analizuje techniki z wykorzystaniem kranów kamerowych Pursuit Systems.

Godziny emisji Tajemnice superprodukcji filmowych

04:24

Wiadomość z kosmosu: Inwazja

Statki kosmiczne obcych unoszą się w ziemskiej atmosferze. Wystrzeliwują tysiące tajemniczych kapsuł. Czy to wiadomość, pokojowy dar, a może broń?

Godziny emisji Wiadomość z kosmosu

05:12

Anatomia magii: Wampir

Wayne wprawia w osłupienie nowojorskiego kierowcę limuzyny, którzy już w życiu widział wszystko. Billy częstuje dziwnym cappuccino. James zmienia się za sprawą wody święconej.

Godziny emisji Anatomia magii

05:36

Co było dalej?, odc. 15

Jak nauka tłumaczy utrwalone na taśmie filmowej niewiarygodne, zaskakujące i często zabawne wyczyny, zdarzenia i zjawiska pełne całkowitego bezładu i chaosu?

Godziny emisji Co było dalej

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info